İtalya Turu

Tur açıklaması:: Pegasus Airlines ile Istanbul baslangicli Roma Floransa Venedik Milano Baştanbaşa Italya Turu 3*4*Otellerde 7 gece 8 Gün Kahvaltılı konaklama . Şengen Vize Gerekli
Tur Fiyatı::399 €uro

Tur Programı

ROMA (3) FLORANSA (2) VENEDİK (1) MİLANO (1)

 

1.GÜN İSTANBUL – ROMA

Istanbul Kurtköy Sabiha Gökçen Hava limanı Dış Hatlar gidiş terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde saat 06:50’de Tur Görevlisi ile buluşma. Pegasus Hava yolları'nın PC1221 nolu tarifeli seferi ile saat 08:50’de Roma’ya hareket ediyoruz.Yerel saat ile 10:40’da Roma’ya varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüslerimiz ve rehberimiz eşliğinde panoramik şehir turu. Dünya tarihinin ve Italya'nın başkenti olan bu güzel şehirdeki turumuz esnasında Colleseum, Piazza Venezia, Piazza Republica, Roma şehri ve tarihinin doğduğu Forum Meydanı, Forum Meydanı'nın en meşhur caddesi olan ve Mussolini'nin kendine özel olarak açtırmasıyla ünlü Via Fori dei Imperiali, Roma'nın kudret simgesi Colosseo Amfi tiyatrosu panoramik olarak görülecektir. Tur bitiminde dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Roma Şaheserleri Turu’na katılabilirler. Roma Şaheserleri turumuzda taş taş üstünde bırakmadan, 4 saat boyunca yürüyerek her adım başı Roma'nın bir başka şaheserini görme imkanı bulabilirsiniz. Bu turumuzda ilk önce Venezia Meydanını ardından ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol Merdivenlerini ve İspanyol Meydanı'nı görüyoruz. Daha sonra Fontana di Trevi'yi (Aşk Çeşmesi) görmeye gidiyoruz. Yemek için verilecek serbest zamanın ardından, Roma'daki en ilginç merkezlerden olan Pantheon ve heykel ve çeşmeleriyle ünlü meşhur Navona Meydanı'na kadar yürüyoruz. Ardından Vatikan'a gidiyoruz. Burada, dünyanın en büyük kilisesi olan San Pietro'da Rönesans'ın dev sanatçıları Leonardo Da Vinci ve Michelangelo'nun şaheserlerini gördükten sonra San Pietro meydanını görüyoruz. Tur bitimi otele transfer ve geceleme otelimizde.

Roma Şaheserleri Turu Kişi Başı : 25 €uro

2. GÜN  ROMA

Roma'da konaklayacağımız Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz  için rehberimiz  tarafından ekstra ücretli düzenlenecek olan Castel Romano Outlet Center ve Castel Gondolfo Turu’na katılabilirler.   Bu turumuzda Romanın en büyük Outlet centterlarından Castel Romano’da alışveriş yapma imkanı bulup,Castel Gondolfo’da Papa’nın yazlık sarayını, muhteşem ortaçağ mimarisini ve göl manzarasını görme imkanı bulacaksınız. Tur bitiminde Roma’ya otelimize transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak Grande Romantica gece turumuza katılabiliriler. Bu turumuzda 7 tepe üzerine kurulu Roma’nın en romantik ve en güzel tepelerinden biri olan Giannicolo tepesine cıkıyoruz, burada eşsiz Roma manzarasını izledikten sonra otobüsümüzle Romanın en tarihi semtlerinden biri olan birbirinden farklı ve güzel restorantlarının olduğu trastevere bölgesine  gecerek burada akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası buluşma ve bir kahve molası icin ışılar içinde Romayı ve tiber ırmağını seyrederek Navona meydanına hareket varışımızın ardıondan rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize hareket. Geceleme otelimizde.

