Fas Gezileri

Tur açıklaması:: Fas Turu THY ile İstanbul hareketli Casablanca (1 Gece) Marakeş (3 Gece) 4* Otellerde 4 Gece 5 Gün Yarım Pansiyon konaklama Fas tatil turları . Vize gerekmiyor
Tur Fiyatı::749 €uro

Tur Programı

 

CASABLANCA (1 Gece) – MARAKEŞ (3 Gece)  4 Gece 5 Gündüz

1. Gün ISTANBUL – KAZABLANKA /Fas
İstanbul Avrupa tarafı Yeni Hava limanı Dış hatlar gidiş terminali Türk Hava yolları kontuarı önünde sabah saat 08.00’de Tur yetkilisi ile buluşma. Bagaj teslimi Check-in Pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında Türk Hava Yolları  TK- 617 sefer No'lu uçağı ile saat; 11.45’de Fas-Casablanca’ya hareket. Fas Yerel saati ile 14.35’de Casablanca’ya varış. Bagaj-gümrük işlemleri sonrasında alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turu için hareket. Dünyanın 3. büyük Camii’si Hassan II Camii, Medina, Muhammed V meydanı, Birleşmiş Milletler meydanı, Hobus semti, Atlas okyanusu kenarında yer alan Ain Diab bölgesi ve Corniche göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

2. Gün KAZABLANKA - RABAT-MARAKEŞ /Fas
Casablanca'da Konakladığımız Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının sonrasında Rabat'a hareket ediyoruz.(Rabat turu, tur ücretine dahildir) Rabat panoramik şehir turunda; Hassan Kulesi, Muhammed V Anıt mezarı, Kraliyet sarayı göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından Marrakeş'e hareket ediyoruz. Marrakech'e varışımızın ardından şehir turumuz başlıyor. Dar sokakları ile size yüzyıllar öncesine götürecek olan Marrakech'i keşfetmeye başlıyoruz. Ba Ahmed'in Bhia Sarayı, Moresk Mimari'sinin 800 yıllık örneklerinden Koutoubia Minaresi, Majorella bahçeleri, Souklar ve Mucizeler Avlusu olarak adlandırılan Jma El Fna şehir meydanı göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Chez Ali turu'na katılıyoruz. (Chez Ali turu, tur ücretine dahildir) Dünyaca ünlü ve sadece Fas'a özgü Chez Ali'de binbir gece masallarını andıran müzisyenler ve folklör gösterileri eşliğinde alacağımız içeceğimizin ardından atlı süvarilerin yapacağı muhteşem gösterinin sonrasında otelimize transfer. Geceleme otelde

3.Gün MARAKEŞ/Fas
Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının sonrasında  Essaouira turu için hareket ediyoruz. (Essaouira turu, tur ücretine dahildir) Atlas okyanusu kıyısında yer alan, ilk bakışta bize eski Bodrum'u anımsatan bu şehir dünyaca ünlü eski Portekiz şehirlerinden biridir. Unesco tarafından ''Dünya Mirası'' listesinde yer alan bu şehir, Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı olup sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil kasabasıdır. Şehrin kalesi, balıkçı limanı ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina gezilecek yerler arasındadır.  Tur sonrası Marrakech'e dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.Gün MARAKEŞ/Fas 
Marakeş'teki Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından 
Atlas Dağları turu
için hareket ediyoruz.. (Atlas Dağları turu, tur ücretine dahildir) Muhteşem manzaralı pistleri, berberi köyleri, coğrafi yapıları keşfedeceğimiz bu turun ardından Ourika vadisi, Lalla Takerkust gölü kenarında mola vererek öğle yemeği alıyoruz . Gezi sonrasında Marrakech'e dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.Gün MARAKEŞ - CASABLANCA – ISTANBUL

