likya turu - Atol Turizm

likya turu

Tur açıklaması:: İstanbul'dan hareket ile Otobüs ile Likya Turu Dalyan Kekova Kaş Fethiye Oteller'de 5 Gece 6 Gün Yarım Pansiyon Konaklama
Tur Fiyatı::1170 TL

Tur Programı

 

1.Gün: Gece Yolculuğu

*22:00 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı

*23:00 Harbiye (Harbiye Askeri Müze Karşısı)

*23:59 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı (Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı)

*00:15 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu (E-5 Ankara İstikameti)

*00:30 Çayırova Mc Donald`s

 

Yukarıdaki hareket noktalarından katılacak misafirlerimizle otobüs içi ikramları eşliğinde gece yolculuğumuza başlıyoruz.

 

2.Gün: İstanbul - İzmit - Bursa - İzmir - Aydın - Dalyan - Kral Mezarları - İztuzu Plajı - Caretta Caretta - Göcek - Fethiye

03:45 Bursa Özdilek Önü - Hilton Otel Yanından katılacak olan misafirlerimiz birlikte gece yolculuğumuza devam ediyoruz. Susurluk civarında verilen ilk molanın ardından Balıkesir, Manisa, İzmir (07:30 İzmir Manisa Kavşağı - Ege Üniversitesi Girişi önünden İzmir deki misafirlerimizin alınması)üzerinden sabahın erken saatlerinde Selçuk'a ulaşıyoruz. Selçuk'ta verilen serbest kahvaltı molasını takiben Aydın - Çine üzerinden Dalyan'a ulaşıyoruz. Burada nehir kenarında otobüsümüzden inerek bizleri bekleyen kanal teknemize biniyoruz. Antik dönemde Calbis nehri olarak geçen ve Köyceğiz Gölü`nü Akdeniz'e bağlayan bu tatlı su kanalında yapacağımız keyifli tekne turunda Kral Kaya Mezarlarını panoramik olarak görüyoruz. ( 1. Tekne Turu ) Burada rehberimizin yapacağı anlatımların ardından tekrar muhteşem güzellikteki sazlıkların arasından yol alarak bu sefer Dünya'nın en güzel plajlarından biri olarak kabul edilen ve Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarının yumurta bırakmaya geldikleri İztuzu Plajı`na ulaşıyoruz. Burada verilen yüzme molasını takiben tekrar teknemize binerek otobüsümüze ulaşıyoruz ve Fethiye'de bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeğimiz otelimizde.

 

*Sabah Kahvaltısı: Selçuk'ta serbest alınacaktır. (Ekstra)

*Öğle Yemeği: Caunos Restaurant öğle yemeği (Açık büfe) (Ekstra)

*Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Güzergâh: İstanbul - Bursa - İzmir - Aydın - Göcek - Fethiye / 812 Km

* Konaklama Oteli: 3*- 4* Standart Fethiye Oteller

 

3.Gün: Tam Gün Oniki Adalar Tekne Turu - Katrancı Koyu - Kızılada - Yassıca Adalar

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası, otelimizden ayrılarak Fethiye Marina`ya hareket ediyoruz. Fethiye Marina da bizleri bekleyen teknemize biniyoruz. Gün boyu sürecek olan birbirinden muhteşem adaları görerek yüzme molaları veriyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Kızıl Ada, Göcek Adası, Yassıcalar Adası, Tersane Koyu, Domuz Adası bulunmakta.(2.Tekne Turu) (Teknelerde verilen yüzme molaları hava ve deniz durumuna göre tekne kaptanları tarafından değiştirilebilir.) Gün boyu sürecek olan bu eşsiz tekne turu sonuna doğru tekrar Fethiye Marina'ya ulaşıyoruz. Bu güzel mavi yolculuğun ardından otobüsümüze binip Kargı mevkiindeki Yöresel Ürünler Pazarı'na gidiyoruz. Fethiye yörük kültürünün tanıtıldığı, Fethiye ve çevresinden çıkan birçok bitki, yağ ve balın sunulduğu bu noktada tadım ve tanıtımların ardından arzu eden misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Ardından tekrar otobüsümüze binerek otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Fethiye gecelerini doyasıya yaşamak için lobide buluşuyoruz. (Ekstra)

 

*Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Öğle Yemeği: Teknede öğle yemeği (Izgara tavuk ya da alabalık, makarna, salata) (Ekstra)

*Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Güzergâh: Fethiye Marina-Fethiye / 20 Km

*Konaklama Oteli: 3*- 4* Standart Fethiye Otelleri

 

4.Gün:Tam Gün Kelebekler Vadisi Tekne Turu ve Yüzme Molaları - Tam Gün Fethiye Dalış Turu ve Yüzme Molaları– Tam Gün Jeep Safari - Saklıkent – Gizlikent - Yakapark -Macera Parkı - Zıpline - Rafting

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası, arzu eden misafirlerimiz yılın yorgunluğunu otelde dinlenerek geçirirlerken, arzu eden misafirlerimiz de onlar için Ekstra olarak düzenlenen 3 farklı turdan birini seçebilirler.

 

1. Seçenek:Tam Gün Kelebekler Vadisi Tekne Turu (Ekstra) Otelden aracımızla ayrılıp Babadağ’ın eteğinde bulunan Belcekız Mevkii’ne gidiyoruz. Buradan bineceğimiz teknemizle Ölüdeniz ’in eşsiz koylarını gezmeye başlıyor ve ilk olarak dümenimizi Kaplan Kelebeği ile ünlü, mevsiminde yüzlerce kelebeğin görülebildiği meşhur Kelebekler Vadisi’ne çeviriyoruz. Dileyen misafirlerimiz vadi içinde yürüyüş yapabilirken, eşsiz turkuazın ve denizin keyfini çıkarmak isteyenler ise sahilde vakit geçirebilirler. Günün devamında yüzme molası vereceğimiz yerler arasında Gemiler Adası, Soğuksu Koyu, Akvaryum Koyu gibi noktalar sayılabilir (3.Tekne Turu) Tekne turunun bitiminde Belcekız sahiline yanaşıp otobüsümüze binerek otelimize dönüyoruz.

 

2.Seçenek:Tam Gün Fethiye Dalış Aktivitesi (Ekstra) Bizi bekleyen araçla otelimizden ayrılıp dalış teknemize ulaşıyoruz. Burada CMAS,PADI,SSI sertifikalı, uluslararası konseptlerde lisanslara sahip eğitmenler tarafından verilecek bilgi sonrası, dalış noktalarına gidiyoruz. İlk defa dalış tecrübesi yaşayacak misafirlerimizin “Discovery dalış” yapma imkanı bulabilecekleri gün boyu sürecek bu aktivitede, aynı zamanda profesyonellere yönelik dalışlar da yapılacaktır. Tekne yolculuğumuz boyunca güneşlenip Akdeniz’in mavi sularında denize girme imkânı olacak. Bu güzel günün sonuna doğru Fethiye de bulunan otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimizle Fethiye Gecelerinde eğlenmek için lobide buluşma.

 

3. Seçenek:Tam Gün Jeep Safari Turu (Ekstra) Sabah bizleri bekleyen Jeeplerle buluşarak tam gün sürecek bu eğlenceli aktiviteye başlıyoruz. İlk olarak eğlencesine doyum olmayan su savaşları yaparak ‘İskender’in Mağarası’na ulaşıyoruz. Sonrasında Tlos Antik Kentini görerek, Yakapark’ta öğle yemeğimizi almak için mola veriyoruz. Devamında Gizlikent Şelalesi gezisi ve Saklıkent Kanyonunda verilen serbest zaman bizleri bekliyor. Dileyenler burada ki macera parkurunda zıplıne, rafting, bungee jumping gibi aktivitelerin keyfini çıkarabilir. Günümüzü çamur banyosu ile sonlandırıyoruz. Yine jeeplerimizle otellerimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

 

*Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Öğle Yemeği: Jeep safari ve tekne turlarında ödenen tur ücretine dahildir.

*Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Güzergâh: Fethiye - Liman 15 Km

*Konaklama Oteli: 3*- 4* Standart Fethiye Otelleri

 

5.Gün: Xanthos - Kalkan - Kaş - Kekova Tekne Turu - Batık şehir - Simena Köyü

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı ardından otelimizden hareketle, Antik çağdaki Likya devletinin başkenti ve 3 oyla temsil edilen Xanthos şehrine ulaşıyoruz. Burada rehberimizin anlatımları eşliğinde antik şehri dolaşıyoruz. Göreceklerimiz arasında Harpyler Anıtı, Antik Tiyatro, Likya tipi mezarlar, Antik yol, Agora, Bazilika... Çekilen fotoğraflar ardından buradan ayrılarak muhteşem manzaraya sahip Kalkan'a ulaşıyoruz. Güzel manzaraları takiple Türkiye'nin en güzel plajlarından biri olan Kaputaş Plajı`na geliyoruz. Ve bu güzel plajda kısa bir yüzme molası vererek Akdeniz'in serin sularının tadını çıkartıyoruz. (Yoğunluk yüzünden otopark problemi yaşanması durumunda burada durulamayabilir). Ardından Kaş'a ulaşıyoruz. Güzel manzarasında verilen fotoğraf molasını takiben Kekova`nın giriş kapısı olan Üçağız Köyü`ne geliyoruz. Burada otobüsümüzden inerek Batık şehir tekne turuna başlıyoruz. (4.Tekne Turu ) Göreceğimiz yerler arasında Simena Köyü, Kekova Adası ve denizin altına bir deprem neticesinde batmış olan Batık şehir bulunacak. Aynı zamanda Akdeniz'in serin sularında yüzme molalarımız olacak. Yüzme molası vereceğimiz yerler arasında Hamidiye Koyu, Tersane Koyu gibi yerler olacak. Bu keyifli saatlerin ardından tekrar otobüsümüze binerek Fethiye'deki otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz ile lobide buluşarak Fethiye gece turuna çıkıyoruz. (Ekstra)

 

*Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Öğle Yemeği: Teknede öğle yemeği (Kekikle Soslandırılmış ızgara tavuk, makarna, 2 çeşit Meze, salata) (Ekstra)

*Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Güzergâh: Fethiye - Kaputaş Plajı - Kaş - Kekova / 290 Km

*Konaklama Oteli: 3*- 4* Standart Fethiye Otelleri

 

6.Gün: Kayaköy - Ölüdeniz ( Belcekız Plajı ) - Patara - Letoon

(Arzu eden misafirlerimiz sabahın erken saatlerinde otelden alınarak özel araçlarla muhteşem ölüdeniz manzaralı Babadağ'a çıkarak, buradan Yamaç Paraşütü yapabilirler. Dünyanın en güzel parkurlarından olan bu adrenali yüksek sporu yaparken, gökyüzünden Ölüdeniz`e tekrar âşık olacaksınız. (Ekstra) (Fiyatlar konusunda tur esnasında rehberiniz tarafından bilgilendirileceksiniz.) 

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı ardından, otelimizden hareketle Likya devletinin en önemli dinsel merkezi olan ve sayısız tapınağa sahip tanrıça Leto adına yapılmış, Letoon antik şehrine ulaşıyoruz. Burada otobüsümüzden inerek rehberimizden Tanrıça Leto'nun mitolojik hikâyesini dinleyip antik şehirdeki tapınakları geziyoruz. Ardından buradan ayrılarak bu sefer Likya devletinin en önemli limanlarından olan Patara'ya ulaşıyoruz. Antik şehir içerisinden otobüsümüz ile geçerek buradan Patara Sahili`ne ulaşıyoruz. Altın sarısı kumlarında verilen uzun yüzme molasını takiben tekrar otobüsümüze binerek bir başka şahane plaja, Ölüdeniz’e ve Belcekız plajına doğru yol alıyoruz. Bu güzel plajın tadını çıkarttıktan sonra tekrar otobüse binerek bu sefer eski bir Rum köyü olan ve hayalet köy olarak geçen Kayaköy'e gidiyoruz. 1924 mübadele yıllarında terk edilen bu köyde rehberimizin eşliğinde geziyoruz. Ardından tekrar otobüsümüze binerek otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle Fethiye gecelerini doyasıya yaşamak için lobide buluşuyoruz. (Ekstra) 

 

*Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Öğle Yemeği: Restorant da serbest olarak alınacaktır (Ekstra)

*Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Güzergâh: Fethiye - Ölüdeniz - Kayaköy - Letoon - Patara / 75 Km

*Konaklama Oteli: 3*- 4* Standart Fethiye Otelleri

 

