Likya Turları

Tur açıklaması:: İstanbul'dan Otobüs ile Likya Turu Fethiye Oludeniz Dalyan Kekova Demre Saklıkent ve civarı Tekne gezileri dahil Otel'de 4 Gece 5 Gün Yarım Pansiyon Konaklama
Tur Fiyatı::12500 TL

Tur Programı

LİKYA TURLARI

1.Gün: İstanbul Gece Yolculuğu

*22:00 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı

*23:00 Mecidiyeköy Meydan Otobüs Durakları Yanı Mado Pastanesi Önü
*23:59 Kadıköy  Evlendirme Dairesi İspark Otopark Yanı 

Yukarıdaki buluşma-hareket noktalarından katılacak misafirlerimiz ile Tur otobüsümüz! ve Rehberimiz eşliğinde gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün: İstanbul -  Bursa - İzmir - Aydın - Dalyan – Dalyan Tekne Turu - İztuzu Plajı – Kaunos Kral Kaya Mezarları - Fethiye - Kayaköy – Belcekız - Ölüdeniz

00:15 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu (E-5 Ankara İstikameti), 00:30 Çayırova Mc Donald’s, 00:45 Gebze Center Avm - 02:00 Bursa Özdilek Önü - Hilton Otel Yanından 02:30 Carrefour Çiçek Izgara Önü katılacak olan misafirlerimiz birlikte gece yolculuğumuza devam ediyoruz. Susurluk civarında verilen ilk molanın ardından Balıkesir – Manisa - İzmir ( 06:30 - 07:30 İzmir Bornova sapağı-Ege Üniversitesi Girişi Önünden İzmir deki misafirlerimizin alınması ) Selçuk'ta verilen serbest kahvaltı molasını takiben Aydın - Çine üzerinden Dalyan'a ulaşıyoruz. Burada nehir kenarında otobüsümüzden inerek bizleri bekleyen kanal teknemize biniyoruz. Antik dönemde Calbis nehri olarak geçen ve Köyceğiz Gölü`nü Akdeniz'e bağlayan bu tatlı su kanalında yapacağımız keyifli tekne turunda Kral Kaya Mezarlarını panoramik olarak görüyoruz. ( 1. Tekne Turu ) Burada rehberimizin yapacağı anlatımların ardından tekrar muhteşem güzellikteki sazlıkların arasından yol alarak bu sefer Dünya'nın en güzel plajlarından biri olarak kabul edilen ve Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarının yumurta bırakmaya geldikleri İztuzu Plajı`na ulaşıyoruz. Burada verilen yüzme molasını takiben tekrar teknemize binerek otobüsümüze ulaşıyoruz ve Hisarönü mevkiinde, eski bir Rum Köyü olan ve 350-400 kadar evi bünyesinde barındıran,  şu anda terkedilmiş, hayalet köy Kayaköy’ü ziyaret ediyoruz. Daha sonra sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ dan aşağıya atan Belcekız`ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belcekız koyunu görüp, Ölüdeniz de yüzme molası veriyoruz. Yüzme molasının ardından Ölüdeniz' den ayrılıp otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeğimiz otelimizde.
 
*Sabah Kahvaltısı: Yolda serbest alınacaktır. (Ekstra) 
*Öğle Yemeği: Dalyan’da menü olarak alınacaktır. (Ekstra) 
*Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir. 
*Konaklama Oteli: Standart Fethiye Oteller 


3.Gün: Babadağ Yamaç Paraşütü İmkanı (Paraglading) –Kral Amintas Mezerı - Tam Gün Fethiye Dalış Turu ve Yüzme Molaları) - On İki Adalar Tekne Turu - Katrancı Koyu - Kızılada - Yassıca Adalar – Yörük Pazarı

Fethiye Otelimizde alınan kahvaltı sonrası, arzu eden misafirlerimiz otelde dinlenerek geçirirlerken, arzu eden misafirlerimiz de onlar için Ekstra ücretli olarak düzenlenen 2 farklı turdan birini seçebilirler. 

