Balkan Turu

Tur açıklaması:: Pegasus ile VİZESİZ Balkan Turu Trebinje,İşkodra,Ohrid,Üsküp,Belgrad,Saraybosna gezileri dahil 5 Ülke Turu 7 Gece 8 Gün 4* Otellerde Kahvaltı Dahil Konaklama
Tur Fiyatı::449 €uro

Tur Programı

BALKANLAR‘DA 5 ÜLKE

7 Gece 8 Gün Oda ve Kahvaltı  Dahil Konaklama - Görülecek,Kalınacak Şehirler TREBINJE (1) İŞKODRA (1)  OHRID (2) USKUP (1) BELGRAD (1)  SARAYBOSNA (1) 

1. Gün  İSTANBUL - SARAYBOSNA - TREBİNJE

 Siz değerli misafirlerimizle Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde saat 09:05'de Tur görevlisi ile buluşma ve check-in işlemlerinin yapılması. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları'nın PC291 tarifeli seferi ile saat 12:05'de Saraybosna'ya hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından yerel saat ile saat 12.10'da Saraybosna'ya varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle birlikte Trebinje'ye hareket. İlk durağımız Mostar. Mostar'da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1556 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Daha sonra Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. İkinci durağımız ise Blagaj. Blagaj Bosna Hersek'in en değerli kentsel ve kırsal alanlarından biridir. Ardından tarihi dokusuyla korunan ve Türk köyü olarak bilinen Poçitel'i ziyaret ediyoruz. Poçitel ziyaretimizin ardından Trebinje otelimize transfer.

2. Gün  TREBiNJE - KOTOR - BUDVA - ST. STEFAN - BAR - İŞKODRA

Trebinje Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltımızın ardından panoramik şehir turumuzu takiben İşkodra'ya hareket. İlk olarak Adriyatik Denizi'nin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ'a giriş yapıyoruz. Daha sonra önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor'a hareket ediyoruz. Ardından muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar'ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva'ya gidiyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz ve balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur'lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde yenileme çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St. Stefan'ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında Bar üzerinden İşkodra yolumuza devam ediyoruz. Geceleme İşkodra otelimizde

3. Gün  İŞKODRA - TİRAN - OHRİD

İşkodra Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Ohrid'e hareket ediyoruz. İşkodra yoluna ilk durağımız Arnavutluk'un başkenti Tiran. Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binası, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı görülecek yerler arasındadır. Ohrid'e hareket ve varışta panoramik olarak Struga gezimize başlıyoruz. Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme. Geceleme Ohrid otelimizde.

4. Gün  OHRİD

Ohrid Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan St. Naum - Resne - Manastır turuna katılabilirler. Bu turumuzda Makedonya'nın en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından Resne'ye gidiyoruz. Burada İttihat ve Terakki'nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk-Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşmuş olan Resne'li Niyazi'nin Sarayı'nı ziyaret ediyoruz. Ardından Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısı'nı, Bedesten'i, Yeni Camii'yi, Haydar Kadı Camii'ni ve gezimizin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi'yi ve Atatürk Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid'deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi'ni görüyoruz. Turumuzun ardından Ohrid'deki otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz alternatif olarak yemekli müzikli Makedon Gecesi turuna katılabilirler. Yerel müzikler eşliğinde, Balkan mutfağının tadına bakıp, unutulmaz bir gece yaşayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer. Geceleme Ohrid otelimizde.

St. Naum - Resne - Manastır Turu (Öğle Yemekli) : 70 €uro
Makedon Gecesi: 40 €uro

