Balkan Turu - Atol Turizm

Balkan Turu

Tur açıklaması:: Balkanlar'da Turk Hava Yolları ile VİZESİZ Saraybosna, Belgrag ,Üskup, Ohrid, Kalkandelen, Tiran,Budva, Kotor,Mostar,Podrorica, dahil 5 Ülke Turu 7 Gece 8 Gün O.K Konaklama
Tur Fiyatı::399 €uro

Tur Programı

1.Gün : İstanbul – Tiran – Elbasan – Ohrid

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali …. Kontuarı önünde buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK1073 sefer sayılı uçağı ile saat 07:45’de Tiran’a hareket. Saat 08:25’de Tiran’a varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle Tiran şehir turu için alandan hareket ediyoruz. 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi, 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran turumuzun ardından Elbasan’dan geçerek Balkanlar’ın incisi Ohrid’e hareket ediyoruz. Varışımız sonrası Balkanların en büyük göllerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid şehrinde gerçekleştirilecek olan tur esnasında; Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Pir Mehmet Hayati Camii ve tekkesi ile Bedesten, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi ve sivil mimari örnekleri teşkil eden tarihi Ohri sokakları görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Ohrid Gölü Tekne Turuna katılabilirler.(10 EUR). Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

 

2.Gün : Ohrid – (St.Naum) –Resne – Bitola (Manastır) – Üsküp

Otelde alınan kahvaltının ardından Bitola (Manastır)’a yolculuk. Dileyen misafirlerimiz Rehbberimizin düzenleyeceği ekstra Ohrid Gölünün doğduğu yer ve muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan St.Naum turuna katılabilirler.(15EUR) Slav Ortodoks Mezhebinin, Kiril Alfabesinin doğduğu ve şehrin azizlerince Cennetin Tasviri olarak nitelendirilen bu doğa harikası ziyaretin ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Resne’de İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’li Niyazi Bey’in sarayını görerek Bitola’ya varışımızı gerçekleştiriyoruz. Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında; Şirok Sokak, Türk Çarşısı, Bedesten, İshak Paşa ve Yeni Camii, Saat Kulesi görülerek gezinin en duygusal anlarını yaşayacağımız Atatürk’ün mezun olduğu Manastır Askeri İdadi binası ile Atatürk Anı Odası Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Programın ardından başkent Üsküp’e hareket ediyoruz. Üsküp’e varış ile panoramik şehir turu. Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan yarım günlük panoramik turumuzda; Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale Surları, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar dış mekan anlatımları ile gezilecek yerler arasında bulunmaktadır.Ziyaretlerimizin ardından Türk Çarşısı’nda alışveriş için serbest zaman. Buluşmanın ardından otele transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.


3.Gün : Üsküp – Kosova (Priştina – Prizren) – Üsküp

Otelde alınan kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Rehberimizin düzenleyeceği ekstra günlük Kosova (Priştina – Prizren) turuna katılabilirler.(45 EUR)  Kosova yolculuğu başlangıcı. Sınır geçişi sonrasında nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman Arnavutlardan oluşan, dünyanın en genç devletlerinden Kosova’nın başkenti Priştina’ya yolculuk.  Priştina varışı ile şehir turumuza başlıyoruz. Rahibe Teresa Caddesi, 15. yy.’da Sultan Beyazıt tarafından yaptırılmış Çarşı Camii, 19.yy. eseri olan saat kulesi, 1461 yılında II. Fatih Sultan Mehmed tarafından inşa edilen Sultan Murad Camii, Hamam, 16.yy.’da inşasına başlanıp 19.yy.’da tamamlanabilmiş Yaşar Paşa Camii, Kosova Bilim ve Sanat Akademisi olarak kullanılan 19. yy.’dan kalma Osmanlı konağı görülecek yerler arasında yer almaktadır. Şehir turumuz ardından uçuş saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Rehberimizin düzenleyeceği ekstra Prizren – Sultan Murat Hüdavendigar Türbesi turuna katılabilirler.(30 EUR)  Turumuzda ilk olarak Kosova Meydan Muharebesine sahne olan Kosova Ovası ve burada şehit düşen Sultan Murat Hüdavendigar türbesini ziyaret. Ziyaretin ardından devam eden yolculukla Prizren kentine varış. Ülkede Türk nüfusunun en yoğun olduğu ve Balkanların en şirin şehirlerinden biri olan Prizren’de kent turu. Şadırvan Meydanı, Halveti Tekkesi, Sinan Paşa Camii, Bayraklı Cami ve Prizren Köprüsü ziyaretleri sonrası fotoğraf ve kahve molası.Buluşmanın ardından Üsküp dönüş yolculuğu. Sınır geçişinin ardından devam eden yolculukla Üsküp konaklama noktasına varış. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Rehberimizin düzenleyeceği ekstra Makedon Gecesi Turuna katılabilirler.(30 EUR)


