Meksika Turu

Tur açıklaması:: THY ile Istanbul hareketli Mexico City Cancun Meksika Tatil gezi Turları .. 7 Gece Kahvaltı Dahil konaklama.Vize gerekiyor
Tur Fiyatı::2279 $

Tur Programı

MEKSIKA

Mexico City (3) & Merida (1) & Cancun (3)

Türk Hava Yolları Uçakları İle  7 Gece 8 Gün 

Chichen Itza Turu Dahil

İSTANBUL – MEXICO CITY 

İstanbul yeni Hava limanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Tur Görevlisi ile buluşma, check in Bagaj teslim işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’na ait TK 181 sefer sayılı uçak ile Mexico City’e hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

 2.Gün -MEXICO CITY

Yerel saat ile sabaha karşı Mexico City’e varıyoruz. Pasaport Bagaj işlemleri sonrasında sonra şehir merkezine gidip kahvaltı için serbest zaman verilecek (Kahvaltı dahil değil). Sonrasında düzenlenecek olan Mexico City panoramik şehir turunda, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan şehrin tarihi merkezi ile başlayacak: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Panoramik şehir turumuz sonrası dünyaca ünlü Ulusal Antropoloji Müzesi’ni gezmek üzere yola çıkıyoruz. Kolomb öncesi Meksika’sına ait arkeolojik ve antropolojik eserlerin sergilendiği bu müzede Güneş Taşı ve Xochipili Heykeli en çok dikkat çeken eserlerden bazılarıdır. Calle Madero’dan geçip Bellas Artes Saray’ını görüyoruz.  Tur sonrası otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek olan yemekli Mariachi Gecesi’ne (75 Usd) katılabilirler. Konaklama otelimizde.

3.Gün -MEXICO CITY

Otelimizde yapacağımız sabah Kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Teotihuacan Tapınaklar (95 Usd) turuna katılabilirler. Milattan önce 100 yılında kurulmaya başlandığına inanılan ve Kolomb-öncesi döneme ait en büyük şehirlerden biri olan Teotihuacan turumuz esnasında, Güneş Piramidi, Ay Piramidi ve Ölüler Yolu gibi çok önemli tarihi yapıtları geziyoruz. Kimler tarafından kurulduğu ve niçin aniden terkedildiği halen açıklığa kavuşmamış bu kadim şehrin kuruluş tarihi hakkında da farklı görüşler ileri sürülmektedir. Teotihuacan kentindeki yapıların konumları, Giza’daki piramitler gibi, Orion Takımyıldızının yerdeki yansıması olacak biçimde ve aynı zamanda, Queatzalcoatl Tapınağı’ndan hareketle gezegenlerin yerdeki yansıması olacak biçimde düzenlenmiştir. Bu büyülü mekânlarda gerçekleştirdiğimiz turumuzdan sonra özel aracımız ile Mexico City’ye dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

4.Gün  MEXICO CITY

Otelimizde yapacağımız sabah Kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Frida Kahlo Müzesi & Xochimilco (Soçimilko) Tekne (90 Usd) turuna katılabilirler. Yirminci yüzyılın popüler kültür ikonu haline gelen Meksikalı ressam Frida Kahlo, tablolarında kendi resimlerini çizmesinin sebebini şu sözleriyle açıklıyor: “ Kendi resimlerimi çiziyorum. Çünkü çok yalnızım ve en iyi bildiğim şey yine kendimim. “ Picasso’nun “ Biz onun gibi insan yüzleri çizmeyi bilmiyoruz “ dediği, ayrıca Louvre Müzesinin bir tablosunu satın aldığı Frida Kahlo’ya ait yaklaşık 300 parça eşyanın bulunduğu  “La Casa Azul – Mavi Ev” her yıl dünyanın dört bir tarafından ziyaretçi kabul etmektedir. Turumuzdan sonra adı çiçekli yer anlamına gelen, Meksika’nın Venedik’i olarak kabul edilen Xochimilco (Soçimilko) tekne turunu yapacağız. Aztekler sebze ve çiçek yetiştirmek için su kanalların etrafında tarım alanları & çiçek bahçeleri yapmışlardır. Gezi sırasında günümüze kadar muhafaza edilmiş olan bahçeleri, çeşitli ağaçları ve yerel halka ait evleri görebilirsiniz.  Öğle yemeğimizi Tekne turu esnasında alacağız. Tur bitimi otele transfer. Konaklama otelimizde.