5. Gün  OHRİD - GOSTİVAR - KALKANDELEN - ÜSKÜP

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından özel otobüslerimizle Üsküp'e hareket ediyoruz. İlk olarak Gostivar üzerinden Kalkandelen'e doğru gidiyoruz. Kalkandelen, Makedonya'nın kuzeybatısında, Polog bölgesi sınırları içinde yer alır. Şar Dağı eteklerine kurulu ve Pena Nehri kenarındadır. Başkent Üsküp ve manastırdan sonra ülkenin üçüncü büyük şehridir. 14.yüzyılda Kalkandelen bölgedeki birçok şehir gibi Osmanlı İmparatorluğu topraklarına katılmıştır. Türk egemenliğiyle beraber şehirde birçok açıdan değişiklikler, yenilikler görülmüştür. Ticaret açısından gelişmeye başlayan şehirde yeni binalar, hamam gibi yapılar kurulmuştur. Bu dönem ayrıca, Kalkandelen'deki Müslüman nüfusun da artıp baskın nüfus hâline gelmesini sağlamıştır. Söz konusu durumla bağlantılı olarak şehirde birçok cami, mescit, dinî yapı kurulmuştur. Bunlar içinde 1438 yılında yapılan Alaca Cami birçok yönüyle önemlidir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde Kalkandelen, önemli bir ticaret merkezi olduğu gibi, tarım, zanaat açısından da ön plana çıkmıştır. Bunların yanında şehir, askerî üs özelliği de taşımıştır. 1991 yılında Makedonya'nın Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti'nden bağımsızlığını ilan etmesiyle Kalkandelen, bağımsız Kuzey Makedonya Cumhuriyeti içinde bugününe gelmiştir. Pena Nehri'nin süslediği Kalkandelen ve çevresinde görülecek yerlerin arasında eski kale olan Leşok Manastırı, tarihi taş köprü,1400'lü yıllarda yapılan, renkli süslemeleriyle özgün bir mimari eser olan Alaca Camii bulunmaktadır. Ardından Üsküp'e hareket ve Üsküp şehir turuyla gezimize devam ediyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı'nın doğum yeri olan Üsküp'te göreceğimiz yerler arasında Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı'nı, Osmanlı Köprüsü'nü ve Davut Paşa Hamamı'nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı'na gidiyor ve Türk Çarşısı'ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan, 1550 tarihli Sulu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp'te günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy'ın 2. yarısında inşa edilmiş Kurşunlu Han ve Kapan Hanı'nı gördükten sonra Üsküp'ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş saat kulesi'ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii'ni görüyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk Çarşısı'nda alışveriş için serbest zaman. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme Üsküp otelimizde

6. Gün  ÜSKÜP - BELGRAD

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından özel otobüslerimizle Belgrad'a hareket.Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Zemun , Sava ve Tuna Nehri gemi turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak Zemun'a gidiyoruz. Zemun'da Avusturya-Macaristan dönemine ait köşkler, çarşı, meyhaneler sokağı, eski tiyatro, Zemun parkını görüyoruz. Ziyaretimizin ardından Sava ve Tuna nehri gemi turuna çıkıyoruz. Tarihteki gezintinin ardından yolumuzu Belgrad'a kadar sürdürüyoruz. Belgrad'a varışımızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapısı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme Belgrad otelimizde.

Zemun - Sava - Tuna Gemi Turu (Öğle Yemekli) : 55 €uro

7. Gün  BELGRAD - SARAYBOSNA

Belgrad Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Serbest zaman sonrası Saraybosna'ya hareket ediyoruz sehire varışımızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa'nın en müstesna çarşısı Başçarşı'da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi'ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman'ın akrabası Hüsrev Bey Camii'ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna'da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu'nu görüyoruz. Ardından I.Dünya Savaşı'nın çıktığı Latin Köprüsü'nü gezdikten sonra Osmanlı sebilinden su içiyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme Saraybosna otelimizde.

8. Gün  SARAYBOSNA - İSTANBUL

Saraybosna Otelimizde alacağımız son sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberinizin belirleyeceği saatte Saraybosna  havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC-292  sefer sayılı uçağı  ile saat 13:10'da İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 17.05'de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na varış ve Tur Hizmetlerinin sona erişi

EXTRA ÜCRETLİ (İndirimli) TURLAR

Kayıt esnasında Ödendiğinde 2 Alternatif Tur %20 İndirimlidir
125 €uro yerine, sadece: 100 €uro
1.St. Naum-Resne-Manastır Turu (öğle yemekli) 70 €uro
2.Zemun - Sava - Tuna (öğle yemekli) gemi Turu 55 €uro

**Makedon gecesi alternatif tur paketine dahil değildir.
Tur öncesi kayıt esnasında bu paket dışında turlar seçilerek alınamaz.

BALKANLAR TURUMUZDA KALINACAK ŞEHİRLER 4* OTELLER

TREBİNJE       : 4* SL INDUSTRY HOTEL VB.
İŞKODRA        : 4* LUANİ ARTE HOTEL VB.
OHRİD            : 4* MİZO HOTEL VB.
ÜSKÜP            : 4* KONTINANTEL HOTEL VB.
BELGRAD        : 4* MR.PRESIDENTHOTEL VB.
SARAYBOSNA : 4* BM INTERNATIONAL HOTEL
VB.

