Kapadokya Turları

Tur açıklaması:: Istanbul'dan Otobüs ile Perşembe hareket 4 Gün 2 Gece Y.P Kapadokya Turu Ihlara Vadisi Urgup Goreme Acik hava muzesi Nevsehir Avanos Peri Bacaları Uçhisar Cavusin Yeralti sehirleri Balon Gezileri
Tur Fiyatı::3360 TL

Tur Programı

1.GÜN Istanbul - Kapadokya Gece Yolculuğu

22:00 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı
23:00 Harbiye Harbiye Askeri Müze Karşısı 
23:59 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı ( Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı )
00:15 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu ( E 5 Ankara İstikameti )
00:30 Çayırova Mc Donald ` s Önünden
01:15 İzmit Halkevi Durakları ( Asya Otel Karşısı ) katılan misafirlerimiz ile birlikte gece yolculuğumuza başlıyoruz. 
(İstanbul - Aksaray 661 km) Toplam mesafe: 661 km

2.GÜN Ankara - Aksaray - Ihlara Vadisi - Narlı Göl - Yer altı Şehri - Nevşehir - Paşabağı - Dervent Vadisi - Ürgüp - Şarap Mahzenleri

Konforlu otobüslerimiz ve zengin otobüs ikramlarımız eşliğinde , sabahın erken saatlerinde Ankara'ya ulaşıyoruz. Ankara - Söğütözü Armada alışveriş merkezinin karşısından,Ulusoy tesislerinden saat 05:30 da Ankara'dan katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından Şereflikoçhisar üzerinden serbest kahvaltı molası vereceğimiz Aksaray'a ulaşıyoruz. Daha sonrasındaki ilk durağımız ise Türkiye'nin en büyük kanyonlarından biri olan, 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi'ne ulaşıyoruz. Burada Ağaçaltı kilisesini gezerek ,Melendiz Çayı'nın oluşturmuş olduğu nehir yatağında yürüyüş yapıyor fotoğraflarımızı çekiyoruz. Bir sonraki durağımız ise bir yanardağ ağzı olan ve jeotermal suya sahip  olacak.Burada verilen fotoğraf molasını takiben, bölgedeki 104 farklı yer altı şehrinden biri olan Derinkuyu veya Kaymaklı Yer altı Şehrine ulaşıyoruz. Yeraltında bulunan tünelleri gezip anlatımları dinledikten sonra  Nevşehir'e hareket ediyoruz. Panoramik olarak göreceğimiz Nevşehir'in ardından bir sonraki durağımız üzüm bagları ve üç başlı peri bacaları ile ünlü Paşabağları olacak. Burada verilen serbest zamanı takiben şekiller vadisi olarak geçen Dervent Vadisi olacak. Burada çekilen birbirinden ilginç fotoğrafların ardından , kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp'e ulaşıyoruz.Şehir merkezinde yapacağımız panoramik tur sonrası şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Günümüzün son durağı ise 3 Güzeller olarak bilinen peri bacaları olacak. Burada verilen fotoğraf molasını takiben otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeğimiz otelimizde.

* Sabah Kahvaltısı: Serbest alınacaktır.
* Öğle Yemeği : Aydede restoranda açık büfe olarak alınacaktır.
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Güzergah :İstanbul - Ankara - Göreme 747 KM
* Mola Tesisleri: Düzce Türsan Dinlenme Tesisleri, Aksaray Yalvaçlar Dinlenme Tesisleri
* Konaklama Oteli : Seçilen otelde konaklama gerçekleştirilecektir.
* Otele Giriş Saati: 18.00 - 19.00

3.GÜN Balon Turu - Uçhisar Kalesi - Güvercinlik Vadisi-Çömlek Atölyesi - Göreme Açık Hava Müzesi - Avanos -Onyx Taş Atölyesi - H. Bektaş-ı Veli - Türk Gecesi

Balon turu'na katılmak isyeten misafirlerimizle sabahın erken saatlerinde lobide buluşma ve balon kalkış noktasına transferlerini yapıyoruz. (Extra) Bu unutulmayacak deneyim konusunda genel bilgiyi rehberimzi verecektir.

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası, günümüzün ilk fotoğraf molası Uçhisar kalesi olacak.Panoramik olarak çekilen fotoğraf ardından, Güvercinlik Vadisi'ne hakim bir nokta olan ve muhteşem bir manzaraya sahip - O Ağacın Altı'na gidiyoruz. Burada verilen fotoğraf molamızın ardından Kızılırmağın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı olan çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine gidiyoruz. Geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından, kayalık göreme olarak bilinen ve zamanında manastır yaşantısının hüküm sürdüğü Göreme açık hava müzesi'ne gidiyoruz.Burada Hristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerin ardından Elmalı Kilise,Çarıklı Kilise,Yılanlı Kilise gibi sayısız kiliseyi gezebilirsiniz.Daha sonrasında mermergiller familyasından olan Kapadokya bölgesinden çıkan Onyx taşının işlendiği atölyeye gidiyoruz.Burada yapılan anlatımlar ardından Avanos üzerinden yolumuza devam ederek bölgenin en yüksek noktası olan Hacı Bektaş ilçesine doğru yol alıyoruz.Burada Horasan erenlerinden Hacı Bektaş-ı Veli'nin kurmuş olduğu dergahı ziyaret ediyoruz.Yapılan anlatımlar ve edilen duaların ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği Kapadokya otelimizde. Arzu eden misafirlerimize özel extra ücretli , Türk gecesi'ne katılmak için lobide buluşma (Extra, gece hakkında ayrıntılı bilgiyi rehberimiz otobüste verecektir.

