Fas Gezileri - Atol Turizm

Fas Gezileri

Tur açıklaması:: THY uçakları ile İstanbul hareketli Casablanca Marakeş 4* Otellerde 4 Gece 5 Gün Y.P Fas tatil turları
Tur Fiyatı::629 €uro

Tur Programı

CASABLANCA(1) – MARAKEŞ (3)  4 Gece 5 Gün 

1. Gün ISTANBUL – KAZABLANKA /Fas
İstanbul Avrupa tarafı Yeni Hava limanı Dış hatlar gidiş terminali Türk Hava yolları kontuarı önünde sabah saat 08.00’de Tur yetkilisi ile buluşma. Bagaj teslimi Check-in Pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında Türk Hava Yolları  TK- 617 sefer No'lu uçağı ile saat; 11.20’de Fas-Casablanca’ya hareket. Fas Yerel saati ile 14.10’de Casablanca’ya varış. Bagaj-gümrük işlemleri sonrasında alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turu için hareket. Dünyanın 3. büyük Camii’si Hassan II Camii, Medina, Muhammed V meydanı, Birleşmiş Milletler meydanı, Hobus semti, Atlas okyanusu kenarında yer alan Ain Diab bölgesi ve Corniche göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

2. Gün KAZABLANKA - MARAKEŞ /Fas
Casablanca'da Konakladığımız Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının sonrasında Marrakeş’e hareket ediyoruz. Marrakech’e varışımızın ardından şehir turumuz başlıyor. Dar sokakları ile size yüzyıllar öncesine götürecek olan Marrakech’i keşfetmeye başlıyoruz. Ba Ahmed’in Bhia Sarayı, Moresk Mimari’sinin 800 yıllık örneklerinden Koutoubia Minaresi, Majorella bahçeleri, Souklar ve Mucizeler Avlusu olarak adlandırılan Jma El Fna şehir meydanı göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından otelimize transfer ve serbest zaman.

Akşam dileyen misafirlerimiz Extra ücretli  Chez Ali turu'na katılabilirler. Dünyaca ünlü ve sadece Fas’a özgü Chez Ali gösteri Showlarını izleyerek akşam yemeğinizi alabilirsiniz. 1001 gece masallarını andıran Chez Ali Show da Müzisyenler, şarkıcılar, süvariler Fas çadırları altında, akşam yemeği eşliğinde gösteriler sunulmaktadır. Bu Turumuzun ardından otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Chez Ali Turu: 60 €uro
3.Gün MARAKEŞ/Fas
Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının sonrasında Marakeş serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek Essaouira turuna katılabilirler. Atlas okyanusu kıyısında yer alan şehir, bize eski Bodrum’u anımsatan, dünyaca ünlü eski Portekiz şehri. Unesco tarafından ‘’Dünya Mirası’’ olarak ilan edilen şehir, Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil kasabası. Şehrin kalesi, balıkçı limanı ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina gezilecek yerler arasında. Gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları arasında şehri keşfedebilir ve keyifli alışverişler yapabilirsiniz. Tur sonrası Marrakech’e dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Essaouira Turu: 55 €uro
4.Gün MARAKEŞ/Fas 
Marakeş'teki Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Atlas Dağları turuna katılabilirler. 4X4 ler ile muhteşem manzaralı pistleri, berberi köyleri, coğrafi yapıyı keşfedebileceğiz. Ourika vadisi Lalla Takerkust gölü kenarında mola vererek öğle yemeği alıyoruz. Gezimizden sonra Marrakech e dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Atlas Dağları Turu: 60 €uro

5.Gün MARAKEŞ - CASABLANCA – ISTANBUL

Otelimizde yapacağımız son sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve hava limanı dönüş saatine kadar serbest zaman. Tur Rehberimizin belirleyeceği saatte Casablanca hava limanına hareket ediyoruz. Hava Limanına varış,Bagaj Teslimi,Gümrük ve bilet işlemlerinin sonrasında Türk Hava yolları'nın TK 618 sefer sayılı uçağı ile saat15:30’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Türkiye Yerel saati ile 22:05’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

Extra ücretli Tur ödemelerini Grup başkanı Rehberinize Tur öncesi ödeme yapabilirsiniz

 

 


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:629 €uro

FAS TURU ÜCRETİNE DAHİL HİZMETLER

 • TÜRK HAVA YOLLARI İLE İSTANBUL - KAZABLANKA - İSTANBUL GİDİŞ-DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ

 • ( Sadece 10 kg el bagajı dahildir. Tek yön 20 kg uçak altı bagajı +20,00 Euro ödenir)

 • 4 * OTELDE 3 GECE MARAKEŞ, 1 GECE CASABLANCA SABAH KAHVALTISI VE AKŞAM YEMEĞİ DAHİL Y.P KONAKLAMA.

 • Fas Uçak biletine ait HAVA LİMANI VERGİLERİ (150 € )

 • Panoramik Marakeş ve Kazablanka Şehir Tanıtım Turları

 • Fas'ta HAVA LİMANI – OTEL – HAVA LİMANI Çift Yönlü grupTRANSFERLERİ

 • Fas Turu Şehirlerarası Kara yolu Transferleri

 • Fas Turu süresinceTÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ

 • Zorunlu Türsab Sigortası (15 €) 

FAS TURU ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

 • Tüm KİŞİSEL HARCAMALAR VE OTEL EKSTRALARI

 • Fas ülkesi TOURİSM DİRHAM / ŞEHİR KONAKLAMA VERGİSİ 19,80 MAD - YAKLAŞIK 2 EUR

 • Tur Fiyatında Dahil Oldğu Belirtilmemiş tüm Hizmet ve servisler

 • Fas'taki Müze ve Ören Yerleri Giriş ücretleri

 • Fas Turu boyunca Öğlen Yemekleri,içecekler

 • Eksta  ücretli olarak düzenlenen Gece ve Gündüz çevre civar Turları

 • Şöför Bahşişleri (Kişibaşı 5 €uro ) 

 • Akşam Yemeklerindeki Alkollü Alkolsüz İçeceklerin ücretleri

 • Yurt dışı Çıkış Harcı Vergisi (SADECE BANKAYA YA DA HAVALİMANI VERGİ OFİSİNE ÖDENİR) ( 15 YTL )

 • 30.000 €uro TEMİNATLI SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI (15 €) 

*Yukarıdaki Tur fiyatları Peşin Euro veya karşılığı TL fiyatlarıdır. Kredi Kartlarınız ile Tek sefer veya Taksitle ödeme isterseniz + Kur farkı uygulanır.