Not: V.B : Veya Benzeri // Tur fiyatları Bilet fiyatlarındaki artışlar nedeni ile satıldıkça değişip yükselmektedir


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Pegasus ile Balkanlarda 5 Ülke 8 Gün 7 Gece 4* Otelerde O.K Konaklama. Vize Yok
Başlangıç tarihi: 14 Nisan 2024Bitiş Tarihi: 21 Nisan 2024
2 Kişilik odada kişi başı:549 euro
İlave kişi ücreti:549 euro
Tek kişilik oda:729 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 euro
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 549 euro
Pegasus ile Balkanlarda 5 Ülke 8 Gün 7 Gece 4* Otelerde O.K Konaklama. Vize Yok
Başlangıç tarihi: 21 Nisan 2024Bitiş Tarihi: 28 Nisan 2024
2 Kişilik odada kişi başı:699 euro
İlave kişi ücreti:699 euro
Tek kişilik oda:879 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 euro
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 699 euro
Pegasus ile Balkanlarda 5 Ülke 8 Gün 7 Gece 4* Otelerde O.K Konaklama. Vize Yok
Başlangıç tarihi: 28 Nisan 2024Bitiş Tarihi: 05 Mayıs 2024
2 Kişilik odada kişi başı:549 euro
İlave kişi ücreti:549 euro
Tek kişilik oda:729 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 euro
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 549 euro
Pegasus ile Balkanlarda 5 Ülke 8 Gün 7 Gece 4* Otelerde O.K Konaklama. Vize Yok
Başlangıç tarihi: 05 Mayıs 2024Bitiş Tarihi: 12 Mayıs 2024
2 Kişilik odada kişi başı:599 euro
İlave kişi ücreti:599 euro
Tek kişilik oda:779 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 euro
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 599 euro
Pegasus ile Balkanlarda 5 Ülke 8 Gün 7 Gece 4* Otelerde O.K Konaklama. Vize Yok
Başlangıç tarihi: 12 Mayıs 2024Bitiş Tarihi: 19 Mayıs 2024
2 Kişilik odada kişi başı:599 euro
İlave kişi ücreti:599 euro
Tek kişilik oda:779 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 euro
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 599 euro
Pegasus ile Balkanlarda 5 Ülke 8 Gün 7 Gece 4* Otelerde O.K Konaklama. Vize Yok
Başlangıç tarihi: 19 Mayıs 2024Bitiş Tarihi: 26 Mayıs 2024
2 Kişilik odada kişi başı:549 euro
İlave kişi ücreti:549 euro
Tek kişilik oda:729 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 euro
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 549 euro
Pegasus ile Balkanlarda 5 Ülke 8 Gün 7 Gece 4* Otelerde O.K Konaklama. Vize Yok
Başlangıç tarihi: 26 Mayıs 2024Bitiş Tarihi: 02 Haziran 2024
2 Kişilik odada kişi başı:549 euro
İlave kişi ücreti:549 euro
Tek kişilik oda:729 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 euro
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 549 euro
Bayramda Pegasus ile Balkanlarda 5 Ülke 8 Gün 7 Gece 4* Otelerde O.K Konaklama. Vize Yok
Başlangıç tarihi: 16 Haziran 2024Bitiş Tarihi: 23 Haziran 2024
2 Kişilik odada kişi başı:749 euro
İlave kişi ücreti:749 euro
Tek kişilik oda:929 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 euro
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 749 euro
Pegasus ile Balkanlarda 5 Ülke 8 Gün 7 Gece 4* Otelerde O.K Konaklama. Vize Yok
Başlangıç tarihi: 30 Haziran 2024Bitiş Tarihi: 07 Temmuz 2024
2 Kişilik odada kişi başı:549 euro
İlave kişi ücreti:549 euro
Tek kişilik oda:729 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 euro
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 549 euro

BALKANLAR TURUNA  DAHİL OLAN HİZMETLER 

 • Pegasus  Hava Yolları  ile İstanbul (SAW) – Saraybosna- İstanbul (SAW) Uçak Bileti 
 • 4* Oteller  veya benzerlerinde 7 Gece Sabah Kahvaltısı Dahil Konaklama
 • Uçak Biletine ait Hava Limanı  Vergileri :150 euro
 • Saraybosna'da Alan / Otel / Alan Transferleri 
 • Şehirlerarası grup transferleri
 • Zorunlu TURSAB Seyahat Sigortası (15 euro Seyahat sigortası değildir)
 • Panoramik Şehir Turları
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri

BALKANLAR TURUNA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 
 • Öğle ve Akşam Yemekleri,içecekler
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı Vergisi : 150 TL  (Bankalara veya Hava alanındaki Maliye gişesine ödenir)
 • 30.000 €uro Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası(15 €uro) (İsteğe Bağlı,Kesinlikle Tavsiye ediyoruz)
 • Ekstra Turlar ve ücretleri (İsteğe Bağlı)
 • Tüm Kişisel Harcamalarınız
 • Fazla Bagaj Ücretleri
 • Müze Ören Yerleri giriş ücretleri 
 • Şehir Konaklama vergileri gecelik kişi başı:3 euro- 4 euro vb kalınacak otellere ödenir

Tur fiyatları Bilet fiyatlarındaki artışlar nedeni ile satıldıkça değişip yükselmektedir