Sofya Plovdiv Turu

Tur açıklaması:: Istanbul hareketli Otobüslü Sofya Plovdiv Bulgaristan tatil Turu 4*Otellerde 1 Gece konaklama .Vize Gekeriyor .Yeşil Pasaport'a vize yok
Tur Fiyatı::99 €uro

Tur Programı

Bu Gezimiz Yılbaşı'na özel 29.12.2022 - 01.01.2023 tarihlerinde 4 Gün 3 Gece 129 euro olarak güncellenecektir
1. Gün: İstanbul - Edirne - Sofya (Cuma Akşamı)

Akşam saat 21.00'de Istanbul- Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü, 21.30 Mecidiyeköy Migros önü, 22.00 Bakırköy Ömür Alış Veriş Merkezi Önünden hareketle Çorlu - Edirne-Kapıkule karayolu takip edilerek Kapıkule sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Haskovo-Plovdiv-Sofya karayolu takip edilerek Sofya'ya yolculuk. Yaklaşık yolculuk süresi normal hava şartları ve gümrük geçiş süreleri dâhilinde sekiz saattir sürmektedir.

2. Gün: Sofya 

Sabah erken saatlerinde Sofya`ya ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı ekstra ücret ödeyerek otelimizde aldıktan sonra panoramik Sofya şehir turumuza başlıyoruz. St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilise` si, Aya Sofya Kilise` si, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evini de görüyoruz. Şehir turu sonrası serbest zaman akşam konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Sofya’yı panoramik olarak görebileceğiniz Teleferik ile Vitoşa Dağı turuna katılabilirler. (15 EUR) 

3. Gün: Sofya - Plovdiv (Filibe) - Edirne - İstanbul

Konakladığımız Sofya otelimizde  yapacağımız sabah kahvaltısının ardından saat:09.00`da  hareket ediyoruz yaklaşık iki saatlik yolculuk sonrasında Plovdiv e geliyoruz. Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv, uzun geçmişinde İslam-Türk kültürüne büyük hizmetler sunmuştur. 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. Mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yer. En ilgi çeken Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü - NÖBET TEPE üzerinde bulunuyor. Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme olanağımız olacak. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Argır Kuyumcuoğlu'nun evi (etnografya müzesine çevrilmiş), Plovdive özel en mükemmel simetrik ev örneği, Balabanov evi (orijinal ev düzenlemesiyle, günümüzde her türlü kültüler faaliyete ev sahipliği yapıyor) ve Georgi Mavridi´nin evi. Eski Roma çağından kalma Antik amfi tiyatro - bir sonraki görülmeye değer yer. Djumaya camisi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken eski yapıt. Plovdiv´in en eski kiliseleri de göreceğimiz yerler - Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya. Alışveriş ve şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Gezimiz sonrasında azınlık Türklerinin yoğun olarak yaşadığı Haskova şehrinin içerisinden panoramik olarak geçtikten sonra Türkiye`ye hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde gümrük kapısına geliyoruz. Önce Bulgaristan daha sonra Kapıkule Türk Sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemleri ve free shops alış verişinden sonra Türkiye ye giriş yapıyoruz. Çorlu yolu üzerinden gece İstanbul`a ulaşarak, misafirlerimizi almış olduğumuz noktalarda bırakarak turumuzu sonlandırıyoruz.

 KONAKLAMA OTELİ : 4* ... Hotel


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:99 €uro
 
SOFYA TURU DAHİL OLAN HİZMETLER 
 • Otobüs ile İstanbul-Sofya-Plovdiv-İstanbul Ulaşımı
 • Sofya'da 1 Gece Oda+ Kahvaltı Dahil konaklama
 • Sofya Panoramik Şehir Turu
 • Sofya Turu Süresince Rehberlik Hizmetleri
 • Araç içi Su ikramı
                
     SOFYA TURUNA DAHİL  OLMAYAN HİZMETLER
 • Schengen Vize Ücreti :160 €uro (Şengen Vize geçerlidir-Yeşil Pasaport'a Vize Yok
 • Yurt Dışı Çıkış Vergisi: 50 TL (Mutlaka Bankalara ödenir)
 • Sofya Turu Süresince Öğle-Akşam yemekleri,içecekler
 • Sofya Turu Süresince Mola yerleri ve Otellerde yapacağınız Tüm Şahsi harcamalarınız
 • Şöför-Rehber Bahşişleri (Kişi başı 5 euro-isteğe bağlı)
 • Yılbaşı Balosu: 95 euro (İsteğe bağlı Rehber'e ödenir)