Üsküp Turu

Tur açıklaması:: THY veya Pegasus Airlines ile Istanbul hareketli 3*- 4*- 5* Kategorili Otellerde 4 Gün 3 Gece Kahvaltı Dahil konaklamalı Üsküp Turları 399 euro'dan itibaren. Vize Yok
Tur Fiyatı::399 €uro

Tur Programı

ÜSKÜP TURU

İstanbul'dan Türk Hava Yolları veya Pegasus  ile Uçuşlar 4 Gün 3 Gece 3*-4*-5* Otel seçenekleri ile Kahvaltı Dahil Konaklama

1.Gün İstanbul - Üsküp

İstanbul Hava limanı Dış Hatlar Terminali’nde THY Kontuarı önünde Tur görevlisi ile  saat: 05:25'de buluşma check-in Bagaj Teslimi işlemleri sonrasında Türk Havayolları’nın TK-1003  sefer Sayılı Uçağı ile saat:  08:25’de Makedonya Cumhuriyeti’nin başkenti Üsküp’e hareket.  07:55’te varışımızın ardından panoramik Üsküp turumuz'a başlayacağız. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan ve evliyalar şehri olarak bahsettiği, Bursa’ya benzettiği Üsküp’te Kaleye gidecek ve kaleden şehir manzarasını izleyeceğiz. Ardından şehrin Osmanlı İmparatorluğu hâkimiyeti altında olduğu yaklaşık 600 yıllık geçmişten günümüze ulaşan Yahya Paşa ve Mustafa Paşa camilerini, Kapan Han’ı, II. Bayezid döneminde Davud Paşa tarafından yaptırılan ve artık Ulusal Sanat Galerisi olarak kullanılan Çifte Hamam’ı göreceğiz. Kendimizi evimizde hissedeceğimiz Türk Çarşısı’ndan sonra Üsküp’ün ortasından geçen Vardar Nehri kıyılarına varacak ve aslen Bizans İmparatoru Justinyen tarafından 6. yüzyılda yapılan ancak günümüze ulaşan haliyle Fatih Sultan Mehmed döneminde inşa edilerek 1469 yılında hizmete açılan, toplam 13 kemerli Taş Köprü’yü geçecek, Makedonya Meydanı’na doğru ilerleyeceğiz. Şehrin ana meydanı olan bu yerde 2011 yılında Makedonya Cumhuriyeti’nin yirminci kuruluş yılını kutlamak amacıyla dikilen Büyük İskender heykelini ve günümüzde iş hanı olarak hizmet veren, Ristik ailesi için 1926 yılında inşa edilen Ristik Sarayı’nı göreceğiz. Asıl adı Agnes Gonca Boyacı olan, Nobel Barış Ödülü sahibi Arnavut Katolik Rahibe Teresa’nın Üsküp doğumlu olması sebebiyle anısına kurulan, üst katı kilise alt katı ise rahibenin yaşamından kesitlerin sunulduğu bir müze olarak kullanılan Rahibe Teresa Evi’nin önünden geçerek devam edecek yolculuğumuz şehrin simgesi olan garla son bulacak. Ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Belirlenen saatte buluşup dinlenmek ve konaklamak üzere otele yerleşeceğiz. Dileyen misafirlerimiz, akşam saatlerinde ekstra  ücretli olarak düzenlenecek Makedon Gecesi Turu'na katılabilecekler. Geceleme Otelimizde

Makedon Gecesi Turu &  Yemekli : 60 Euro Yerel lezzetlerin, kültürün ve müziklerin eşliğinde unutulmaz bir Balkan gecesi yaşayacağız.

2.Gün Üsküp

Otelimizde yapacağımız Sabah Kahvaltısının ardından tam gün Üsküp serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ise ekstra ücretli olarak düzenlenecek Muhteşem Makedon Coğrafyası Turu’na katılabilirler. Geceleme Otelimizde.

Muhteşem Makedon Coğrafyası Turu : 40 Euro

Matka Ulusal Parkı, Kanyonu ve Vodno Dağı’nı kapsayan turumuz kapsamında ilk durağımız yerli ve yabancı herkesi kendine hayran bırakan Matka Ulusal Parkı olacak. Treska Nehri’ni barındıran bu olağanüstü doğal alanda Balkanların en derin mağarası olan Vrelo Mağarası’nı, kanyonu, kanyonda kuru on dördüncü yüzyıldan kalma manastırları göreceğiz. Yaklaşık bir saatlik tekne turumuz sırasında nefes kesen görüntülere şahit olacağımız gezimizden sonra teleferikle Vodno Dağı’na çıkacak, dağda dünyanın en büyük haçlarından birini barındıran Aziz Pantelejmon Manastırı’nı ziyaret edeceğiz. Temiz havada ve el değmemiş doğada bir gezi yapacağız.

3.Gün Üsküp

Otelimizde yapacağımız Sabah Kahvaltısının ardından Tam Gün serbest zaman; ancak dileyen misafirlerimiz ekstra ücretli olarak düzenlenecek Makedon Hazineleri: Tetova Kalkandelen, Ohrid, St. Naum Turu’na katılabilecekler. Geceleme Otelimizde.

Makedon Hazineleri: Tetova Kalkandelen, Ohrid, St. Naum Turu : 100 Euro

Sabah Alınacak kahvaltımızın ardından Ohrid’e hareket. Yol üzerinde Tetova(Kalkandelen)’ de duruyor Alaca Camiini ziyaret ediyor ve İpek yolu ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni`nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi`ni panoramik olarak görüyoruz. Arından Ohrid’e varşına istinaden Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, St. Klement Manastırı ve St Pantelejmon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazıları, Turumuzun ardından Ohri Gölü’ne ev sahipliği yapan ve adını Kiril alfabesini bulan Aziz Clement’in öğrencisi Aziz naum’dan alan St. Naum’a giderek ünlü manastırı görecek, gölde sandal gezisi yapacağız. Ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Rehberimizin belirlediği saatte buluşup dinlenmek ve konaklamak üzere otele döneceğiz.

4. Gün Üsküp – İstanbul

Otelimizde yapacağımız son Sabah Kahvaltısının ardından odaların boşaltılması sonrasında rehberimizin belirttiği saatte bir araya gelecek ve Üsküp Hava limanı’na gitmek üzere yola çıkacağız. Bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Havayolları’nın TK1006 sayılı seferiyle 20:45’de İstanbul’a hareket edeceğiz. 00:10’da Varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki organizasyonumuzda tekrar görüşmek dileğiyle..


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:399 €uro

Üsküp Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler :

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul Yeni (IST)-Üsküp - İstanbul Yeni (IST )- arası uçak bileti,

 • Üsküp'te Seçilen kategorideki otelde 4 Gün 3 gece Kahvaltı Dahil konaklama,

 • Üsküp'te Havaalanı- Otel- Havaalanı Grup transferleri,

 • Rehber eşliğinde Üsküp Panoramik Şehir Turu

 • Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası (Seyahat Sigortası Değildir)

Üsküp Tur Fiyatına Dahil Olmayan Hizmetler :

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 150.-TL (Bankalara veya Havaalanında Maliye Gişesine ödenir)

 • Öğle - Akşam Yemekleri,içecekler

 • Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar) : 15.- Euro (Acentemize ödenir)

 • Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası) : 30.-Euro

 • Her türlü otel ekstraları ve tüm kişisel harcamalar

 • Üsküp Şehir ve otel vergileri Otel resepsiyonuna ödenir

 • Üsküp'te ekstra ücret ile organize edilecek Gündüz-Gece turları

 • Fazla Bagaj ücretleri