4.Gün : Üsküp – (Matka Kanyonu) – Belgrad

Otelde alınan kahvaltının ardından Belgrad’a hareket. Dileyen misafirlerimiz Rehberimizin düzenleyeceği ekstra Matka Kanyonu Turuna katılabilirler.(10 EUR) Eşsiz güzelliği ile bilinen Matka kanyonunda keyifli yürüyüş ve eşsiz doğa manzaralarında fotoğraf molası ile programımızı gerçekleştiriyoruz. Turumuz ardından Belgrad yolculuğu devamı. Sırbistan sınır geçişi ile devam eden yolculukla başkent Belgrad’a varış ile şehir turu. Yeni Belgrad, Usce Alışveriş merkezi, Tarihi Brankov Köprüsü, Taş Meydan, Slaviya Meydanı, Aziz Sava Kilisesi, Eski Saray, Yeni Saray ve Meclis binası, Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Megdan, Mora fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad galibi heykeli, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri müze, Saat kapı ve Müzesi,  İstanbul Kapı, Nebojşa Kulesi, Saborna Kilisesi yapıları ile Kale Meydan gördükten sonra Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüş turumuza başlıyoruz. Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III.Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait bir çok büyük ve etkileyici binayı barındıran Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni görerek turumuzu noktalıyoruz. Dileyen misafirlerimiz Rehberimiz tarafından düzenlenecek olan Tuna ve Sava Nehri Tekne Turu’na katılabilirler.(10 EUR). Geceleme otelimizde.


5.Gün : Belgrad – Saraybosna

Otelde alınan kahvaltının ardından Saraybosna’ya hareket. Bosna Hersek sınır geçişi ile devam eden yolculukla başkent Saraybosna’ya varış ve panoramik şehir turu. Dileyen misafirlerimiz Rehberimizin düzenleyeceği extra, savaş dönemi 2,5 yıl süren kuşatma boyunca şehrin ihtiyaçlarını karşılayan Savaş Tüneli ve Müzesi Turuna katılabilirler.(Girişler dahil 10 EUR) Ziyaretin ardından şehrin kalbi Başçarşı’ya varış. Osmanlı ve Avusturya – Macaristan dönemine ait izleri günümüze kadar korunmuş başçarşıda; Sebil Çeşmesi, Gazi Hüsrev Bey külliyesi ve yapıları, Kurşunlu Medresesi, Moriç Han, Saat Kulesi ve Bedesten dış mekan anlatımları ile devam eden  turda Ferhadiye Caddesi üzerinde Saraybosna Gülleri, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu ve şehrin II.Dünya Savaşı sonrası bağımsızlığını simgeleyen Sonsuzluk ateşini görüyoruz. Pazar katliamının yaşandığı Markale pazarı ve Dünya Savaşı’nın patlak vermesine sebep olarak gösterilen Latin Köprüsü’nü ziyaret ettikten sonra çarşıda serbest zaman. Buluşma sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.


