Küba Turu - Atol Turizm

Küba Turu

Tur açıklaması:: Küba Turları Istanbul'dan Türk Hava Yolları ile direk uçuşlar ile 8 Gün 7 Gece Havana 4 Varadero 2 Trinidad 1 gece konaklama gezileri .Vize gerekiyor
Tur Fiyatı::1749 €uro

Tur Programı

 
 
Varadero (2) Trinidad (1) Havana (4)
 
1.GÜN: İSTANBUL 
Yeni Istanbul Hava limanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde akşam Saat; 23.30'da  de Tur görevlisi ile buluşma. 
 
 
2.GÜN: HAVANA-VARADERO (Küba)

Bagaj teslimi ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK-183 sayılı tarifeli seferi ile saat; 02.10'de Havana'ya hareket. Küba Yerel saati ile sabah: 07.45'de Küba'nın başkenti Havana'ya varış. Tur otobüsümüz ile Varadero'ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek otobüs yolculuğunun ardından Varadero'ya varış. Konaklama yapacağımız otele transfer oda anahtarlarının dağıtılması ve dinlenmek için serbest zaman. Öğle ve akşam yemeği Varadero'da otelinizde alınacaktır.

 
3.GÜN: VARADERO

Varadero Otelimizde yapacağımız Sabah kahvaltısının sonrasında alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra ücretli olarak  düzenlenecek Katamaran Crucero del Sol turu'na katılabilirler otobüsümüz ile marina 'ya hareket ediyoruz. Katamaran ile hareket ederek deniz ve güneşin tadını beyaz kumların üzerinde palmiye ağaçlarının gölgesinde çıkartacağınız Cayo Blanco adasına gidiyoruz. Öğle yemeğini deniz ürünlerinden oluşan açık büfede alıyoruz ve gün boyunca ücretsiz içecekler ile serinliyoruz. Yunuslarla yaklaşık 15 dakikalık interaktif bir karşılaşma, unutulmaz bir gezi ve mercan bariyerinde yüzme deneyimi ardından Varadero'daki otelinize dönüş. Geceleme otelinizde.

Extra Katamaran Crucero del Sol Turu :130 $ Kişi Başı (Ulaşım+öğle yemeği + rehberlik)

 
 
4.GUN: VARADERO - SANTA CLARA - TRINIDAD
Varadero  otelimizde yapılacak Sabah kahvaltısı sonrasında Küba Devrim'inin en önemli cephesi olan ve Che'yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine hareket ediyoruz. Devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Oteli'nde kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal'i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Che Guevera'nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğimiz Santa Clara gezisinden sonra Trinidad'a doğru yola çıkıyoruz.  Kübalı'ların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrine varışta yapılacak panoramik turda şehrin taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad'a has limon suyu, bal ve Küba Rom'unun karışımı Canchanchara'nın tadına bakma imkânı bulacaksınız. Öğle yemeği tur sırasında alınacaktır. Tur bitiminde konaklama yapacağımız otele transfer. Oda anahtarlarının dağıtılması ve dinlenmek için serbest zaman.
 
5.GUN: TRINIDAD - CIENFUEGOS - HAVANA
Trinidad Otelimizde yapacağımız  Sabah Kahvaltısının ardından  Küba'nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos'a doğru yola çıkıyoruz. 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan  şehirde yapacağımız turda Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Öğle yemeği tur sırasında alınacaktır. Tur sonrasında Havana'ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik bir yolculuğun ardından Havana'ya varış konaklayacağımız otele transfer oda anahtarlarının dağıtılması ve dinlenmek için serbest zaman
 