5.Gün MEXICO CITY – MERIDA

Otelimizde yapacağımız erken sabah Kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte hava limanına transfer ve yerel havayolları ile Merida’ya uçuyoruz. Varışımızın ardından kısa bir Merida panoramik şehir turu yapıyoruz. Şehir turumuzda; Akıl alıcı Yucaton yarımadasının dar sokaklarını gezme fırsatı bulacağımız gezide ayrıca kolonyal dönemden kalma hoş binalar görebileceğiz. Bu bölgeye ayrıca ‘Beyaz Şehir’ denir. Sebebi ise etrafta görebileceğiniz Beyaz taşlanmış kireç tası yapılardır.  Merida, Yucatan yarımadasında Maya kültürünün merkezi konumundadır. Ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama otelimizde.

6.Gün MERIDA – CANCUN 

Otelimizde yapacağımız sabah Kahvaltısının sonrasında check out işlemlerini yapıp Chicen Itza turumuz için hareket edeceğiz. Kukulkan Piramidi, Caracol, Cenote Kaplan Tapınağı ve Savaşçılar tapınağı görülecek yerler arasındadır. Gezilecek yapılar arasında en ünlüsü olan ve 2007 yılında Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kukulkan Piramidi’nin bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarinin yapımında kullanılan bilimsel gözlemlerdir. Yüzlerce yıl önce Mayalar tarafından yapılan piramidde yer alan basamakların her biri, bir yıl içerisindeki 365 günün parçalarını temsil etmektedir. Tur sonrası Cancun’a hareket ve otele yerleşme.

7.Gün CANCUN

Otelimizde yapacağımız sabah Kahvaltısının ardından denizin ve güneşin tadını çıkarabilmeniz ve şehrin sokaklarında bir de kendi başınıza gezebilmeniz için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Tulum & Playa de Carmen  (110 Usd) turuna katılabilirler. Tulum kalıntıları, Cancun’a yaklaşık 1 saatlik mesafede olup, Meksika’da Chicen Itza ve Teotihuacan’dan sonra en çok ziyaret edilen arkeolojik alandır. M.Ö 300 ile M.S 1500 yılları arasında Orta Amerika ve Meksika sınırları içerisinde yaşamış ve tarihin en gizemli medeniyeti olan Mayaların Saray ve Tapınakları ziyaret edeceğiz. Kayalıkların üzerine inşa edilen bu yapılar deniz seviyesinden 12 mt yüksekliktedir. Tulum sonrası Playa de Carmen’e gidiyoruz. Playa de Carmen masmavi bir okyanusun kenarında yer alan, şirin bir tatil kasabasıdır. Playa de Carmen’in eşsiz plajında güneşlenip,  turkuaz rengi sularında denizin tadını çıkarabilirsiniz. Tur sonrası Cancun’a dönüş ve denizin tadını çıkarabilmeniz için serbest zaman.

8.Gün CANCUN

Otelimizde yapacağımız sabah Kahvaltısının ardından deniz ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz.

9.Gün CANCUN – İSTANBUL  

Otelimizde yapacağımız son sabah Kahvaltısı sonrasında hava alanına transfer. Türk Hava yollarına ait TK 181 sefer sayılı uçuşu ile sabah saatlerinde  Istanbul’a uçuş. Yeni güne uçakta gireceğiz . Sabah saatlerinde İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:2279 $

MEKSIKA TUR ÜCRETINE DAHİL OLAN HİZMETLER

Türk Hava yolları ile İstanbul (IST) – Mexico City (MEX) / Cancun (CUN) – İstanbul (IST) parkurlarında gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

Yerel Havay olları ile Mexico City (MEX) – Merida (MID) parkurunda tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti

Meksika Turu Uçak Biletine dahil Hava limanı vergileri 

4 yıldız Meksika otellerinde 7 gece oda-kahvaltı konaklama

Meksika'da Hava Alanı-otel-Hava alanı grup transferleri

Meksika'da Özel otobüs ile tüm transferler

Mexico City ve Merida panoramik şehir tanıtım turları

Chichen Itza Turu

Ulusal Antropoloji Müzesi girişi

Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

Meksika Gecelik Otel vergileri

Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

MEKSIKA TURU ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Meksika Vize ücreti ve servis bedeli  // YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI ŞAHSEN RANDEVU ALIP KONSOLOSLUĞA GİTMEK ZORUNDADIR (GEÇERLİ AMERİKAN VİZESİ YOKSA)

Türkiye İç hat bağlantı bileti

Öğle ve akşam yemekleri,içecekler

Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

Yurt dışı çıkış harcı bedeli : 50 TL (Bankalara veya Maliye Gişesine ödenir)

Meksika'daki Müze ve ören yerleri girişleri

Meksika Turu süresince Şoför tipleri 5-10 Usd / kişibaşı (isteğe bağlı)

Seyahat Koruma Paketi Ücret :25 euro