6.Gün : Saraybosna  (Travnik – Vrelo Bosna)

Otelde alınan kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Rehberimizin ekstra düzenleyeceği Travnik - Vrelo Bosna Turuna katılabilirler.(45 EUR) Ziyaretimizin ilk durağı olan Vrelo Bosna Milli Parkına hareket. Igman dağının eteklerinde, Bosna nehrinin kaynağının da yer aldığı, eski Yugoslavya’nın lideri Mareşlal Tito’nun emriyle düzenlenmiş olan ve içerisinde mükemmel yürüyüş parkurları, faytoncuları, otantik kahvehaneleriyle ünlü, Saraybosna’nın en büyük milli parkı olan Vrelo Bosna’da keyifli yürüyüş ve fotoğraf molası. Buluşma sonrası Travnik yolculuğu. Tarihi stratejik önemine istinaden Vezirler şehri olarak anılan Travnik’te kent turu. Roma dönemine ait Travnik Kalesi, Alaca Camiisi, Süleymaniye Camisi dış mekan anlatımları ile Nobel Barış ödüllü yazar Ivo Andric'in evini görüyoruz. Özellikle Balkan coğrafyasında yaşanan etnik ayrımcılığın nedenlerini etkin üslupla en güzel şekilde anlatan ünlü yazarın müzeye çevrilmiş olan evini ziyaret ettikten sonra Fatih Sultan Mehmet'in su içtiği rivayet edilen Göksu (Plava Voda) görülmesinin ardından başkent Saraybosna’ya yolculuk. Varışımız sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Rehberimizin düzenleyeceği ekstra Boşnak Gecesi Turuna katılabilirler.(40 EUR)

 

7.Gün : Saraybosna – Konjic -  Mostar – Poçitel – Trebinje veya Çevresi (Dubrovnik)

Otelde alınan kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve araçla buluşma. Mostar yolculuğu başlangıcı. Güzergah üzerinde Neretva Nehri’nin kıyısına kurulu, tarihi II.Mehmet Köprüsü ve otantik mimarisi ile göze çarpan Konyic şehrinde fotoğraf ve kahve molası. Dileyen misafirlerimiz Rehberimizin düzenleyeceği ekstra Bunker Turuna katılabililrler.(25 EUR) Josip Broz Tito tarafından 1953-79 yılları arasında yaptırılan, 1992-95 Bosna savaşında ortaya çıkan, 6.500 metrekare alana sahip 350 kişinin 6 ay boyunca dışarıdan hiç destek almadan yaşayabileceği 24 ton Atom Bombasına dayanıklı ve dünyada bilinen en büyük sığınaklar arasında gösterilen Bunker müzesi turunun ardından Mostar yolculuğu devamı. Neretva nehir manzaraları eşliğinde ilerleyen yolculukla Mostar’a varış. Yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda; Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen, 1993 yılında Hırvat topçusu tarafından yıkılan ve 2004 yılında restorasyonu tamamlanan Mostar Köprüsü, Eğri Köprü, Koski Mehmet Paşa Camii ile çarşı ziyaretleri. Turumuzun ardından konaklama noktasına yolculuk.  Güzergah üzerinde dileyen misafirlerimiz Rehberimizin ekstra düzenleyeceği Blagay Turuna katılabilirler.(10 EUR) 15. yüzyıldan itibaren Osmanlı eserleriyle donatılmış 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış şirin Osmanlı köyü Poçitel’e uğruyoruz.  Poçitel’de keyifli kahve – fotoğraf molasının ardından  otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Rehmerimiz tarafından ekstra olarak organize edilecek Dubrovnik Akşam Turuna katılabilirler.(45 EUR ) (Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli kullanılabilir Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir.) Programımızda, Dubrovnik şehrini akşam panoramik olarak keşfediyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış Stradun Caddesinin ikiye böldüğü tarihi şehirde muhteşem surları, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesi, Fransisken Manastırı, Rektörlük Sarayı, Liman ve şehir kapıları, Sponza Sarayı, Onofrio Çeşmesi, Saat Kulesi ve diğer önemli yapılar görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer.