1.Seçenek: Tam Gün Fethiye Dalış Aktivitesi (Ekstra) Bizi bekleyen araçla otelimizden ayrılıp dalış teknemize ulaşıyoruz. Burada CMAS,PADI,SSI sertifikalı, uluslararası konseptlerde lisanslara sahip eğitmenler tarafından verilecek bilgi sonrası, dalış noktalarına gidiyoruz. İlk defa dalış tecrübesi yaşayacak misafirlerimizin “Discovery dalış” yapma imkanı bulabilecekleri gün boyu sürecek bu aktivitede, aynı zamanda profesyonellere yönelik dalışlar da yapılacaktır. Tekne yolculuğumuz boyunca güneşlenip Akdeniz’in mavi sularında denize girme imkânı olacak. Bu güzel günün sonuna doğru Fethiye de  bulunan otelimize geçiyoruz. 

2.Seçenek: Tam Gün On İki Adalar Tekne Turu ( Ekstra ) otelimizden ayrılarak Fethiye Marina`ya hareket ediyoruz. Fethiye Marina da bizleri bekleyen teknemize biniyoruz. Gün boyu sürecek olan birbirinden muhteşem adaları görerek yüzme molaları veriyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Kızıl Ada, Göcek Adası, Yassıcalar Adası, Tavşan Adası bulunmakta.(Teknelerde verilen yüzme molaları hava ve deniz durumuna göre tekne kaptanları tarafından değiştirilebilir.) Gün boyu sürecek olan bu eşsiz tekne turu sonuna doğru tekrar Fethiye Marina'ya ulaşıyoruz. Otobüsümüze binerek otelimize dönüyoruz. 

*Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir. 

*Öğle Yemeği: Dalış ve tekne turlarında ödenen tur ücretine dahildir. 

*Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir. 

*Güzergâh: Fethiye - Liman 15 Km  

*Konaklama Oteli: Standart Fethiye Otelleri


4.Gün: Tam Gün Kelebekler Vadisi Tekne Tur ve Yüzme Molaları - Tam Gün Fethiye Dalış Turu ve Yüzme Molaları – Tam Gün Jeep Safari - Saklıkent - Gizlikent - Yakapark - Macera Parkı - Zıpline - Rafting
Otelimizde alınan kahvaltı sonrası, arzu eden misafirlerimiz yılın yorgunluğunu otelde dinlenerek geçirirlerken, arzu eden misafirlerimiz de onlar için Ekstra olarak düzenlenen 3 farklı turdan birini seçebilirler. Arzu eden misafirlerimiz sabahın erken saatlerinde otelden alınarak özel araçlarla muhteşem ölüdeniz manzaralı Babadağ'a çıkarak, buradan Yamaç Paraşütü yapabilirler. Dünyanın en güzel parkurlarından olan bu adrenali yüksek sporu yaparken, gökyüzünden Ölüdeniz`e tekrar âşık olacaksınız. Fiyatlar konusunda tur esnasında rehberimiz tarafından bilgilendirileceksiniz.(Ekstra)

1.Seçenek: Tam Gün Kelebekler Vadisi Tekne Turu (Ekstra) Otelden aracımızla ayrılıp Babadağ’ın eteğinde bulunan Belcekız Mevkii’ne gidiyoruz.  Buradan bineceğimiz teknemizle Ölüdeniz ’in eşsiz koylarını gezmeye başlıyor ve ilk olarak dümenimizi Kaplan Kelebeği ile ünlü, mevsiminde yüzlerce kelebeğin görülebildiği meşhur Kelebekler Vadisi’ne çeviriyoruz. Dileyen misafirlerimiz vadi içinde yürüyüş yapabilirken, eşsiz turkuazın ve denizin keyfini çıkarmak isteyenler ise sahilde vakit geçirebilirler. Günün devamında yüzme molası vereceğimiz yerler arasında Gemiler Adası, Soğuksu Koyu, Akvaryum Koyu gibi noktalar sayılabilir Tekne turunun bitiminde Belcekız sahiline yanaşıp otobüsümüze binerek otelimize dönüyoruz. 

