Uçaklı Kapadokya Turu

Tur açıklaması:: Türk Hava Yolları ile Kurban Bayramına Özel Kapadokya Ürgüp Göreme Avanos Gezisi 3 Gün 2 Gece Suhan Cappadocia Otel'de Yarım Pansiyon Konaklama
Tur Fiyatı::10000 TL

Tur Programı

UÇAKLI KAPADOKYA TURU

16-18 Haziran THY ile Uçaklı Kapadokya Turu

1.Gün.Kayseri - Göreme Açık Hava Müzesi –Tokalı Kilise – Elmalı Kilise – Ürgüp - Üç Güzeller – Sinasos – Asmalı Konak
04:30  da Bireysel olarak havalimanına ulaştığınızda bireysel check-in işlemleri için İstanbul Yeni Havalimanı iç hatlar gidiş terminalinde Türk Havayollarına ait TK2010 Sefer sayılı 06:35 hareketli Kayseri uçağı ile 08:00 da Kayseri’ye iniş yapıyoruz.  Bizi bekleyen aracımıza binerek Panoramik Kayseri şehir turu ile Serbest alınan sabah kahvaltısı sonrasında Nevşehir’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Kapadokya bölgesinin en yüksek noktalarından biri olan Uç hisar kalesini panoramik olarak görüyor ve mermergiller familyasından olan Kapadokya bölgesinden çıkan Onyx taşının işlendiği atölyeye gidiyor ve isteyenlerle bu kültürle alakalı genel bilgileri alarak işlenmiş taşlardan edinmek isteyenlere zaman veriyoruz. Sonrasında eski adıyla Korama bugünkü adıyla Göreme vadisi içinde bulunan Kızlar manastırı, St. Barbara şapeli, Yılanlı kilise, Elmalı kilise, Aziz Basil şapeli, Mutfak ve Kiler gezileri sonrasında duvarlarındaki freskler nedeni ile diğer kaya kiliselerden ayrılan tokalı kiliseyi görüyoruz. Şapkalı peribacalarının güzel örneklerinden olan üç güzeller peribacaları ve güvercinlik vadisinde vereceğimiz fotoğraf molalarının ardından Taş işçiliği ile ünlü Sinasosa geliyoruz. Asmalı Konak dizisine ev sahipliği yapan ilk konağın bulunduğu bu şirin kasabada yapacağımız yürüyüş sonrasında Ürgüp merkezinde sizlere serbest zaman veriyoruz. Sonrasında dileyen misafirlerimiz ile çevrede yetiştirilen üzümlerden elde edilen Şarapların üretildiği şarap mahzenini görüp, sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde
 
* Sabah Kahvaltısı: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
* Öğle Yemeği: Keyfi Ala vb Rest. menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir. 
* Konaklama Oteli: Seçilen otelde konaklama gerçekleştirilecektir.
* Otele Giriş Saati: 18.00 - 19.00
 
2.Gün: Hacı Bektaş-i Veli Dergâhı - Nadar Avlusu - Hazret Avlusu  Avanos - Çavuşin Kasabası - Dervent Vadisi - Paşabağı
EKSTRA BALON TURU (Sabah saat 5.00-05.30 arası, araçlarımız siz saygıdeğer konuklarımızı konakladığımız otelimizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar uzman ekipler tarafından uçuşa hazırlanırken, kahvaltımızı hafif bir şekilde yapıyoruz. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gün doğumuna yakın uçuşa başlayacaklardır. Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş sonunda konuklarımız için özel bir kutlama yapılacak,  ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası verilecektir. 07.00-07.30 civarında konuklarımız tekrar kendi araçlarımızla konakladıkları otellerine bırakılacaktır.)
 