 
6.GUN: HAVANA
Havana Otelimizde yapacağımız Sabah Kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden Konuklarımız ekstra ücretli Muhtesem Havana turu'na katılabilirler, klasik Amerikan arabaları ile turumuza başlıyoruz. Bu arabalar ile yapılacak yaklaşık 20 dakikalık bir gezinin ardından Havana şehrinin en güzel köşelerini keşfe çıkıyoruz. Karayip Denizi'nin en güzel adalarından biri olan Küba'nın başkenti Havana turumuzda Ünlü Küba'lı sanatçı Antonio Rodriguez Fuster'in Barselona'da Gaudi'den etkilendikten sonra ilk defa 1995 yılında kendi ahşap eviyle başlayan ve sonraları 80'den fazla komşusunu da içine alarak oluşturduğu Fusterlandia'yı ziyaret edeceğiz. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Atatürk Büstü, Plaza de Armas, Cathedral Meydanı, San Francisco Meydanı, göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi şehir turu sırasında alacağız , tur bitiminda otelimize dönüyoruz . Aksam dileyen misafirlerimiz Ekstra Habana Cafe Akşam Yemeği turuna katılabilirler.Klasik Küba ambiansını yansıtan ünlü Habana Cafe'de akşam yemeği. Yemek sonrası otelinize dönüş. Geceleme otelinizde.

Habana Cafe Akşam Yemeği Turu : 90 $ (Kişi Başı) (ulaşım + akşam yemeği + rehberlik)
 
7.GUN: HAVANA
Havana Otelimizde yapacağımız Sabah kahvaltısının ardından serbest Gün. Arzu eden misafirlerimiz; Pinar del Rio & Vinales turu ve öğle yemeği turuna katılabilirler. otobüsümüz ile Havana'ya 160 km mesafede bulunan Pinar del Rio bölgesine hareket. Meşhur Küba puroları'nın yapıldığı bölgede tütün çiftliği ve tipik Küba köylerinin bulunduğu Vinales Vadisi ziyareti. Öğle yemeği tur sırasında alınacaktır. Tur bitiminde otele dönüş ve serbest zaman. Aksam dileyen misafirlerimiz Ekstra Tropicana Show turu'na katılabilirler.Küba müzik ve dansları ile keyifli vakit geçireceğiniz görsel bir şölen izleme imkânı bulacaksınız. Geceleme otelinizde.

Ekstra Pinar del Rio & Vinales turu ve öğle yemeği Turu : 90 $ (Kişi başı) ( ulaşım + öğle yemeği + rehberlik)
Tropicana Show Turu : 150 $ (Kişi başı) (ulaşım + rehberlik)
 
 
8. GUN: HAVANA 
Havana otelimizde yapacağımız Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra ücretli Hemingway'in Havanası turu'na katılabilirler. Bu turumuzda son 20 yılını Küba'da geçiren dünyaca ünlü yazar Hemingway'in ayak izlerini takip edeceğiz. İhtiyar Balıkçı adı ile dilimize çevrilen The Old Man and the Sea kitabını yazarken ilham aldığı Cojimar'ı, muhteşem La Viga çiftliğindeki ve bugün müze olarak kullanılan evi La Finca'yı gezme imkanı bulacaksınız. Öğle yemeği tur sırasında alınacaktır. Tur bitiminde otele transfer ve dinlenmek için serbest zaman.

Hemingway'in Havanası Turu : 90 Usd (Kişi başı) ( ulaşım + öğle yemeği + rehberlik).
 
9. Gün  HAVANA-CARACAS-ISTANBUL
Havana Otelimizde yapacağımız son Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve dönüş için havalimanıma transfer. Türk Hava Yolları TK 183 sefer sayılı uçağı ile 09:10'da İstanbul'a hareket ediyoruz. **Caracas duraklamalıdır. Geceleme uçakta.
 
