Baştanbaşa İtalya

Tur açıklaması:: İtalya Baştan başa Turu Napoli (1) Roma (2)-Floransa (2)-Venedik (1) Milano (1) 7 Gece 8 Gün Kahvaltı Dahil Konaklama T.H.Y uçakları ile Istanbul'dan Uçuşlar . Şengen Vize zorunlu, Yeşil Pasaporta Vize yok
Tur Fiyatı::349 €uro

Tur Programı

1. Gün İstanbul - Napoli

İstanbul (Avrupa Yakası)yeni   Hava limanı Dış Hatlar  gidiş Terminali THY Kontuarı önünde saat; 05:30'da buluşma. Türk Hava yolları'nın TK-1879 sefer sayılı uçağı ile saat; 08:30'da Napoli'ye hareket. İtalya Yerel saati ile ;09:00'da Napoli'ye varışımızın sonrasında Tur otobüslerimiz ile Napoli panoramik şehir turu yapıyor ve ardından Posilipo Tepesi'ne çıkıyoruz. Vezüv Yanardağı, Capri Adası, Napoli şehri ve tüm limanında fotoğraf  molası veriyoruz. Mola sonrasında; Lungomare'den sahile hareket ediyoruz. Eski liman, Cristoforo Colombo caddesi ve Castel Nuovo'nun ardından Pizza Mercato'ya varış. Buluşma saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde ekstra ücretli  olarak düzenlenecek olan Napoli - Pompei turuna katılabilirler. Tarihi Pompei efsanesi M.S 79 da Vezüv Yanardağı'ndan çıkan dumanları gören halk gemilere doluşarak bir daha dönmemek üzere kaçmaya çalıştılar. Yaklaşık 2.000 yıl o görkemli evler, villalar freskler, heykeller, duvar resimleri küllere gömülü kaldı. Agorası, tiyatrosu ve tapınakları ile Pompei, yok olan bir kentin kazılarda ortaya çıkan müthiş kurulumu ve İtalya'nın en önemli kentlerinden biridir. İtalyan ve Türk rehber eşliğinde bu taşlaşmış insanları görmek o günlerdeki yaşamı öğrenmek için kültür gezisidir. Tur sonrası Pompei'de öğle yemeği molası. Ardindan Via Nuova Marina Liman yolunu takiben Napoli'ye varıyoruz. Şehrin en eski katedrali Chiesa della Pieta dei Turchini gezisi ve sonrasinda Napoli'nin merkezindeki Via Medina caddesinde alışveriş yapabilmek için serbest zaman. Tur sonrası buluşma ve geceleme otelimizde.
Napoli - Pompei Turu : 90 €uro ( Tura Kayıt Esnasında %50 indirimli 45 € )

 2. Gün Napoli - Roma
Napoli Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından tur otobüsümüz ile Roma'ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından panoramik şehir turu. Dünya tarihinin ve İtalya'nın başkenti olan bu güzel şehirdeki turumuz esnasında Colleseum, Piazza Venezia, Piazza Republica, Roma'nın kudret simgesi Colosseo Amfi tiyatrosu panoramik olarak görülecektir. Tur bitiminde dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde Ekstra ücretli olarak düzenlenecek olan Roma Şaheserleri turuna katılabilirler. Roma Şaheserleri turumuzda taş taş üstünde bırakmadan, yürüyerek ve özel otobüsümiz ile her adım başı Roma'nın bir başka şaheserini görme imkanı bulabilirsiniz. Bu turumuzda ilk önce Venezia Meydanı'nı ardından da ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol Merdivenleri'ni ve İspanyol Meydanı'nı görüyoruz. Daha sonra Fontana di Trevi'yi (Aşk Çeşmesi) görmeye gidiyoruz. Yemek için verilecek serbest zamanın ardından, Roma'daki en ilginç merkezlerden olan Pantheon Tapınağı, heykel ve çeşmeleriyle ünlü meşhur Navona Meydanı'na kadar yürüyoruz. Ardından Vatikan'a gidiyoruz. Burada dünyanın en büyük katedrali olan San Pietro Katedrali'ni ve San Pietro Meydanı'nı görüyoruz. Tur bitimi otele transfer ve geceleme otelimizde.
Roma Şaheserleri Turu : 25 €uro

