Roma Turları - Atol Turizm

Roma Turları

Tur açıklaması:: Istanbul Atatürk Hava Limanı Hareketli Türk Hava Yolları ile uçuşlar 4 Gün 3 Gece Roma 4* Otellerde Konaklamalar 299 €uro'dan itibaren..Şengen Vizeli..Yeşil Pasaport'a Vize Yok
Tur Fiyatı::299 €uro

Tur Programı

1.GÜN İSTANBUL-ROMA
Istanbul Yeşilköy Atatürk Hava alanı Dış hatlar Gidiş Terminali THY kontuarı önünde saat: 10.50’da Tur görevlileri ile buluşma. Check – in ve bagaj işlemlerinin ardından Türk hava yolları TK1865  tarifeli seferi ile 12:50’de Roma’ya hareket. 13.35’de Roma’ya varış. Gümrük işlemlerinin ardından havaalanında bekleyen özel otobüslerimiz ile panoramik Roma şehir tanıtım turu. Tiber Nehri kıyısında yer alan ve 7 tepe üzerine kurulu Roma, sıcak ve cana yakın insanları, süper restaurantları, hareketli kaldırım kahveleri, şık mağazaları ve 300’den fazla çeşmesiyle ünlüdür. Başkentte, İspanyol merdivenleri, Pantheon ve Colleseum ile ünlü tarihi ile bu görkemli ve ölümsüz şehrin her köşesine sinerek, tek başına Roma’nın tamamını görmüş olma fırsatı vermektedir. Piazza Venezia, Piazza Republica, Roma şehri ve tarihinin doğduğu Forum Meydanı, Forum Meydanı’nın en meşhur caddesi olan ve Mussolini’nin kendine özel olarak açtırmasıyla ünlü Via Fori dei Imperiali, Roma’nın kudret simgesi Colosseo Amfi tiyatrosu panoramik olarak görülecektir.Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Roma Şaheserleri Turu’na katılabilirler. Roma Şaheserleri turumuzda taş taş üstünde bırakmadan, 4 saat boyunca yürüyerek her adım başı Roma'nın bir başka şaheserini görme imkanı bulabilirsiniz. Bu turumuzda ilk önce Venezia Meydanını, ardından ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol Merdivenlerini ve İspanyol Meydanı'nı görüyoruz. Daha sonra Fontana di Trevi'yi (Aşk Çeşmesi) görmeye gidiyoruz. Yemek için verilecek serbest zamanın ardından, Roma'daki en ilginç merkezlerden olan Pantheon ve heykel ve çeşmeleriyle ünlü meşhur Navona Meydanı'na kadar yürüyoruz. Ardından Vatikan'a gidiyoruz. Burada, dünyanın en büyük kilisesi olan San Pietro'da Rönesans'ın dev sanatçıları Leonardo Da Vinci ve Michelangelo'nun şaheserlerini gördükten sonra San Pietro meydanını görüyoruz.Tur bitimi otele transfer.
Roma Şaheserleri Turu: 25 € ( Kişi Başı )
 