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareket ile Horasan’da dünya’ya gelen dünya görüşü ile yerli yabancı birçok kişinin hoşgörüsünü kazanan Hacı Bektas-i Veli’nin Türbesi’nin bulunduğu Hacıbektaş İlçesi’ne gidiyoruz. Yeniçeri ocağında görev alan askerlerin bağlı bulunduğu dergâh 3 bölümden oluşmaktadır. Nadar-Meydan ve Hazret avluları, Dergâh içerisinde Üçler Çeşmesini, Aslanlı Çeşme’yi, Altılar Kapısını, Hasbahçe’yi, Çilehane’yi ve Kırklar Meydanı’nı ziyaretimiz sonrası bölgenin en önemli el zanaatlarından olan Kızılırmak’ın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı sayılan çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine gidiyoruz. Geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından, Öğle yemeğimizi otantik bir restaurantta yöreye özgü yemekler eşliğinde alıyoruz. Yemek sonrasında eskiden Rumların yaşadığı Çavusin kasabasını geziyoruz. Kapadokya Bölgesi’nin ihracat pazarında önemli bir yer edinmeye başlayan deri giyim ürünlerini kısa ve şık bir defile dahilinde görebileceğimiz fabrika mağazasına uğrayacağız. Ürünlere bakmak isteyenlere vereceğimiz   zamanın ardından  Peribacası oluşumlarının en güzel örneklerini görebileceğimiz Paşabağı gezimizde bölgedeki dervişlerin inzivaya çekildikleri peribacalarının arasında yürüyüş yapıyoruz. Değişik şekillere benzetilen peri bacalarının bulunduğu Dervent vadisinde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Aksam saatlerinde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama (akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimizle birlikte yöreye özgü Kuzu gecesine katılıyoruz.)
 
* Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Öğle Yemeği: Uranos Restaurant menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Güzergâh: Kapadokya Bölge İçi / 45 km 
* Konaklama Oteli: Seçilen otelde konaklama gerçekleştirilecektir.
* Otele Giriş Saati: 18.00 - 19.00
 
3.Gün : Derinkuyu Yer Altı Şehri - Ihlara Vadisi - Ağaç Altı Kilisesi - Yılanlı Kilise - Sümbüllü Kilise – Narlıgöl
Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası hareketle otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yasayabileceği mühendislik harikası olan Derinkuyu yeraltı şehri veya (Kaymaklı yeraltı şehri). Yer altı şehrindeki tüneller, kilise, yemekhane, kiler ve depo gibi yaşam birimlerini gördükten sonra güzergâhımız üzerinde bulunan ve volkanik bir arazi içerisinde yer alan Narlıgöl’ü(Krater Gölü),Orta Anadolu’nun en yüksek dağı olan Hasan dağı(panoramik) görerek Melendiz Çayının oluşturduğu bir kanyon-vadi olan Ihlara vadisine ulaşıyoruz. 14 km uzunluğunda 150 m. derinliğinde 300 m. genişliğinde ve 28 kıvrımdan oluşan bu doğa harikası vadide keşişlerin inzivaya çekildiği kiliselerden birkaç tanesi Ağaçaltı kilisesi, Yılanlı kilise ve Sümbüllü kiliseleri gezip Kayseri havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Türk Havayolları ile TK 2021 sefer sayılı 20:40 İstanbul uçağı ile İstanbul Yeni Havalimanına ulaşıyoruz. Bir başka Atoll Turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
 
* Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği: Avanos'ta açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.
* Akşam Yemeği: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra
* Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Kurban Bayramına Özel THY ile Uçaklı Kapadokya Turu 3 Gün 2 Gece Otel Konaklaması
Başlangıç tarihi: 16 Haziran 2024Bitiş Tarihi: 18 Haziran 2024
2 Kişilik odada kişi başı:10000 TL
İlave kişi ücreti:9000 TL
Tek kişilik oda:13000 TL
Ücretsiz çocuk:5800
Ücretli çocuk:8000

Uçaklı Kapadokya Turu Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menü Oluşan 2 Akşam Yemeği
* Milli Park Giriş Ücretleri
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
* Bardak Su
* Rehberlik Hizmetleri
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
* Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri

Uçaklı Kapadokya Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler

* Müze kart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)
* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye ve Özel işletmeler İçin Geçerlidir.)
* Tüm Öğlen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Balon Turu
* Türk Gecesi
* Atv vb.Safari