Otelimizde yapacağımız son sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve hava limanı dönüş saatine kadar serbest zaman. Tur Rehberimizin belirleyeceği saatte Casablanca hava limanına hareket ediyoruz. Hava Limanına varış,Bagaj Teslimi,Gümrük ve bilet işlemlerinin sonrasında Türk Hava yolları'nın TK 620 sefer sayılı uçağı ile saat 16:10’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Türkiye Yerel saati ile 23:15’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

Extra ücretli Tur ödemelerini Grup başkanı Rehberinize Tur öncesi ödeme yapabilirsiniz

COVID-19 Hatırlatmalar

Fas’a seyahat edecek yada transit geçecek bütün yolcuların uçuş kalkış öncesi numune veriliş tarihi 0-48 saat içerisinde alınmış negative PCR testi olması   gerekmektedir yada çift aşı olanların son aşı tarihinin üzerinden 4 hafta geçmiş aşı pasaportunu sunması gerekmektedir.
PCR test İngilizce ya da Arapça dillerinde yazdırılmış olmalıdır ve el yazısı ile yazılmış PCR testler kabul edilmeyecektir.
Fas’a turistik olarak seyahat edecek yolcuların sağlık sigortası olması gerekmektedir.

 

 


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:749 €uro

FAS TURU ÜCRETİNE DAHİL HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Kazablanka - İstanbul Gidiş-Dönüş Uçak Bileti

 • 4 * Otellerde 3 Gece Marakeş, 1 Gece Casablanca Sabah Kahvaltısı ce Akşam Yemeği Dahil Y.P Konaklama.

 • Fas Uçak biletine ait Hava Limanı Vergileri (150 € )

 • Panoramik Marakeş ve Kazablanka Şehir Tanıtım Turları

 • Fas'ta Hava Limanı – Otel – Hava Limanı Çift Yönlü grup Transferleri

 • Fas Turu Şehirlerarası Kara yolu Transferleri

 • Fas Turu süresince Türkçe Rehberlik Hizmeti

 • Zorunlu Türsab Sigortası (15 €uro-İptal ve değişiklikte iadesi yoktur) 

 • Atlas Dağları Turu

 • Chez Ali Turu

FAS TURU ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

 • Fas Turu süresince Tüm Kişisel Harcamalar ve Otel Ekestralarınız

 • Fas ülkesi Şehir Konaklama Vergisi günlük 2 Euro

 • Tur Fiyatında Dahil Olduğu Belirtilmemiş tüm Hizmet ve servisler

 • Fas'taki Müze ve Ören Yerleri Giriş ücretleri

 • Fas Turu boyunca Öğlen Yemekleri,içecekler

 • Eksta  ücretli olarak düzenlenen Gece ve Gündüz çevre civar Turları

 • Şöför - Rehber Bahşişleri (Kişibaşı 5 €uro ) 

 • Akşam Yemeklerindeki Alkollü Alkolsüz İçeceklerin ücretleri

 • Yurt dışı Çıkış Harcı Vergisi (Bankalara veya Havalimanı Maliye Gişesine ödenir): 150 TL

 • 30.000 €uro Teminatlı Sağlık Seyahat Sigortası: 15 €uro (Kesin Tavsiye ederiz) 

* Yukarıdaki Tur fiyatları Peşin Euro veya karşılığı TL fiyatlarıdır. Kredi Kartlarınız ile Tek sefer veya Taksitle ödeme isterseniz + Kur farkı uygulanır. 

ÖNEMLİ NOTLAR

Fas’a seyahat edecek yada transit geçecek bütün yolcuların uçuş kalkış öncesi numune veriliş tarihi 0-48 saat içerisinde alınmış negative PCR testi olması   gerekmektedir yada çift aşı olanların son aşı tarihinin üzerinden 4 hafta geçmiş aşı pasaportunu sunması gerekmektedir.
PCR test İngilizce ya da Arapça dillerinde yazdırılmış olmalıdır ve el yazısı ile yazılmış PCR testler kabul edilmeyecektir.
Fas’a turistik olarak seyahat edecek yolcuların sağlık sigortası olması gerekmektedir.