Kahire Sharm El Sheikh Turu

Tur açıklaması::Türk Havayolları ile Istanbuldan Kahire Gidiş Sharm El Sheikh Dönus 6 Gun 4 Gece Kahire'de (2) Sharm El Sheikh'de (2) Gece 4*-5* Otellerde konaklama . Yeşil Pasaport'a vize yok, Kapıda Vize alma imkani
Tur Fiyatı::799 euro

Tur Programı

Kahire  Sharm El Sheikh  Turu

Türk Havayolları  ile…Kahire Gidiş / Sharm Dönüş  05 Nisan 2024 Hareket (Ramazan Bayramına Özel)  6 Gün 4 Gece 4*-5* Kategori Otellerde Konaklama imkanı

1.Gün İSTANBUL – KAHİRE

İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde uçuştan 3 saat öncesi itibariyle gerçekleştirilecek bagaj teslim, check-in ve pasaport kontrol işlemleri sonrasında Türk Havayolları ‘nın TK0686 sayılı tarifeli seferi ile 21:20 ‘de Kahire‘ye uçuyoruz. Yerel saatle 22:40 ‘de Kahire Havalimanı ‘na varışımız ardından otelimize transfer. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman. Otelde alınacak sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman sunuyoruz.

2.Gün KAHİRE – (Öğle Yemekli Piramitler & Sfenks & Kahire Müzesi ve Antik Çarşılar Turu) – (Akşam Yemekli ve Eğlenceli Nil Nehri Tekne Turu)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı ardından serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan tam günlük Öğle Yemekli Piramitler & Sfenks & Kahire Müzesi ve Antik Çarşılar Turu (95 Euro – müze ve ören yeri giriş ücretleri dahildir) programımıza katılabilirler. Bu turumuzda Giza Piramitleri Keops, Kefren, Mikerinos piramitlerini ve Sfenks heykellerini göreceğiz. Giza Piramitleri turumuz sonrası parfüm yapım ve papirüs atölyelerini ziyaret edeceğiz. Atölye ziyaretlerimizin ardından turumuzun son ziyaret noktası olan Kahire Müzesi ‘ne hareket ediyoruz. Dünyanın en önemli koleksiyonlarına ve antik Mısır hazinelerine ev sahipliği yapan, yaklaşık 120 binden fazla eser bulunan Kahire Müzesi ziyaretimizde antik Mısır dönemine ait papiruslar, paralar, mumyalama bölümleri ve başta Tutankamon olmak üzere birçok firavuna ait mumya ve mezarı görme şansına sahip olacağız. Kahire Müzesi ziyaretimiz sonrasında turumuzun son bölümünde Kahire’nin en hareketli ve renkli çarşılarından olan Khan El Khalili çarşısında serbest zaman sunacağız. Tarihi 14. YY ‘a dayanan ve bu özelliği ile Orta Doğu’nun en eski ve tarihi antik pazarlarından olan ve yerel hediyelik ve antika eşyalardan mücevherata, altın ve baharata kadar birçok ürünü bulabileceğimiz, dar sokaklarında dolaşırken yerel esnaf ile pazarlık yaparak alışverişin keyfine varabileceğimiz gezimiz ardından turumuzu tamamlıyoruz. Sunulacak serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Akşam yemekli ve Eğlenceli Nil Nehri Tekne Turu (75 Euro) programımıza katılabilirler. Tur sonrası otelimize dönüyoruz.

3.Gün KAHİRE – SHARM EL SHEIKH – (Sharm El Sheikh Gece Turu)

Otelde erken saate alacağımız sabah kahvaltısı (sabah kahvaltısı breakfast-box şeklinde sunulabilir) ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Sharm ‘a doğru yola çıkıyoruz. (500 km). Sharm El Sheikh bölgesindeki otelimize varışımız ardından odaların alınması için serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zaman dahilinde deniz & güneş & kum ve Herşey dahil konaklama konseptinin keyfini çıkarabilirsiniz. Otelde alınacak akşam yemeği ve düzenlenecek eğlence & animasyon programları ardından, akşam arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Sharm el Sheikh Gece Turu (25 Euro) programımıza katılabilirler. Birbirinden otantik caddeleri, restoranları, mağazaları, cafeleri ile günün her saati hareketli ve eğlenceli Sharm ‘ı birlikte keşfedeceğimiz gece turumuzu düzenliyoruz. Tur sonrası otelimize transfer.

