Kars Uçaklı Turları

Tur açıklaması::Anadolujet Hava Yolları Uçakları ile Istanbul Sabiha Gökçen Kars hareketli Tren ile Kars Erzurum arası seyahat 3 Gün 2 Gece Kahvaltı Dahil konaklamalı Kars kültür Turları
Tur Fiyatı::9600 TL

Tur Programı

1.Gün: Kars  Kalesi – Oniki Havariler Kilisesi – Taş Köprü – Namık Kemal Evi – Kanlı Tabya

Istanbul Anadolu yakası Kurtköy Sabiha Gökçen Hava limanı’nda en geç saat 07:30 da Anadolujet (THY) Hava yolları kontuarı önünde rehberimiz ile buluşuyoruz veya bireysel olarak , Nüfus cüzdanı veya ehliyet ile uçağımıza c/ın işlemlerimizi yapıyoruz. Güvenlik kontrolünden geçerek 08:30’da hareket edecek olan, Anadolujet Hava yolları İstanbul Sabiha Gökçen – TK-7362 Sefer sayılı Kars uçağı ile hareket ediyoruz. saat: 10:30'da Kars Havaalanı çıkışında rehberimiz ve aracımız ile buluştuktan sonra, Kars şehir merkezine hareket ediyoruz. Rus işgali sırasında yapılan taş binaları ile şehir bizleri karşılıyor. Türkiyenin Kafkasya ya açılan kapısı olan Kars geçmişte Bargatlı Krallığı'na başkentlik yapmış şehrimizdir. Kars şehir turumuz sırasında Kars Kalesi görüp günümüzde Kümbet Camii olarak anılan 12 Havariler Kilisesini geziyoruz. Ermeni mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan yapı 12 Havariyi anma adına yapılmış olup kubbe etrafında ki 12 havariyi betimleyen kabartmalar ilgi çekicidir.  Kars Çayı üzerine yapılmış Taş Köprü ve Namık Kemal' in evini göreceğiz. Sonrasında şehir merkezinde öğle yemeği alıyoruz.(ekstra). Yemek sonrası Savaş sırasında kullanılan silahlarında sergilenmiş olduğu Kanlı Tabya Müzesini ziyaret ediyoruz. Kanlı Tabya binası Padişah III. Selim Döneminde "Yeni Tabya" ismiyle yapılmış tabyalarımızdandır. Rusların Kars'a yaptıkları saldırılarda, bir gece baskını sırasında tabyadaki askerlerimizin tamamı şehit edildiği için bu tabyanın adı literatüre Kanlı Tabya olarak geçmiştir. Gezimiz sonrasında otelimize hareket konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

* Sabah Kahvaltısı: Bölgede alınacak olup tur Ücretine dâhil değildir.

* Öğle Yemeği      : Kars’ta rehberimizin yönlendireceği restoranda alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği   : Ekstra olarak alınacaktır.

* Konaklama Otel: Simer Otel - Grand Ani Otel - Kale Otel - The Kars Park Hotel vb. Oteller

* Tur Güzergâhı   : Kars Havalimanı – Kars Şehir Merkezi

2. Gün: Ani Harebeleri – Susuz Şelalesi- Çıldır Gölü - Kafkas Gecesi

Kars otelimizde yapacağımız Sabah kahvaltısının ardından, Ani Harabeleri'ne hareket ediyoruz. Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateş Gedesi ve bir Gürcü Kilisesi, Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menuçehr Camii’ni gezeceğiz. Ani Harabeleri gezimiz sonrasında, deniz seviyesinden 1959 metre yükselikte bulunan, Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda, kış dönemlerinde, buz tutan olan göl üzerinde kızakla kısa bir tur yapabilir, yürüyüş yapabilirsiniz. Serbest zaman sonrasında, gölde balık avına çıkacak ve avladığımız balıkları göl kenarındaki lokantada beraberce yiyeceğiz. (Ekstra) yemek sonrası,  otelimize hareket ediyoruz.Dileyen misafirlerimiz akşam düzenlenecek olan Kafkas gecesi (Ekstra) turuna katılabilirler. Tur  rehberimiz gece ile alakalı gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır. . Konaklama Kars otelimizde.