* Sabah Kahvaltısı:Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği : Uranüs restoranda yöresel menü olarak alınacaktır.
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Güzergah :( Avanos - Uçhisar 11 km / Uçhisar - Hacibektaş 51 km / Hacibektaş - Avanos 48 km ) Toplam mesafe: 110 km
* Konaklama Oteli : Seçilen otelde konaklama gerçekleştirilecektir.
* Otele Giriş Saati: 18.00 - 19.00

4.GÜN Mustafa paşa - Halı Atölyesi - Çavuşin ören yeri - Tepesidelik Han - Aksaray - Tuz Gölü - Ankara - İzmit - İstanbul

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası ,gezimizin ilk durağı eski bir Rum köyü olan Sinassos - Mustafapaşa olacak. Burada verilen serbest zamanda Eleni-Constantinus kilisesini görebilir,eski sokaklarında yürüyüş yapıp birbirinden ilginç yöresel taş işçiliğinin en güzel örneklerini görebileceğiniz bu kasaban sonra Türkiye'nin dört bir yöresine ait halıların sergilendiği Halı atölyesine gidiyoruz. Burada Türk el halıları hakkında verilen bilgiler sonrasında Çavuşin Ören yerine ulaşıyoruz. Sit alanı ilan edildikten sonra boşaltılan bu tarihi kasabada dolaşırken eski insanların yaşadıkları mağara -taş evler ilginizi çekecek.Verilen fotoğraf molaları ,yapılan anlatımlar ardından bu güzel kasabadan ayrılarak Nevşehir üzerinden yolumuza devam ederek Selçuklular'dan kalma bir Kervansaray olan Tepesidelik Han'a ulaşıyoruz.Eski İpek yolu üzerinde bulunan bu kervansaray hakkında rehberimizin yapacağı anlatımlar ve çekilen fotoğraflar ardından Aksaray üzerinden Türkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü'ne ulaşıyoruz. serbest zamanda çekilen fotoğrafların ardından Ankara, Bolu üzerinden dönüş yolculuğuna başlıyoruz  gecenin ilerleyen saatlerinde sizleri aldığımız buluşma noktalarına bırakıyoruz.

* Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği : Avanos'ta menü olarak alınacaktır.
* Akşam Yemeği:Yoldaki dinlenme tesislerinde ekstra olarak alınacaktır.
* Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.
* Güzergah :( Avanos - Ürgüp 12 km / Ürgüp - Ankara 290 km / Ankara - İstanbul 455 km ) Toplam mesafe: 757 km
* Dinlenme Tesisleri:Aksaray Yalvaçlar Dinlenme Tesisleri, Düzce Türsan Dinlenme Tesisleri
* İstanbul'a Varış Saati: 23.30 (Yaklaşık)


 KONAKLAMA OTELİ Taşsaray - Sühan Hotel v.b
 


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:3360 TL

Kapadokya Turu Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Milli Park Giriş Ücretleri 
 • Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Konforlu Otobüsler İle Ulaşım (Kişi sayısına göre araç tipi değişebilir
 • Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
 • Otobüs İçi İkramları
 • Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Kapadokya Turu Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze kart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)
 • Tüm Öğlen Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel  şahsi Harcamalarınız
 • Ekstra olduğu Belirtilen Tüm tur ve  Organizasyonlar
 • Müze ve Ören yeri Giriş ücretleri (Belediye ve özel işletmeler için geçerlidir)

Kredi Kartlarınıza 2-4-6 Taksit imkanı vardır. Bankaların kampanyaları uygulanır

Genel Şartlar

 • MÜZEKART BİLGİSİ
 • Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir.Tur fiyatına Müze Ören Yeri ücretleri dahildir.(Özel İdare ve Belediye işletmeleri vb.) Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müzekart geçerlidir. Dileyen misafirlerimiz rezervasyon esnasında müzekart ekletebilirler. Satış esnasında müzekart talep etmeyen misafirlerimiz ilgili müzelere giriş ücretlerini kendileri öderler.
 • T.C Vatandaşı olmayan misafirlere müzekart verilememektedir. Yabancı uyruklu misafirlerimizin müze giriş ücretleri kendilerine aittir.