likya turu

Tur açıklaması:: Bayram'da İstanbul hareketli Otobüs ile Likya Turu Dalyan Gökova Akyaka Fethiye Otellerin'de 3 Gece 4 Gün Yarım Pansiyon Konaklamalı Kültür Turu
Tur Fiyatı::8500 TL

Tur Programı

Likya Turu

 4 Gün 3 Gece İstanbul hareketli Yarım Pansiyon Otel konaklaması

1.Gün: Gece Yolculuğu

*22:00 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı

*23:00 Mecidiyeköy Meydan Otobüs Durakları Yanı Mado Pastanesi Önü

*23:59 Kadıköy Evlendirme Dairesi İspark Otopark Yan

Yukarıdaki hareket noktalarından katılacak misafirlerimizle otobüs içi ikramları eşliğinde gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün:  İstanbul – Bursa – İzmir – Aydın – Muğla - Tam Gün Gökova Tekne Turu – Akyaka Beldesi – Sedir Adası - Fethiye

00:15 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu (E-5 Ankara İstikameti), 00:30 Çayırova Mc Donald’s, 01:15 İzmit Halkevi Duraklarından (Asya Otel Karşısı), 03:45 Bursa Özdilek Önü - Hilton Otel Yanından katılacak olan misafirlerimiz birlikte gece yolculuğumuza devam ediyoruz. Susurluk civarında verilen ilk molanın ardından Balıkesir – Manisa - İzmir ( 07:30 İzmir Bornova sapağı-Ege Üniversitesi Girişi Önünden İzmir deki misafirlerimizin alınması ) üzerinden sabahın erken saatlerinde Aydın - Çine - Muğla üzerinden yöre insanının deyimiyle "deve bağırtan" olarak da bilinen Sakar Geçidi`ne ulaşıyoruz. Batı Menteşe Dağları`nın eteklerinden Akyaka`ya inerken Gökova körfezinin güzelliğini panoramik olarak fotoğraflama imkânı buluyoruz. Daha sonrasında evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan, Akyaka beldesine geliyoruz. Buradan Gökova tekne turu'muzu yapmak için teknemize biniyoruz (1.Tekne turu). Denizler tanrısı Posedion`un sarayına ev sahipliği yapan, Mısır Kraliçesi Kleopatra`nın hayranlık duyup kendi adını verdiği plajı bünyesinde barındıran, Jacques Cousteau`nun deyimiyle "dünyanın cenneti" dediği Gökova`nın el değmemiş koylarını gezmeye başlıyoruz. Gelibolu Adası, Zeytinli Koyu, Kleopatra Plajı, Sedir Adası, İncekum, Lacivert Koy demir atıp yüzeceğimiz koylar arasında. (Teknelerde verilen yüzme molaları hava ve deniz durumuna göre tekne kaptanları tarafından değiştirilebilir.) Gün batımına doğru bitecek olan bu eşsiz günün ardından Akyaka beldesine geri dönüyoruz. Daha sonra buradan ayrılarak Fethiye`deki otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

ÖNEMLİ NOT : Programımız ilk gün otele giriş yapmadan Gökova’da tekne turu ile başlayacağından misafirlerimizin yanlarında gerekli eşyalarını bulundurmaları gerekmektedir.

Sabah Kahvaltısı: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra) 

Öğle Yemeği: Tekne'de menü olarak alınacaktır.(Ekstra) 

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir. 

Güzergâh: :İstanbul - Akyaka - Ortaca - Dalaman - Göçek - Fethiye / 824 KM 

Konaklama Oteli: Standart Fethiye Otelleri 

3.Gün:  On İki Adalar Tekne Turu - Katrancı Koyu - Kızılada - Yassıca Adalar 

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası, arzu eden misafirlerimiz otelde dinlenerek geçirirlerken, arzu eden misafirlerimiz için Ekstra ücretli olarak düzenlenen 5 farklı turdan birini seçebilirler. 

1.Seçenek: Tam Gün On İki Adalar Tekne Turu ( Ekstra ) otelimizden ayrılarak Fethiye Marina`ya hareket ediyoruz. Fethiye Marina da bizleri bekleyen teknemize biniyoruz. Gün boyu sürecek olan birbirinden muhteşem adaları görerek yüzme molaları veriyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Kızıl Ada, Göcek Adası, Yassıcalar Adası, Tavşan Adası bulunmakta.(Teknelerde verilen yüzme molaları hava ve deniz durumuna göre tekne kaptanları tarafından değiştirilebilir.) Gün boyu sürecek olan bu eşsiz tekne turu sonuna doğru tekrar Fethiye Marina'ya ulaşıyoruz. Otobüsümüze binerek otelimize dönüyoruz.  

Seçenekli olarak sunulmuş bu programlar hakkında detaylı bilgiyi rehberimizden alabilirsiniz. Akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir. 

Öğle Yemeği: Tercih edilen aktivitelerde ödenen tur ücretine dahildir. 

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir. 