7.Gün: Göcek - Tam Gün Gökova Tekne Turu - Sedir Adası – Azmak Çayı - Aşıklar Yolu - Aydın - Şirince - İzmir - Bursa - İstanbul

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrası Akyaka’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde Göcek’i panoramik olarak gördükten sonra evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan, Akyaka Beldesine varıyor ve teknemize biniyoruz. Gökova Tekne Turu (5. Tekne Turu) Mitolojide geçen ve denizler tanrısı Poseidonun sarayının gök lacivert denizin dibinde olduğu söylenen Gökova'nın eşsiz koylarını dolaşmaya başlıyoruz Gelibolu Adası, İncekum, Lacivert Koy ve Marcus Antonius'un Kleopatra için Mısır'dan gemilerle getirttiği rivayet edilen kumlardan oluşan koruma altındaki eşsiz kumsalıyla Sedir Adası demir atıp yüzeceğimiz yerler arasında. Gün boyu sürecek bu muhteşem mavi yolculuğun ardından tekrar Akyaka Beldesine geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz Batı Menteşe Dağları’nın altındaki yüzlerce gözeden çıkan soğuk dağ suyunun oluşturduğu, göçmen kuşların dinlenme yeri olan, yer yer 5 metreye kadar uzanan sualtı sarmaşıklarına sahip Azmak Çayı'nda fotoğraf çekebilirler. Akyaka'dan deniz kokusu üzerimize sinmiş ayrılırken yolda aşıkların yürüyüş yaptığı Okaliptüs Ağaçları altında Aşıklar Yolu bizleri bekliyor. Burada çekeceğimiz fotoğrafların ardından otobüsümüze binerek Aydın üzerinden akşamüstü saatlerinde 1924 mübadele yıllarına kadar Türkler ile Rumların iç içe yaşadıkları, meyve şarapları ile ünlü Şirince'ye geliyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz burada akşam yemeklerini alabilirler. Sonrasında yörenin meşhur meyve şaraplarını tatmak için şarap mahzenine gidiyoruz. Bu güzel köyden ayrıldıktan sonra İzmir - Bursa - İzmit üzerinden dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

 

*Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Öğle Yemeği: Teknede öğle yemeği (Tavuk schinitzel, makarna, salata, meyve ya da ızgara Çipura, makarna, salata, meyve) (Ekstra) *Akşam Yemeği: Yolda serbest alınacaktır. (Ekstra)

*Güzergâh: Fethiye - Gökova - Aydın - Şirince - İzmir - Bursa - İstanbul / 954 Km

 

8.Gün: İstanbul'a Varış

Sabah saatlerinde siz sayın misafirlerimizi bir başka Atoll Turizm organizasyonunda buluşmak dileği ile aldığımız noktalara bırakıyoruz.

 

*Toplam Tur Mesafesi: 2306 Km

KONAKLAMA OTELİ Fethiye Rulet Otel (Bölge Müsaitliğine Göre Uygun Tesis)
KONAKLAMA OTELİ Nazar Garden Hotel
KONAKLAMA OTELİ Artemisia Royal Park Club Hotel
KONAKLAMA OTELİ Perdikia Hill & Family Hotel


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:1170 TL

Tur fiyatları mevsimlere Tur süresine göre değişmektedir. Müsaitlikleri sorunuz

LİKYA TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • 1618 No’ lu Turizm Kanununca Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Konforlu Otobüslerle Gidiş - Dönüş,
 • Likya Tur Programında belirtilen Çevre Gezileri
 • Fethiye'de Seçilen Otelde 5 Gece Yarım Pansiyon (Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği) konaklama
 • Likya Turu Rehberlik Hizmetleri.
 • Likya Tur Programında belirtilen tüm çevre gezileri
 • Likya Tur Otobüs içi ikramları.

LİKYA TUR ÜCRETİNE DAHIL OLMAYANLAR

 • Fethiye'de kalınacak Otelde ve gezi boyunca yapılan tüm şahsi Ekstra harcamalarınız.
 • Gece extra olarak düzenlenecek gezi ve eğlenceler
 • Likya Turu süresince Tüm Öğle Yemekleri,içecekler
 • Öğle yemekleri,içecekler
 • Mola yerlerinde,Turlarda ve Otelde yapacağınız tüm şahsi harcamalarınız