Küba Turu - Atol Turizm

Küba Turu

Tur açıklaması:: Küba Turları Istanbul'dan Türk Hava Yolları ile direk uçuşlar ile 8 Gün 7 Gece Havana 4 Varadero 2 Trinidad 1 gece konaklama gezileri .Vize gerekiyor
Tur Fiyatı::999 €uro

Tur Programı

Havana (2) Varadero (3)
 
1.GÜN: İSTANBUL -  HAVANA 
Yeni Istanbul Hava limanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde akşam Saat; 23.00 de Tur görevlisi ile buluşma. check-in Bagaj teslimi işlemlerinin  ardından saat 02.05`da Türk Hava Yolları`nın TK-183 tarifeli sefer Sayılı  uçağı  ile Havana`ya uçuş. Küba Yerel saati ile 07.05`de Havana`ya varış. Varış ve Bagaj işlemleri sonrasında hava limanın'dan Varadero'ya hareket ediyoruz
 
 
2.GÜN: VARADERO (Küba)

Varadero  Otelimizde yapacağımız Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimize özel tam gün olarak düzenlenecek olan Katamaran turuna katılabilirler. Katamaran Crucero del Sol turu için Marina ya gidiş. Katamaranımızla hareket ederek Cayo Blanco adasına gidiyoruz. Burada deniz ve güneşin tadını beyaz kumların üzerinde palmiye ağaçlarının gölgesinde çıkartıyoruz. Öğle yemeğimizi deniz ürünlerinden oluşan (ıstakoz, karides vb) muhteşem bir açık büfeden alıyoruz. Gün boyunca ayrıca ücretsiz içeceklerle serinliyoruz. Yunuslarla yaklaşık 15 dakikalık interaktif bir karşılaşma, unutulmaz bir gezi ve mercan bariyerinde yüzme deneyimi. Turumuz sonrası otele dönüş. Geceleme otelimizde.
Katamaran Turu: 120 € (Kişi Başı)

 
3.GÜN: VARADERO

Varadero Otelimizde yapacağımız Sabah kahvaltısının sonrasında alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra ücretli olarak  düzenlenecek Trinidad & Santa Clara & Cienfuegos alternatif turuna katılabilirler. Kübanın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegosa doğru yola çıkıyoruz. Öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda yiyoruz. Yemek sonrası 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegosu geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Şehri gezdikten sonra Trinidada doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Trinidad'a varış ve konaklama. Ertesi gün sabah Trinidad şehir turu için otelden hareket. UNESCO tarafından koruma altında alınmış XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidada has limon suyu, bal ve Küba Romunun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Turun ardından Küba Devriminin en önemli cephesi olan ve Cheyi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda, devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelinde kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidali görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967de Bolivyada yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Gueveranın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra Varadero ya doğru yola çıkıyoruz, Otele varış ve konaklama.
Trinidad & Santa Clara & Cienfuegos Turu: 160 € (Kişi Başı) (Ulaşım + Rehberlik + Ev Konaklama)
*** Trinidad & Santa Clara & Cienfuegos alternatif turunu almayan misafirlerimizin konaklamaları Varadero şehrinde olup gün boyu serbest zamanları olacaktır. Trinidad konaklaması sadece alternatif turu satın alan misafirlerimiz için geçerlidir
.

 
 
4.GUN: VARADERO -HAVANA 
Varadero  otelimizde yapılacak Sabah kahvaltısı sonrasında Kübanın başkenti Havana ya doğru yola çıkıyoruz. Otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam dileyen misafirlerimiz, rehberimizin alternatif olarak düzenleyecek olduğu Buena Vista Social Club Show ve akşam yemeği turuna katılabilirler.Tur sonrası otelimize dönüyoruz.Geceleme otelimizde.

Buena Vista Social Club Show Ve Akşam Yemeği Turu: 90 € (Kişi Başı)

 
5.GUN: HAVANA 
Havana Otelimizde yapacağımız  Sabah Kahvaltısının ardından Havana Şehir turu'na başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, dünyanın en büyük 31. Meydanı olan Plaza de La Revolucion (Devrim Meydanı), Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesini göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak Ernest Hemingway Turuna katılabilirler. Küba aşığı, Kübanın yakın tarihinde ve popüler kültüründe iz bırakmış dünyanın en önemli yazarlarından Ernest Hemingwayin gözünden Kübayı göreceğiz. Günümüzde müze olarak kullanılan çiftlik evi "Finca Vigilayı" ziyaret edeceğiz. Ardından Havanaya 20 dakika uzaktaki küçük bir balıkçı köyü olan, yazarın kılıç balığı avlama tutkusu sebebiyle sık sık gittiği, balıkçılarla yakın dostluk kurduğu ve Fidel Castronun “Onun kadar güzel bir roman okumadım” dediği “İhtiyar Balıkçı ve Deniz” romanını yazdığı yer olan Cojimara gideceğiz. Ardından Havana ya geri dönüp Daikirisi ile meşhur olduğu için Hemingwayin en sevdiği ve çok sık gittiği tarihi bar-restaurant Floriditayı ziyaret ediyoruz. Kentin en hareketli caddelerinden biri olan Calle Obispo da yürüyüş yaparak yazarın 7 yıl kaldığı Ambos Mundos oteli 511 nolu odasındaki müzesini ziyaret ediyoruz.Tur sonrası otelimize dönüyoruz.Geceleme otelimizde.

