Portekiz Endülüs Turu

Tur açıklaması:: Türk Hava Yolları ile İstanbul çıkışlı Portekiz & Endülüs ispanya Turları Malaga-Granada (1)-Sevilla (2)-Lizbon (2)-Porto (2) 8 Gün 7 Gece Kahvaltılı konaklamalar
Tur Fiyatı::449 €uro

Tur Programı

1.GÜN İSTANBUL –  MALAGA – GRANADA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali önünde siz değerli konuklarımızla 07:00’de buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1451 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:55’de Malaga’ya uçuş. Yerel saat ile 12:45’de varış. Varışımızı takiben alanda bekleyen özel otobüslerimiz ile düzenlenecek olan panoramik Malaga şehir turumuzda,Paseo de Parque (Park Caddesi), Plaze de la Merced, Cervantes Tiyatorosu, Puerto Marina (Liman) ve La Alcazaba göreceğimiz yerler arasında. Turun ardından Granada’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından panoramik Granada şehir turunda görülecek yerler arasında; Bib Lambra Meydanı, Kristof Kolomb Anıtı, Belediye Sarayı, Katedral (dışarıdan) yer almaktadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

2.GÜN GRANADA – SEVILLA 

Kahvalti sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle alternatif olarak Elhamra sarayı turu (Sarayın müsaitliğine bağlı olarak Alhambra Sarayı turu gerçekleştirilir) düzenlenecektir.  Elhamra, Gırnata'ya hakim bir tepe üzerindeki düzlükte, savunma kalesi ve saray olarak yapılmıştır. Hantal kale duvarlarının içinde eşsiz güzellikte bir sarayla karşılaşılır. Duvarlarında kırmızı tuğla, damında kırmızı kiremit kullanıldığı için adına da Elhamra, yani "Kırmızı" denmiştir. Gezi sonrası Sevilla’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından yapılacak olan panoramik Sevilla şehir gezisinde; Amerika Meydanı, İspanya Meydanı, Altın Kule, Santa Cruz Bölgesi, Maria Luisa Parkı görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası otelinize transferiniz yapılıyor. Akşam dileyen misafirler ile alternatif “Flamenco Gecesi”içkili, müzikli İspanyol dansları eşliğinde eğlence. Geceleme otelimizde.

Elhamra sarayı turu kişi başı : 65 € (kişi başı) (Sarayın müsaitliğine bağlı olarak Alhambra Sarayı turu gerçekleştirilir)

Flamenco Gecesi: 45€ (kişi başı)

 

3.GÜN SEVILLA 

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif düzenlenecek olan Cordoba turuna katılabilirler. 785 yılında yapımına başlanan ve 987 yılında tamamlanan Batı İslam Sanatı’nın en etkili ve en büyük yapılarından biri olan Cordoba Camisi Mezquita’yı görüyoruz. Üç kez ilave yapılarak büyütülmüş olan 1013 sütunlu caminin içine 16. Yüzyıl'da 157 sütun yıkılarak, katedral oturtulmuş ve bugünkü halini almış. Ardından bembeyaz evlerin bulunduğu labirent gibi sokakları ile Musevi Mahallesi Judeira, Plaza Myor, Roma Köprüsü, şehir surları ve Almodovar Kapısı göreceğimiz yerler arasında. Gezi sonrası Sevilla’ya dönüyoruz. Gezi sonrası Sevilla’ya dönüyoruz.

Cordoba turu kişi başı : 70 € (kişi başı)

 

4.GÜN SEVILLA – LİZBON

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Lizbona’ hareket ediyoruz. Varışa istinaden yapılacak panoramik Lizbon  şehir turunda, VII. Eduardo Parkı, şehrin kalbi sayılan Rossio Caddesi, ünlü Libardede Meydanı, Tejo Nehri, São Jorge Kalesi, Alfama Semti, Alcantara Semti, keşifler için uğurlamaların yapıldığı Belem Kulesİ, Belem’ de Keşifler Anıtı ve Jeronimus Manastırı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Dileyen misafirlerimiz akşam alternatif olarak düzenlenecek olan içkili ve müzikli Fado Gecesi turuna katılarak geçirebilirler. Geceleme otelimizde.

Fado Gecesi turu kişi başı : 45 € (kişi başı)

 

5.GÜN LİZBON

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif düzenlenecek olan Sintra & Cascais & Estoril & Cabo  de Roca turuna katılabilirler. Portekiz monarşisinin en önemli yazlık sarayı olan Sintra Kraliyet Sarayı’nı panoramik olarak gördükten sonra eski balıkçı mahalleleri ve yazlık evleri ile meşhur Cascais ve Estoril sahili görülecek yerler arasındadır. Avrupa Kıtasının en batı ucu olan Cabo da Roca son durağımız. Gezi sonrası otelimize transfer.

