Küba Turu

Tur açıklaması:: Bayram'a özel Küba Turları Istanbul'dan Türk Hava Yolları ile direk uçuşlar ile 8 Gün 7 Gece Havana 4 Varadero 2 Trinidad 1 gece konaklama gezileri .Vize gerekiyor
Tur Fiyatı::1949 €uro

Tur Programı

2023 Kurban Bayramına özel THY ile Küba Turu 8 Gün 7 Gece Otel konaklamaları  26.06 - 03.07.2023
 
Küba Turunda Kalınacak Şehirler ve Gece sayıları: Havana (4 Gece) Trinidad (1 Gece) Varadero (2 Gece) Tüm Çevre Gezileri ve Gündüz Extra Turları Dahil !
 
1.GÜN: İSTANBUL 25.06.2023 Pazar
Yeni Istanbul Hava limanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde THY Kontuarı önünde akşam Saat; 23.00'de Tur görevlisi ile buluşma. 
 
 
2.GÜN: HAVANA (Küba) 26.06.2023 Pazartesi

Bagaj teslimi ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK-183 sayılı tarifeli seferi ile saat; 02.10'de Havana'ya hareket. Küba Yerel saati ile sabah: 07.45'de Küba'nın başkenti Havana'ya varış. Varış sonrasında Havana şehir turumuza başlıyoruz. Havana şehir turumuz sırasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Havana’daki otelimizde.

 
3.GÜN: HAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD - 27.06.2023 Salı

Havana Otelimizde yapacağımız Sabah kahvaltısının sonrasında Küba’nın seçkin şehirlerinden biri olan Cienfuegos’u gezmek üzere otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp hareket ediyoruz. 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Tur bitimi Trinidad’a doğru hareket. Trinidad’a varışta bu tarihi, sevimli şehri gezeceğiz. Akşam saatlerinde şehrin meydanında Küba’lı müzisyenlerin ve dansçıların performanslarını izleme ve dinleme şansına sahip olacaksınız. Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Trinidad otelimizde.

 
 
4.GUN: TRINIDAD – SANTA CLARA – VARADERO - 28.06.2023 Çarşamba
Trinad  otelimizde yapılacak Sabah kahvaltısı sonrasında Santa Clara’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden şehir turumuz gerçekleştirilecektir. Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara turumuzda, Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceğimiz yerler arasında olacaktır. Tur bitimi masmavi denizin tadını çıkarmak üzere Varadero’ya hareket ediyoruz. Varadero’ya varışımızla birlikte herşey dahil otelimize yerleşiyoruz. Otobüs yolculuğunun yorgunluğunu Dünyaca meşhur Varadero plajlarında ve denizinde atabilirsiniz. Geceleme Varadero’da otelimizde.
 
5.GUN: VARADERO 29.06.2023 Perşembe
Her şey dahil yeme içme konseptinde hizmet veren Varadero otelimizde tüm gün deniz, kum ve güneşin tadını çıkaracağız. Öğle ve akşam yemekleri otelimizde. Geceleme otelimizde.
 
 
6.GUN: VARADERO - HAVANA 30.06.2023 Cuma
Varadero Otelimizde yapacağımız Sabah Kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Havana’ya dönüyoruz. Havana’ya varışımız ile birlikte otelimize giriş işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Dilediğiniz gibi şehri keşfetmek ve alışveriş yapmak için serbest zamanımız olacak. Konaklama Havana’daki otelimizde.

7.GUN: HAVANA 01.07.2023 Cumartesi
Havana Otelimizde yapacağımız Sabah kahvaltısının ardından serbest Gün. Arzu eden misafirlerimiz;Vinales & Pinar del Rio turu için otelden ayrılıyor ve UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek olan yemekli  ekstra ücretli Cabaret Parisien Show (100 Usd) etkinliğimize katılabilirler. Tur sonrası otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.
 
 
8. GUN: HAVANA 02.07.2023 Pazar
Havana otelimizde yapacağımız Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra ücretli Efsane Havana turu'muz için otelden ayrılıyoruz. Öncelikle Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesi ile devam edeceğiz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tankları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olan; Kübalı sanatçıların canlı ritimleri ve salsa dansları eşliğinde, akşam yemeğini de alacağınız unutulmazekstre ücretli  Küba Gecesine (100 Usd) katılabilirler. Konaklama otelimizde.
 