Castel Romano Outlet Center ve Castel Gondolfo Turu  Kişi Başı: 50 €uro

Grande Romantica Gece Turu  Kişi Başı: 25 €uro

3. GÜN  ROMA

Roma'da konakladığımız Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Roma tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından alternatif olarak düzenlenecek olan ekstra ücretli Napoli-Pompei alternatif turuna katilabilirler. Tarihi Pompei efsanesi. M.S 79 da Vezüv yanardağından çıkan dumanları gören halk gemilere doluşarak bir daha dönmemek üzere  kaçmaya çalıştılar. 20 dakika süren sarsıntıdan sonra kabaran deniz, gemileri kızgın lavların arasına attı ve yok etti. Şehirde kalan insanlar evlere kaçtılar, volkandan çıkan ölümcül gazlar bir anda boğulmalarına sebep oluyordu.Sonra ardı ardına volkandan çıkan küller şehri örttü ve Pompei 20.000 yaşayanı ile  yok oldu.Yaklaşık 2.000 yıl o görkemli evler,villalar freskler , heykeller, duvar resimleri küllere gömülü kaldı. Arkeologlar kenti keşfettiklerinde pişmiş ekmekleri fırında ve ölüme yakalananları, o anda ne yapıyorlarsa taşlaşmış şekilde buldular. Agorası, tiyatrosu ve tapınakları ile Pompei, yok olan bir kentin kazılarda ortaya çıkan müthiş kurulumu, İtalyan’ların EFES kenti. İtalyan ve Türk rehber eşliğinde bu taşlaşmış insanları görmek o günlerdeki yaşamı öğrenmek için en önemli kültür gezisi. Tabi ki yerine kurulan Napoli liman kenti, sizi Sophia Loren’in şehrine davet ediyor. Yılda yaklaşık 20 milyon turisti ağırlayan Pompei ve Napoli,uzun yıllar hafızalarınızdan çıkmayacak bir görüntü. Tur sonrası Pompe’ide için  öğle yemeği molası, Ve ardından Napoliye Via Nuova Marina  Liman yolunu takiben varıyoruz.Şehrin en eski Katedrali Chiesa dellaPieta dei Turchini gezisi ardından Şehrin merkez alışveriş caddesi Via Medina da alışveriş yapabilme için serbest zaman. Tur bitimi Piazza Mercato’da buluşma ve Roma otelimize dönüş Geceleme otelimizde.

Napoli-Pompei turu : 90 €uro ( Kişi başı) ( Kayıt esnasında ödenir ise indirimli olarak 70 € )

4. GÜN ROMA- FLORANSA

Roma Otelimizde alacağımız son  sabah kahvaltımızın sonrasında  Floransa'ya hareket ediyoruz . Roma’dan Floransa’ya geçerken dileyen misafirlerimiz yol üzerinde alternatif ekstra ücretli olarak düzenlenecek Orvieto turuna katılabilirler. ORVİETO Dünyanın en önemli Ortaçağ miraslarından biridir. Beyaz ve siyah mermerlerle gotik ve barok sanatının güneşi.Teleferikle şahin tepesi adı verilen şehre varışımızın ardından şarap mahzenleri ve otantik görüntüsü ile Orvieto 1290 yılların kokusunu tüm sokaklarında soluyacak,keşke 1 gece burada konaklasaydık diyeceksiniz.Turumuz sonrası Floransa yolculugumuza devam ediyoruz. Floransa'ya varışta panoramik şehir tanıtım turumuz başlıyor.  Bu turumuzda Ponte Vecchio Floransa'nın yerini gösteren bir işaret taşı gibidir. 14. Yüzyıla tarihlenen üzeri kapalı köprünün eşi ve benzeri yoktur. Köprünün üzerinden diğer tarafa geçilen yolun her iki tarafında, 16. yüzyıldan beri burada olan kuyumcu mağazaları bulunmaktadır. Mağazaların üzerinde bulunan koridor Pitti sarayı ile Uffizi'yi birbirine bağlamaktadır. Signoria Meydanı, Signoria meydanında bulunan heykeller, meydanı bir açık hava müzesi haline getirmiştir. Solda, atın üzerindeki büyük heykel, Giovanni da Bologna tarafından yapılan Küçük Cosimo (Medici)'ya aittir. Neptun (Poseidon) Çeşmesi (1576) 'nin hemen yanındaki bronz levhada rahip Savonarola'nın burada yakıldığını işaret etmektedir. Palazzo Vecchio'nun ön tarafında şanlı Marzocco, ya da Floransa'nın Aslanı, ünlü Judith ve Holophernes'in Donatello tarafından yapılan heykelleri ve Michelangelo tarafından yapılan Davide ve Hecules heykellerinin birer kopyasi bulunmaktadır. Duomo Katedrali, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Uffizi Galerisi, Palazzo Vecchio görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Orvieto Turu Kişi Başı : 25 €uro

