Yunanistan Turu - Atol Turizm

Yunanistan Turu

Tur açıklaması:: Otobüs ile Istanbul Hareketli Selanik Atina ,Kavala 5 gün 4 gece Kahvaltı Dahil Kişi başı 99 €uro'dan itibaren Yunanistan Turu . Şengen Vize gerekiyor- Yeşil Pasaport'a Vize Yok
Tur Fiyatı::99 €uro

Tur Programı

Yunanistan Turu Istanbul'dan özel Tur Otobüsü ile 5 Gün 4 Gece süre ile Organize edilir. Selanik'te 1 Gece ,Atina'da 2 Gece ,Kavala'da 1 Gece Sabah Kahvaltısı Dahil 3*- 4* kategorisinde olan otellerde konaklama yapılır. Grup harici tamamen size kişiye özel bir gezi düşünürseniz Acentamızı Telefon ile arayabileceğiniz gibi http://www.atolltourism.com/kisiyeozeltur​ formunu doldurabilirsiniz. 

Tur Hareket günleri Salı / Çarşamba'ya bağlayan akşamlar

1 . Gün: ISTANBUL / SELANİK (578 km)

Akşam Saat; 21.00 Kadıköy Eski Salı Pazarı, 21.45 Harbiye , 22.30 Bakırköy Ömür Plaza önünden hareketle Selanik’e Özel Tur Aracımız ile hareket. Tekirdağ yolu üzerinden İpsala Gümrük kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Evros Bolgesine giris yaparak yolumuza devam ediyoruz. Alexandropouli (Dedeagac), Komotini (Gumulcine), Xanthi (Iskece) ve Kavala uzerinden 625 km olan yolculugumuz yaklasik 10 saat surecek.

2.Gün: SELANİK

Sabah saatlerinde Selanik’e varışın ardından şehir turumuz başlıyor. Şehir turumuz esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Turumuzun en sonunda Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenme molası sonrası Selanik'in kafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp Kafelerde Yunanistan'ın meşhur kahvesi Frape'nin tadına bakıyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz için rehber tarafından düzenlenecek Taverna turuna katılabilirler. (45 Euro) Turumuzun ardından otele dönüş. Geceleme otelde.

3.Gün: SELANİK - ATİNA (504 km)

Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısı sonrasında  Tur Otobüsümüz ile Yunanistan’ın başkenti Atina’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ile alternatif olarak düzenlenecek olan Meteora turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu turumuzda, içinde 24 adet manastır bulunan Kalambaka kasabası yakınındaki kayaların tepesinde birbirinden bağımsız olarak kurulmuş bu manastırları ziyaret ederek tam bir doğa mucizesine tanık olacaksınız. Ortodoks keşişler Hristiyanlığın ilk dönemlerinde inzivaya çekilmek, Tanrı’ ya daha yakın olmak amacıyla unesco dünya mirasları listesinde de yer alan bu manastırları yapmışlardır. Bir diğer sebep ise, keşişlerin Ortodoksluğu Osmanlı egemenliğinden korumak amacıyla bu bölgeye kaçmalarıdır.Her bir manastır milyonlarca yıl önce denizin altında olan bu bölge zaman içinde suların çekilmesi ile bu devasa kayalar ortaya çıkmış ve rahipler ise kayaların en tepesindeki alanlara manastırlarını yapmışlardır. En ilginç yanı ise kuruldukları manastırların kayaların üstüne birebir oturtulmuş olmaları,üstelik o dönemde kayaların tepesine hiçbir ulaşım yolu mümkün değilken. İlk yapıldıkları dönemde yıllarca rahipler manastırlarına birbirlerini ipten yapılmış file asansörler ile yukarı çekerek ulaştıkları ancak yakın dönemde artık merdivenler ile ulaşım sağlandığı da şaşırtıcı bir gerçek. Turumuzun ardından Atina’ya varış. Varışımızın ardından şehir turumuz başlıyor. (Yol  ve hava şartlarına göre panaromik şehir turu bir sonraki günde yapılabilir) Agora, Zeus Tapınagı (Panoramik olarak), Parlemento Binası, Syntagma – Omonia Meydanları Cumhurbaşkanlığı Sarayı Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimiou bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi üniversitesi görülecek yerler arasındadır. Panaromik şehir turunun ardından serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Taverna turuna katılabilirler. Taverna turumuzda sürprizler ve şovlar eşliğinde limitli içecekli akşam yemeği dahildir. Geceleme Atina’da otelimizde.

