Ege - Akdeniz Turu

Tur açıklaması:: Ege Akdeniz Gezileri Otobüs ile Istanbul'dan hareket ile Ege Akdeniz bölge şehirleri ve civarlarına 8 Gün 7 Gece Otellerde 5 Gece Y.P konaklama kültürel turlar bot gezileri yat turları
Tur Fiyatı::3950 TL

Tur Programı

Ege Akdeniz Turu / 7 Gece 8 Gün

Her Hafta Cuma-Cumartesi-Pazar Akşam Hareket 5 Gece Otel konaklaması

1.GÜN İstanbul'/Antalya (728 km)

* 22:00 Zeytinburnu Çırpıcı İspark Otoparkı (Zeytinburnu Metro Yanı)
* 23:00 Harbiye Askeri Müze Karşısı
* 23:59 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı (Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı) Otobüs buluşma Noktaları ve saatleri yukarıda ve aşağıda olduğu gibidir

2.GÜN Köprülü Kanyonda Rafting Heyecanı - Aspendos - Düden Şelalesi - Kaleiçi- Antalya

Saat; 00:15'de Kartal Köprüsü altı, Metro İstasyonu  Durağı (E-5 Ankara İstikameti), 00:30'da Çayırova Mc Donald`s,önü, 01:15'de İzmit Halkevi Durakları (Asya Otel Karşısı) katılacak misafirlerimiz ile birlikte Kütahya - Afyon - Isparta üzerinden gece yolculuğu ile Antalya'ya geliyoruz..

ÖNEMLİ AÇIKLAMA; Tur Programımız otele giriş yapmadan önce rafting turu ile başlayacağından , Rafting turuna kayılmak isteyen konuklarımızın raftingde giyecekleri eşyaları ayrı bir çanta içinde hazır yanlarında bulundurmaları rica olunur. Rafting hakkında ayrıntılı bilgi rehberiniz tarafından otobüste verilecektir

Sabah ilk durağımız Köprülü Kanyon olacaktır. Burada insanın yaşamı boyunca mutlaka yapması gereken, adrenali yüksek, 7`den 77`ye herkesin katılabileceği, rafting heyecanını Köprü çayın buz gibi sularında beraber yaşıyoruz.(EXTRA) Bu muhteşem aktivitenin ardından Köprülü Kanyon`dan ayrılıyor ve MS 2. YY`da Romalılar tarafından inşa edilmiş olan ve tüm heybetiyle günümüze gelmiş Aspendos tiyatrosunu görmeye gidiyoruz. Aspendos'tan tarih dolu anılarla ayrılarak Düden Şelalesi`ne hareket ediyoruz. Gezimiz esnasında yemyeşil doğa ve suyun huzur veren sesi bize eşlik edecek. Şelaleden sonra Kale içi mevkiine gidiyoruz. Yivli minare, saat kulesi, kale içinin eski cumbalı evleri göreceğimiz yerler arasında. Gezimiz sonrasında otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. (60 TL)

Sabah Kahvaltısı: Yolda serbest alınacaktır.(EXTRA)
Öğle Yemeği: Antalya'da menü olarak alınacaktır.(EXTRA)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Güzergah: İstanbul - Sakarya - Pamukova - Bozüyük - Kütahya - Afyon - Isparta - Antalya
Konaklama Oteli: Han Otel - Latanya Palm Otel - Antroyal Otel vb.

3.GÜN Kemer - Finike - Demre - Üçağız - Kekova - Kaş - Kalkan - Saklıkent Kanyonu - Fethiye 

Sabah otelde yapacağımız açık büfe kahvaltısının ardından otelden ayrılarak Kemer, Finike üzerinden yolumuza devam ediyor ve bu gün ki ilk durağımız Kekova'nın giriş kapısı aynı zamanda kendisine has kıyı köy dokusuyla bizleri karşılayacak olan Üçağız olacak. Limandan bineceğimiz teknemizle Kekova TEKNE TURU (1.tekne turu) başlıyoruz. Yüzme molalarımız arasında Esmeralda Koyu, Tersane koyu, Hamidiye koyu gibi keyifli noktalar bulunmakta. Yüzme molalarının ardından teknemizle yolu olmayan Simena Köyü, Kekova Adası ve M.Ö ll. YY da bir depremle denizin dibine batmış olan Batık Şehir'i görüyoruz. Üç Ağız'dan ayrıldıktan sonraki durağımız Kaş ve Kalkan. Güzel manzaralar eşliğinde vereceğimiz fotoğraf molaları, rehberimizin anlatımları ile renklenecek. Ardından otobüsümüzle Türkiye'nin en önemli kanyonlarından biri olan Saklı Kent'e gidiyoruz. Kanyonda yürüyüşümüzü yapıp, verilen serbest zamanın ardından Fethiye'ye, otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrasında arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Fethiye barlar sokağına eğlenmeye gidiyoruz.(EXTRA)

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Tekne'de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Güzergah: Antalya - Demre - Kaş - Fethiye / 293 KM
Konaklama Oteli: Edasu Otel - Sunshine Holiday Resort - Pırlanta Otel - Kerim Otel - Nevada Butik Otel vb. 