2.Seçenek: Tam Gün Jeep Safari Turu (Ekstra) Sabah bizleri bekleyen Jeeplerle buluşarak tam gün sürecek bu eğlenceli aktiviteye başlıyoruz. İlk olarak eğlencesine doyum olmayan su savaşları yaparak ‘İskender’in Mağarası’na ulaşıyoruz. Sonrasında Tlos Antik Kentini görerek, Yakapark’ta öğle yemeğimizi almak için mola veriyoruz. Devamında Gizlikent Şelalesi gezisi ve Saklıkent Kanyonunda verilen serbest zaman bizleri bekliyor. Dileyenler burada ki macera parkurunda zıplıne, rafting, bungee  jumping gibi aktivitelerin keyfini çıkarabilir. Günümüzü çamur banyosu ile sonlandırıyoruz. Yine jeeplerimizle otellerimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde. 

*Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir. 

*Öğle Yemeği: Jeep safari ve tekne turlarında ödenen tur ücretine dahildir. 

*Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir. 

*Güzergâh: Fethiye - Liman 15 Km  

*Konaklama Oteli:Standart Fethiye Otelleri

5.Gün: Xanthos - Kalkan - Kaş - Kekova  - Batık şehir - Üçağız Köyü

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı ardından otelimizden hareketle, Antik çağdaki Likya devletinin başkenti ve 3 oyla temsil edilen Xanthos şehrine ulaşıyoruz. Burada rehberimizin anlatımları eşliğinde antik şehri dolaşıyoruz. Göreceklerimiz arasında Harpyler Anıtı,  Antik Tiyatro, Likya tipi mezarlar, Antik yol, Agora, Bazilika... Çekilen fotoğraflar ardından buradan ayrılarak muhteşem manzaraya sahip Kalkan'a ulaşıyoruz. Güzel manzaraları takiple Türkiye'nin en güzel plajlarından biri olan Kaputaş Plajı`na geliyoruz. Ve bu güzel plajda kısa bir yüzme molası vererek Akdeniz'in serin sularının tadını çıkartıyoruz. (Yoğunluk yüzünden otopark problemi yaşanması durumunda burada durulamayabilir). Ardından Kaş'a ulaşıyoruz. Güzel manzarasında verilen fotoğraf molasını takiben Kekova`nın giriş kapısı olan Üçağız Köyü`ne geliyoruz. Burada otobüsümüzden inerek Batık şehir tekne turuna başlıyoruz.(2.Tekne Turu) Göreceğimiz yerler arasında Simena Köyü, Kekova Adası ve denizin altına bir deprem neticesinde batmış olan Batık şehir bulunacak. Aynı zamanda Akdeniz'in serin sularında yüzme molalarımız olacak. Yüzme molası vereceğimiz yerler arasında Hamidiye Koyu, Tersane Koyu gibi yerler olacak. Bu keyifli saatlerin ardından tekrar otobüsümüze binerek Fethiye'deki otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz ile lobide buluşarak Fethiye gece turuna çıkıyoruz. (Ekstra)

*Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Öğle Yemeği: Teknede öğle yemeği  (Ekstra ücretli)

*Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Konaklama Oteli: Standart Fethiye Otelleri

6.Gün: Tam Gün Gökova Tekne Turu - Sedir Adası - Kleopatra Plajı - Akyaka Beldesi - Aşıklar Yolu - Aydın - İzmir - Bursa - İstanbul 