3. Gün Roma

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimize özel Ekstra ücretli olarak düzenlenecek olan Castel Romano Outlet Center ve Castel Gondolfo turuna katılabilirler. Bu turumuzda Roma'nın en büyük Outlet Center'larından Castel Romano'da alışveriş yapma imkanı bulup, Castel Gondolfo'da Papa'nın yazlık sarayını, muhteşem ortaçağ mimarisini ve göl manzarasını görme imkanı bulacaksınız. Tur bitiminde Roma otelimize transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra Ücretli olarak Grande Romantica gece turuna katılabilirler. Bu turda 7 tepe üzerine kurulu Roma'nın en romantik ve en güzel tepelerinden biri olan Giannicolo tepesine çıkıyoruz. Burada eşsiz Roma manzarasını izledikten sonra otobüsümüzle Roma'nın en tarihi semtlerinden biri olan birbirinden farklı ve güzel restorantlarının olduğu Trastevere bölgesine geçerek burada akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası buluşma ve bir kahve molası için ışıklar içinde Roma'yı ve Tiber ırmağını seyrederek Navona Meydanı'na hareket ediyoruz. Varışımızın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.
Castel Romano Outlet Center ve Castel Gondolfo Turu : 50 €uro
Grande Romantica Gece Turu : 25 €uro

4.Gün Roma-Floransa

Roma Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltımızın sonrasında  Floransa'ya hareket ediyoruz. Roma'dan Floransa'ya geçerken dileyen misafirlerimiz yol üzerinde Extra ücretli olarak düzenlenecek Orvieto turuna katılabilirler. Orvieto dünyanın en önemli ortaçağ miraslarından biridir. Beyaz ve siyah mermerlerle gotik ve barok sanatının güneşidir. Teleferikle şahin tepesi adı verilen şehre varışımızın ardından şarap mahzenleri ve otantik görüntüsü ile Orvieto 1290'lı yılların kokusunu tüm sokaklarında soluyacak, keşke bir gece burada kalsaydık diyeceksiniz. Turumuz sonrası Floransa yolculuğumuza devam ediyoruz. Floransa'ya varışta panoramik şehir tanıtım turumuza başlıyoruz. Bu turda göreceğimiz Ponte Vecchio Floransa'nın yerini gösteren bir işaret taşı gibidir.14.yüzyılda tamamlanan ve üst kısmı kapalı olan köprünün eşi ve benzeri yoktur. Köprünün üzerinden bulunan yolun her iki tarafında,16. yüzyıldan beri burada olan kuyumcu mağazaları bulunmaktadır. Mağazaların üzerinde bulunan koridor Pitti Sarayı ile Uffizi müzesini birbirine bağlamaktadır. Signoria Meydanı; bu meydanda bulunan heykeller, meydanı bir açık hava müzesi haline getirmiştir. Solda, atın üzerindeki büyük heykel, Giovanni da Bologna tarafından yapılan “Küçük Cosimo'ya” (Medici) aittir. Neptun Çeşmesi'nin (Poseidon Çeşmesi,1576) hemen yanındaki bronz levha da rahip Savonarola'nın burada yakıldığını işaret etmektedir. Palazzo Vecchio'nun ön tarafında şanlı Marzocco ya da Floransa'nın Aslanı, ünlü Judith ve Holophernes'in Donatello tarafından yapılan heykelleri ve Michelangelo tarafından yapılan Davide ve Hecules heykellerinin birer kopyası bulunmaktadır. Duomo Katedrali, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Uffizi Galerisi, Palazzo Vecchio görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
Orvieto Turu: 25 €uro

5.Gün Floransa

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Ekstra ücretli olarak Pisa - Siena - San Gimignano turu'na katılabilirler. Siena İtalya'nın en yoğun sanat çalışmalarının yapıldığı ve en pahalı antika dükkanlarının bulunduğu bir kent olarak bilinmektedir. Siena'da göreceğimiz yerler arasında, Duomo Katedrali, Piazza del Campo, La Ragnosa Kulesi, şimdilerde belediye binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halen yansıtan dar sokakları bulunmaktadır. Siena gezisinin ardından Pisa'ya hareket. Pisa Kulesi, Katedral ile vaftizhanenin bulunduğu Miracolo meydanı gezileri ardından serbest zaman. San Gimignano çok iyi korunmuş olan bir ortaçağ kasabasıdır. Etrafı surlarla çevrilidir.12. ve 13. yüzyıldan kalan kuleleri, dar sokakları, hediyelik eşya dükkanları ve üzüm bağları ile tarih kokan bir kasabadır. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.
Pisa - Siena - San Gimignano Turu : 100 €uro

6. Gün Floransa-Venedik
Floransa Otelimizde yapacağımız son sabah kahvaltımızın sonrasında tur otobüsümüz ile Venedik Tronchetto meydanına varıyoruz. Varışımızın ardından panaromik şehir turumuz için San Marco Meydanı'nda gidiyoruz. Ünlü kafelere ve şık mağazalara ev sahipliği yapan San Marco meydanında üzeri kapalı galerilerle çevrili büyük bir mermer salon şeklinde olan San Marco'nun Aslanı ve San Teodoro'nun heykelleri bulunan granit sütunlar, İstanbul'dan getirilmiştir. Ardından San Marco Bazilikası'nı görüyoruz. Bazilika on iki havariden birisi olan San Marco'nun kemiklerini muhafaza etmek amacı ile 1063 ve 1073 yılları arasında, Avrupa ve Bizans karışımı bir tarzda inşa edilmiştir. Daha sonra Dükler Sarayı'nı görüyoruz. Venedik'in bir güç ve şöhret sembolü olan saray, aynı zamanda hem Düka'nın ikamet yeri, hem de hükümetin bulunduğu yer idi. Beyaz ve pembe mermerin oluşturduğu sevimli geometrik şekillerin düzeni ön cepheye büyüleyici bir ifade kazandırmaktadır. Yaklaşık 2 km. uzunluğunda olan büyük kanalda, Patrici'lerin yaşamış olduğu 200 adet 12. ve 18. yüzyıla ait mermer saraylar yan yana sıralanmıştır. Çan Kulesi , saat kulesi, son nefes köprüsü gezilecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde Ekstra ücretli olarak düzenlenecek olan Gondol turuna ve Murano & Burano turumuza katılabilirler. Venedik'in hemen yanında bulunan Murano ve Burano adalarında ünlü Murano cam işlemeciliğinin inceliklerini ve Burano'nun kendine has evlerini görme imkanı bulacağız. Turumuz sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Gondol Turu : 25 €uro
Murano - Burano Turu : 40 €uro

7. Gün Venedik-Milano

Venedik Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltımızın sonrasında  Milano'ya hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde rehberimiz eşliğinde Ekstra ücretli olarak organize edilecek Verona & Garda Gölü turuna katılabilirler. Bu turumuzda tarihin en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo ve Jülyet'in evinin de bulunduğu, Roma'daki Colosseumdan sonra İtalya'daki en büyük arenaya sahipliği yapan kuzey İtalya'nın dükler şehri Verona'yı görüyoruz. Daha sonra kuzey İtalya'daki göller bölgesinin en büyük örneklerinden olan Garda Gölü ve Sirmione Köyü göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından akşam üstü Milano'ya transfer ve varışımızın ardından Milano ponaromik şehir turu. İtalya'nın en büyük şehri Milano'da Duomo Katedrali, Fortezza Kalesi, ortaçağın en büyük alışveriş merkezi La Galeria'yı görüyoruz. Ayrıca moda ve sanatın başkenti Milano'nun birbirinden ünlü mağazalarına ev sahipliği yapan bu şehrin dünyaca ünlü cadde ve sokaklarında gezme imkanı bulacaksınız. Tur bitimi Milano otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Verona - Garda Turu : 60 € (Tura Kayıt Esnasında indirimli 40 €)

8. Gün Milano - İstanbul

Milano Otelimizde alacağımız son  sabah kahvaltımızın sonrasınsa odaları boşaltma ve rehberinizin belirleyeceği saatte otelden Milano havalimanına transfer. Check-in işlemleri ardından Türk Hava Yolları'nın TK-1896 tarifeli seferi ile saat 10:00'da İstanbul'a hareket. Türkiye saati ile 14:10'da İstanbul'a varış tur hizmetlerinin sona erişi

TURA KAYIT ESNASINDA 9 EKSTRA TUR %25 İNDİRİMLİ

510 €uro Yerine, Sadece 380 €uro

1.Milano - Verona Turu 100 €
2.Gondol Turu 25 €
3.Murano - Burano Turu 40 €
4.Pisa - Siena - San Gimignano Turu 100 €
5.Orvieto Turu 25 €
6.Roma Şaheserleri Turu 25 €
7.Castel Romano Outlet Center ve Castel Gondolfo Turu 50 €
8.Grande Romantica Gece Turu 25 €
9.Napoli - Pompei Turu 90 €
10.Amalfi Sahilleri İncisi Sorrento Turu 30 €

PAKET ALMAK İSTEMEYEN MİSAFİRLERİMİZ KAYIT ESNASINDA SADECE İNDİRİMLİ OLARAK NAPOLİ - POMPEİ VE MİLANO - VERONA TURLARINI İNDİRİMLİ ALABİLİRLER.
Milano - Verona Turu : 100 €uro (Tura Kayıt Esnasında %50 İndirimli 50 €)
Napoli - Pompei Turu : 90 €uro  (Tura Kayıt Esnasında %50 İndirimli 45 € )

Tur öncesi kayıt esnasında bu 2 paket dışında turlar seçilerek alınamaz

Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:349 €uro

 

İTALYA TUR ÜCRETLERİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Hava yolları ile Istanbul (IST)- Milano- Napoli- İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti.
 • Uçak Biletine ait olan Havalimanı vergileri: 150 euro
 • Panoramik Napoli,Roma,Floransa,Venedik şehir tanıtım turları
 • Italya'da Havaalanı - Otel - Hava alanı transferleri
 • Roma’da 2 gece,Floransa (Montecatini) 2 gece ,Venedik (Lido di Jesolo, Mestre, Di Piave, Padova veya Treviso) bölgelerinde 2 gece,Napoli'de 1 gece Toplam: 7 Gece oda ve kahvaltı konaklama
 • İtalya tur programındaki Tüm şehirler arası grup transferleri
 • İtalya Turu için geçerli Zorunlu Meslek Sigortası ; 15 euro (iptal iadesi mümküm değildir)
 • İtalya turu süresince Rehberlik Hizmetleri

İTALYA TUR ÜCRETLERİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

 • İtalya'daki Otel ekstra harcamalarınız,Öğle ve Akşam yemekleri, icecekler.
 • İtalya (Şengen) Vize Ücreti : 150 €. ( Acentemize ödenir-Yeşil Pasaport'a Vize Yoktur)
 • Yurt Dışı Çıkış Verigi : 150 TL (Bankalara veya Maliye gişesine ödenir)
 • İtalya'da Tur görevlisi tarafından Extra olarak düzenlenen turlar ve ücretleri.
 • Roma, Floransa,Napoli ve Venedik'teki Şehir vergileri (Otellere ödenir)
 • Venedik’te vaporetto ücreti : 15 €uro (Tur görevlisine ödenir)
 • İtalya Şehir vergileri Gecelik Kişibaşı:2,4,6 Euro Otellerde Resepsiyonlara Ödenir
 • Şöför Bahşişleri Kişibaşı: 5 €uro (isteğe bağlı)
 • Fazla Bagaj ücretleri
  İTALYA TUR ACIKLAMALARI:
 • Otel isimleri örnek isimler olup,yanlarındaki "V.B" veya benzeri'nin kısaltmasıdır
 • Venedik’de (Di Piave, Padova), Floransa’da Montecatini, Roma’da merkeze 15-25 km mesafelerdeki otellerde
  konaklanılmaktadır.
 • İtalya Gezi bedeli Nakit ödemelerde geçerlidir. Kredi kartınıza + Banka Kur farkı ile Taksit yapılır
 • İtalya’nın çeşitli şehirlerinde oteller gecelik 2-4–6 €uro arasında değişen turist Şehir vergisi uygulamaktadırlar Bu vergiler fiyatlarımıza dahil değildir,Bu vergiler direkt olarak otele ödenecektir.
 • Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente
   girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
 • Italya Şengen Vizesi nedeniyle Gezi tarihlerinden en geç 15 gün önce müracat ediniz
 • Gruplara-Şirketlere özel Italya Tur programları Bayi ve Promosyon Gezileri yapılır.
 • Yukaridaki Program Genel Tur Tanıtımıdır. Tur programı zorunlu hallerde tamamını uygulamak   şartı ile rehberiniz tarafından parkur değiştirilebilir.
 • Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin,Alandaki tur görevlilerinin Rehberinizin isim ve telefon numaraları vb final bilgiler  hareket tarihlerinden 48 saat önce acentemizden teyid edilmesi gerekmektedir.
 • E-Mail listemize üye olursaniz promosyon ve indirimlerden düzenli olarak haberdar olursunuz
 • Yurtdışı gezilerinde gezi bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli süreli pasaport olması mecburidir.
 • Italya Turuna katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.