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir
* Öğle Yemeği: Çıldır gölü kenarında rehberimizin yönlendireceği restoranda alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır.
* Konaklama: Simer Otel - Grand Ani Otel - Kale Otel -  The Kars Park Hotel vb. Oteller
* Tur Güzergâhı: Kanlıtabya Müzesi  - Çıldır Gölü - Kars

3. Gün: Kars-Erzurum-Tren Yolculuğu

Sabah Kars otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, Kars Tren Garı'na hareket ediyoruz. Nostaljik  bir tren yolculuğu yapmak üzere Doğu ekspresi Treni'ne biniyoruz. Kars -Erzurum arası ( Tren müsaitlik durumuna göre Kars - Erzincan arası bilet düzenlenebilir. Bu durum Kars Erzurum arası seyahat etmeye engel değildir. ) tren yolculuğumuzda karlar altında beyazlara bürünmüş noktaları trenden tedarik edebileceğiniz sıcak içeceklerinizi yudumlarken görüp keyif dolu unutulmaz anlar yaşayacak ve bu eşsiz anları fotoğraflarımızla ölümsüzleştireceğiz. Allahuekber Dağları'nın beyazlar altındaki büyüleyici manzarasını seyrederek Erzurum'a varıyoruz. Erzurum un sembolü haline gelen bir Selçuklu eseri olan Hatuniye Medresesi de denilen Çifte minareli medreseyi, ardından Selçuklu Cami-i Kebirlerinin ilk ve en önemli örneği olan Sultan 4. Murat zamanında yiyecek deposu olarak kullanılan Ulu Cami yi panoramik olarak görüyor ve 11 tane evin birleşiminden oluşturulmuş Etnografı bir müze olan Eski Erzurum evlerini geziyor, ardından Anadolu da Mimar Sinan ın nadir eserlerinden olan Lala Paşa camiini ve Caminin hemen yanında bulunan ve yine Selçuklu dönemi Medrese yapılarının en güzel örneklerinden olan Yakutiye medresesini şehir merkezideki yürüyüşümüz sırasında yanından geçerken fotoğraflama imkânımız olacak. Oltu Taşından yapılmış objelerin satış ve sergisinin yapıldığı tarihi Taş han da serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Erzurum Hava Limanına hareket ediyoruz. Anadolu Jet Hava Yolları ile saat 20:25 TK 7409 tarifeli seferi ile İstanbul a hareket ediyor ve siz değerli misafirlerimizle .. Bir sonraki Atoll Turizm turunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz…

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir

* Öğle Yemeği: Erzurum'da rehberimizin yönlendireceği restoranda alınacaktır. (Ekstra)

 

 

 


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:9600 TL

KARS ERZURUM TURU FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Kars'ta 2 gece Oda ve Kahvaltı Dahil Otel konaklaması 
 • Anadolujet Hava Yolları ile gidiş Istanbul Sabiha Gökçen Kars-Erzurum Istanbul Sabiha Gökçen dönüş uçak bileti 
 • Kars Turu dahilindeki Çevre Gezileri
 • Kars'ta Hava alanı Otel transferleri
 • Kars Erzurum Tren Bileti (Tren biletinde sorun olduğu takdirde Sarıkamış-Erzurum arası Tren yolculuğu yapılacaktır,buda mümkün olmaz ise Yolculuk Otobüs ile tamamlanacaktır)
 • Otobüs içi ikram ve hizmetleri 
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası
 • Otobüs için yeterli sayı olmadığında Kars  ve civarı gezileri için klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.

KARS ERZURUM  TURU FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Kars Turu süresince Öğle ve Akşam yemekleri 
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Müze Kart ve ücreti
 • Kars Turu Programında Ekstra ücretli Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler
 • 15 kilo üzeri fazla Bagaj ücretleri