Sabah otelde kahvaltı sonrası çıkış işlemlerinizin ardından Akyaka Beldesine varıyoruz. Evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan Akyaka'dayız.Sakar Geçidi’nin muhteşem manzarası eşliğinde Akyaka Beldesine varıyor ve teknemize biniyoruz. Gökova Tekne Turu (3. Tekne Turu) Mitolojide geçen ve denizler tanrısı Poseidon un sarayının gök lacivert denizin dibinde olduğu söylenen Gökova'nın eşsiz koylarını dolaşmaya başlıyoruz  Gelibolu Adası, İncekum, Lacivert Koy ve Marcus Antonius'un Kleopatra için Mısır'dan gemilerle getirttiği rivayet edilen kumlardan oluşan koruma altındaki eşsiz kumsalıyla Sedir Adası demir atıp yüzeceğimiz yerler arasında. (Teknelerde verilen yüzme molaları hava ve deniz durumuna göre tekne kaptanları tarafından değiştirilebilir.) Gün boyu sürecek bu muhteşem mavi yolculuğun ardından tekrar Akyaka Beldesine geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz Batı Menteşe Dağları’nın altındaki yüzlerce gözeden çıkan soğuk dağ suyunun oluşturduğu, göçmen kuşların dinlenme yeri olan, yer yer 5 metreye kadar uzanan sualtı sarmaşıklarına sahip Azmak Çayı'nda fotoğraf çekebilirler. Akyaka'dan deniz kokusu üzerimize sinmiş ayrılırken yolda aşıkların yürüyüş yaptığı Okaliptüs Ağaçları altında Aşıklar Yolu bizleri bekliyor. Burada çekeceğimiz fotoğrafların ardından otobüsümüze binerek Aydın - İzmir - Bursa üzerinden dönüş yolculuğuna başlıyoruz. 
 
*Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir. 
*Öğle Yemeği: Teknede öğle yemeği (Tavuk schinitzel, makarna, salata, meyve ya da ızgara Çipura, makarna, salata, meyve) (Ekstra)
*Akşam Yemeği: Serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)
*Konaklama oteli : Bu gece otel konaklaması yoktur. 
*Güzergâh: Akyaka - Aydın  - İzmir – Bursa -İstanbul /  910 Km 

7.Gün: İstanbul'a Varış

Sabah saatlerinde siz sayın misafirlerimizi bir başka Atoll Turizm organizasyonunda buluşmak dileği ile aldığımız noktalara bırakıyoruz.

*Toplam Tur Mesafesi: 2052 Km

KONAKLAMA OTELİ ; Bölge Müsaitliğine göre Atlas Otel - Cenk Bey Otel vb

 

 