Sintra & Cascais & Estoril & Cabo  de Roca turu kişi başı : 55 € (kişi başı)

 

6.GÜN LİZBON – PORTO

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Okyanusu’nun romantik kıyı şehri Porto’ya doğru hareket ediyoruz. Güzergah üzerinde dileyen misafirlerimiz alternatif Fatima & Nazare & Obidos turu na katılabilirler.  İlk durağımız olan Fatima’ya doğru yola çıkıyoruz. Meryem Ana’nın 1917 yılında üç küçük çobana görünüp üç sırrı verdiği bu yer, Hristiyanlık’ın en büyük hac ve ibadet merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Fatima’dan sonra Okyanus kıyısına yönelip Nazare adlı, kumsalıyla ünlü balıkçı kentine yöneliyoruz. Ünlü Kaşif Vasco de Gama uzak deniz yolculuklarına çıkmadan önce dua etmek için geldiği Nazare falezlerinden etkilenmemek mümkün değil. Daha sonra, hala 12 Yüzyıl surları ayakta olan, tarihi dokusunu korumayı başarmış Orta Çağ mirası Obidos Kenti’ni geziyor ve Porto’ya hareket ediyoruz. Varışa istinaden panoramik Porto şehir turumuzu yapıyoruz. Portekiz’ in Lizbon’ dan sonra ikinci büyük şehri Porto’da, Douro Nehri' ne tepeden bakan Rieira semti tarihi binaları, Bolsa Sarayı, Santa Clara Kilisesi, Se Katedrali (Porto Katedrali), House Of The Prince, Sao Francisco Kilisesi, Sao Bento tren istasyonu, Ponte d Lous I Köprüsü ve Douro Nehri ile panoramik şehir turumuzu tamamlıyoruz. Tur sonrası otele transfer ve geceleme otelinizde.

Fatima & Nazare & Obidos turu kişi başı :50 € (kişi başı)

 

7.GÜN PORTO

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman . Dileyen misafirlerimiz ile rehber eşliğinde alternatif olarak Braga & Guimares turu yapılacaktır . Portekiz’in önemli şehirlerinden biri olan Braga ilk durağımız. Braga’da önemli kutsal mekanlardan biri olan ’Dağların İsası Kilisesi’ni (Bom Jesus Do Monte) görüyoruz. 650 basamakla çıkılan bu muhteşem yapı Kuzey Portekiz’in granit yapılarının en güzel örneği. Dindar insanlar kutsal günlerde bu basamakları dizlerinin üzerinde çıkarak kutsal mekana ulaşıyorlar. Braga’dan sonra Portekiz’in eski başkenti Guimares’e hareket ediyoruz. Unesco koruması altında olan Guimares tipik evleri ve meydanlarıyla çok sevimli bir şehir. Gezi sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

Braga & Guimares turu : 50 € (kişi başı)

8.GÜN PORTO – İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 1452 seferi ile saat 15:05 de İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Yerel saat ile 22:45’de İstanbul’a varışın ardından yolculuğumuz sona eriyor. Gezinin sonu

 


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:449 €uro
Portekiz & Endülüs Tur Programına Dahil Olan Hizmetler
 • THY ILE İSTANBUL(IST) – MALAGA(AGP) / PORTO(OPO) – İSTANBUL(IST) ARASI EKONOMI SINIFI UÇAK BILETLERI
 • 3* VE 4* OTELLERDE 7 GECE KAHVALTI DÂHIL KONAKLAMA
 • HAVA LIMANI-OTEL-HAVA LIMANI TRANSFERLERI
 • Tur Programındaki TÜM ŞEHIRLER ARASI TRANSFERLER
 • PANORAMIK MALAGA, GRANADA, SEVILLA, LIZBON, PORTO ŞEHIR TanıtımTURLARI
 • ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI
 • PROFESYONEL TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ

Portekiz & Endülüs Tur Programına Dahil Olmayan Hizmetler

 

 • ŞENGEN VİZE ÜCRETİ ; 120 €
 • YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI Vergisi 15 TL  SADECE BANKAYA VEYA HAVA LİMANI VERGİ OFİSİNE ODENİR
 • Tur PROGRAMINDA BELİRTİLMEYEN TÜM GEZİ VE TURLAR (ISTEGE BAGLI)
 • Tüm ŞAHSİ HARCAMALAR & OTEL ALTERNATİFLARI
 • MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ  (ISTEGE BAGLI)
 • YEREL OTERITELER TARAFINDAN ALINAN KONAKLAMA VERGILERI GECELIK 3-4€ SADECE GEREKLİ OLAN OTELLERDE PASAPORT İBRAZI İLE DİREKT OTELE ODENİR
 • SEYAHAT SAGLIK SIGORTASI ( 15 € ) 
 • ANKARA,IZMIR ICHAT BAĞLANTI  110 €  DIGER ILLER 110 € /  KIBRIS 110 €uro