5. GÜN FLORANSA

Floransa Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltımızın ardından arzu eden misafirlerimiz  için rehberimiz  tarafından alternatif olarak düzenlenecek  Pisa – Siena-San Gimignano Turuna katılabilirler. Siena İtalya’nın en yoğun sanat çalışmalarının yapıldığı ve en pahalı antika dükkanlarının bulunduğu bir kent olarak bilinmektedir. Siena'da göreceğimiz yerler arasında, Duomo Katedrali, Piazza del Campo, La Ragnosa Kulesi, şimdilerde Belediye Binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halen yansıtan dar sokakları bulunmaktadır. Siena gezisi ardından Pisa'ya hareket Pisa Kulesi, Katedral ile Vaftizhane’nin bulunduğu Miracolo meydanı gezileri ardından serbest zaman.San Gimignano çok iyi korunmuş olan bir Ortaçağ kasabasısır.Etrafı surlarla çevrilidir.12.ve 13. Yüzyıldan kalan kuleleri,dar sokakları hediyelik eşya dükkanları ve muhteşem üzüm bağları ile unutulmayacak bir kasabadır.Turumuzun ardından otelinize dönüş Geceleme otelimizde.

Pisa – Siena- San Gimignano  turu : 100 €uro  Kişi başı 

6. GÜN  FLORANSA-VENEDIK

Floransa Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltımızın ardından Tur  otobüsümüz ile Venedik Tronchetto meydanına hareket ediyoruz. Venedik'e varışımızın ardından panaromik şehir turumuz için San Marco Meydanında buluşma.Ünlü kafelere ve şık mağazalara ev sahipliği yapan San Marco üzeri kapalı galerilerle çevrili büyük bir mermer salon şeklinde olan bu meydandaki Üzerinde San Marco'nun Aslanı ve San Teodoro'nun heykelleri bulunan granit sütunlar, İstanbul'dan getirilmiştir. Ardında Cumhuriyetin Devlet kilisesi olan Bazilika'yı görüyoruz. On iki havariden birisi olan San Marco'nun kemiklerini muhafaza etmek amacı ile 1063 ve 1073 yılları arasında,Avrupa ve Bizans karışımı bir tarzda inşa edilmiştir.Daha sonra Dükler Sarayını görüyoruz. Venedik'in bir güç ve şöhret sembolü olan saray, aynı zamanda hem Düka'nın ikamet yeri, hem de hükümetin bulunduğu yer idi . Beyaz ve pembe mermerin oluşturduğu sevimli geometrik şekillerin düzeni ön cepheye büyüleyici bir ifade kazandırmaktadır. Büyük Kanal. Yaklaşık 2 km. uzunluğunda olan kanalda, 'Patrici''lerin yaşamış olduğu 200 adet 12. - 18. yüzyıla ait mermer saraylar yan yana sıralanmıştır.Çan Kulesi , Saat Kulesi, Son nefes köprüsü  görülecek yerler arasında. Dileyen misafirlerimiz  misafirlerimiz  rehberimiz  ve özel araçlarımız   eşliğinde  alternatif olarak ya düzenlenecek olan Gondol turu’na ve Murano & Burano Turumuza alternatif olarak katılabilirler Venedik’in hemen yanında bulunan Murano ve Burano adalarında ünlü Murano cam işlemeciliğinin inceliklerini ve Burano’nun kendine has evlerini görme imkanı bulacağız. Turumuz sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Gondol Turu Kişi Başı : 25 €uro