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Bayramde Istanbul'dan Otobüs ile Likya Turu 4 Gece 5 Gün Y.P Otel Konaklaması
Başlangıç tarihi: 14 Haziran 2024Bitiş Tarihi: 20 Haziran 2024
2 Kişilik odada kişi başı:12500 TL
İlave kişi ücreti:11000 TL
Tek kişilik oda:16000 TL
Ücretsiz çocuk:02-06 Yaş Çocuk 4000 TL
Ücretli çocuk:06-12 Yaş 10000 TL
Bayramde Istanbul'dan Otobüs ile Likya Turu 4 Gece 5 Gün Y.P Otel Konaklaması
Başlangıç tarihi: 15 Haziran 2024Bitiş Tarihi: 21 Haziran 2024
2 Kişilik odada kişi başı:12500 TL
İlave kişi ücreti:11000 TL
Tek kişilik oda:16000 TL
Ücretsiz çocuk:02-06 Yaş Çocuk 4000 TL
Ücretli çocuk:06-12 Yaş 10000 TL
Bayramde Istanbul'dan Otobüs ile Likya Turu 4 Gece 5 Gün Y.P Otel Konaklaması
Başlangıç tarihi: 16 Haziran 2024Bitiş Tarihi: 22 Haziran 2024
2 Kişilik odada kişi başı:12500 TL
İlave kişi ücreti:11000 TL
Tek kişilik oda:16000 TL
Ücretsiz çocuk:02-06 Yaş Çocuk 4000 TL
Ücretli çocuk:06-12 Yaş 10000 TL
Bayramde Istanbul'dan Otobüs ile Likya Turu 4 Gece 5 Gün Y.P Otel Konaklaması
Başlangıç tarihi: 17 Haziran 2024Bitiş Tarihi: 23 Haziran 2024
2 Kişilik odada kişi başı:12500 TL
İlave kişi ücreti:11000 TL
Tek kişilik oda:16000 TL
Ücretsiz çocuk:02-06 Yaş Çocuk 4000 TL
Ücretli çocuk:06-12 Yaş 10000 TL
Istanbul'dan Otobüs ile Likya Turu 4 Gece 5 Gün Y.P Otel Konaklaması
Başlangıç tarihi: 22 Haziran 2024Bitiş Tarihi: 28 Haziran 2024
2 Kişilik odada kişi başı:11750 TL
İlave kişi ücreti:10350 TL
Tek kişilik oda:15275 TL
Ücretsiz çocuk:02-06 Yaş Çocuk 4700 TL
Ücretli çocuk:06-12 Yaş 8200 TL
Istanbul'dan Otobüs ile Likya Turu 4 Gece 5 Gün Y.P Otel Konaklaması
Başlangıç tarihi: 29 Haziran 2024Bitiş Tarihi: 05 Temmuz 2024
2 Kişilik odada kişi başı:11750 TL
İlave kişi ücreti:10350 TL
Tek kişilik oda:15275 TL
Ücretsiz çocuk:02-06 Yaş Çocuk 4700 TL
Ücretli çocuk:06-12 Yaş 8200 TL
Istanbul'dan Otobüs ile Likya Turu 4 Gece 5 Gün Y.P Otel Konaklaması
Başlangıç tarihi: 06 Temmuz 2024Bitiş Tarihi: 12 Temmuz 2024
2 Kişilik odada kişi başı:11750 TL
İlave kişi ücreti:10350 TL
Tek kişilik oda:15275 TL
Ücretsiz çocuk:02-06 Yaş Çocuk 4700 TL
Ücretli çocuk:06-12 Yaş 8200 TL
Istanbul'dan Otobüs ile Likya Turu 4 Gece 5 Gün Y.P Otel Konaklaması
Başlangıç tarihi: 13 Temmuz 2024Bitiş Tarihi: 19 Temmuz 2024
2 Kişilik odada kişi başı:11750 TL
İlave kişi ücreti:10350 TL
Tek kişilik oda:15275 TL
Ücretsiz çocuk:02-06 Yaş Çocuk 4700 TL
Ücretli çocuk:06-12 Yaş Çocuk 8200 TL

LİKYA TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • 1618 No’ lu Turizm Kanununca Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Konforlu Otobüslerle Gidiş - Dönüş,
 • Likya Tur Programında belirtilen Çevre Gezileri
 • Fethiye'de Seçilen Otelde 4 Gece Yarım Pansiyon (Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği) konaklama
 • Likya Turu Rehberlik Hizmetleri.
 • Likya Tur Programında belirtilen tüm çevre gezileri
 • 3 Adet Tekne Turu
 • Likya Tur Otobüs içi ikramları.

LİKYA TUR ÜCRETİNE DAHIL OLMAYANLAR

 • Fethiye'de kalınacak Otelde ve gezi boyunca yapılan tüm şahsi Ekstra harcamalarınız.
 • Gece extra olarak düzenlenecek gezi ve eğlenceler
 • Likya Turu süresince Tüm Öğle Yemekleri,içecekler
 • Müze ve Ören Yeri Giriş ücretleri
 • Müze Kart (TC Turizm Bakanlığına ait Müzelere giriş için gereklidir)
 • Program dışı Aktiviteler,Gece programları.