Kudüs Mescid-i Aksa Turları

Tur açıklaması:: Istanbul Yeni Hava limanın'dan Türk Hava Yolları ile 4 Gün 3 Gece Yarım Pansiyon Vize Dahil Kudüs mescid'i Aksa Telaviv Yafa Israil turları. Vize Gerekiyor
Tur Fiyatı::750 $

Tur Programı

1.Gün     : İstanbul  Yeni Hava limanı Dış hatlar gidiş terminali Türk Hava yolları Telaviv kontuarı önünde  saat .......' da buluşma. İşlemler sonrası saat ......’de Telaviv’ e hareket. Yerel saat ile; ..... da varış. Çıkış işlemleri sonrası Yafa’ ya hareket. Varış ve Yafa’da 2 saatlik mola. Sultan Mahmud Camii ve külliyesi ile diğer Osmanlı Camileri ve eserlerinin görülmesi, sahil gezintisi. İsteyenler  Osmanlı eseri olan bir Filistin restoranında öğle yemeği alabilirler. Daha sonra Kudüs’ teki otelimize transfer (1 saat). Otele varış  ve yerleşme (1saat). Daha sonra Mescid-i Aksâ’da akşam ve yatsı namazları. Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği ve geceleme.
2.Gün        : Arzu edenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Saat 06.00-07.30 arası kahvaltı ve saat 08.00’ da tur için Zeytin Dağına hareket(10 dk.), buradan kuşbakışı Kudüs’ ü temâşâ ve uzunca bir bilgilendirme molası, Daha sonra Sahabî Selman El-Farisî ve Râbia’tül Adeviyye türbelerini ziyaret. Sonrasında Hazreti Meryem ve ana ve babasının medfun bulunduğuna inanılan Kilise ile Hazreti Davud türbesini ziyaret. Mescid-i Aksa' daki CUMA  namazından sonra Mescid-i Aksa, Kubbet’t-üs-Sahra , Mirac’ ta Peygamberimizin üzerinden göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taşı ve Mirac Gecesi kendisini Mekke’ den Kudüs’ e binek olarak getiren Burak’ ı bağladığı Burak Mescidi ile tarihi Mervan Camiini ziyaret. Sonra Burak (Ağlama) Duvarı, tarihi Kıyamet Kilisesi, ve Hz.Ömer Camiini ziyaret. Kalan zamanda akşama kadar eski Kudüs Çarşılarında gezinti. Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği. Akşam ve yatsı namazlarından sonra otelde geceleme.
3.Gün   : Arzu edenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 06.00-07.30 arası otelde kahvaltıdan sonra saat 08.00’ de  tur için el-Halil şehrine hareket ve yaklaşık 50 dk sonra varış. Burada Harem-i İbrahîmî’ yi ve bu kapsamda Hazreti İbrahim, Hazreti İshak, Hazreti Yakup ve Hazreti Yusuf Peygamberlerin kabirlerini ziyaret. Sonra Halhul Kasabasındaki Yunus Peygamberin kabrini ziyaret ve Beytlahm şehrine geçiş (40 dk.). Burada tarihî bir kilise içinde kalan Hazreti İsâ’ nın doğduğu yeri ziyaret ve sonra Lut Gölü/Ölü Deniz’e hareket (40 dk.) Deniz seviyesinden 400 m. aşağıda bulunan, Lut kavminin yaşadığı Sodom ve Gomore şehirlerinin helak olup altında kaldığı Lut Gölü’nden sonra dünyanın en eski şehirlerinden Eriha’ya geçiş (15 dk.), burada alış-veriş molası ve sonra Hazreti Musa kabri ve Külliyesine intikal (20 dk.). Ziyaretten sonra Kudüs’teki otelimize hareket (40 dk.). Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği ve geceleme.
4.Gün      : İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 06.30-08.30 arası otelde kahvaltı. Saat 11.00’e kadar odalar boşaltılıp otel lobisine indirilecek. .... Telaviv Havalimanına hareket. İşlemler sonrası Saat ..... İstanbul Yeni Hava limanı'na  kalkış ve 1.... Istanbul'a varış
 

Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:750 $
2 Kişilik Odada Kişi başı : 750 $ 
Tek Kişilik Single Oda    : 930 $
Kudüs Turu Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler :  
 •  THY ile İstanbul / Telaviv / İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti ve Alan Vergileri    
 •  Seçilen Sınıf Otelde 3 Gece Yatak+Açık büfe Kahvaltı+Akşam Yemeği Esaslı Konaklama ·
 •  Telaviv'de Havalimanı / Otel / Havalimanı Transferleri
 •  Programda Belirtilen Tüm Turlar, Ulaşım ve Rehberlik Hizmetleri
 •  İsrail Vizesi Ücreti ve İşlemleri,
 •  Seyahat sağlık Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortası)
 Kudüs Turu Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler :
 • İç hat bilet ücreti (İstanbul' a ve İstanbul' dan)
 • Kudüs'teki öğle yemekleri
 • Kudus'teki Yemeklerde alınacak kapalı içecekler, Kişisel Harcamalar
 • Kudüs Turu süresince Otel Extraları, şahsi harcamalar (Oda Servisi,Telefon vb.)
 • Yurtdışı Çıkış Harcı : 50 TL (Bankalara veya Maliye gişelerine ödenir)
 • Lût Gölü (Plaj Kısmı) Giriş ücreti
 • Fazla Bagaj ücretleri
 • Telaviv varışta yapılacak olan PCR Testi ücreti (25 $ karşılığı-link yukarıdadır, veya 30 $ karşılığı İsrail şekeli)