4.Gün SHARM EL SHEIKH – (Çölde ATV Safari ve Akşam Yemekli Bedevi Gecesi)

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman. Bu serbest zaman dahilinde deniz & kum ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Çölde ATV Safari ve Akşam Yemekli Bedevi Gecesi (85 Euro – Ören yeri giriş ücretleri dahildir) programımıza katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak çölün macera ve adrenalin dolu eşsiz coğrafyasında unutulmaz bir ATV sürüş keyfi yaşayacağız. Turumuzun devamında gün batımının ardından çöl yaşantısının bir parçası olan Bedeviler’e ait kampta sunulacak olan ve alkolsüz içeceklerin fiyata dahil olduğu eğlenceli akşam yemeği programımızda çöl gecesinin büyüleyici atmosferinde Mısır ve Bedevi mutfağını tadacağız. Tur sonrası akşam saatlerinde otelimize dönüyor ve Herşey dahil konaklama konseptinin keyfini çıkartmaya devam ediyoruz.

5.Gün SHARM EL SHEIKH – (Lüks Kataraman ile Öğle Yemekli Ras Muhammed Milli Park & Cam Dipli Tekne Turu)

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından tam gün serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Lüks Kataraman ile Öğle Yemekli Ras Muhammed Milli Park ve Cam Dipli Tekne Turu (90 Euro – Milli Park giriş ücretleri dahildir) turumuza katılabilirler. Batıda Süveyş Kanalı, doğuda ise Akabe Körfezine bakan Ras Mohamed Milli Parkı, Kızıldeniz'in en güzel yerlerinden biridir. Mangrov ağaçları, tuz göletleri, bakir plajları, doğal çöl yapısı, inanılmaz güzellikteki sualtı yaşamı ile Mısır'a gidenlerin mutlaka ziyaret etmek istedikleri yerlerden birisidir. Tam günlük ve öğle yemekli özel tasarımlı ve cam dipli katamaran tekne gezimizde Ras Mohammed'in tüm güzelliklerinin tadını doyasıya çıkarabileceksiniz. Teknemizde alkolsüz limitli içecekler ikram edilecektir. Dileyen misafirlerimiz rehberimize önceden haber vermek kaydı ile scuba dalış gerçekleştirebilirler. Tur sonrası rehberimizin belirteceği saatte İstanbul’a gerçekleşecek olan dönüş uçuşumuz için Sharm El Sheikh Havalimanı’na transfer.

6.Gün SHARM EL SHEIKH – İSTANBUL

Bagaj teslim, check-in ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK0701 sayılı tarifeli seferi ile 00:45 ‘de İstanbul’a uçuyoruz. TSİ 04:30 ‘da İstanbul Havalimanı ‘na varış ve turumuzun sonu.

Avantajlı Ekstra Tur -KAHİRE- Paketi : 170 €uro yerine 145 €uro

Tur Paketine Dahil Olan Turlar:

 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri dahildir

 • Öğle Yemekli Piramitler & Sfenks & Kahire Müzesi ve Antik Çarşılar Turu (95 Euro)

 • Akşam Yemekli ve Eğlenceli Nil Nehri Tekne Turu (75 Euro)

Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 2+/12 yaş arası 25 Euro indirimlidir)

Avantajlı Ekstra Tur -SHARM- Paketi : 175 € yerine 150 €

Pakete Dahil Olan Turlar:

 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri dahildir

 • Çölde ATV Safari ve Akşam Yemekli Bedevi Gecesi (85 Euro)

 • Lüks Kataraman ile Öğle Yemekli Ras Muhammed Milli Park & Cam Dipli Tekne Turu (90 Euro)

Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 2+/12 yaş arası 25 Euro indirimlidir)


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:799 euro

KAHIRE SHARM EL SHEIKH TUR FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 • Türk Havayolları  ile Istanbul Sabiha Gökçen HL – Kahire // Sharm El Sheikh – Sabiha Gökçen (SAW) HL parkurunda uçak bileti,

 • Kahire Sharm Uçak Bileti fiyatlarına dahil Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

 • Seçilen Otel kategorisinde Kahire’de 2 Gece Oda & Kahvaltı, Sharm El Sheikh’de 2 Gece belirtilen konseptte HER ŞEY DAHİL konaklamalar,

 • Mısır'da Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri,

 • Kahire – Sharm El Sheikh arası otobüs yolculuğu

 • Mısır'da Otel ve Turist şehir vergileri,

 • Türkçe rehberlik hizmetleri

 • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası (Seyahat sigortası değildir)

  KAHIRE SHARM EL SHEIKH TUR FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 • Kapıda Mısır Vizesi (25 Euro). (Yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz vizeden muaftır)

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli 150 TL (Bankalara veya Hava alanında Maliye gişesine ödenir)

 • Kahire ve Sharm'da Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,

 •  
 • Mısır Tur Programında belirtilmeyen tüm gezi ve ekstra turlar,

 • İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro Acentemize ödenir,Kesinlikle tavsiye ederiz)

 • Mısır Yerel karşılama ve asistanlık hizmetleri Bedeli 25 Euro (yerel hizmet bedeli Mısır lokal acente yetkilisine ödenecektir)