Kapadokya Gezileri

Tur açıklaması:: Kapadokya Turu 3 Gün 1 Gece Her Cuma akşamı Istanbul'dan Otobüs ile hareket 1 Gece Yarım Pansiyon Otel Konaklaması
Tur Fiyatı::2200 TL

Tur Programı

KAPADOKYA TURU

Kapadokya Turu Istanbul Kalkış - Buluşma Noktaları 

1.GÜN Cuma Istanbul-Kapadokya  Gece Yolculuğu

22.00 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı
23.00 Mecidiyeköy Meydan Otobüs Durakları Yanı Mado Pastanesi Önü 

23.59 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Yanı (Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı ),
00.15 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu ( E 5 Ankara İstikameti )
00.30 Çayırova Mcdonalds Önü
01.15 İzmit Halk Evi Durağı Önünden katılan misafirlerimiz ile birlikte gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN Cumartesi Ankara - Tuz Gölü - Aksaray - Ihlara Vadisi - Narlı Göl - Yer altı Şehri - Nevşehir - Paşabağı - Dervent Vadisi - Ürgüp - Şarap Mahzenleri

Özel Tur otobüslerimiz ile  sıcak- soğuk içecek ikramlarımız eşliğinde , sabah erken saatlerde Ankara'ya ulaşıyoruz. ( Ankara -Söğütözü ,Armada alışveriş merkezinin karşısından,Ulusoy tesislerinden saat 05:30 da Ankara'dan katılacak misafirlerimizin alınması ) Sonrasında sabahın etken saatlerinde ilk fotoğraf molamızı vermek için Tuz Gölünde duruyoruz.İçilen sıcak çayların ardından,serbest kahvaltı molası vereceğimiz Aksaray'a ulaşıyoruz. Daha sonraki ilk durağımız  Türkiye'nin en büyük kanyonlarından biri olan, 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisine ulaşıyoruz. Burada Ağaçaltı kilisesini gezerek ,Melendiz Çayı'nın oluşturmuş olduğu nehir yatağında yürüyüş yapıyoruz.Verilen serbest zamanda bu cennet bahçesinde fotoğraflarımızı çekiyoruz.Bir sonraki durağımız ise bir yanardağ ağzı olan ve jeotermal suya sahip Narlıgöl olacak.Burada verilen fotoğraf molasını takiben, bölgede ki 104 farklı yer altı şehrinden biri olan Derinkuyu veya Kaymaklı Yer altı Şehrine ulaşıyoruz.Yeraltında bulunan tünelleri gezip anlatımları dinledikten sonra yolumuz bizleri Göre Kasabası üzerinden Nevşehir'e götürecek.Panoramik olarak göreceğimiz Nevşehir'in ardından bir sonraki durağımız üzüm bağları ve üç başlı peri bacaları ile ünlü Paşabağları olacak.Burada verilen serbest zamanı takiben şekiller vadisi olarak geçen Dervent Vadisi olacak.Burada çekilen birbirinden ilginç fotoğrafların ardından , kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp'e ulaşıyoruz.Şehir merkezinde yapacağımız panoramik tur sonrası Türkiye'nin en büyük 3. şarap Atölyesi olan Turasan şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Günümüzün son durağı ise 3 Güzeller olarak bilinen peri bacaları olacak. Burada verilen fotoğraf molasını takiben otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeğimiz otelimizde.Arzu eden misafirlerimizle , Türk Gecesi'ne katılmak için lobide buluşma (Extra, gece hakkında ayrıntılı bilgiyi rehberimiz otobüsde verecektir)

Sabah Kahvaltısı: Serbest alınacaktır.
Öğle Yemeği: Aydede restoranda açık büfe olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Güzergah:İstanbul - Ankara - Göreme 747 KM
Mola Tesisleri: Düzce Türsan Dinlenme Tesisleri, Aksaray Hanifi Yılmaz Dinlenme Tesisleri
Konaklama Oteli: Altınyazı Otel - Turban Ürgüp - Sühan Otel - Taşsaray Otel - Ramada Cappadocia
Otele Giriş Saati: 18.00 - 19.00

3.GÜN Pazar Balon Turu - Uçhisar Kalesi - Çömlek Atölyesi - Göreme Açık Hava Müzesi - Avanos -Onyx Taş Atölyesi - H. Bektaş-ı Veli - Mucur - Kırşehir - Ankara - İstanbul

Balon Turu'na katılmak isteyen misafirlerimiz ile sabah erken saatlerde lobide buluşma ve sonrasında Balon kalkış noktasına transferlerini yapıyoruz. (Extra) Bu unutulmayacak Heyecan verici deneyim konusunda genel bilgilendirmeyi rehberimiz yapacaktır.

