Varna Turları - Atol Turizm

Varna Turları

Tur açıklaması:: Varna Turları Otobüs ile 4 Gün 3 Gece 4* Cherno more Otelde Kahvaltı Dahil konaklama. Varna Gezilerini arzu edenlere kisiye ozel hergun hareketli organize edilebilir .Vize gerekiyor
Tur Fiyatı::249 €uro

Tur Programı

VARNA TUR HAREKET TARİHLERİ:  Kişiye veya Gruplara Özel düzenlenir . Aşağıdaki örnek program Otobüs için düzenlenmiştir. Uçak ile Hergün Kişiye özel Sofya aktarmalı 3 gece ve üzeri istediğiniz kategorideki otellere size özel anında paket tur organize edebilir fiyat bilgisi verebiliriz

1.GÜN:  Istanbul - VARNA (475 km) 

Varna Turu için hareket Noktaları: Anadolu yakası KADIKÖY EVLENDİRME DAİRESİ  Otoparkı Akşam saat 23.00 . Avrupa yakası  Mecidiyeköy Polat Holding  önü:23:15   BAKIRKÖY İNCİRLİ ÖMÜR PLAZA ÖNÜ :23:30  Hareket ile Çorlu, Kırklareli,Dereköy Karayolunu takiben Dereköy sınır kapısına varış. . Pasaport ve Gümrük işlemlerini takiben Bourgas – Varna Karayolu takip edilerek Varna’ya gece yolculuğu. Yaklaşık yolculuk süresi normal hava şartları ve sınır geçiş süreleri dahilinde yaklaşık 8 saat'dir. 
2.GÜN: VARNA 
Sabah saatlerinde VARNA’YA varış ve otelimize yerleşme. Kısa bir dinlenme sonrası panaromik şehir turu; Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi,Bazilika ve Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir içinde serbest zaman sonrası otelimize dönüş . Akşam yeni bir eğlence coşku ve neşeli anlar için ışıltılı Club ve Diskolar sizleri bekliyor. 
3.GÜN:  VARNA-Balchik
Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman, dileyen misafirlerimiz ile extra olarak BALCHİK turuna  (40 €uro) katılma imkanı. Botanik Bahçe,Romen Kraliçesin evini görme imkanı bulanacağınız bu turumuz sonrası Balchik sahilindeki restaurantlarda Karadeniz’in ünlü Kalkan balığını tatma imkanını bulacaksınız.

4.Gün Varna (Shumen)
Varna Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısı sonrası Varna tüm Gün serbest zaman . Arzu eden konuklarımız rehberimiz tarafından ekstra  ücretli olarak düzenlenecek Şumnu (Shumen) turuna katılabilirler (25 Eur). Şumnu’ya varışın ardından yapacağımız tura cihan pehlivanı Koca Yusuf'un eviyle başlıyoruz. 1744 yılında Şerif Halil Paşa tarafından yaptırılan, Balkanların en büyük ikinci camisi olan ve halk arasında Tombul Cami olarak da bilinen Şerif Halil Camii, 1529 yılında yaptırılan tarihi Şumnu Bedesteni, Sontur Hamamı ve Kurşun Çeşme panoramik olarak görülecek diğer yerlerdir. Turumuzun bitiminde verilecek serbest zamanın ardından Varna’ya ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

5.GÜN:  VARNA-Istanbul 
Sabah otelde alınan geç kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte hareket ederek , Nessebar’a doğru hareket ediyoruz.Nessebar gezisi ve serbest öğlen yemeğinden sonra Burgas karayolu takip edilerek Dereköy sınır kapsınına yolculuk. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Kırklareli – Çorlu karayolu takip edilerek İstanbul’a varış, gezimizin sonu ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması. 


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:249 €uro

VARNA TURU FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Konforlu Otobüsler ile Bulgaristan - Varna'ya Gidiş-Dönüş Otobüs Bileti
 • 4* Cherne more Hotel'de (v.b) 3 Gece 4 Gün Kahvaltı Dahil konaklama
 • Zorunlu mesleki sigorta (Seyahat sigortası değildir)

VARNA TURU FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 

 • Yurt Dışı Çıkış vergisi : 50 TL (Banka veya Maliye'ye ödenir)
 • Varna Turu için Zorunlu Seyahat Sigortası: 15 Euro (Acentemize ödenir)
 • Bulgaristan vizesi : 130 Euro (Acentemize ödenir)
 • Varna'daki Öğle-Akşam  yemekleri, içecekler,Tüm şahsi harcamalarınız
 • Varna'da yapılacak olan Extra ücretli çevre turları 
VARNA TURU AÇIKLAMALAR:
 • Yukarıdaki Varna Tur fiyatları Nakit ödemelerde  geçerlidir
 • Varna'ya Hergün Istanbul Otogarın'dan Sabah 09:00 ve akşam 20:00'de Kalkan Hat otobüsleri ile ulaşım vardır
 • Varna Turu en az 2 kişi ile organize edilebilmektedir
 • Bulgaristan Vizesi için; Pasaport ve son 6 ay içerisinde çektirilmiş 2 adet biometrik resim + kredi kartı fotokopisi veya banka hesap ekstresi + Tur tarihine 10 gün kala tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir, aksi taktirde + 65 Euro fark ödenir
 • Bulgaristan tüm Türk Vatandaşlarına (yeşil pasaport dahil) vize uygulamaktadır
 • Herhangi bir nedenle vize reddinde vize ücreti ve sigorta bedeli iade edilmemektedir
 • Yukarıdaki Tur açıklamaları Genel açıklamalardır,değişebilir
 • Gruplara - Şirketlere özel Varna Tur programları Bayi ve Promosyon Gezileri yapılır.
 • Varna Turu için Seyahat Sigortası zorunlu olmuştur.
 • Rehberli turlarda Rehberimiz programın tamamını uygulamak şartı ile programin akışında degişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Ulaşım araçlarının gecikmelerinden, Rötar,Bagaj kaybı hasarı,Gün ve saat değişikliklerinden,Mücbir sebeplerden Seyahat Acentamız Sorumlu değildir.