Kars Erzurum Tren Turu

Tur açıklaması:: THY ile Istanbul Hava limanı Kars uçak ile Doğu Ekspresi Treni ile Kars Erzurum arası ve Erzurum İstanbul Turu 3 Gün 2 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
Tur Fiyatı::9000 TL

Tur Programı

1. Gün  İstanbul, Kars Kalesi, 12 Havariler Cami, Taş Köprü, Namık Kemal in Evi, Kanlı Tabya Savaş Müzesi

 

İstanbul yeni Hava Limanında saat 07:30da THY kontuarı önünde Tur görevlisi ile  buluşma. Türk Hava Yolları TK 2714 tarifeli seferi ile saat 09:35te Kars a uçuyoruz. 11:45 te Kars'a vardığımızda hava limanında bizleri bekleyen aracımıza binip Kars merkeze hareket ediyoruz. Şehir merkezine varışımızı takiben Rus işgali sırasında yapılan taş binaları ile şehir bizleri karşılıyor. Türkiyenin Kafkasyaya açılan kapısı olan Kars geçmişte Bargatlı Krallığı ve Cenub-u Garbi Kafkas Hükûmeti ne başkentlik yapmış şehrimizdir. Kars şehir turumuz sırasında Kars Kalesi görüp günümüzde Kümbet Camii olarak anılan 12 Havariler Kilisesini geziyoruz. Ermeni mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan yapı 12 Havariyi anma adına yapılmış olup kubbe etrafında ki 12 havariyi betimleyen kabartmalar çok ilginizi çekecek. Gezimiz sonrasında Kars Çayı üzerine yapılmış Taş Köprü ve Namık Kemalin evini göreceğiz. Sonrasında şehir merkezinde öğle yemeği alıyoruz.(ekstra). Yemek sonrası Savaş sırasında kullanılan silahlarında sergilenmiş olduğu Kanlı Tabya Müzesini ziyaret ediyoruz. Kanlı Tabya binası Padişah III. Selim Döneminde "Yeni Tabya" ismiyle yapılmış tabyalarımızdandır. Rusların Kars a yaptıkları saldırılarda, bir gece baskını sırasında tabyadaki askerlerimizin tamamı şehit edildiği için bu tabyanın adı literatüre Kanlı Tabya olarak geçmiştir. Gezimiz sonrasında otelimize hareket konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

2. Gün  Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Susuz Şelalesi, Kafkas Gecesi

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Kadim şehir Kars' ın en görülesi yeri olan UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde de bulunan Ani Harabeleri' ne doğru hareket ediyoruz. Ani Harabeleri' nde kendimizi bir Ortaçağ masalında gibi hissederek büyüsüne kapılacağız. Bu kadim diyarda göreceğimiz yerler ise Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu'nun ilk Camisi olan Manucehr Camii olacaktır. Gezimiz sonrasında Çıldır Gölü' ne doğru hareket ediyoruz. Doğu Anadolu bölgesinin en büyük tatlı su gölü olan Çıldır' a varışımızı takiben serbest zaman veriyoruz. Buz kalınlığın el vermesi durumunda atlı kızaklarla gezinti yapabilirsiniz. Bu güzel gölde ekstra olarak alacağımız öğle yemeği sonrasında bu eşsiz anları fotoğraflarınızla ölümsüzleştirebilir güzel kareler yakalayabilirsiniz. Gezimiz sonrasında bölgedeki en yüksek düşüşü sağlayan Susuz Şelalesi' ne doğru hareket ediyoruz. Varışımız sonrasında fotoğraf ve keyifli anlar yaşayabilmeniz için şelalede serbest zaman veriyoruz. Şelale gezimiz sonrasında otelimize hareket konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Dileyen misafirlerimiz akşam düzenlenecek olan Kafkas gecesi turuna katılabilirler. Tur sırasında rehberimiz gece ile alakalı gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır.

 

3. Gün  Doğu Expresi İle Kars-Erzurum), Allahuekber Dağları, Horosan, Çifte Minareli Medrese, Erzurum Ulu Camii, Eski Erzurum Evleri, Yakutiye Medresesi, Lala Paşa Camii, Taşhan

 

Sabah otelimizde alacağımız son sabah kahvaltısı sonrasında Kars Tren Garı' na hareket ediyoruz. Nostaljik keyifli bir yolculuk yapmak için Doğu ekspresi'ne biniyoruz. Doğu Ekspresi rotasının en güzel yolculuğunun geçmiş olduğu Kars - Erzurum güzergâhı yolculuğumuzda karlar altında beyazlara bürünmüş noktaları trenden tedarik edebileceğiniz sıcak içeceklerinizi yudumlarken görüp keyif dolu unutulmaz anlar yaşayacak ve bu eşsiz anları fotoğraflarımızla ölümsüzleştireceğiz. Allahuekber Dağlarının beyazlar altındaki büyüleyici manzarasını seyrederek Erzurum'a varıyoruz. Erzurum' un sembolü haline gelen bir Selçuklu eseri olan Hatuniye Medresesi de denilen Çifte minareli medreseyi, ardından Selçuklu Cami-i Kebir'lerinin ilk ve en önemli örneği olan Sultan 4. Murat zamanında yiyecek deposu olarak kullanılan Ulu Cami'yi panoramik olarak görüyor ve 11 tane evin birleşiminden oluşturulmuş Etnografı bir müze olan Eski Erzurum evlerini geziyor, ardından Anadolu da Mimar Sinan'ın nadir eserlerinden olan Lala Paşa camiini ve Caminin hemen yanında bulunan ve yine Selçuklu dönemi Medrese yapılarının en güzel örneklerinden olan Yakutiye medresesini şehir merkezideki yürüyüşümüz sırasında yanından geçerken fotoğraflama imkânımız olacak. Erzurum deyince ilk akla gelen en meşhur yeraltı zenginliği olan Oltu Taşından yapılmış objelerin satış ve sergisinin yapıldığı tarihi Taş han da serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Erzurum Hava Limanına hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları'nın saat 20:50 TK 2707 tarifeli seferi ile İstanbul' a hareket ediyor ve bir başka gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

NOT: Kars - Erzurum arasında tren ile yapılacak olan seyahatimizde trende müsaitlik olmaması durumunda Sarıkamış - Erzurum arası tren kullanılacaktır. Sarıkamış hareketli trende de yer olmaması durumunda Kars - Erzurum arasında tur aracımızla yolculuk yapılacaktır.

Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:9000 TL

KARS TUR BEDELİNE DÂHİL OLAN HİZMETLER

*Türk Hava Yolları ile İstanbul Havalimanı - Kars / Erzurum - İstanbul Havalimanı Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri
*Kars Otellerinde 2 Gece 
Sabah Kahvaltısı Dahil konaklama
*Kars - Erzurum arasında tren ile yapılacak olan seyahatimizde trende müsaitlik olmaması durumunda Sarıkamış - Erzurum arası tren kullanılacaktır. Sarıkamış hareketli trende de yer olmaması durumunda Kars - Erzurum arasında tur aracımızla yolculuk yapılacaktır.
*Lüks Araçlar ile Transfer ve Gezi Hizmetleri
*Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
*Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası (90 TL - İptal Ve Değişiklikte İptal İadesi Yoktur.)

KARS TUR BEDELİNE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Tüm Özel Harcamalar
*Tüm Öğle-Akşam Yemekleri,
*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
*Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*Müze Kart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir
*Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri