Küba Turu - Atol Turizm

Küba Turu

Tur açıklaması:: Küba Turları Istanbul'dan Türk Hava Yolları ile direk uçuşlar ile 8 Gün 7 Gece Havana 4 Varadero 2 Trinidad 1 gece konaklama gezileri .Vize gerekiyor
Tur Fiyatı::1199 €uro

Tur Programı

Havana (4) Varadero (2) Trinidad (1)
 
1.GÜN: İSTANBUL -  HAVANA 
Istanbul Ataturk Hava limanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde akşam Saat; 23.00 de Tur görevlisi ile buluşma. check-in Bagaj teslimi işlemlerinin  ardından saat 01.10`da Türk Hava Yolları`nın TK-183 tarifeli sefer Sayılı  uçağı  ile Havana`ya uçuş. Küba Yerel saati ile 07.55`de Havana`ya varış. Varış aonrasında Bagaj işlemleri sonrasında hava limanın'dan Havana şehir turu için ayrılıyoruz. Havana şehir gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar bölgesi göreceğimiz yerler arasındadır şehir turunda öğle yemeğimizi yerel restaurantta programa dahil olarak aldıktan sonra serbest zaman. Bu vakitte Latin Müzik yapılan sokak cafelerinde hoşça vakit geçirebilir ve kentin en hareketli caddelerinden biri olan Calle Obispo`da yürüyüş yapabilirsiniz. Bu cadde üzerinde el sanatları ile ilgili küçük dükkânlar, kitapçılar, galeriler, barlar ve cafeler bulabilirsiniz. Ardından otelimize transfer geceleme ve akşam yemeğimiz otelde alınacaktır.
 
 
2.GÜN: HAVANA 

Havana Otelimizde yapacağımız Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimize özel tam gün olarak düzenlenecek olan Pinar del Rio - Vinales vadisi turuna katılabilirler. Akşam Havana Gece hayatını keşif edebilirsiniz
Not : Tavsiyeler Ballı Pina Colada-Organik Bal-Kahve-Rom alış verişi-Benito kahvesi ve Rom`u

Ekstra Tur :Pınar Del Rio - Vinales Turu 95 Euro
 
 
3.GÜN: HAVANA 

Havana Otelimizde yapacağımız Sabah kahvaltısının sonrasında alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra ücretli olarak  düzenlenecek "öğle yemekli Benzersiz Havana Turu " nakatılabilirler. Akşam arzu edenler Havana Casino'larını ziyaret edebilirler

Ekstra Tur : Benzersiz Küba Turu ( Canlı müzik + Yemek ) 90 Euro. 

 
 
4.GUN: HAVANA 
Havana  otelimizde yapılacak Sabah kahvaltısı sonrasında Havana tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Tur rehberimiz tarafından ekstra ücretli olarak düzenlenecek olan son 20 yılını Küba`da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway turuna katılabilirler. Havana`ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan; ünlü romanı "İhtiyar Balıkçı ve Deniz"i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. "Çanlar Kimin için çalıyor" romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca`yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğini yerel restoranda alacağız. Turun ardından otelimize dönüş. .
Öğle yemekli Hemingway Turu (65 Euro Kişi Başı) ve Akşam ise dileyen misafirlerimiz Ekstra ücretli Tropicana Show turumuza katılabilirler (130 Euro Kişi Başı). Tur sonrası otelimize dönüş. Konaklama Havana otelimizde.
 
 
5.GUN: HAVANA - CIENFUEGOS - TRINIDAD​
Havana Otelimizde yapacağımız son Sabah Kahvaltısının ardından odaların boşaltıyor ve Trinidad`a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Havana`ya yaklaşık 3 saat mesafedeki Cienfuegos şehrini de panoramik olarak geziyoruz. Gezi esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Cienfuegos Tarihi Merkezi, Valle Sarayı, Jose Marti Parkı, Prado Promenade ve Malecon Bulvarını göreceğiz. Öğle yemeğimizi serbest olarak Cienfuegosta yerel restoranda alıyoruz. Şehir turumuzun ardından 1 saat mesafedeki Trinidad'da bulunan otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Trinidad`daki otelimizde.
** Trinidad otelimiz herşey dâhil konseptindedir.
 
 
6.GUN: TRINIDAD - SANTA CLARA - VARADERO​
Trinida Otelimizde yapacağımız Sabah Kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve ardından Küba`da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi`nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Barı göreceğiz. La Canchanchara`nın tadına baktıktan sonra Varadero`ya doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi serbest olarak yol üzerinde yerel bir restoranda alarak, otobüsümüz ile Varadero`ya devam ediyoruz. Yol üzerinde Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara`yı geziyoruz. Gezi esnasında Che Guevara`nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Varadero`daki otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
** Varadero otelimiz herşey dâhil konseptindedir.
 
7.GUN: VARADERO 
Varadero Otelimizde yapacağımız Sabah kahvaltısının ardından günün geri kalanında eşsiz kumsalın tadını çıkarmak için Varadero  serbest gün. Dilerseniz, extra ücretli ( 125 Euro ) Crusero Del Sol gezisine katılabilirsiniz. Marina Gaviota`dan bineceğiniz Katamaran`da hoşgeldiniz kokteyli eşliğinde Mercan resiflerine gidiyoruz, şnorkelle dalış a yakın fırsatımı olacak. Rancho Cangrejo`yu ziyaret edecek, yunuslarla yakınlaşacağız. Cayo Blanca`da alıcağımız deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğinden sonra yüzme ve güneşlenme için serbest saatlerimiz var... Geceleme otelimizde
** Varadero otelimiz herşey dâhil konseptindedir
 
 
8. GUN: VARADERO-HAVANA-İSTANBUL 
Varadero otelimizde yapacağımız Sabah kahvaltısı sonrasında Havana Jose Marti Hava alanına transfer. Havana`dan 09.55`de Türk Hava Yolları'nın TK 183 tarifeli uçuşu ile İstanbul`a hareket ediyoruz. Ertesi gün Saat 09:15`da İstanbul Ataturk Hava limanı`na varıs¸ ve hizmetlerimizin sonu.
 
 
 
KÜBA TURU KALINACAK ÖRNEK OTELLER;;
 
Havana   :  4* 
Trinidad  :  3* Ancon v.b.
Varadero : 4*  

Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:1199 €uro

KÜBA TUR FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • Türk  Hava Yolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Havana-İstanbul gidiş - donuş ekonomi sınıfı ucak bileti
 • Küba Uçak Biletine ait olan Havalimanı vergileri
 • Havana da 4* Otelde 3 gece oda + kahvaltı konaklama
 • Trinidad ta 3* Otelde 1 gece Herşey Dahil konaklama
 • Varadero da 4* Otelde 2 gece Herşey Dahil konaklama
 • Havana daki 1 akşam yemeği (otelde)
 • Havana, Cienfuegos, Trinidad, Santa Clara  şehir turları
 • Küba Tur Programında belirtilen şehirlerarası transferler
 • Havana Hava limanı - Otel - Hava limanı arası transferler,
 • Turkce Rehberlik Hizmeti

   KÜBA TUR FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

 • Yurtdışı cıkış fonu ( 15 TL )
 • Küba Vize Ucreti ( 70 €uro )
 • Küba'da yapılacak Ekstra turlar ve ücretleri
 • Seyahat Sigortası
 • Tüm Kişisel harcamalarınız
 • Küba Çıkış Vergisi 25 €uro (Küba'da yolcularımız tarafından ödenecektir.)
 • Fazla bagaj ucretleri
AÇIKLAMALAR
 • Küba turu için yolcularımızın SCHENGEN VİZESİ almaları gerekmektedir. Vize başvurusu için tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport ile acentamızdan temin edebileceğiniz, vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir. Yeşil pasaport ve TC. dışında herhanbir ülke pasaport sahipleri için vize uygulaması olup olmadığını lütfen ilgili konsolosluk veya bakanlıklardan teyit ediniz. Vizeler seyahat başlangıcından önce Türkiye’deki ilgili konsolosluklardan alınmak zorundadır. Giriş yapılan ülkenin sınır kapılarında vize alınamaz. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir, seyahat acentamıza hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemez.
 • T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den hava yolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir, seyahat acentamıza  hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemez.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat'(lar) a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.
 • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. 3 kişilik odalarda 3 ayrı yatak garantisi verilememekte olup, otel'(ler)de buna uygun oda olması durumunda, müsaitliğe göre, otel tarafından blokaj yapılmaktadır.
 • Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
 • Misafirlerimiz Seyahat acentamızdan temin etsin ya da etmesin, muhakkak tur tarihinden bir gün önce başlayan ve tur tarihinden bir gün sonrası sona eren bir yurtdışı seyahat ve sağlık sigortasının olması ve ilgili sigorta poliçesini yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından para cezaları verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.
 • Yurt Dışı Gezi Rezervasyon / kayıt esnasında, seyahat edilecek pasaport'ta geçen isim-soy isim, doğum tarihi, pasaport numarasının bildirilmesi ve sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedelleri misafirin sorumluluğundadır
 • Tur Programlarımızdaki uçak yerleri grup yeri olup, gidiş-dönüş tek bilet olarak düzenlenmektedir. Gidiş uçuşunun kaçırılması ve/veya kullanılmaması durumunda, dönüş uçuşu da otomatik olarak yanabilir. İlgili durumda havayolu firmasının kuralları geçerlidir.
 • Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri hava alanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında/ekranlarında gösterilmektedir. Bu bilgiler Tatilciler  tarafından takip edilmelidir. Böyle bir durumdan veya kişisel sebeplerden uçuşun kaçırılması durumunda, misafirin yeni biletini (bir önceki maddeye göre, eğer gerekirse gidiş-dönüş bilet olarak) kendisinin ödeyerek temin etmesi gerekmektedir. Ayrıca, grubun gidişini kaçırmış olmasından ötürü ilk günkü programı kısmen ya da tamamen kaçırabilir; bu durumda sorumluluk misafire aittir. Bununla birlikte, gruptan farklı bir uçuşla ilgili şehre/ülkeye gidilmesi durumunda, alan-şehir ya da alan-otel transferi misafirin sorumluluğundadır.
 • 18 yaşından küçük çocuklar annesi ile seyahat ediyorsa babasından, babası ile seyahat ediyorsa annesinden, üçüncü bir kişi ile seyahat ediyorsa hem annesinden, hem babasından muvafakatname almak zorundadır. Muvafakatname olmaması sebebi ile uçuşun gerçekleşmemesi durumunda Seyahat Acentamız sorumlu tutulamaz.