Otelimizde yapılacak açık büfe Sabah kahvaltısının ardından ,günün ilk fotoğraf molası Uçhisar kalesi olacaktır.Panoramik olarak çekilen fotoğraf ardından, Kızılırmağın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı olan çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine gidiyoruz. Geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından, Çavuşin kasabasına ulaşıyoruz. Çavuşin gezimizin ardırndan kayalık göreme olarak bilinen ve zamanında manastır yaşantısının hüküm sürdüğü Göreme açık hava müzesine gidiyoruz.Burada Hristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerin ardından Elmalı Kilise,Çarıklı Kilise,Yılanlı Kilise gibi sayısız kiliseyi gezebilirsiniz.Daha sonrasında mermergiller familyasından olan Kapadokya bölgesinden çıkan Onyx taşının işlendiği Atölye'ye gidiyoruz.Burada yapılan anlatımlar ardından Avanos üzerinden yolumuza devam ederek Hacı Bektaş ilçesine doğru yol alıyoruz.Burada Horasan erenlerinden Hacı Bektaş-ı Veli'nin kurmuş olduğu dergahı ziyaret ediyoruz.Yapılan anlatımlar ve edilen duaların ardından Kırşehir,Ankara üzerinden dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otel'de alınacaktır. (Ücrete dahildir)
Öğle Yemeği : Göreme'de menü olarak alınacaktır.
Güzergah : Göreme - Avanos - İstanbul 747 KM 
Konaklama Oteli: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.
Dinlenme Tesisleri:Aksaray Hanifi Yılmaz Dinlenme Tesisleri, Düzce Türsan Dinlenme Tesisleri
İstanbul'a Varış Saati: 23.30 (Yaklaşık)

Türk Gecesi (Turkish Night-Türkische Abend)

Kapadokya'ya özgü , kayadan oyma,otantik bir atmosfer içerisinde gerçekleştirilen ,Türkiye nin bütün yörelerine ait halkoyunu figürlerinin başarıyla sergilendiği bu gece sizleri büyüleyecek.Aynı zamanda , dans gruplarına interaktif biçimde de katılabileceğimiz bu gecede eğlenmenin tadına varacaksınız. ( Otobüs ile gidiş-dönüş transfer + Limitsiz yerli alkollü ve alkolsüz içeçekler ve Türk usulü mezeler,baklava,kuruyemiş,meyve vs. dahil 55 TL )

Kapadokya Balon Turları

Dünya'nın sayılı Balon parkurlarından olan Kapadokya sıcak hava balon turunda ulaşılması güç vadilerin içlerine kadar inerek peri bacalarına ellerinizle dokunmanın hazzını yaşayacaksınız.Muhtşem gün doğumunu Erciyes Dağının eteklerinde karşılarken adrenalin bütün vücudunuzu sardığını hissedeceksiniz.Balon turu , gün doğmadan 1 saat önce otelinizden özel servis araçları ile alınmanızla başlıyor.Balon kalkış yerine gelindiğinde, hafif bir kahvaltı yapılıyor.Ardından görevlilerden uçuş hakkında kısa bir brifing alıyoruz.ve balonun şişirilmesini takiben uçuşa başlıyoruz.Hava ve mevsim şartlarına bağlı olarak 50 dk ile 1 saat 15 dakika sürecek olan bu muhteşem deneyim ardından siz değerli misafirlerin otele bırakılması ile balon turumuzu sonlandırıyoruz.Balon turuna katılmak için rehberlerimizden bilgi alabilirsiniz.


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:2200 TL

KAPADOKYA TURU ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Milli Park Giriş Ücretleri

 • Hacı Bektaş-ı Veli Gezisi

 • Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 

 • Mercedes Tourısmo veya Travego vb. Otobüsler İle gidiş dönüş Ulaşımı

 • Profesyonel Rehber İle tur programındaki Çevre civar Gezileri

 • Otobüs İçi İkramları 

 • Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı 

 • Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği 

 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

KAPADOKYA TURU ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Kapadokya Gezi Turu süresince Tüm Öğlen Yemekleri 

 • Müze Kart ve  ücreti

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Oteldeki sabah kahvaltısı hariç,tüm Yemeklerde Alınan alkollü,alkolsüz,İçecekler 

 • Mola yerlerinde,Tur süresince ve Otelde Yapacağınız Tüm Özel şahsi Harcamalar 

 • Ekstra ücretli olduğu Belirtilen Tüm gündüz gece Organizasyonlar,turlar,aktiviteler