Varna Turları - Atol Turizm

Varna Turları

Tur açıklaması:: Varna Turları Otobüs ile 4 Gün 3 Gece 5* International Spa Otelde Yarım Pansiyon konaklama. Varna Gezilerini arzu edenlere kisiye ozel hergun hareketli organize edilebilir .Vize gerekiyor
Tur Fiyatı::0 €uro

Tur Programı

Tanıtım Programıdır...Tarihleri olmayan Turlar..yenilenmemiş Gezilerimizdir

VARNA TUR HAREKET TARİHLERİ:  Kişiye veya Gruplara Özel düzenlenir . Aşağıdaki örnek program Otobüs için düzenlenmiştir. Uçak ile Hergün Kişiye özel Sofya aktarmalı 3 gece ve üzeri istediğiniz kategorideki otellere size özel anında paket tur organize edebilir fiyat bilgisi verebiliriz

1.GÜN:  Istanbul - VARNA (475 km) 
Istanbul hareket noktaları;Sabah saat:07:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı , 07.30 Mecidiyeköy Finansbank önü , 08.00 Bakırköy Ömür Plaza Önü,08:30 ‘da Isparta Kule Tır Parkı önünde buluşma sonrası Tur aracımız ile hareketle , Kırklareli karayolu takip edilerek Dereköy sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Varna’ya hareket.Yol üzerinde vereceğimiz molalar sonrası öğleden sonra Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehri Varna'ya varıyoruz. Şehir merkezine varisimiz sonrası, gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda Deniz Parkı , Bazilika ve Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası şehrin en büyük parkı ve kordonunda  serbest zaman.vOtelimize transfer.Misafirlerimiz otelimizin havuz , spa ve kumarhane imkanlarından faydalabilirler. Geceleme otelimizde. 
2.GÜN: VARNA(Balchik)
International
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası tüm gün serbest zaman. Misafirlerimiz otelimizin havuz , spa ve kumarhane imkanlarından faydalanabilirler.  Arzu eden misafirlerimiz ekstra ücret ile düzenlenecek olan Balchik ve Alaca Manastırı Turuna katılabilirler.(25 EUR) Otel önünden hareket edecek olan araçlarımızla Balchik turu için hareket. Bünyesindeki 2000 farklı bitki çeşidiyle Avrupa'nın en büyük 2. Botanik Bahçesi'ni gezdikten sonraki durağımız, söylentiye göre gönlünü balıkçı bir Türk'e kaptıran Romanya Prensesi Marie'nin mimarisi bir camiyi andıran yazlık sarayı ziyaret edilecektir.Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Bulgar Tavernası Turuna katılabilirler.(35 EUR)
3.GÜN:  VARNA-Deli Orman Şumen-Veliko Tarnavo

Varna Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısı sonrasında tüm gün serbest zaman. Arzu eden Misafirlerimiz otelimizin havuz , spa ve kumarhane imkanlarından faydalanabilirler. Dileyen misafirlerimiz ekstra bir ücret ile düzenlenecek Deli Orman Şumen , Veliko Tarnavo turuna katılabilirler.(45 EUR) İlk olarak Deliorman Bölgesinin en büyük şehirlerinden biri ve aynı zamanda Osmanlı İmparatorluğunun ordu karargah merkezlerinden biri olan Shumene 'ne (ŞUMNU'ya ) gidiyoruz. Çandarlı Ali Paşa tarafından Osmanlı topraklarına katılan Şumnu'da epeyce bir Türk nüfusu yaşamaktaydı. Efsanevi güreşçimiz Koca Yusuf'ta Şumnu'ludur.  Panoramik sehir turumuzda Şerif Halil Paşa Camiini ve Medresesini görüyoruz. Aynı zamanda Tombul Camii olarak tanınan bu yapı, 1741 yılında Balkanlar'ın ikinci büyük camii idi. Yine Şerif Halil Paşa tarafından yaptırılan Kurşun Çeşmesi, Şumnu Saat Kulesi de göreceğimiz eserler arasında.. Şumen ziyaretlerimiz sonrası bölgenin en büyük şehirlerinden olan ayni zamanda Bulgaristan’ın eski başkenti olan, dört tepe üzerine ve Yantra nehir vadisinde kurulu olan Veliko Tarnavo şehir merkezine hareket ediyoruz. Varışımız sonrası yapacağımız Ortaçağ Bulgar devletinde siyasi , iktisadi ve kültürel hayatın merkezi olan eski şehirde kaldırımlı sokaklarında yapacağımız panoramik şehir turumuz esnasında Ulusal müze ve Kırk Azizler müzesini ve Tsarevets Kalesini  panoramik olarak görüyoruz. Ziyaretlerimiz ve serbest zaman sonrası Varna’ya geri dönüş. Geceleme otelimizde.