Konaklama Oteli:  Standart Fethiye Otelleri  - Standart Dalaman Otelleri - Standart Dalyan Otelleri - Standart Ortaca Otelleri

4.Gün: Dalyan – Dalyan Tekne Turu  - İztuzu Plajı - Yuvarlak Çay

Sabah otelimizde yapacağımız açık büfe  kahvaltının sonrasında,doğanın en hoş sedalarını dinlemek üzere Yuvarlak Çay’a ulaşıyoruz. Yemyeşil ağaçlar arasında nefeslenirken, berrak suların üzerinde salıncak keyfini yaşayabilirsiniz. Yuvarlak Çay’da birbirinden güzel fotoğraflar çekildikten sonra Dalyan'a ulaşıyoruz. Burada nehir kenarında otobüsümüzden inerek bizleri bekleyen kanal teknemize biniyoruz. Antik dönemde Calbis nehri olarak geçen ve Köyceğiz Gölü`nü Akdeniz'e bağlayan bu tatlı su kanalında yapacağımız keyifli tekne turunda Kral Kaya Mezarlarını panoramik olarak görüyoruz. ( 2. Tekne Turu ) Burada rehberimizin yapacağı anlatımların ardından tekrar muhteşem güzellikteki sazlıkların arasından yol alarak bu sefer Dünya'nın en güzel plajlarından biri olarak kabul edilen ve Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarının yumurta bırakmaya geldikleri İztuzu Plajı`na ulaşıyoruz. Burada verilen yüzme molasını takiben tekrar teknemize binerek otobüsümüze ulaşıyoruz ve otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeğimiz otelimizde.  

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir. 
Öğle Yemeği: Ortaca’da menü olarak alınacaktır.(Ekstra) 
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir. 
Konaklama Oteli: Standart Fethiye Otelleri  - Standart Dalaman Otelleri - Standart Dalyan Otelleri - Standart Ortaca Otelleri

5.Gün:  Kayaköy-  Ölüdeniz - Yörük Pazarı - Dalyan - İztuzu Plajı – Kaunos Kral Kaya Mezarları - Şirince -  İstanbul

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltımızın ardından Hisarönü mevkiinde bulunan eski bir Rum köyü olan ve yaklaşık 4000 e yakın nüfusu bünyesinde barındıran ve şuanda terkedilmiş hayalet köy Kayaköy`ü ziyaret ediyoruz. Burada köyün ara sokaklarında dolaşırken, eski yerleşimcilerin izleri bizleri geçmişe götürecek. Buranın temiz dağ havasını içimize çekerek bu sefer otobüsümüz bizleri Babadağ`ın hemen eteğinde bulunan Belcekız mevkine getiriyor. Burada Türkiye`nin en eşsiz denizlerinden olan Ölüdeniz`de denize girmek için sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu keyifli deniz molasının ardından Yörük Pazarı’na uğruyoruz. Ege’ye ait yöresel olan ne varsa çam balından zeytinyağına, kekikten keçiboynuzuna kadar organik olan birçok şeyi bir arada bulacağınız bu yerde küçük bir mola veriyoruz. Ardından Fethiye den hareketle Dalyan`a geliyoruz. Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle saçlarından sazlıkların, gözyaşlarından da denizi Köyceğiz Gölü`ne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan Byblis ve Kaunos un hüzün dolu hikâyesini dinleyerek, Kral Kaya Mezarları`nı panoramik olarak görüyoruz ve tabi ki Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için teknemizle İztuzu Plajı`na gidiyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takıp ederek otobüsümüze ulaşıyoruz (3. tekne turu). Dalyan beldesinden ayrılarak Muğla - Yatağan - Aydın - İzmir üzerinden akşam üstü saatlerinde 1924 mübadele yıllarına kadar Türkler ile Rumların iç içe yaşadıkları ve meyve şarapları ile ünlü Şirince'ye geliyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz  burada akşam yemeklerini alabilirler. Sonrasında yörenin meşhur meyve şaraplarını tatmak için şarap mahzenine gidiyoruz. Bu güzel köyden ayrıldıktan sonra İzmir -  Bursa - İzmit üzerinden dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir. 

Öğle Yemeği: Dalyan’da menü olarak alınacaktır.(Ekstra) 

Akşam Yemeği: Şirince’de serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Güzergâh: Fethiye, Muğla, Aydın, İzmir, Manisa, Bursa, İstanbul / 819 KM  

Konaklama Oteli: Bu akşam otel konaklaması yoktur. 

 

6.Gün: İstanbul’a Varış

Sabah saatlerinde İstanbul'a ulaşıyoruz ve siz sayın misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz.

 KONAKLAMA OTELİ; Bölge müsaitliğine göre Rulet otel
 


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:8500 TL

Tur fiyatları mevsimlere Tur süresine göre değişmektedir. Müsaitlikleri sorunuz

LİKYA TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • 1618 No’ lu Turizm Kanununca Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Konforlu Otobüslerle Gidiş - Dönüş,
 • Likya Tur Programında belirtilen Çevre Gezileri
 • Fethiye'de Seçilen Otelde 3 Gece Yarım Pansiyon (Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği) konaklama
 • Likya Turu Rehberlik Hizmetleri.
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Gökova Tekne Turu - Dalyan Tekne Turu
 • Likya Tur Otobüs içi Su ikramları.

LİKYA TUR ÜCRETİNE DAHIL OLMAYANLAR

 • Fethiye'de kalınacak Otelde ve gezi boyunca yapılan tüm şahsi Ekstra harcamalarınız.
 • Gece extra ücretli olarak düzenlenecek gezi ve eğlenceler
 • Likya Turu süresince Tüm Öğle Yemekleri,içecekler
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye - Özel işletmeler v.b)
 • Müze Kart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)