4.GÜN Kayaköy - 12 Adalar Tekne Turu, Kızılada - Tavşan Adası - Zeytin Ada - Göbün Koyu 

EXTRA ÜCRETLİ YAMAÇ PARAŞÜTÜ; Özel olarak dizayn edilmiş 42 m2 büyüklüğünde olan iki kişilik yamaç paraşütü ile gerçekleştirilen uçuşlara tandem denir. Tandem uçuşlarında paraşütü bu konuda deneyimli bir pilot kullanır; ikinci kişi ise yolcu durumundadır. Dünyanın en güvenli ve en güzel uçuş bölgelerinden biri olarak uluslararası üne sahip olan Fethiye, Ölüdeniz - Babadağ-dan 1992 yılından beri tandem uçuşları gerçekleştirilmektedir. Her uçuş yaklaşık 45 dk sürer. Çocuklardan yaşlılara kadar her yaştaki insan rahatlıkla tandem uçuşu yapabilir. Yamaç paraşütünü, sağlık koşullarının uygunluğunu belirtmek suretiyle, 16 - 55 yas arası herkes yapabilir. Epilepsi, astım, kalp, bel ve omurga rahatsızlıkları olanlar yamaç paraşütüne katılamazlar. (EKSTRA)
Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrasında eski ismi Levissi şimdiki ismi Kaya Köy olan Rum kasabasına ulaşıyoruz. Burada Büyük Kilise, İlkokul, Taş Evler ve Çeşmeleri gezdikten sonra Göcek marinaya gidiyor ve 12 Adalar Tekne Turu (2. Tekne Turu) gerçekleştirmek üzere teknemize biniyoruz. Katrancı Adası, Tavşan Adası, Yassıca Adası, Tersane Adası, Kızıl Ada, Şövalye Adası gibi koylarda vereceğimiz yüzme molalarının ardından tekrar Göcek marinaya dönüyoruz. Göcek'te vereceğimiz serbest zamanın ardından yola çıkıyor ve otelimize ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimizle birlikte akşam yemeği sonrasında eğlenmeye gidiyoruz.(EKSTRA)
Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Tekne'de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Güzergah: Otel - Marina - Otel / 20 KM
Konaklama Oteli: Edasu Otel - Sunshine Holiday Resort - Pırlanta Otel - Kerim Otel - Nevada Butik Otel vb.

5.GÜN Ölüdeniz - DalyanTekne Turu - İztuzu Plajı - Göcek Yat Limanı - Katrancı Koyu 

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ dan aşağıya atan Belcekız`ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belcekız Koyunu görüp, Ölüdeniz de yüzme molası veriyoruz. Yüzme molasının ardından Ölüdeniz'den ayrılıp Dalyan'a ulaşıyoruz. . DALYAN TEKNE TURU (3. Tekne turu) Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle, saçlarından sazlıkların, gözyaşlarından da denizi Köyceğiz Gölüne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan Byblis ve Kaunos'un hüzün dolu hikâyesini dinleyerek, kaya oyma Kral Mezarlarını görüyoruz (Panoramik). Ve tabiî ki Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için İztuzu plajına gidiyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takip ederek Dalyan'a geri dönüyoruz. Otobüsümüzle Marmaris'e doğru hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Yemek sonrasında dileyen misafirlerimiz ile birlikte Marmaris Barlar sokağına eğlenmeye gidiyoruz. .(EKSTRA)

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Tekne'de menü olarak alınacaktır. (EKSTRA)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Güzergah: (Fethiye - Marmaris 126 km) Toplam mesafe 126 km
Konaklama Oteli: Club Dorado-Mehtap Family - Mehtap Beach - Banu Hotel Luxury - Selen Otel - Mersoy Exclusive Otel - Club Dorado vb. 

6.GÜN Gökova Tekne Turu - Gelibolu Adası - Sedir Adası - Zeytinliköy - Lacivert Koy - Azmak Çayı - Azmak Tekne Turu 

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrası, evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan, Akyaka Beldesine varıyor ve teknemize biniyoruz. Gökova TEKNE TURU (4. Tekne Turu). Mitolojide geçen ve denizler tanrısı Poseidonun sarayının gök lacivert denizin dibinde olduğu söylenen Gökova'nın eşsiz koylarını dolaşmaya başlıyoruz Gelibolu Adası, İncekum, Lacivert Koy ve Marcus Antonius'un Kleopatra için Mısır'dan gemilerle getirttiği rivayet edilen kumlardan oluşan koruma altındaki eşsiz kumsalıyla Sedir Adası demir atıp yüzeceğimiz yerler arasında. Akşamüstü tekneden indikten sonra kanal teknelerine binip doğal sit alanı ilan edilmiş olan, göçmen kuşların, su samurlarının yaşadığı, balıklarının yumurtlamaya geldiği Azmak Çayını görmek için nehire dümen kırıyoruz. Azmak Çayı TEKNE TURU (5. Tekne Turu).; Akyaka'dan deniz kokusu üzerimize sinmiş ayrılırken yolda aşıkların yürüyüş yaptığı okaliptüs ağaçları altında Aşıklar Yolu bizleri bekliyor. Daha sonrasında Yatağan ve Milas üzerinden Bodrum'a doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleşme ve akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimizle Bodrum barlar sokağında sabaha kadar eğlence.(EKSTRA);

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Tekne'de menü olarak alınacaktır. (EKSTRA);
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Güzergah: Marmaris - Bodrum / 110 KM
Konaklama Oteli: Peda Hotels-Costa Bitezhan - Costa Bitez Beach - Club Blue White - Mandarin Resort - Royal Panacea - Peda Hotels - Milashan Otel vb. 

7.GÜN Bodrum Tekne Turu - Milas - Bafa Gölü - Şirince Köyü 

Otelde alınan kahvaltı sonrası, Gümbet limanından bineceğimiz teknemizle birlikte Bodrum'un eşsiz koyları olan Aspat, Bitez, Bağla, Deve Plajı, Akvaryum gibi sayısız koyda gün boyu denize girme imkanımız olacak (6. Tekne Turu).Teknemizden Camel Beach'te ayrılıyor ve Milas'tan geçerek, Bafa gölü yakınlarında Beş parmak Dağlarını görüp, hikâyesini dinledikten sonra Şirince'ye doğru devam ediyoruz. Selçuk üzerinden kaybolmamış köy dokusu ile eski bir Rum kasabası olan meyve şaraplarıyla ünlü Şirince'ye varıyoruz. Eski adlarından biri çirkince olan bu şirin Rum köyünün sokaklarında nostaljik bir yürüyüş yapıyor ve meşhur meyve şaraplarından tatma ve alma şansına sahip oluyoruz. Şirince gezimizden sonra Manisa - Balıkesir - Bursa - Yalova üzerinden İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Tekne'de menü olarak alınacaktır.(EKSTRA)
Akşam Yemeği: Yolda Serbest olarak alınacaktır. (EKSTRA)
Güzergah: Manisa - Balıkesir - Bursa - Yalova üzerinden İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz. Bodrum - İstanbul / 775 KM
Konaklama Oteli: Bu akşam otel konaklaması yoktur 

8.GÜN İzmir - Yalova - İstanbul

  İzmir - Bursa - Yalova güzergâhını takiben sabah erken saatlerde İstanbul'a ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz kalkış noktalarına bırakıyor ve bir başka Atoll  organizasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz.
 

TOPLAM TUR MESAFESİ: 2.329 KM 

Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:3950 TL

EGE AKDENİZ TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ:

 • Konforlu otobüslerle Gidiş – Dönüş.
 • Programda belirtilen Çevre gezileri.
 • Otelde 5 Gece – 6 Gün Yarım Pansiyon (Sabah kahvaltısı + Akşam Yemeği) Konaklama.
 • Bodrum Tekne Turu
 • Gökova Tekne Turu
 • Azmak Çayı Tekne Turu
 • Dalyan Tekne Turu
 • Oniki adalar Tekne Turu
 • Kekova Tekne Turu
 • Rehberlik hizmetleri.
 • Zorunlu seyahat sigortası.

EGE AKDENİZ TUR ÜCRETİNE DAHIL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

 • Otelde ve gezi boyunca alınan Yapılan tüm şahsi Ekstra harcamalarınız.
 • Müzekart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)
 • Rafting Turu
 • Ekstra Turlar, Aktiviteler,Gece programlari.

GENEL ŞARTLAR

 • Gezi Süresi hareket ve dönüş günü dahil olmak üzere 7 Gece 8 Gün olup 5 Gece otel konaklamalıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 0-6 Yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılmak suretiyle rotasyon uygulanır. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Tatilbudur.com'un sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 25 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatilbudur.com'da saklıdır. Turun iptali durumunda Tatilbudur.com iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Yeterli katılım oluşmadığında en yakın hareket noktasına biletleme yapılarak misafirlerimizin tura katılımı sağlanabilir. Gidiş-dönüş otobüs biletleri Tatilbudur.com tarafından karşılanır. Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 35'idir. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Fiyatlarımıza Kdv dahildir.25.05.2017
 • İPTAL GÜVENCE PAKETİ
 • Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.
 • 1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
 • Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

MÜZE KART

Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar.
Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. Kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile indirimli Müze Kart 15 TL, tam Müze Kart 40 TL ücret karşılığında alınabilir.