Taverna Turu (Kişi Başı): 45 €            

 Meteora Turu (Kişi Başı): 55 €

4.Gün: ATİNA

Atina Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltıının  ardından tüm gün gezi ve alışveriş imkanı için Atina serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle alternatif olarak, dünya tarihinin en meşhur sit alanlarından biri olan Acropolis’i geziyoruz. (Giriş ve lokal rehberlik ücreti için 35 € rehberimize ödenir). Acropolis gezisi sonrası dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek Corinth Kanalı turumuza katılabilirsiniz. Bu turumuzda Dünyanın en meşhur kanallarından biri olan Corinth kanalında gemilerin geçişini seyredeceğiz.  Akşamüstü dileyen misafirlerimiz alternatif olarakdüzenlenecek olan Atina’nın sahil semtlerini göreceğimiz Atina By Night Turu’na katılarak, Pire, Paşa Limanını, Alimos, Faliro semtlerini yakından tanıyabilirsiniz. Ardından meşhur balıkçıların olduğu pire limanında bu enfes lezzetleri tatmanız için serbest zaman. Sahil kıyısındaki tavernalarda Ouzo’nun ve yunan mezelerinin tadına vararak müthiş bir akşam geçirme fırsatınız olacak. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Corinth Kanalı Gezisi (Kişi Başı): 20 €

Atina by night, Pire Limanı, Paşa Limanı, Mikrolimano, Faliro, Alimos Turu(Kişi Başı): 20 €

Acropolis Turu : 35 € 

5. Gün : ATİNA - KAVALA 

Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltımızın ardından Kavala’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından panoramik şehir turu. Turumuzda Kavala Kalesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi,günümüzde otel olarak kullanılan imaret,  su kemeri ve kale içindeki eski şehir görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında, Gümülcine’ye hareket ediyoruz ve geceleme buradaki otelimizde.

6. Gün : KAVALA-ISTANBUL (443 km)

Otelimizde alacağımız son sabah kahvaltımızın ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimiz ile düzenleyeceği Thassos (Taşöz) Adası turuna katılabilirler. Yapılacak kısa bir feribot yolculuğu sonrası muhteşem doğası ve tarihi dokusuyla sizleri hayran bırakacaktır. Turumuzun ardından Gümülcine panoramik şehir turumuzun gerçekleştireceğiz. Şehir turumuzun ardından Dedeağaç’ın panaromik olarak görülecektir ve devamında ipsala sınır kapısına hareket. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben  Keşan – Tekirdağ - Silivri karayolu takip edilerek İstanbul’a yolculuk. Tekirdağ’da vereceğimiz yemek molasından (meşhur Tekirdağ Köftesini tatma imkanı) sonra İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından tur hizmetlerinin sonu.

Thassos (Taşöz) Adası Turu (Kişi Başı): 40

** Kredi Kartlarınıza + Kur farkı ile ; 3-6-9 ay Taksit yapılır

YUNANISTAN TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Konforlu Otobüsler İle Yunanistan'a Gidiş-Dönüş ulaşımı ve  Otobüs içi yol İkramları
 • 1 Gece Selanık Otellerinde Oda ve Kahvaltı Konaklama
 • 2 Gece Atina'da Otellerde Oda ve Kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece Kavala'da Otellerde Oda ve Kahvaltı Konaklama
 • Selanik,Atina, Kavala panoromık şehir turları
 • Yunanistan Turu için meslekli Zorunlu  TURSAB Sigortası
 • Tur Liderligi Hizmetleri

YUNANISTAN TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yunanistan Vize ve hizmet bedeli Ücreti 140 €. Şengen vizesi geçerlidir ( Acentemize ödenir) Yunanistan turu için YEŞİL PASAPORT'a Vize Yok'tur
 • Yunanistan'da Öğle ve Akşam Yemekleri,içecekler - tüm Ekstra harcamalar ve Ekstra turlar
 • Yunanistan Turu süresinde Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Yunanistan'da yapılacak extra gezi,tur ve taverna eğlence ücretleri
 • Yurt dışı çikiş vergisi: 50 TL (Mutlaka Bankalardan tur öncesi alınır)
 • Yunanistan Turu süresince Otobüs Mola yerlerinde vb yapacağınız tüm şahsi harcamalarınız

YUNANISTAN EKSTRA ÜCRETLİ TURLARI

 • Korent Kanalı Turu (Atina'da yapılır)
 • Taverna Turu (3 şehirde organize edilir)
 • Üç Adalar Gemi Turu (Atina'dan yapılır)
 • Souinio Harabeleri (Atina'dan yapılır)
 • Delphi Turu (Atina'dan yapılır)

