Tiran Turu

Tur açıklaması:: Air Albania ile Istanbul'danTiran Arnavutluk Turları. 3* - 4* Otellerde 4 Gün 3 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama Transferler Şehir Turları. Vize Yok
Tur Fiyatı::279 euro

Tur Programı

Tiran Turu

1.Gün: İstanbul-Tiran-Arnavutluk

Yeni İstanbul Hava alanı Dış Hatlar gidiş Terminali’nde tur görevlisi ile buluşma,Bagaj teslimi check-in işlemlerini tamamladıktan sonra Air Albania ZB-1005 sefer sayılı uçağı ile 11.35’de Arnavutluk’un baş şehri Tiran’a hareket ediyoruz. Arnavutluk yerel saati ile; 11.15’de varış sonrasında, Tiran panoramik şehir turumuza başlayoruz. Şehir Turumuzda; Arnavutluk’un milli kahramanı İskender Bey Heykeli’nin bulunduğu şehir meydanı, meydanın hemen yanında konumlanan Ethem Bey Camii, arkeolojik eserlerin yanı sıra komünizm dönemine ait izlerin de bulunduğu Opera ve Milli Tarih Müzesi binaları, İskender Bey Meydanı’nın devamında Tiran’ı ortadan ikiye bölen Lana Nehri, karşısında Arnavutluk’un en büyük devlet adamı Enver Hoca’nın da mezarının bulunduğu Milli Park ve şehrin en önemli adreslerinden Şehitler Bulvarı görülecek yerler arasındadır.Turumuzun ardından otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.Gün: Tiran

Tiran Otelimizde yapacağımız Sabah Kahvaltısının sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Öğle Yemekli İşkodra Gölü Tur’una katılabilecekler (50 Eur). İşkodra Gölü, Arnavutluk ve Karadağ devletleri arasında yer alan, Balkan yarımadasındaki en büyük göldür. Adını kıyısında kurulmuş olan şehir, İşkodra'dan alır. Diğer Avrupa dillerinde Skadar, Scutari adları ile de bilinir. Ardından konaklamak üzere otelimize döneceğiz. Akşam saatlerinde dileyen misafirlerimiz Arnavut Gecesi Turu’na katılabilecekler (55 Euro). Yerel lezzetlerin, kültürün ve müziklerin eşliğinde unutulmaz bir Arnavut gecesi yaşayacağımız eğlenceli saatlerin ardından konaklamak üzere otele döneceğiz. Geceleme otelimizde.

3.Gün: Tiran 

Tiran Otelimizde yapacağımız Sabah Kahvaltısının sonrasında dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Kuzey Makedonya’nın Cenneti Ohri Turu & Öğle yemekli Makedon Hazineleri: St. Naum, Resne ve Manastır (Bitola) Turu’na katılabilirler. (85 Eur) .Gezimiz esnasında UNESCO’nun Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan, Makedonya Krallığı’nın değerli şehirlerinden biri olan ve kökleri antik çağa kadar uzanan Ohri’de şehrin en eski meydanını, Zeynal Abidin Paşa Tekkesini ve camiyi, Ali Paşa Camii’yi, eskiden denizcilerin şehre girmeden karantinaya alındıkları Sveti Bogorodica Bolnicka ve Sveti Nikola Bolnicki kiliselerini, bölgenin en önemli gelir kaynaklarından biri olan inci ticaretinin halen sürdüğü Ohri Çarşısı’nı, Roma antik tiyatrosunu, Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalma ve Safranbolu evlerini akla getiren eski evleri göreceğiz. Ardından Ohri Gölü’ne ev sahipliği yapan ve adını Kiril alfabesini bulan Aziz Clement’in öğrencisi Aziz Naum’dan alan St. Naum’a giderek ünlü manastırı göreceğiz. Ardından elma bahçeleriyle ve elma şaraplarıyla tanınan Resne’ye gideceğiz. Her yıl düzenlenen elma festivaliyle pek çok insanı ağırlayan Resne’de, İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin önce gelen isimlerinden Ahmet Niyazi Bey’in konağını ziyaret edeceğiz. Türk-Yunan Savaşı sırasındaki başarılı faaliyetleriyle tanınan Ahmet Niyazi Bey’in konağında, killi toprağı ile Ortaçağ’dan bu yana olağanüstü güzellikte çömlekleri yapan pek çok ustaya ev sahipliği yapan şehirde üretilen birbirinden etkileyici eserleri göreceğiz. Ayrıca Makedonya Türk Kadınlar Teşkilatı’na tahsis edilen odayı ve etnografik öğeleri de göreceğimiz müzeden sonra, Baba Dağı eteklerine doğru ilerleyecek ve Yunanistan’la sınır komşusu olan, adı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’le özdeşleşen Manastır şehrine gideceğiz. “Bitola” da denilen Manastır’da öncelikle Bitola Müzesi’ne gideceğiz. Sonrasında yürüyerek panoramik bir şehir turu yapacak, bu esnada Türk Çarşısı’nı, Bedesten’i, İshak Camii’ni, Yeni Camii’yi, kiliseleri, antik tiyatroyu ve daha pek çok yapıyı yakından görme fırsatı bulacağız. Şirok Sokak’a giderek hem burada cereyan eden tarihi olaylar hakkında bilgi alacak hem de Manastırlıların günlük yaşayışlarına tanık olacağız. Turumuzun ardından dinlenmek ve konaklamak üzere otele döneceğiz.

 4.Gün: Tiran-İstanbul

Tiran Otelimizde yapacağımız son Sabah Kahvaltısının ardından,odaların boşaltıyor,Anahtar teslimi yapıyoruz. Rehberimizin belirteceği saatte Tiran Uluslararası Hava limanı’na gitmek üzere yola çıkacağız. Bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Air Albania Havayolları’nın ZB-1003 sefer sayılı uçağı ile saat; 17.10’da İstanbul’a hareket edeceğiz. Türkiye saati ile; 20.50’de varış ve tur hizmetlerimizin sona erişi


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:279 euro

Tiran Tur Fiyatlarımıza Dâhil Olan Hizmetler

 • Air Albania Hava yolları ile Istanbul - Tiran (TIA)/ Tiran-Istanbul (IST) parkurunda ekonomi sınıfı uçak Bileti,

 • Tiran Uçak Biletine ait Havalimanı vergileri,

 • Tiran'da şeçeceğiniz Otelde 3 (üç) gece oda + kahvaltı dahil  konaklama

 • Tiran şehir tanıtım turu

 • Arnavutluk'ta Havalimanı-otel-havalimanı grup transferleri

 • Tiran'daki Tüm şehirlerarası transferler

 • Tiran Otel,Şehir vergileri

 • Türkçe rehberlik hizmetleri

Tiran Tur Fiyatlarımıza Dâhil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış vergisi: 150 TL (Bankalara veya Maliye gişesine ödenir)

 • Seyahat Sigortasi (Acentemize ödenir)

 • Tur süresince yapacağınız tüm Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar

 • Şoför ve rehber bahşişleri (5 euro isteğe bağlıdır)

 • Tiran'daki Öğle ve Akşam yemekleri,içecekler

 • Tiran Gezisi süresince Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

 • Fazla Bagaj ücretleri