Sofya Plovdiv Turu - Atol Turizm

Sofya Plovdiv Turu

Tur açıklaması:: Istanbul'dan her cuma hareketli Otobüslü Sofya Plovdiv Bulgaristan tatil Otelleri Bayi Turu Casino'lu Oteller .Vize Gekeriyor
Tur Fiyatı::79 €uro

Tur Programı

1. Gün: İstanbul - Edirne - Sofya (Cuma Akşamı)

Akşam saat 21.00'de Istanbul- Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü, 21.30 Beşiktaş Yıldız Camii önü, 22.00 Bakırköy Ömür Alış Veriş Merkezi Önünden hareketle Çorlu - Edirne-Kapıkule karayolu takip edilerek Kapıkule sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Haskovo-Plovdiv-Sofya karayolu takip edilerek Sofya'ya yolculuk. Yaklaşık yolculuk süresi normal hava şartları ve gümrük geçiş süreleri dâhilinde sekiz saattir sürmektedir.

2. Gün: Sofya

Sabah erken saatlerinde Sofya`ya ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı ekstra ücret ödeyerek otelimizde aldıktan sonra panoramik Sofya şehir turumuza başlıyoruz. St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilise` si, Aya Sofya Kilise` si, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evini de görüyoruz. Şehir turu sonrası serbest zaman akşam konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz yerel Restoran`da düzenlenecek olan Bulgar Tavernası turuna katılabilirler.

Ekstra Tur: Bulgar Tavernası: 45 Euro
Otantik bir restoran'da alacağımız akşam yemeğimizde leziz Bulgar yemeklerinin tadına, yerel müzisyenlerin çalacağı Bulgar müzikleri eşliğinde bakacak ve unutulmaz bir Bulgar Gecesi yaşayacağız

3. Gün: Sofya - Plovdiv (Filibe) - Edirne - İstanbul

Konakladığımız otelimizde  yapacağımız sabah kahvaltısının ardından saat:09.00`da  hareket ediyoruz yaklaşık iki saatlik yolculuk sonrasında Plovdiv e geliyoruz. Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv, uzun geçmişinde İslam-Türk kültürüne büyük hizmetler sunmuştur. 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. Mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yer. En ilgi çeken Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü - NÖBET TEPE üzerinde bulunuyor. Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme olanağımız olacak. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Argır Kuyumcuoğlu'nun evi (etnografya müzesine çevrilmiş), Plovdive özel en mükemmel simetrik ev örneği, Balabanov evi (orijinal ev düzenlemesiyle, günümüzde her türlü kültüler faaliyete ev sahipliği yapıyor) ve Georgi Mavridi´nin evi. Eski Roma çağından kalma Antik amfi tiyatro - bir sonraki görülmeye değer yer. Djumaya camisi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken eski yapıt. Plovdiv´in en eski kiliseleri de göreceğimiz yerler - Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya. Alışveriş ve şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Gezimiz sonrasında azınlık Türklerinin yoğun olarak yaşadığı Haskova şehrinin içerisinden panoramik olarak geçtikten sonra Türkiye`ye hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde gümrük kapısına geliyoruz. Önce Bulgaristan daha sonra Kapıkule Türk Sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemleri ve free shops alış verişinden sonra Türkiye ye giriş yapıyoruz. Çorlu yolu üzerinden gece İstanbul`a ulaşarak, misafirlerimizi almış olduğumuz noktalarda bırakarak turumuzu sonlandırıyoruz.

 KONAKLAMA OTELİ 4* Sveta Sofia Hotel


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:79 €uro
 
SOFYA TURU DAHİL OLAN HİZMETLER 
  • OTOBÜS İLE İSTANBUL-SOFYA-İSTANBUL ULAŞIM
  • SOFYA'DA 1 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA
  • SOFYA PANORAMİK ŞEHİR TURU
  • SOFYA TURU SÜRESİNCE REHBERLİK HİZMETİ
                
     SOFYA TURUNA DAHİL  OLMAYAN HİZMETLER
  • SCHENGEN VİZE UCRETI VE HİZMET BEDELI 120 € (ISTEGE BAGLI) 
  • YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI BEDELİ 15 TL 
  • SOFYA TURU SÜRESİNCE ÖĞLE ve AKŞAM YEMEKLERİ İÇECEKLER
  • SOFYA TURU SÜRESİNCE TÜM KİŞİSEL HARCAMALAR
  • ŞOFOR BAHŞİŞLERİ (KİŞİ BAŞI 5 € İSTEĞE BAĞLI)