Kudüs Turları

Tur açıklaması:: Kudüs Mescid-i aksa TuruTHY ile istanbul Yeni Havalimanı çıkışlı 4 Gün 3 Gece Yarım Pansiyon vize dahil tatil gezi turları
Tur Fiyatı::725 $

Tur Programı

Kudüs Mescid-i Aksa 

Kudüs Turu Tarihleri: 29.11-02.12.2022 // 21 - 24.12.2022

1.Gün  Kudüs          : İstanbul Avrupa yakası Yeni İstanbul (İSL) Hava limanı Dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları Telaviv kontuarı önünde  saat ............’da Tur görevlisi ilebuluşma. Bagaj teslimi Check-in İşlemleri sonrasında akşam saat ...........’ de THY uçağı ile Telaviv’ e hareket. Yerel saat ile .............’ da varış. Bagaj ve Gümrük işlemleri sonrasında Kudüs’teki otelimize transfer (1 saat). Otele varış  Odalara ve Otele yerleşme. 

2.Gün  Kudüs      : İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı . Sabah saat 06.00-07.30 arası otelde yapılacak kahvaltı sonrasında saat 08.00’ de  tur için el-Halil şehrine hareket ve yaklaşık 50 dakika sonrasında varış. Burada Harem-i İbrahîmî’ yi ve bu kapsamda Hazreti İbrahim, Hazreti İshak, Hazreti Yakup ve Hazreti Yusuf Peygamberlerin kabirlerini ziyaret. Sonra Halhul Kasabasındaki Yunus Peygamberin kabrini ziyaret ve sonrasında Lut Gölü / Ölü Deniz’e hareket yaklaşık 40 dakika süren yolculuk sonrasında Deniz seviyesinden 400 metre aşağıda bulunan, Lut kavminin yaşadığı Sodom ve Gomore şehirlerinin helak olup altında kaldığı Lut Gölü’nden sonra dünyanın en eski şehirlerinden Eriha’ya geçiş yaklaşık 15 dakika sonrasında varış. burada verilecek alış-veriş molası ve sonra sında Hazreti Musa kabri ve Külliyesine yaklaşık 30 dakikada varış. Ziyaretten sonra Kudüs’teki otelimize hareket 40 dakika sonrasında Otelimize varış. Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği ve geceleme.

3.Gün  Kudüs : İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Saat 06.00-07.30 arası kahvaltı ve saat 08.00’ da tur için Zeytin Dağına hareket(10 dk.), buradan kuşbakışı Kudüs’ ü temâşâ ve uzunca bir bilgilendirme molası, Daha sonra Sahabî Selman El-Farisî ve Râbia’tül Adeviyye türbelerini ziyaret. Sonrasında Hazreti Meryem ve ana ve babasının medfun bulunduğuna inanılan Kilise ile Hazreti Davud türbesini ziyaret. Mescid-i Aksa' daki CUMA namazından sonra Mescid-i Aksa, Kubbet’t-üs-Sahra , Mirac’ ta Peygamberimizin üzerinden göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taşı ve Mirac Gecesi kendisini Mekke’ den Kudüs’ e binek olarak getiren Burak’ ı bağladığı Burak Mescidi ile tarihi Mervan Camiini ziyaret. Sonra Burak (Ağlama) Duvarı, tarihi Kıyamet Kilisesi, ve Hz.Ömer Camiini ziyaret. Kalan zamanda akşama kadar eski Kudüs Çarşılarında gezinti. Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği. Akşam ve yatsı namazlarından sonra otelde geceleme.

4.Gün  Kudüs-İstanbul :  Sabah Otelde yapılacak kahvaltı sonrası odaları boşaltıp anahtar  teslimi sonrası Yafa şehrine hareket. Yafa’da Sultan Mahmud Camii ve külliyesi ile diğer Osmanlı Camileri ve eserlerinin görülmesi ve Telaviv Havalimanına hareket, varış ve işlemler sonrası Saat ......’ de İstanbul Yeni İstanbul Hava limanı'na hareket ve ........ da varış.


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:725 $

2 Kişilik Odada Kişibaşı: 725 $

 

KUDUS TUR ÜCRETLERİNE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • Türk Hava Yolları ile Yeni İstanbul Hava Limanı -Tel Aviv/Tel Aviv-Yeni İstanbul Hava Limanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Telaviv Hava limanı / Otel / Hava limanı Transferleri
 • Kudüs Tur programında açıklanmış tur ve geziler
 • Kudüs'te konaklayacağımız Otelde 4 Gün 3 Gece Yatak+Kahvaltı+Akşam Yemeği dahil Yarım Pansiyon Esaslı Konaklama
 • Programda Belirtilen Tüm Turlar, Ulaşım ve Rehberlik Hizmetleri
 • Vize Ücreti ve İşlemleri, Seyahat Sigortası

KUDUS TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

 • Kudus'teki otelimizdeki Yemeklerde alınacak bilumum kapalı içecekler
 • Kudüs'te yapılacak Ekstra turlar ve şahsi harcamalar
 • Yurtdışı Çıkış Harcı : 150 TL (Maliye'ye ödenir)
 • Kudüs Turu süresince Öğle yemekleri, Otelde ve yolculuk anında yapılacak tüm harcamalar (tel.minibar vb.).
 • Fazla Bagaj ücretleri
 • Lût Gölü (Plaj Kısmı) Giriş Ücreti
 • Telaviv varışta yapılacak olan PCR Testi ücreti (25 $ karşılığı-link yukarıdadır, veya 30 $ karşılığı İsrail şekeli)