Ernest Hemingway Turu: 60 € (Kişi Başı)

 
 
6.GUN: HAVANA
Havana Otelimizde yapacağımız Sabah Kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz alternatif olarak düzenleyecek olduğu Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılabilirler. Dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisine hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rioya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisinin tamamına hâkim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana ya geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Vinales Vadisi Ve Pinar Del Rio Turu(öğle yemekli): 100 € (Kişi Başı)

 
7.GUN: HAVANA
Havana Otelimizde yapacağımız Sabah kahvaltısının ardından serbest Gün. Arzu eden misafirlerimiz; Benzersiz Havana Turu katılabilirler. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerikadan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Kübanın Picassosu olarak da bilinen Jose Fusterin, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamelden alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havanayı tepeden görebileceğimiz Kübanın efsanevi kahramanı Che Guevaranın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havananın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Benzersiz Havana Turu (öğle yemekli): 85 € (Kişi Başı)

 
 
8. GUN: VARADERO-HAVANA-İSTANBUL 
Havana otelimizde yapacağımız son Sabah kahvaltısı sonrasında Havana Jose Marti Hava alanına transfer. Havana`dan 08.35`de Türk Hava Yolları'nın TK 183 tarifeli uçuşu ile İstanbul`a hareket ediyoruz. Ertesi gün Saat 08:25`da İstanbul Hava limanı`na varıs¸ ve hizmetlerimizin sonu.
 
 
 
KÜBA TURU KALINACAK ÖRNEK OTELLER;;
 
Havana   :  4* 
Trinidad  :  3* Ancon v.b.
Varadero : 4*  

Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:999 €uro

KÜBA TUR FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • Türk  Hava Yolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Havana-İstanbul gidiş - donuş ekonomi sınıfı ucak bileti
 • Küba Uçak Biletine ait olan Havalimanı vergileri
 • Havana da 4* Otelde 3 gece oda + kahvaltı konaklama
 • Varadero da 4* Otelde 3 gece Herşey Dahil konaklama
 • Havana daki 1 akşam yemeği (otelde)
 • Havana, Cienfuegos, Trinidad, Santa Clara  şehir turları
 • Küba Tur Programında belirtilen şehirlerarası transferler
 • Havana Hava limanı - Otel - Hava limanı arası transferler,
 • Turkce Rehberlik Hizmeti

   KÜBA TUR FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

 • Yurtdışı cıkış fonu ( 15 TL )
 • Küba Vize Ucreti ( 70 €uro )
 • Küba'da yapılacak Ekstra turlar ve ücretleri
 • Seyahat Sigortası
 • Tüm Kişisel harcamalarınız
 • Küba Çıkış Vergisi 25 €uro (Küba'da yolcularımız tarafından ödenecektir.)
 • Fazla bagaj ucretleri
AÇIKLAMALAR
 • Küba turu için yolcularımızın SCHENGEN VİZESİ almaları gerekmektedir. Vize başvurusu için tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport ile acentamızdan temin edebileceğiniz, vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir. Yeşil pasaport ve TC. dışında herhanbir ülke pasaport sahipleri için vize uygulaması olup olmadığını lütfen ilgili konsolosluk veya bakanlıklardan teyit ediniz. Vizeler seyahat başlangıcından önce Türkiye’deki ilgili konsolosluklardan alınmak zorundadır. Giriş yapılan ülkenin sınır kapılarında vize alınamaz. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir, seyahat acentamıza hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemez.
 • T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den hava yolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir, seyahat acentamıza  hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemez.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat'(lar) a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.
 • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. 3 kişilik odalarda 3 ayrı yatak garantisi verilememekte olup, otel'(ler)de buna uygun oda olması durumunda, müsaitliğe göre, otel tarafından blokaj yapılmaktadır.
 • Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
 • Misafirlerimiz Seyahat acentamızdan temin etsin ya da etmesin, muhakkak tur tarihinden bir gün önce başlayan ve tur tarihinden bir gün sonrası sona eren bir yurtdışı seyahat ve sağlık sigortasının olması ve ilgili sigorta poliçesini yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından para cezaları verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.
 • Yurt Dışı Gezi Rezervasyon / kayıt esnasında, seyahat edilecek pasaport'ta geçen isim-soy isim, doğum tarihi, pasaport numarasının bildirilmesi ve sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedelleri misafirin sorumluluğundadır
 • Tur Programlarımızdaki uçak yerleri grup yeri olup, gidiş-dönüş tek bilet olarak düzenlenmektedir. Gidiş uçuşunun kaçırılması ve/veya kullanılmaması durumunda, dönüş uçuşu da otomatik olarak yanabilir. İlgili durumda havayolu firmasının kuralları geçerlidir.
 • Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri hava alanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında/ekranlarında gösterilmektedir. Bu bilgiler Tatilciler  tarafından takip edilmelidir. Böyle bir durumdan veya kişisel sebeplerden uçuşun kaçırılması durumunda, misafirin yeni biletini (bir önceki maddeye göre, eğer gerekirse gidiş-dönüş bilet olarak) kendisinin ödeyerek temin etmesi gerekmektedir. Ayrıca, grubun gidişini kaçırmış olmasından ötürü ilk günkü programı kısmen ya da tamamen kaçırabilir; bu durumda sorumluluk misafire aittir. Bununla birlikte, gruptan farklı bir uçuşla ilgili şehre/ülkeye gidilmesi durumunda, alan-şehir ya da alan-otel transferi misafirin sorumluluğundadır.
 • 18 yaşından küçük çocuklar annesi ile seyahat ediyorsa babasından, babası ile seyahat ediyorsa annesinden, üçüncü bir kişi ile seyahat ediyorsa hem annesinden, hem babasından muvafakatname almak zorundadır. Muvafakatname olmaması sebebi ile uçuşun gerçekleşmemesi durumunda Seyahat Acentamız sorumlu tutulamaz.