Saraybosna Turları

Tur açıklaması:: Saraybosna Turu Pegasus H.Y ile Istanbul (SAW) Hareketli 3* veya 4* Otellerde 4 Gün 3 Gece Kahvaltı Dahil konaklama ..Vizesiz Turlar..
Tur Fiyatı::399 €uro

Tur Programı

1.GÜN : İstanbul - SARAYBOSNA

İstanbul Sabiha Gökçen Hava limanı Dış Hatlar Terminali’nde Tur yetkilisi ile  saat:12:00'de buluştuktan sonra check-in işlemlerini tamamlayarak Pegasus Hava yolları’nın tarifeli PC-291 sefer sayılı uçağı ile 15:15’de  Saraybosna`ya uçuş. Yerel Saat ile; 15:10`de Saraybosna`ya varış. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Saraybosna şehir turu için hareket.  Şehrin simge yapılarından olan merkez kütüphane binasının önünde otobüsümüzden inip yürüyerek yapacağımız şehir turuna başlıyoruz. Merkez kütüphane, hikayesini dinlediğinizde çok şaşıracağınız Inat Kuca, Osmanlı döneminde inşa edilmiş Latin Köprüsü ve 1.Dünya Savaşı'nın çıkmasına neden olan Avusturya-Macaristan arşidükü Franz Ferdinand ve eşinin vurulması olayının yaşandığı noktayı gördükten sonra şehrin kalbi Başçarşı'ya doğru devam ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu'nda bir gelenek olan sebili ve adını bu eserden alan Sebil Meydanı ile devam eden turumuz, tarihi yapısını halen korumuş Başçarşı sokaklarında devam edecek. Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camii ve Saat Kulesi göreceğimiz diğer eserler. Şehrin en popüler caddesi Ferhadija'da Avusturya-Macaristan İmparatorluğu dönem mimarisini yansıtan binalar, Katolik Katedrali, Markale Pazarı, kapalı pazar yeri ile devam edecek turumuz 2.Dünya savaşı kurbanları anısına yapılan Sönmeyen Ateş Anıtı'nda sona erecek. Şehir turumuzun ardından alışveriş ve yemek gibi ihtiyaçlarınız için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Vrelo Bosne-Savaş Tüneli turuna katılabilirler. Turumuzun bitiminde Saraybosna otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Ekstra Tur ;Savaş Tüneli Turu : 40 Euro Kişi Başı

2.GÜN: SARAYBOSNA

Saraybosna Otelimizde yapacağımız Sabah kahvaltısının sonrasında Saraybosna tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından ekstra ücret ile düzenlenecek olan Travnik-Jajce turuna katılabilirler. Akşam dileyen misafirlerimize ile ekstra düzenlenecek olan Boşnak gecesi programımıza katılabilirler. Konaklama  otelimizde.

Ekstra Tur : Travnik-Jajce Turu : 60 Eur 

Ekstra Tur :Boşnak Gecesi Turu: 60 Eur 
Bosna Hersek mutfağının en leziz tatlarıyla  keyifli bir Boşnak gecesine katılabilirsiniz

3.GÜN: SARAYBOSNA 
Saraybosna Otelimizde yapacağımız Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Mostar - Poçitel - Blagay turuna katılabilirler.Geceleme Otelimizde.

Ekstra Tur Mostar - Poçitel - Blagaj Turu  : 70 Euro 

4.GÜN: SARAYBOSNA - İSTANBUL

Saraybosna Otelimizde yapacağımız son Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte Sarajevo hava alanına dönüş transferi. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Hava yolları’nın tarifeli  PC-292 sefer sayılı uçağı ile 15.50’de İstanbul’a hareket . Yerel saat ile 19.40’te İstanbul Sabiha Gökçen Hava limanına varış ve turumuzun sonu. Başka turumuzda görüşmek dileğiyle.
*Rehberimiz koşullara göre ekstra tur günlerini değiştirebilmektedir.

 SARAYBOSNA KONAKLAMA OTELLERİ :

3* Hotel Old Sarajevo// 4* New Hotel vb.


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:399 €uro

SARAYBOSNA TUR FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • Pegasus Hava Yolları ile İstanbul (SAW)- Saraybosna - İstanbul (SAW) arası ekonomik sınıf uçak bileti
 • Saraybosna'da Türkçe Rehberlik Hizmeti (Bosna hava alanı Karşılamalı )
 • Saraybosna'da  3* veya 4* Kategori Otellerde 3 Gece  Sabah Kahvaltıları dahil konaklama
 • Bosna'da Otel - Alan / Alan - Otel Transferleri
 • Zorunlu Mesleki sigortası
SARAYBOSNA TUR FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
 • Saraybosna'da Ekstra ücretli düzenlenen turlar
 • Seyahat ve Sağlık sigortası : 15 €uro
 • Tüm Kişisel ve ekstra harcamalar
 • Yurt dışı çıkış harcı : 150 TL (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Saraybosna'daki Öğle ve akşam yemekleri,içecekler
 • Fazla Bagaj ücretleri
Kredi kartlarınıza + kur farkı ile taksit imkanı vardır