2. GÜN ROMA
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Floransa turuna katılabilirler..Floransa'ya varışta şehir tanıtım turumuz başlıyor.Bu turumuzda Ponte Vecchio Floransa'nın yerini gösteren bir işaret taşı gibidir. 14. Yüzyıla tarihlenen üzeri kapalı köprünün eşi ve benzeri yoktur. Köprünün üzerinden diğer tarafa geçilen yolun her iki tarafında, 16. yüzyıldan beri burada olan kuyumcu mağazaları bulunmaktadır. Mağazaların üzerinde bulunan koridor Pitti sarayı ile Uffizi'yi birbirine bağlamaktadır. Signoria Meydanı, Signoria meydanında bulunan heykeller, meydanı bir açık hava müzesi haline getirmiştir. Solda, atın üzerindeki büyük heykel, Giovanni da Bologna tarafından yapılan Küçük Cosimo (Medici)'ya aittir. Neptun (Poseidon) Çeşmesi (1576) 'nin hemen yanındaki bronz levhada rahip Savonarola'nın burada yakıldığını işaret etmektedir. Palazzo Vecchio'nun ön tarafında şanlı Marzocco, ya da Floransa'nın Aslanı, ünlü Judith ve Holophernes'in Donatello tarafından yapılan heykelleri ve Michelangelo tarafından yapılan Davide ve Hecules heykellerinin birer kopyasi bulunmaktadır. Duomo Katedrali, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Uffizi Galerisi, Palazzo Vecchio görülecek yerler arasındadır.Tur bitiminde serbest zaman ve Roma otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz Grande Romantica Gece turumuza katılabiliriler. Bu turumuzda 7 tepe üzerine kurulu Roma’nın en romantik ve en güzel tepelerinden biri olan Giannicolo tepesine cıkıyoruz, burada eşsiz Roma manzarasını izledikten sonra otobüsümüzle Romanın en tarihi semtlerinden biri olan birbirinden farklı ve güzel restorantlarının olduğu trastevere bölgesine  gecerek burada akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası buluşma ve bir kahve molası icin ışıklar içinde Roma’yı ve tiber ırmağını seyrederek Navona meydanına hareket varışımızın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Roma otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Floransa Turu: 80 € ( Kişi başı )
Grande Romantica Gece Turu :25 € ( Kişi Başı ) 
 
3. GÜN ROMA
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Castel Romano Outlet Center ve Castel Gondolfo Turu’na katılabilirler. Bu turumuzda Romanın en büyük Outlet centterlarından Castel Romano’da alışveriş yapma imkanı bulup,Castel Gondolfo’da Papa’nın yazlık sarayını, muhteşem ortaçağ mimarisini ve göl manzarasını görme imkanı bulacaksınız. Tur bitiminde serbest zaman ve otele transfer.Veya dileyen misafirlerimiz rehberimiz  ve özel araçlarımız   eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Napoli- Pompei turuna katilabilirler.Tarihi Pompei efsanesi. M.S 79 da Vezüv yanardağından çıkan dumanları gören halk gemilere doluşarak bir daha dönmemek üzere  kaçmaya çalıştılar. 20 dakika süren sarsıntıdan sonra kabaran deniz, gemileri kızgın lavların arasına attı ve yok etti. Şehirde kalan insanlar evlere kaçtılar, volkandan çıkan ölümcül gazlar bir anda boğulmalarına sebep oluyordu.Sonra ardı ardına volkandan çıkan küller şehri örttü ve Pompei 20.000 yaşayanı ile  yok oldu.Yaklaşık 2.000 yıl o görkemli evler,villalar freskler , heykeller, duvar resimleri küllere gömülü kaldı. Arkeologlar kenti keşfettiklerinde pişmiş ekmekleri fırında ve ölüme yakalananları, o anda ne yapıyorlarsa taşlaşmış şekilde buldular. Agorası, tiyatrosu ve tapınakları ile Pompei, yok olan bir kentin kazılarda ortaya çıkan müthiş kurulumu, İtalyan’ların EFES kenti. İtalyan ve Türk rehber eşliğinde bu taşlaşmış insanları görmek o günlerdeki yaşamı öğrenmek için en önemli kültür gezisi. Tabi ki yerine kurulan Napoli liman kenti, sizi Sophia Loren’in şehrine davet ediyor. Yılda yaklaşık 20 milyon turisti ağırlayan Pompei ve Napoli,uzun yıllar hafızalarınızdan çıkmayacak bir görüntü. Tur sonrası Pompe’ide için  öğle yemeği molası, Ve ardından Napoliye Via Nuova Marina  Liman yolunu takiben varıyoruz.Şehrin en eski Katedrali Chiesa dellaPieta dei Turchini gezisi ardından Şehrin merkez alışveriş caddesi Via Medina da alışveriş yapabilme için serbest zaman. Tur bitimi Piazza Mercato’da buluşma ve Roma otele transfer.Akşam dileyen misafirlerimiz rehberinizin alternatif olarak düzenleyeceği Roma’nın merkezinde bulunan Paparex Restaurant’ta gerçekleşecek Yılbaşı eğlence organizasyonlarına katılabilirler.Arından Geceleme Roma otelimizde.
Castel Romano Outlet Center ve Castel Gondolfo Turu: 50 € (Kişi Başı)
Napoli-Pompei turu : 90 € ( Kişi başı) 
Roma Yılbaşı eğlence organızasyonu:Paparex Restaurant Roma Yılbaşı Eğlence 100 €(Kayıt esnasında alınır ise 85 €)
 