9. Gün  HAVANA-ISTANBUL 03.07.2023 Pazartesi
Havana Otelimizde yapacağımız son Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve dönüş için havalimanıma transfer. Türk Hava Yolları TK 183 sefer sayılı uçağı ile 09:10'da İstanbul'a hareket ediyoruz.  Geceleme uçakta.
 
10. Gün  ISTANBUL 04.04.2023 Salı
Türkiye Yerel saati ile 08:30'te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu
 
KÜBA TURU KALINACAK ÖRNEK OTELLER;;
 
Havana   :  4* Memories v.b
Trinidad  :  4*  Memories Brisas v.b.
Varadero : 4* Memories Miramar vb.

Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:1949 €uro

KÜBA TUR FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • Türk  Hava Yolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Havana-İstanbul gidiş - donuş ekonomi sınıfı ucak bileti
 • Küba Uçak Biletine ait olan Havalimanı vergileri 250 euro
 • Havana'da 4* Otelde 4 gece oda + kahvaltı konaklama
 • Varadero da 4* Otelde 2 gece Herşey Dahil konaklama
 • Trinidad'da 4* Otelde 1 gece oda + kahvaltı konaklama
 • Havana, Santa Clara, Trinidad, Cienfuegos panoramik  şehir turları
 • Öğle yemekli Vinales & Pinar del Rio gezisi
 • Efsane Havana gezisi
 • Küba Tur Programında belirtilen şehirlerarası grup transferleri
 • Havana Hava limanı - Otel - Hava limanı arası grup transferleri
 • Turkce Rehberlik,asistanlık Hizmeti

   KÜBA TUR FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

 • Yurtdışı cıkış fonu ( 150 TL Bankalara veya maliye gişesine ödenir )
 • Küba Vize Ucreti ( 60 $ )
 • Küba'da yapılacak Ekstra turlar ve ücretleri
 • Havana ve Trinad'daki öğle-Akşam yemekleri,içecekler
 • Tüm Kişisel harcamalarınız
 • Şöför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)
 • Seyahat Sağlık Sigortası : 30 euro (Acentemize ödenir)
 • Fazla bagaj ucretleri

 

AÇIKLAMALAR

 • T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den hava yolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir, seyahat acentamıza  hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemez.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat'(lar) a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.
 • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. 3 kişilik odalarda 3 ayrı yatak garantisi verilememekte olup, otel'(ler)de buna uygun oda olması durumunda, müsaitliğe göre, otel tarafından blokaj yapılmaktadır.
 • Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
 • Misafirlerimiz Seyahat acentamızdan temin etsin ya da etmesin, muhakkak tur tarihinden bir gün önce başlayan ve tur tarihinden bir gün sonrası sona eren bir yurtdışı seyahat ve sağlık sigortasının olması ve ilgili sigorta poliçesini yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından para cezaları verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.
 • Yurt Dışı Gezi Rezervasyon / kayıt esnasında, seyahat edilecek pasaport'ta geçen isim-soy isim, doğum tarihi, pasaport numarasının bildirilmesi ve sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedelleri misafirin sorumluluğundadır
 • Tur Programlarımızdaki uçak yerleri grup yeri olup, gidiş-dönüş tek bilet olarak düzenlenmektedir. Gidiş uçuşunun kaçırılması ve/veya kullanılmaması durumunda, dönüş uçuşu da otomatik olarak yanabilir. İlgili durumda havayolu firmasının kuralları geçerlidir.
 • Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri hava alanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında/ekranlarında gösterilmektedir. Bu bilgiler Tatilciler  tarafından takip edilmelidir. Böyle bir durumdan veya kişisel sebeplerden uçuşun kaçırılması durumunda, misafirin yeni biletini (bir önceki maddeye göre, eğer gerekirse gidiş-dönüş bilet olarak) kendisinin ödeyerek temin etmesi gerekmektedir. Ayrıca, grubun gidişini kaçırmış olmasından ötürü ilk günkü programı kısmen ya da tamamen kaçırabilir; bu durumda sorumluluk misafire aittir. Bununla birlikte, gruptan farklı bir uçuşla ilgili şehre/ülkeye gidilmesi durumunda, alan-şehir ya da alan-otel transferi misafirin sorumluluğundadır.
 • 18 yaşından küçük çocuklar annesi ile seyahat ediyorsa babasından, babası ile seyahat ediyorsa annesinden, üçüncü bir kişi ile seyahat ediyorsa hem annesinden, hem babasından muvafakatname almak zorundadır. Muvafakatname olmaması sebebi ile uçuşun gerçekleşmemesi durumunda Seyahat Acentamız sorumlu tutulamaz.