8.Gün : Trebinje – Kotor – Budva – Podgorica

Otelde alınan kahvaltının ardından, dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a yolculuk. Sınır geçişi ile ilk durağımız tarih ve doğa cenneti, turistik cazibe merkezi Kotor Körfezi ve şehrine varış.  Varışımızın ardından Stari Grad (Eski Şehir) turunda zamanda yolculuğa çıkıyoruz. Otantik dar Kotor sokaklarında keyifli fotoğraf molası ve serbest zamanın ardından buluşma ile başkent Podgorica’ya yolculuk. Budva’dan geçerek, dönemin balıkçı köyü konumunda olan, yakın zamanda Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılan muhteşem St Stefan yarım adası ve Budva’yı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir noktada fotoğraf molası. Molanın ardından Podgorica havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK1088 sefer sayılı uçağı ile saat 20:55’de İstanbul’a hareket. Saat 23:40’da İstanbul’a varış ile program sonu.

 KONAKLAMA OTELİ Ohrid - 4* Oteller
 KONAKLAMA OTELİ 4* Üsküp Otelleri
 KONAKLAMA OTELİ Belgrad - 4* Oteller
 KONAKLAMA OTELİ 4* Saraybosna Otelleri
 KONAKLAMA OTELİ 4* Trebinje Otelleri

 

 

Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Türk Hava Yolları ile Balkanlar'da 6 Ülke 8 Gün 7 Gece Kahvaltı Dahil
Başlangıç tarihi: 18 Mayıs 2019Bitiş Tarihi: 25 Mayıs 2019
2 Kişilik odada kişi başı:439 euro
İlave kişi ücreti:439 euro
Tek kişilik oda:599 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 €uro
Ücretli çocuk:03-12 Yaş 279 €uro
Türk Hava Yolları ile Balkanlar'da 6 Ülke 8 Gün 7 Gece Kahvaltı Dahil
Başlangıç tarihi: 01 Haziran 2019Bitiş Tarihi: 08 Haziran 2019
2 Kişilik odada kişi başı:549 euro
İlave kişi ücreti:549 euro
Tek kişilik oda:699 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 189 €uro
Ücretli çocuk:03-12 Yaş 499 €uro
Türk Hava Yolları ile Balkanlar'da 6 Ülke 8 Gün 7 Gece Kahvaltı Dahil
Başlangıç tarihi: 08 Haziran 2019Bitiş Tarihi: 15 Haziran 2019
2 Kişilik odada kişi başı:489 euro
İlave kişi ücreti:489 euro
Tek kişilik oda:649 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 169 €uro
Ücretli çocuk:03-12 Yaş 459 €uro
Türk Hava Yolları ile Balkanlar'da 6 Ülke 8 Gün 7 Gece Kahvaltı Dahil
Başlangıç tarihi: 15 Haziran 2019Bitiş Tarihi: 22 Haziran 2019
2 Kişilik odada kişi başı:439 euro
İlave kişi ücreti:439 euro
Tek kişilik oda:599 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 €uro
Ücretli çocuk:03-12 Yaş 279 €uro
Türk Hava Yolları ile Balkanlar'da 6 Ülke 8 Gün 7 Gece Kahvaltı Dahil
Başlangıç tarihi: 16 Haziran 2019Bitiş Tarihi: 23 Haziran 2019
2 Kişilik odada kişi başı:439 euro
İlave kişi ücreti:439 euro
Tek kişilik oda:599 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 €uro
Ücretli çocuk:03-12 Yaş 279 €uro
Türk Hava Yolları ile Balkanlar'da 6 Ülke 8 Gün 7 Gece Kahvaltı Dahil
Başlangıç tarihi: 22 Haziran 2019Bitiş Tarihi: 29 Haziran 2019
2 Kişilik odada kişi başı:439 euro
İlave kişi ücreti:439 euro
Tek kişilik oda:599 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 €uro
Ücretli çocuk:03-12 Yaş 279 €uro
Türk Hava Yolları ile Balkanlar'da 6 Ülke 8 Gün 7 Gece Kahvaltı Dahil
Başlangıç tarihi: 23 Haziran 2019Bitiş Tarihi: 30 Haziran 2019
2 Kişilik odada kişi başı:439 euro
İlave kişi ücreti:439 euro
Tek kişilik oda:599 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 €uro
Ücretli çocuk:03-12 Yaş 279 €uro
Türk Hava Yolları ile Balkanlar'da 6 Ülke 8 Gün 7 Gece Kahvaltı Dahil
Başlangıç tarihi: 29 Haziran 2019Bitiş Tarihi: 06 Temmuz 2019
2 Kişilik odada kişi başı:499 euro
İlave kişi ücreti:499 euro
Tek kişilik oda:649 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 189 €uro
Ücretli çocuk:03-12 Yaş 499 €uro
Türk Hava Yolları ile Balkanlar'da 6 Ülke 8 Gün 7 Gece Kahvaltı Dahil
Başlangıç tarihi: 30 Haziran 2019Bitiş Tarihi: 07 Temmuz 2019
2 Kişilik odada kişi başı:439 euro
İlave kişi ücreti:439 euro
Tek kişilik oda:599 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 €uro
Ücretli çocuk:03-12 Yaş 279 €uro
Türk Hava Yolları ile Balkanlar'da 6 Ülke 8 Gün 7 Gece Kahvaltı Dahil
Başlangıç tarihi: 03 Ağustos 2019Bitiş Tarihi: 10 Ağustos 2019
2 Kişilik odada kişi başı:439 euro
İlave kişi ücreti:439 euro
Tek kişilik oda:599 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 €uro
Ücretli çocuk:03-12 Yaş 279 €uro
Türk Hava Yolları ile Balkanlar'da 6 Ülke 8 Gün 7 Gece Kahvaltı Dahil
Başlangıç tarihi: 14 Eylül 2019Bitiş Tarihi: 21 Eylül 2019
2 Kişilik odada kişi başı:439 euro
İlave kişi ücreti:439 euro
Tek kişilik oda:599 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 €uro
Ücretli çocuk:03-12 Yaş 279 €uro
Türk Hava Yolları ile Balkanlar'da 6 Ülke 8 Gün 7 Gece Kahvaltı Dahil
Başlangıç tarihi: 05 Ekim 2019Bitiş Tarihi: 12 Ekim 2019
2 Kişilik odada kişi başı:399 euro
İlave kişi ücreti:399 euro
Tek kişilik oda:579 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 €uro
Ücretli çocuk:03-12 Yaş 219 €uro

