Selanik Turlari

Tur açıklaması:: Istanbul'dan Otobüs ile Yunanistan Selanik Kavala 4* Otelde 3 Gün 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklamalı Gezidir. Şengen Vize Gerekiyor
Tur Fiyatı::169 €uro

Tur Programı

1.Gün:ISTANBUL- SELANIK (520 km) 

Istanbul Kadiköy Anadolu Yakası akşam 22:00'de Kadıköy Evlendirme Dairesi önü , 22:30'de Feriköy Akbank önü , 23:00'da Bakırköy İncirli Ömür Plaza  önünden katılımlar sonrasında hareket ile Tekirdağ üzerinden İpsala sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri tamamlanması ardından Dedeağaç , Gümülcine ve İskece üzerinden Kavala üzerinden Selanik yolculuğumuza devam ediyoruz.

2.Gün: SELANIK 

Sabah erken saatlerde Selanik'e varış sonrasında Panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz esnasında ilk durağımız şehrin merkezinde, bulunduğu caddeye ismini vermiş Selanik'te ki en önemli kiliselerden biri olan Aya Dimitros kilisesi olacaktır. Bu güzel yapının ardından Aya Dimitros ile aynı cadde üzerinde bulunan Ulu Önder Atatürk'ün Evi (Türkiye Cumhuriyeti Selanik Başkonsolosluğu) Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Selanik'te kalacağımız otelimize  hareket ediyoruz. Odaların dağıtılması ve Otele yerleşme.  Geceleme Selanik'te otelinizde..

3.Gün: SELANIK 

Otelimizde yapacağımız Sabah kahvaltı sonrasında Selanik Tüm Gün serbest zaman. Alışveriş,hediyelik bakmak, şehri daha iyi tanımak Yeni yıl çoşkusuna Selanik sokaklarında ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz tur rehberimizin organize edeceği Ekstra ücretli Yunan tavernası turuna katılabilirler.

4.Gün: SELANIK - KAVALA  (130 km)-  ISKECE - GUMULCINE - DEDEAGAC - ISTANBUL

Selanik otelimizde yapacağımız son Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Kavala'ya doğru hareket ediyoruz. Kavala'ya varışımızın ardından Liman bölgesinde inerek, şehir turumuza başlıyoruz. Su Kemerleri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmarethanesi ve Konağı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Turumuzun ardından serbest öğle yemeği molası. Ahtapot ve Midye Pilavını denemenizi tavsiye ederiz. Rehberimizin belirleyeceği saatte Kavala'dan hareket ediyoruz. İskeçe, Gümülcine ve Dedeağaç üzerinden İpsala sınır kapısına varış. Yunanistan Freeshop'unda alışveriş imkanı ve Türk sınırına geçiş, Keşan üzerinden Tekirdağ 'da vereceğimiz köfte molasının ardından İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. 


 


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:169 €uro

SELANİK TURU ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Konforlu Otobüsler İle Selanik - Yunanistan'a Ulaşım ve Tur programındaki geziler
 • Selanik Turu Programında Belirtilen Tüm Panoramik şehir turları
 • Selanik'te Seçilen Otellerde 2 Gece Oda & Kahvaltı Konaklama 
 • Türkçe Rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)
 • Araç içi Su ikramı (limitli)

SELANİK TURU ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Schengen vizesi : 160.- €uro (Seyahat acentemize ödenir) Yeşil Pasaport'a Vize Yoktur
 • Seyahat Sağlık Sigortası (65 yaşa kadar) : 15 €uro (Kesinlikle yaptırıp yanınızda bulundurmanız gerekir)
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 150 TL (Tur öncesi mutlaka  Bankalara yatırılır) Çıkış Harcı TC Vatandaşları için Zorunludur.
 • Yunanistan'daki Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Yunanistan'da Ekstra ücret ile yapılan gündüz ve gece turları
 • Otobüs dışında kalan ulaşım araçları
 • Otelde ve yolculuk esnasında Mola yerlerinde yapılacak tüm  kişisel harcamalar 
 • Selanik Turu süresince Öğle yemekleri ve aksam yemekleri,içecekler

AÇIKLAMALAR

Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 

Selanik-Yunanistan Turu  En az 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 10 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acentemiz tarafından bildirilecektir.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır

Otobüslü Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Mercedes Travego/Tourismo *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna
Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter
-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.