4. GÜN ROMA-İSTANBUL
Otelimizde alacağımız son sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte Roma Hava limanın'a dönüş transferi. Hava alanına varış Check-in Bagaj teslimi pasaport teslimi sonrasında Türk Hava yolları TK1864 tarifeli seferi ile  saat: 19:00’da İstanbul’a hareket. Türkiye saati ile; 23:40’da İstanbul Atatürk Hava alanına varış ve  tur hizmetlerimizin sonu. Bir sonraki turlarımızda görüşmek dileğiyle.
** Yurt dışı turlarda Tur fiyatları Uçak biletlerinde olduğu üzere satıldıkça artan basamaklı fiyatlardır. Yayımlanan Tur fiyatları bu nedenle değişiklik gösterebilir

Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:299 €uro

ROMA TURU DAHİL OLAN HİZMETLER 

 • TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ  SEFERİ İLE İSTANBUL-ROMA -  İSTANBUL UÇAK BİLETİ
 • Roma Uçak Biletine ait olan HAVA LİMANI VERGİLERİ
 • Mesleki zorunluluk Sigortası (Seyahat sigortası değildir),
 • Roma'da SEÇİLEN OTEL KATEGORİSİNDE  3 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA,
 • Roma'da HAVA ALANI/OTEL/ALAN TRANSFERLERI 
 • ROMA  PANORAMİK ŞEHİR TURU
 • REHBERLİK HİZMETLERİ

ROMA TURU DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 
 •  ŞENGEN VİZE UCRETI VE HİZMET BEDELI 120 € (ISTEGE BAGLI) 
 • YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI BEDELİ 15 TL (SADECE BANKAYA VEYA HAVALİMANI VERGI OFISINE ODENIR)
 • PROGRAMDA BELİRTİLMEYEN TÜM GEZİ VE TURLAR,
 • ŞAHSİ HARCAMALAR
 • ŞÖFÖR BAHŞİŞLERİ (KİŞİ BAŞI 5 €) (ISTEGE BAGLI)
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN ALTERNATİF TURLAR (ISTEGE BAGLI)
 • MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ (ISTEGE BAGLI)
 • YEREL OTERITELER TARAFINDAN ALINAN KONAKLAMA VERGILERI GECELIK 2,4,6 EURO (SADECE GEREKLI OLAN OTELLERDE PASAPORT IBRAZI ILE DIREK OTELE ODENIR) 
 • 30.000 € TEMİNATLI SEYAHAT SIGORTASI ( 15 EUR ) (ISTEGE BAGLI)

Yurt dışı turlarda Tur fiyatları Uçak biletlerinde olduğu üzere satıldıkça artan basamaklı fiyatlardır. Yayımlanan Tur fiyatları bu nedenle değişiklik gösterebilir.

Yukarıdaki Yurt dışı Tur fiyatları Nakit ödemelerde geçerli olup Kredi Kartlarınıza 03-06-09 taksit veya tek çekim'de + Kur farkı ile fiyat değişecektir

Roma Turlarımızı Kappatur,Touristica,Pronto tour,Jollytur,MNG Turizm,Cafetur vb partnerimiz işbirliği ile gerçekleştirmekteyiz