BALKANLAR TURUNA  DAHİL OLAN HİZMETLER 

 • Türk Hava Yolları  ile İstanbul – Tiran  / Tiran- İstanbul Uçak Bileti 
 • 4* Oteller  veya benzerlerinde 7 Gece Sabah Kahvaltısı Dahil Konaklama
 • Uçak Biletine ait Hava Limanı  Vergileri
 • Tiran'da Alan / Otel / Alan Transferleri 
 • Zorunlu TURSAB Seyahat Sigortası (15 €)
 • Panoramik Şehir Turları
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri

BALKANLAR TURUNA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 
 • HIRVATİSTAN VİZESİ 
 • ÖĞLE ve AKŞAM TEMEKLERİ,İÇECEKLER
 • YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI (SADECE BANKAYA YA DA HAVA LİMANI VERGİ OFİSİNE ÖDENİR) ( 15 TL )
 • 30.000 € TEMİNATLI  SAĞLIK SİGORTASI (15 €uro) (İSTEĞE BAĞLI)
 • TUR PROGRAMINDA BELİRTİLEN ALTERNATİF -Ekstra TURLAR (İSTEĞE BAĞLI)
 • TÜM KİŞİSEL HARCAMALARINIZ
 • FAZLA BAGAJ ÜCRETLERİ
 • MUZE VE OREN YERLERI GIRISLERI (İSTEĞE BAĞLI)