10. Gün  ISTANBUL
Türkiye Yerel saati ile 08:35'te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu
 
KÜBA TURU KALINACAK ÖRNEK OTELLER;;
 
Havana   :  4* 
Trinidad  :  3* Ancon v.b.
Varadero : 4*  

Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:1749 €uro

KÜBA TUR FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • Türk  Hava Yolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Havana-İstanbul gidiş - donuş ekonomi sınıfı ucak bileti
 • Küba Uçak Biletine ait olan Havalimanı vergileri 250 euro
 • Havana da 4* Otelde 4 gece oda + kahvaltı konaklama
 • Varadero da 4* Otelde 2 gece Herşey Dahil konaklama
 • Trinidad'da 4* Otelde 1 gece oda + kahvaltı konaklama
 • Trinidad, Santa Clara panoramik  şehir turları
 • Küba Tur Programında belirtilen şehirlerarası transferler
 • Havana Hava limanı - Otel - Hava limanı arası transferler,
 • Turkce Rehberlik Hizmeti

   KÜBA TUR FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

 • Yurtdışı cıkış fonu ( 150 TL )
 • Küba Vize Ucreti ( 60 $ )
 • Küba'da yapılacak Ekstra turlar ve ücretleri
 • Seyahat Sigortası
 • Tüm Kişisel harcamalarınız
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Fazla bagaj ucretleri

 

Covid-19 Bilgilendirme;

· Misafirlerin 2 doz aşı olmuş ve 2. Doz aşının üzerinden 14 gün geçmiş olması gerekmektedir. (Biontec ya da Sinovac)
· Misafirlerin uçuştan en geç 72 saat önce negatif pcr testş yaptırmaları gerekmektedir.
· 12 yaş altı misafirler bu uygulamadan muaftır.
· Girişte online form doldurulup teslim edilmektedir.

AÇIKLAMALAR
 • T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den hava yolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir, seyahat acentamıza  hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemez.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat'(lar) a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.
 • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. 3 kişilik odalarda 3 ayrı yatak garantisi verilememekte olup, otel'(ler)de buna uygun oda olması durumunda, müsaitliğe göre, otel tarafından blokaj yapılmaktadır.
 • Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
 • Misafirlerimiz Seyahat acentamızdan temin etsin ya da etmesin, muhakkak tur tarihinden bir gün önce başlayan ve tur tarihinden bir gün sonrası sona eren bir yurtdışı seyahat ve sağlık sigortasının olması ve ilgili sigorta poliçesini yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından para cezaları verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.
 • Yurt Dışı Gezi Rezervasyon / kayıt esnasında, seyahat edilecek pasaport'ta geçen isim-soy isim, doğum tarihi, pasaport numarasının bildirilmesi ve sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedelleri misafirin sorumluluğundadır
 • Tur Programlarımızdaki uçak yerleri grup yeri olup, gidiş-dönüş tek bilet olarak düzenlenmektedir. Gidiş uçuşunun kaçırılması ve/veya kullanılmaması durumunda, dönüş uçuşu da otomatik olarak yanabilir. İlgili durumda havayolu firmasının kuralları geçerlidir.
 • Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri hava alanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında/ekranlarında gösterilmektedir. Bu bilgiler Tatilciler  tarafından takip edilmelidir. Böyle bir durumdan veya kişisel sebeplerden uçuşun kaçırılması durumunda, misafirin yeni biletini (bir önceki maddeye göre, eğer gerekirse gidiş-dönüş bilet olarak) kendisinin ödeyerek temin etmesi gerekmektedir. Ayrıca, grubun gidişini kaçırmış olmasından ötürü ilk günkü programı kısmen ya da tamamen kaçırabilir; bu durumda sorumluluk misafire aittir. Bununla birlikte, gruptan farklı bir uçuşla ilgili şehre/ülkeye gidilmesi durumunda, alan-şehir ya da alan-otel transferi misafirin sorumluluğundadır.
 • 18 yaşından küçük çocuklar annesi ile seyahat ediyorsa babasından, babası ile seyahat ediyorsa annesinden, üçüncü bir kişi ile seyahat ediyorsa hem annesinden, hem babasından muvafakatname almak zorundadır. Muvafakatname olmaması sebebi ile uçuşun gerçekleşmemesi durumunda Seyahat Acentamız sorumlu tutulamaz.