YUNANİSTAN TURU AÇIKLAMALAR:

 • Yunanistan Turunda Yeşil Pasaport'a Vize yoktur.
 • Istanbul Otobüs Kalkış Noktaları değişebilir, örneğin ilk Kalkış Noktası Harbiye olabilir
 • "v.b" veya benzeri'nin kısaltmasıdır.
 • Yunanistan Turlarımızda Kredi Kartlarınıza toplam ücrete + Kur farkı ile 3 -6- 9 ? Taksit yapılır.
 • Gruplara-Şirketlere özel Yunanistan tur programları Bayi ve Promosyon Gezileri yapılır.
 • Yunanistan Tur Rezervasyonu öncesi Tur Satiş açıklamalarini okumanizi tavsiye ederiz.
 • Yunanistan şengen Vizesi nedeniyle Gezi tarihlerinden en az 21 gün önce müracat ediniz
 • Gezi Rehberimiz programın tamamını uygulamak şartı ile programın akışında degişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Yunanistan şengen vizesi için Pasaportunuzun yeni ve en az 6 aylık sürede geçerli olması zorunludur.
 • Yunanistan Turları için Referanslarımız   
 • Pasaportunda Kıbrıs (KKTC) giriş kaşesi olanlar Yunanistan'a giriş yapamazlar
 • UYARI: YUNANİSTAN TURUMUZ MINIMUM 40 KİŞİ KATILIM İLE GERÇEKLEŞMEKTEDİR.FIRMAMIZ SON 7 GÜN KALAYA KADAR TURU  IPTAL ETME HAKKINA SAHIPTIR. YOLCULARIMIZIN BU RISKI GOZ ONUNDE BULUNDURMALARINI RICA EDERIZ
 • TUR SIRASINDA OTOBÜSTE veya Otelde UNUTULAN , KAYIP VEYA ÇALINTI EŞYALARDAN Acentamız SORUMLU
  TUTULAMAZ.

Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Otobüs ile Yunanistan Turu 5 Gün 4 Gece Kahvaltı Dahil
Başlangıç tarihi: 31 Ağustos 2022Bitiş Tarihi: 21 Eylül 2022
2 Kişilik odada kişi başı:129 euro
İlave kişi ücreti:129 euro
Tek kişilik oda:179 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş
Ücretli çocuk:03-12 Yaş 129 euro
Otobüs ile Yunanistan Turu 5 Gün 4 Gece Kahvaltı Dahil
Başlangıç tarihi: 28 Eylül 2022Bitiş Tarihi: 21 Aralık 2022
2 Kişilik odada kişi başı:99 euro
İlave kişi ücreti:99 euro
Tek kişilik oda:149 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 99 euro
Otobüs ile Yunanistan Turu 5 Gün 4 Gece Kahvaltı Dahil
Başlangıç tarihi: 28 Aralık 2022Bitiş Tarihi: 01 Ocak 2023
2 Kişilik odada kişi başı:129 euro
İlave kişi ücreti:129 euro
Tek kişilik oda:179 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 129 euro

YUNANISTAN TUR FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

* Otobüs ile Istanbul-Kavala-Selanik-Atina Gidiş Dönüş Yunanistan Ulaşım ve araç içi İkramlar,

Selanik’de 1 gece - Atina'da 2 Gece Kavala'da 1 Gece Oda Kahvaltı3* Otellerde Konaklama,

* Yunanistan turu süresince Türkçe Rehberlik Hizmetleri,

* Yunanistan Tur Programında belirtilmiş Panaromik Şehir Tanıtım Turları,

* Yunanistan için Yasal zorunlu Mesleki Sigortası.

YUNANISTAN TUR FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

* Şengen Vize Ücreti : 160 Euro (Takibini yapmamız istenirse Acentamıza Ödenir)

* Yurt Dışı Çıkış Harcı; 150 TL (Mutlaka Gezi öncesi Bankalara Ödenir) 

* Seyahat Sağlık Sigortası ; 15 Euro (Kesinlikle Tavsiye ederiz)

* Otel Ekstraları,Yolculuk esnasında ve Yunanistan Turu süresince tüm Kişisel Harcamalarınız

* Yunanistan'da yapılacak Ekstra Turlar,çevre gezileri,Müze ve Ören Yerleri Girişleri

* Yunanistandaki Öğle ve Akşam Yemekleri,içecekler

* Şoför Bahşişi :Kişi Başı 5 Euro