4.Gün Varna (Shumen)
Varna Otelimizde yapacağımız son Sabah kahvaltısı sonrasında Burgas’a hareket ediyoruz. Burgası panoramik olarak görüp serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Nessebar Yarım Adası turuna katılabilirler.(10 euro) Burgas’a bağlı olan dar bir geçit ile anakaraya bağlı romantik, kayalık bir yarım adanın üzerinde yer alan ve 1983 yılında da eşsiz bir tarihe ve kültüre sahip olması nedeniyle Dünya Kültür Mirası Anıtı olarak seçilen Nesseber antik kentine geçiyoruz. Tarihi yarım adada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur. Kent 13.yy ve 14.yy lardan kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ile ilgi çekicidir. Nesseberdaki ziyaretlerimiz sonrası,Dereköy sınır kapısına varıyoruz.Kırklareli üzerinden akşam saatlerinde İstanbul’a varış, gezimizin sonu ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.

 


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:0 €uro

VARNA TURU FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Konforlu Otobüsler ile Bulgaristan - Varna'ya Gidiş-Dönüş Otobüs Bileti
 • 5* International Hotel'de (v.b) 3 Gece 4 Gün Kahvaltı+Akşam Yemeği Dahil konaklama
 • Zorunlu mesleki sigorta (Seyahat sigortası değildir)
 • Rehberlik Hizmetleri

VARNA TURU FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yurt Dışı Çıkış vergisi : 50 TL (Banka veya Maliye'ye ödenir)
 • Varna Turu için Zorunlu Seyahat Sigortası: 15 Euro (Acentemize ödenir)
 • Bulgaristan vizesi : 160 Euro (Acentemize ödenir)
 • Varna'daki Öğle  yemekleri, içecekler,Tüm şahsi harcamalarınız
 • Varna'da yapılacak olan Extra ücretli çevre turları 
VARNA TURU AÇIKLAMALAR:
 • Yukarıdaki Varna Tur fiyatları Nakit ödemelerde  geçerlidir
 • Varna'ya Hergün Istanbul Otogarın'dan Sabah 09:00 ve akşam 20:00'de Kalkan Hat otobüsleri ile ulaşım vardır
 • Varna Turu en az 2 kişi ile organize edilebilmektedir
 • Bulgaristan Vizesi için; Pasaport ve son 6 ay içerisinde çektirilmiş 2 adet biometrik resim + kredi kartı fotokopisi veya banka hesap ekstresi + Tur tarihine 10 gün kala tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir, aksi taktirde + 65 Euro fark ödenir
 • Bulgaristan tüm Türk Vatandaşlarına (yeşil pasaport dahil) vize uygulamaktadır
 • Herhangi bir nedenle vize reddinde vize ücreti ve sigorta bedeli iade edilmemektedir
 • Yukarıdaki Tur açıklamaları Genel açıklamalardır,değişebilir
 • Gruplara - Şirketlere özel Varna Tur programları Bayi ve Promosyon Gezileri yapılır.
 • Varna Turu için Seyahat Sigortası zorunlu olmuştur.
 • Rehberli turlarda Rehberimiz programın tamamını uygulamak şartı ile programin akışında degişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Ulaşım araçlarının gecikmelerinden, Rötar,Bagaj kaybı hasarı,Gün ve saat değişikliklerinden,Mücbir sebeplerden Seyahat Acentamız Sorumlu değildir.