Murano & Burano Turu Kişi Başı: 40 €uro

7. GÜN  VENEDIK -MİLANO

Venedik Otelimizdeyapacağımız sabah kahvaltımızın sonrasında Tur aracımız ile  Milano’ya hareket ediyoruz . Arzu eden konuklarımız yol üzerinde rehberimiz eşliğinde alternatif olarak Verona & Garda Gölü turuna katılabilirler. Bu turumuzda tarihin en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo ve Jülyet’in evinin de bulunduğu, Roma’daki Colosseumdan sonra İtalya’daki en büyük arenaya sahipliği yapan kuzey İtalya’nın dükler şehri Verona’yı görüyoruz. Daha sonra kuzey İtalya’daki göller bölgesinin en büyük örneklerinden olan Garda Gölü ve Sirmione Köyü göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından akşam üstü Milano’ya transfer Varışımızın ardından Milano ponaromik şehir turu. İtalya’nın en büyük şehri Milano’da duomo katedrali, Fortezza kalesi , ortaçağın en büyük alışveriş merkezi La galeria’yı görüyoruz. Ayrıca moda ve sanatın başkenti Milano’ nun birbirinden ünlü mağazalarına ev sahipliği yapan bu şehrin dünyaca ünlü cadde ve sokaklarında gezme imkanı bulacaksınız. Tur bitimi Milano otelimize transfer .Geceleme otelimizde.

Verona & Garda Turu Kişi Başı : 60 €uro (Tura Kayıt esnasında ödenir ise indirimli 40 €uro)

8. GÜN  MİLANO -  BERGAMO - ISTANBUL

Milano Otelimizde yapacağımız son sabah kahvaltımızın ardından  odaları boşaltma anahtar teslimi ve rehberimizin belirleyeceği saatte Bergamo haval alanına transfer . Hava alanına varış Bilet veCheck in işlemleri ardından Pegasus Hava Yolları'nın PC-1214  seferi sayılı uçağı ile saat 11:15’de İstanbul’a hareket. Türkiye saati ile 15:00’da Sabiha Gökçen Hava limanı İstanbul’a varış Tur hizmetlerimizin sona erişi

 

Baştanbaşa İtalya Tur fiyatları Uçak biletleri satış artışlarına göre basamaklı  olarak değişebilir

 


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:399 €uro

       ITALYA TUR FIYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER 

 • Pegasus Hava Yolları ile Istanbul (SAW) - Roma Gidiş - Milano - İstanbul Uçak Bileti (Uçakta ikram yoktur)
 • Italya Uçak Biletine ait Hava Limanı Vergileri (150 €uro)
 • Zorunlu  mesleki TURSAB Sigortası (Seyahat sigortası değildir)
 • 3*- 4* Kategorisindeki Otellerde 8 Gün 7 Gece  Oda ve Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Italya'da Hava Limanı - Otel - Hava Limanı çift yönlü transferleri
 • İtalya tur programındaki Tüm şehirler arası Otobüslü grup transferleri
 • Roma,Floransa,Venedik,Milano Panoramik Şehir tanıtım Turları
 • İtalya turu süresince Rehberlik Hizmetleri

İTALYA TUR ÜCRETLERİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

 • İtalya'daki Otel extraları,Öğle ve Akşam yemekleri, icecekler.
 • İtalya Vize Ücreti : 120 €. (Acentemize ödenir-Yeşil Pasaport'a Vize Yoktur)
 • Yurt Dışı Çıkış Fonu : 15 TL (Bankalara veya Maliye gişesine ödenir)
 • İtalya'da Tur görevlisi tarafından Extra olarak düzenlenen turlar ve ücretleri.
 • Roma, Floransa ve Venedik'teki otel vergileri (Otellere ödenir)
 • Müze ve Örenyeri giriş ücretleri
 • Venedik’te vaporetto ücreti : 15 €uro (Tur görevlisine ödenir)
 • İtalya Şehir vergileri Gecelik Kişibaşı:2,4,6 Euro Otellerde Resepsiyonlara Ödenir
 • Şöför Bahşişleri Kişibaşı: 5 €uro (isteğe bağlı)

İtalya Tur fiyatları Uçak biletleri satış artışlarına göre basamaklı  olarak değişebilir

İtalya Turu fiyatları Peşin ödemelerde geçerlidir,Kredi kartlarına 03-06-09 taksit + Kur farkı ile yapılır

İtalya Turu partner iş birliği yaptığımız Tur Operatoru Acentalar; Kappatur,Touristica,Tatilbudur,Jolly tur,Prontotur,MNG Turizm,Coral Travel,Cafetur,Flyexpress