Fas Turu 4* Otellerde 4 Gece Y.P Konaklama - Atol Turizm

Fas Turu 4* Otellerde 4 Gece Y.P Konaklama

Tur açıklaması:: Fas Kraliyet Sehirleri Turu, Maroc Meknes Rabat Agadir Sehir Turları,Royal air Maroc Fas Ucak Bilet ucretleri
Tur Fiyatı::659 €uro

Tur Programı

ISTANBUL-CASABLANCA
 

Yeni İstanbul  Hava limanı Dış Hatlar Terminali Royal Air Maroc kontuarı önünde saat 14:30’da buluşma. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Fas Kraliyet Havayolları'nın AT911 sayılı seferi ile saat 16:50'de Kazablanka'ya hareket. Yerel saat ile 19:00'da varışımızı takiben otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme Kazablanka otelimizdedir.
 

2.Gün: CASABLANCA-MARAKEŞ

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Kazablanka şehir turumuza başlıyoruz. 
KAZABLANKA: Avangart ruhlu, beyaz şehir Kazablanka’yı gezmeye Birleşmiş Milletler Meydanı ve Muhammed V Bulvarı ile başlıyoruz. Tarihi Habus Meydanı ve Hassan II Camii’ni ziyaret edeceğiz. (Camiye giriş tura dahil değildir, isteyen misafirler girebilir) İç mekanda 25.000 kişinin aynı anda namaz kılabildiği caminin avlusunda 80.000 kişi toplanabilir ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lambası 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir. 20 bin metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır. Atlas Okyanusu kıyılarındaki Corniche semti, günün ilginç duraklarındandır. 
Kazablanka turumuzun ardından Faslıların Güneyin incisi olarak adlandırdıkları Marakeş şehrine gidiyoruz. 
MARAKEŞ: Marakeş turumuzda, 19. yüzyıl sadrazamlarının Marakeş Sarayını gezerken Fas tarihine dalacak, Endülüs tarzı ahşap ve mozaik süslemeleri keşfedeceğiz. İspano Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresini seyrettikten sonra, maceramız SOUK adı verilen Marakeş kapalı çarşısının dar ara sokaklarında devam edecek. Dünyaca ünlü bu labirentin tüm geleneksel köşelerini keşfedebilir, kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşabilirsiniz. Berberilerin yüzyıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı aktarlar sizi eğlendirecek duraklardan biri olabilir. Günümüz, Afrika kıtasının en hareketli şehir meydanı Jma El Fna ile sonlanacak. Gerçek bir “Mucizeler Avlusu” diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde yer almaktadır. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jma el Fna için kısaca “Açık Hava Tiyatrosu” diyebiliriz. 
Tur sonrası Marakeş otelimize yerleşiyoruz . 

Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ve akşam yemeğini de alacağımız dünyaca ünlü CHEZ ALI geleneksel gösterisi turumuza katılabilirler. CHEZALİ SHOW 60 EURO (Kişi Başı)
 

3.Gün: MARAKEŞ (ESSAOUIRA)
 

Sabah kahvaltısı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Essaouira ve Argan turumuza katılabilirler.
ESSAOUIRA VE ARGAN TURU: (Opsiyonel 60 € Kişi Başı)?Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri Essaouira'ya gidiyoruz. Marakeş’den uzaklaştıkça dünya üzerinde nadir bulunan Argan ağaçlarını göreceğiz. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir. Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medinası keşfedilecektir. Medinanın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlardır. 18.yy da avrupalı bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas okyanusunun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler (Jeremy Irons ve Patricia Kaas’ın Ladies and gentlemen filmindeki gibi). Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengarenk tablolar; tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyiflidir. (Öğle yemeği dahil değildir)
 

4.Gün: MARAKEŞ
 

Sabah kahvaltısı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. 
Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ATLAS DAGLARI 4X4 turuna katılabilirler. 
ATLAS DAĞLARI VE BERBERİ KÖYLERİ : (Opsiyonel 75 € Kişi Başı)?Bu turumuz güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas dağlarını sizlere tanıtmak için yaptığımız eğlenceli bir gezi. Muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes yolunu takiben Kik platosuna ulaşacağız. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar verecek. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim köyü, Tifruin ve Taddart köylerinde molalar vererek Lalla Takerkust baraj gölü kıyısında öğle yemeği alacağız. Öğle yemeğinden sonra Marakeş’e döneceğiz, arzu eden misafirlerimiz Marakeş çarşısının dar sokaklarına geri dönebilir ya da otellerinde dinlenebilirler. Bu heyecanlı yolculuk sırasında Afrika Kıtası’nda olduğumuzu bir kez daha hissedeceğiz. Tur sonrası otelimize transfer ve akşam yemeği. Geceleme otelimizde.

5.Gün: MARAKEŞ-CASABLANCA-ISTANBUL

Yerel saat ile sabah 04’de Marakeş Havalimanına gidiyoruz. Marakeş-Kazablanka iç hat uçuşumuzun ardından Fas Kraliyet Havayolları'nın AT910 sayılı tarifeli seferi ile saat 11.15’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 18:40’da İstanbul’a varışın ardından tur hizmetlerimiz son buluyor.

KONAKLAMA OTELİ Casablanca 4* Hotel Suisse vb.KONAKLAMA OTELİ Marakeş-4*Golden Tulipe Rawabi vb.


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:659 €uro

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Fas Kraliyet Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul-Casablanca- İstanbul uçak bileti.
Fas Kraliyet Havayolları tarifeli seferi ile Marakeş-Casablanca iç hat uçak bileti.
Havalimanı ve Güvenlik Vergileri.
4* Otellerde Kazablanka'da 1 gece, 
Marakeş’de 3 gece yarım pansiyon konaklama.
31 ARALIK günü yarım pansiyon dahilinde akşam yemeği yerine öğle yemeği verilir.
Havalimanı, Otel, Hava limanı arası transferler,
Turlarda Türkçe Rehberlik Hizmeti 
Marakeş Sarayı giriş ücreti.
Panoramik Kazablanka, Marakeş şehir turları.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Yurtdışı çıkış fonu 
Ekstra turlar, 
Seyahat Sigortası 
Kişisel harcamalar
Yılbaşı gala yemeği