Büyük İspanya Endülüs Turu

Tur açıklaması:: Büyük İspanya Endülüs Turu Pegasus ile İstanbul (SAW) hareketli 8 Gun 7 Gece Valencia (1) Granada (2) Madrid (2) Barcelona (2) Kahvaltı Dahil 3*- 4* Otellerde konaklama.. Şengen Vize Gerekiyor
Tur Fiyatı::349 €uro

Tur Programı

1. Gün İstanbul - Madrid

İstanbul Anadolu yakası Kurtköy Sabiha Gökçen Hava limanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde saat 07.05’da Tur görevlisi ile buluşma. Check-in Bagaj teslimi işlemleri sonrasında Pegasus Hava Yolları’nın PC-1099 sefer sayılı uçağı ile saat 10:05`de Madrid’e hareket. Yaklaşık 4 saatlik uçuş sonrasında İspanya yerel saati ile 12:35’de başkent Madrid’e varış. Varış sonrasında Panoramik Madrid  şehir turumuzda, Plaza mayor adı verilen büyük meydan ile başlıyoruz. Bu meydanda 136 bina ve avluya açılan 437 balkon bulunmaktadır. Zamanında bu balkonlardan boğa güreşleri ve engizisyonun yaktığı insanlar izlenmiştir. Şehrin kalbi Puerta Del Sol, Plaza mayor adı verilen büyük meydan, Kraliyet Sarayı’nın halka sesleniş yeri Plaza De Orient, Şehir’in ne kadar zengin olduğunu göstermek maksadıyla giriş kapısı olarak yapılmış Alcala Kapısı, galerili damları ile göz dolduran Gran Via, Plaza Colon, Cibeles Meydanı Ve Çeşmesi ile Cervantes Anıtı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında Madrid’de ki otelimize varış ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

2.Gün Madrid

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısını ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından alternatif olarak düzenlenecek Toledo Turuna katılabilirler. Otelimizden hareketle güneye doğru yola çıkacağız, Toledo gerçek bir açıkhava müzesi, İspanya’nın eski başkenti ve Unesco Dünya Mirası listesinin en önemli kentlerinden biridir. Ülkenin en heybetli katedrali, dünyaca ünlü ressamların eserlerine ev sahipliği yaparak dünyanın sayılı müzeleriyle yarışır hale gelmiştir. El Greco’nun kenti olarak bilinen Toledo, 16. yy’dan günümüze değişmeden gelmeyi başarmıştır. Roma, vizigot, arap, gotik, rönesans mimarisinin izlerini taşıyan yapılar, dar sokaklar, El Greco’nun tabloları, tipik pastaneler, Damascino mağazaları ve tabii ki ünlü katedrali ile turistik bir haç yeridir. Toledo’daki başka bir gelenek Arapların kenti fethettikleri zamandan kalma badem ezmesi imalatıdır. İnsanın ağzını sulandıran bu şekerlemeyi tatmadan Toledo ziyareti bitmiş sayılmaz. Yahudi mahallesi içerisinde yapacağımız yürüyüşün ardından Madrid’e dönüş. Geceleme otelimizde. 

Toledo Turu: 55 €uro (Kişi Başı)

3.Gün Madrid-Sevilla

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısını ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüzle Sevilla doğru yola çıkıyoruz. Güzergahımızın üzerinde dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek Cordoba Turuna katılabilirler. Bu turumuzda Endülüs İslam medeniyetinin ilk başladığı şehri, Musevi Mahallesi ve Plaza Mayor’u görüyoruz. Ardından günümüzün katedrali geçmişin ana Camii olan yapıyı gezerek, geçmişin izlerine tanık olacağız. Turumuz ardından Sevilla`ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızı takiben, Guadalgivir Nehri’nin kıyısında kurulmuş bu şehirde İspanya Meydanı, Carmen’in geçtiği tütün fabrikası, Altın Kule, Yahudi Mahallesi’ni panoramik olarak gezeceğiz. Sevilla Katedrali’nin önünde vereceğimiz serbest zaman ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz alternatif olarak Flamenko Gecesi Turu katılabilirler.Geceleme otelinizde.

Cordoba Turu : 45 € (Kişi Başı)

  Flamenko Turu : 55 € (Kişi Başı)

4- Sevilla - Granada 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısını ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüzle Granada’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek RondaTuru’na katılabilirler. (Ronda ekstra turu Alhambra Sarayı rezervasyon saati uygunsa gerçekleştirilebilir). Bu turumuzda, coğrafi yerleşim olarak İspanya'nın en ilginç yerleşimi sayılan, bozulmamış tarihi yapısı ile İspanya'nın en güzel kasabalarından Ronda'yı gezeceğiz. İlk boğa güreşlerinin başlatıldığı Ronda' da Tarihi Roma Köprüsü ve İspanya'nın en eski arenası ve müzesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Granada’ya devam ediyoruz. Varışımızın ardından panoramik Granada şehir turunda görülecek yerler arasında; Bib Lambra Meydanı, Kristof Kolomb Anıtı, Belediye Sarayı, Katedral (dışarıdan) yer almaktadır. Tur bitiminde dileyen misafirlerimizle alternatif olarak Elhamra Sarayı Turu’na katılabilirler.(Sarayın müsaitliğine bağlı olarak Elhambra Sarayı turu gerçekleştirilir). Günlük limitli sayıda ziyarteçi kabul eden Elhamra, Duvarlarında kırmızı tuğla, damında kırmızı kiremit kullanıldığı için adına da Elhamra yani "Kırmızı" denmiştir. İslam mimarisinin ulaşabileceği yüksek noktalardan biri olarak bugünlere ulaşmış bir şahit olan Elhamra Sarayı'nın ziyareti sonrası otele transfer ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz alternatif olarak Sacra Monte Gece Turu’na katılabilirler.Bu turumuzda Granada‘da yaşayan çingenelerin farklı Flamenco yorumunu yaşadıkları taş evlerde izleme imkanı bulacaksınız. Geceleme otelinizde.

RondaTuru : 40 € ( Kişi Başı)

Elhamra Sarayı Turu : 65 € ( Kişi Başı)

Sacra Monte Gece Turu : 45 € ( Kişi Başı)

5.GÜN GRANADA-VALENCİA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısını ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüzle Valencia’ya doğru yola çıkıyoruz. Varış ardından şehir turumuza başlıyoruz. İspanya’nın en büyük üçüncü şehri olma ünvanının yanısıra en büyük limana da sahip şehrin ilk ismi, Latincede güç ve kuvvet anlamına gelmektedir. Valencia’da; Panoramik olarak yapılacak şehir turunda Sanat ve Bilim müzesi, Gotik Katedral, Arena, Belediye Sarayı, Tarihi pazar ve Eski İpek Borsası görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

6.GÜN VALENCİA-BARCELONA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısını ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüzle Barcelona’ya doğru yola çıkıyoruz.Katalonya Özerk Topluluğu’nun başkenti, ünlü Mimar Antoni Gaudi’nin muhteşem eserlerinin buluduğu İspanya'nın ikinci büyük şehri Barselona,sahip olduğu eserlerden ötürü nüfusunun dört katı kadar turisti kendine çekmektedir. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda, “Bitmeyen Kilise” olarak da bilinen La Sagrada Familia, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi'nin Evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), Katalunya Meydanı, La Rambla Caddesi ve Port Olimpic görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin alternatif olarak düzenleyecek olduğu Barcelona Gece Turu & Gotik Mahalle Turu’na katılabilirler. Bu turumuzda Avrupa’nın uyumayan şehri olarak bilenen Barcelona’nın ışıklandırılmış halini görme fırsatı bulacağız. Sonrasında ise daha önce gitmediğimiz Gotik Mahalle’ye yola çıkıyoruz. Bu mahallede Barcelona Katedrali, Augustus tapınağı ve bölgenin en ünlü sokağı olan Carrer del Bisbe’yi ziyaret ettikten sonra akşam yemeği için La Ramblas Caddesi’nde serbest zaman veriyoruz. Geceleme otelinizde.

Barcelona Gece Turu & Gotik Mahalle Turu : 30 € ( Kişi Başı)

7.GÜN BARCELONA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısını ardından dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından alternatif olarak düzenlenecek Girona & Figueras Turuna katılabilirler . Turumuza, Onyar Nehri’nin kıyısında kurulmuş ve ilk bakışta Floransa’yı anımsatmakta olan, yörenin en zengin şehri olan Girona ile başlıyoruz. Daracık sokakları ve katedrali ile görülmeye değer şirin bir ortaçağ şehri olan Girona ayrıca parfüm filminin sinema çekimlerinin yapıldığı şehirdir. Panoramik olarak yapılacak turumuzda; Aslan heykeli, Katedral Meydanı, Mezuzalı evler, Yahudi Mahallesi, Rambla ve ünlü mağazaları göreceğiz. Serbest zaman sonrası Pirene dağlarının manzarası eşliğinde Figueras Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Kasaba öyle etkileyici bir atmosfere sahiptir ki bütün dünyanın hayranlık duyduğu sınır tanımaz ressam Salvador Dali’ye hayatı boyunca ilham kaynağı olmuştur. Burada Ünlü sürrealist ressam “Salvador Dali’nin” kendi elleri ile dekore ettiği müze evi gezeceğiz. Her bir eserinin değeri milyonlarca dolarla ifade edilen bu müzede, ölümsüz aşkı Gala’yı resmettiği, zihinleri zorlayan eserlerinin bulunduğu müzeyi ziyaretimiz sonrasında otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Girona & Figueras Turu: 65 €uro (Kişi Başı)

8.Gün BARCELONA – İSTANBUL

Sabah otelimizde alınacak son sabah kahvaltısının odaların boşaltılması ardından hava limanına transfer. Check-in işlemlerinin tamamlanmasından sonra Pegasus Hava Yollarının PC-1092 sefer sayılı uçağı ile saat 12:55`da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18:25`de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. 

 
 

Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:349 €uro

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 349 €uro (Geçerli Tarihleri sorunuz

TEK KİŞİLİK-SİNGLE ODA   : 589 €uro

BÜYÜK İSPANYA ENDÜLÜS TURU ÜCRETE DAHİL SERVİSLER

 • PEGASUS  HAVA YOLLARI İLE İSTANBUL SAW /  MADRID- BARCELONA / İSTANBUL SAW UÇAK BİLETİ
 • UÇAK BİLETİNE AİT HAVA LİMANI VERGİLERİ,
 • MESLEKİ ZORUNLU TÜRSAB SIGORTASI
 • 3*4* OTELLERDE 7 GECE ODA KAHVALTI DAHİL KONAKLAMA,
 • İSPANYA'DA ALAN /OTEL/ ALAN TRANSFERLERI VE ŞEHİRLERARASI TRANSFERLER
 • BARCELONA  ,MADRİD ,VALENCİA PANORAMİK ŞEHİR TURLARI,
 • REHBERLİK HİZMETLERİ

​​BÜYÜK İSPANYA ENDÜLÜS TURU ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

 • SCHENGEN VİZE UCRETI VE HİZMET BEDELI 140 € (ISTEGE BAGLI)
 • ÖĞLE-AKŞAM YEMEKLERİ,İÇECEKLER
 • YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI BEDELİ 150 TL (SADECE BANKAYA VEYA HAVA LİMANI VERGI OFISINE ODENIR)
 • PROGRAMDA BELİRTİLMEYEN TÜM GEZİ VE TURLAR,
 • İSPANYA TURU BOYUNCA TÜM ŞAHSİ HARCAMALARINIZ
 • BÜYÜK İSPANYA TURU SÜRESİNCE ŞÖFÖR BAHŞİŞLERİ (KİŞİ BAŞI 5 €uro ISTEGE BAGLI)
 • İSPANYA TUR PROGRAMINDA BELİRTİLEN EXTRA TURLAR (ISTEGE BAGLI)
 • İSPANYA TURU SÜRESİNCE MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ (ISTEGE BAGLI)
 • YEREL OTERITELER TARAFINDAN ALINAN KONAKLAMA VERGILERI GECELIK 2,4,6 EURO (SADECE GEREKLI OLAN OTELLERDE PASAPORT IBRAZI ILE DIREK OTELE ODENIR)
 • 30.000 € TEMİNATLI SEYAHAT SAĞLIK SIGORTASI ( 15 EUR ) (ISTEGE BAGLI)
 • FAZLA BAGAJ ÜCRETLERİ