St. Petersburg Turu

Tur açıklaması:: St. Petersburg Promosyon Turu - VIZE YOK Aeroflot Hava Yolları ile uçuşlar 19, 26 Kasım & 03, 10, 17, 24 Aralık 2015 Hareket 4 Gün 3 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama (Bayi Turları için Tavsiye edilir)
Tur Fiyatı::299 €uro

Tur Programı

ISTANBUL - ST. PETERSBURG

Istanbul Yeşilköy Atatürk Hava limanı Dış Hatlar Terminali Aeroflot Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle öğlen saat 13.00’da buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Aeroflot Havayolları’nın SU 6296G sefer sayılı uçuşu ile 15:40’da  hareket. Yerel saat ile 20:20’de St.Petersburg’a varış ve karşılanma. Özel otobüsümüzle otelimize transfer. Oda dağılımı ve dinlenmeden sonra rehber eşliğinde çevreyi tanıma imkanı. Geceleme otelimizde.

ST. PETERSBURG

Sabah kahvaltısı ve özel otobüsümüzle panoramik şehir turu. Turumuzda; Nevsky Caddesi, Puşkin Anıtı, Avrora Gemisi, Hermitage Müzesi, Moskovskay Caddesi, Kazan Katedrali, Kanlı Kilise ve Saray Meydanı görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan ünlü HERMITAGE müzesi ziyaretine katılabilirler (40 Euro). Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından ve Neva Nehri yanında bulunan Dünya’nın ve Rusya’nın en büyük müzelerinden Hermitage Müzesi, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Tur bitimi arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak sunulan tekne turuna katılabilirler (35 Euro). Kuzeyin Venedik'i olarak adlandırılan St. Petersburg, Büyük Petro döneminde açılan kanallarıyla adacıklara bölünmüştür. Toplamda 330 adet köprü, kanal, ve adacık bulunmaktadır. Tekne turu esnasında Neva Nehri ve kanallar üzerindeki 18 yy.’a ait büyüleyici mimari yapıları görme fırsatı bulacaksınız. Tur bitimi otelimize dönüş ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak sunulan Rus Revüsü ve Rus Kaberesi turumuza katılabilir (60 Euro – Yemekli). Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

ST. PETERSBURG

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak sunulan Pushkin Kasabası ve Petergoff Sarayı turuna katılabilirler (80 Euro). Çarlık dönemi aristokrasinin Çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada şair Puşkin`in eğitim gördüğü okul da yer alıyor.  Petergoff Sarayı, Finlandiya Körfezi’nde bulunan ve Petro’nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirdiği yazlık saraydır. Paris’teki Versailles’a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Tur bitimi serbest zaman ve geceleme otelimizde.

ST. PETERSBURG - ISTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası son hazırlıklar ve özel otobüsümüz ile havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Aeroflot Havayoları’nın SU 6295G sefer sayısı ile 11:55’de İstanbul’a hareket. 14:35’de İstanbul’a varış. Gezimizin ve servislerimizin sonu. Bir sonraki Tur gezisinde buluşmak dileğiyle...

Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:299 €uro

ST. PETERBURG FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

* Aeroflot Havayolları ile İstanbul - St. Petersburg - İstanbul arası uçak bileti,
* Uçak Biletine ait Hava limanı vergileri ve servisleri bedeli,    
* St.Petersburg seçilen  Otellerde 3 gece 4 gün oda kahvaltı konaklama,
* St.Petersburg'da Hava alanı / otel / hava alanı arası çift yön transferler,
* St Petersburg yarım günlük panoramik şehir turu,
* Yerel rehberlik hizmetleri,
 

 

ST. PETERBURG FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

* Yurt dışı çıkış harcı (15 TL),
* Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,
* Seyahat Sağlık Sigortası (5 Euro),
 
Not : Seyahat Sağlık Sigortası  65 yaş ve üstü misafirlerimiz için  30 Euro'dur.

 

ISTANBUL - ST.PETERSBURG UÇUŞ DETAYLARI

* SU 6296G ISTANBUL - ST. PETERSBURG 15:40 - 20:20
* SU 6295G ST. PETERSBURG - ISTANBUL 11:55 - 14:35

ÖNEMLİ NOTLAR

*** Ekstra turlar en az 20 kişi oluştuğunda yapılacaktır. Rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilirler.

 

*** 3 kişilik (Triple ve Dbl +Chd) oda kategorisi her tarih için max 3 oda ile sınırlıdır. 3. Yataklar sofa bed şeklinde verilecektir. 3 ayrı yatak olarak verilememektedir. Müsaitlik almanızı rica ederiz.

 

*** Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım kullanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

 

***Tur Programına dahil olan şehir turlarımız, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve panoramik olarak yapılan maksimum 2 saat süreli, içeriği değişmemek kaydıyla farklı günlerde düzenlenebilecek olan turlardır.

 

*** Fuar, Kongre, Konser veya özel etkinlik gibi dönemlerde otellerimiz yukarıda belirtilen km.lerden daha fazla, merkeze daha uzak olarak kullanılabilecektir. Böyle bir durum gerçekleşmesi halinde turun hareketinden 15 gün önce tarafınıza bilgi verilecektir.

 

*** Pasaportların ve gerekli belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi halinde acentemiz vize alımlarında yardımcı olacaktır. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.

 

*** Vize için istenilen gerekli belgelerin zamanında ve eksiksiz verilmemesinden kaynaklanacak problemlerden acentemiz sorumlu değildir.

 

*** Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılacağı anlamına gelmez. Pasaport polisi kişiyi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 

*** Çocuk fiyatları sadece çocukların ebeveynleri ile aynı odada konaklaması şartı ile geçerlidir. 0-2 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinde 2 yaşından, 3-12 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinde 12 yaşından gün almamış olması gerekmektedir. 

 

*** Dış nedenlerden dolayı acentemiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 

*** Tura katılımın yeterli olmaması durumunda Acentmiz iptal / değişikliği misafirlerine tur hareketinden 7gün önce bildirecektir. 

 

*** Acentemiz , kategorisi aynı kalmak şartıyla programda belirtilen otelleri değiştirme hakkına sahiptir.

 

*** Ekstra turlar belli birkişi sayısı katılım şartı ile düzenlenir. Katılımın yetersiz olduğu durumlarda düzenlenemez. Katılımcı sayısının yetersiz kaldığı durumlarda fiyatlar rehber tarafından revize edilip yeni bir düzenleme yapılabilir.

 

*** Tur esnasında yerel otoriteler tarafından gezilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen turlar gerçekleştirilmez. Bu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir.