Kazdağları Ayvalık Turu

Tur açıklaması:: Ayvalık Kazdaglari milli parki cunda adasi bergama ve civarına otobüslü turlar
Tur Fiyatı::2950

Tur Programı

Kazdağları Ayvalık Turu 

1 GECE 2 GÜN  HER HAFTA SONU CUMA GÜNÜ HAREKETLİ

1.Gün : İstanbul-Kazdağları
Yukarıda belirtilen buluşma noktalarından siz değerli konuklarımızı aldıktan sonra Bursa, Balıkesir güzergahında Akçaya doğru yola koyuluyoruz. ilk molamızı Susurlukta veriyoruz. Ardından Akçay\'a doğru yolumuza devam ediyoruz. 

2.Gün: Kaz Dağları Milli Parkı - Tahtalıkuşlar - Hasan Boğuldu - Sutüven
Sabah otelimize giriş yaptıktan sonra Kaz Dağlarının derinliklerinde yer alan Hasan Boğuldu ve Sutüven şelalesi\'ne doğru yola çıkıyoruz. Orada yapacağımız Kaz Dağlarının bol oksijenli ormanlarını içeren kısa bir yürüyüş sonrasında yöreye has zeytinyağlarının dünden bugüne nasıl yapıldığını Zeytinyağı Müzesi\'nde öğrenecek, keyifli yürüyüşler yapacak, Etnografya Müzesi\'nde Alibey Kudar\'dan Türkmen yaşantısı üzerine bilgiler edinip, Zeus Altarı\'nda manzaranın keyfini çıkartacağız. Adatepe Dutdibi Kahvesi\'nde çay veya ayran içerek yorgunluğumuzu hafifletip yolumuza devam ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.Gün: Ayvalık - Cunda Adası - Şeytan Sofrası
Sabah alacağımız nefis kahvaltının ardından Ayvalık ve Cunda Adası gezimize başlıyoruz. İlk olarak neoklasik sivil mimari örnekleriyle ön plana çıkan Ayvalık sokaklarını dolaşıyoruz. Kısa Ayvalık Turu esnasında kiliseden camiye cevrilmis eserleri yakından görme fırsatını yakalıyoruz. Ardından Cunda (Alibey ) Adası\'na geçiyoruz. Adanın şirin sahilindeki balık restoranlarından birindeki öğle yemeğinde taze balıklar ve ege lezzetleri bizleri bekliyor. Yemek sonrası ada sokaklarının adımlayıp Taksiyarhis Kilisesi\'ni gördükten sonra Şeytan Sofrasına doğru yola çıkıyoruz. Demir bir kafes içinde de şeytana ait olduğu söylenen ayak izi gerçekten görülmeye değer. Bazısı inanmasa da insana değişik duygular hissettirebiliyor. Ayrıca manzarası da harika. Burdan Bergama\'ya gideceğiz. Bakırçay Havzasında yer alan ve ülkemizin uygarlık tarihinin en eski yerleşmelerinden biri olan Bergama, tapınakları ile insanı kendine çekiyor. Bir zamanlar buralarda yerleşim olduğunu bilmek oldukça ilginç geliyor insana. Çünkü o kadar eski bir bölge. Turumuzu tamamladıktan sonra dönüş için İstanbul\'a doğru yola koyuluyoruz. 


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:2950

Tura Dahil olanlar  

* Zorunlu Seyahat Sigortası
* 1 Adet Sabah Kahvaltısı
* 1 Adet Akşam Yemeği
* 1 Gece Konaklama
* Rehberlik
* Tüm Ulaşımlar
* Tüm Çevre Gezileri

Hariç Olanlar  

* Yolda Alınan Yemekler ve İçecekler
* Yemeklerde Alınan İçecekler
* Müze ve Ören Yeri Girişleri
* Öğle Yemekleri
* İlk sabah kahvaltısı