Balkan Turu

Tur açıklaması:: THY ile VİZESİZ Balkan Turu Saraybosna, Belgrad ,Üskup, Ohrid, Kalkandelen, Tiran,Budva, Kotor,Mostar dahil 5 Ülke Turu 7 Gece 8 Gün O.K Konaklama
Tur Fiyatı::399 €uro

Tur Programı

BALKANLAR‘DA 5 ÜLKE

7 GECE 8 GÜN ODA ve KAHVALTI DAHİL KONAKLAMA

USKUP (1) OHRID (2) İŞKODRA (1) TREBINJE (1) SARAYBOSNA (1) BELGRAD (1) 

1.Gün : ISTANBUL – ÜSKÜP

İstanbul Yeni Hava limanı Dış Hatlar Gidiş Terminali saat saat 04:25'de Tur Görevlisi ile buluşma. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK1003 tarifeli seferi ile saat 07:25'de Priştine’ye hareket.Yerel saat ile 07:50 ‘da varış. Pasaport , bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle ilk olarak Üsküp’e hareket ve varışta Üsküp turu.Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz.Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk çarşısı’na gidiyororuz.Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşumlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp‘te günümüzde 3 han binası kalmıştır.15.yy’ın 2 yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş saat kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii ‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından alternatif olarak düzenlenecek Matka Kanyonu turuna katılabilirler. Bu turumuzda doğa manzarası eşliğinde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Ardından Üsküp'teki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Matka Kanyonu Turu: 20 €uro

2.Gün : ÜSKÜP-KALKANDELEN - GOSTİVAR - OHRİD

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve Kalkandelen'e hareket. Kalkandelen, Makedonya'nın kuzeybatısında, Polog bölgesi sınırları içinde yer alır. Şar Dağı eteklerine kurulu ve Pena Nehri kenarındadır. Başkent Üsküp ve manastırdan sonra ülkenin üçüncü büyük şehridir. 14.yüzyılda Kalkandelen bölgedeki birçok şehir gibi Osmanlı İmparatorluğu topraklarına katılmıştır. Türk egemenliğiyle beraber şehirde birçok açıdan değişiklikler, yenilikler görülmüştür. Ticaret açısından gelişmeye başlayan şehirde yeni binalar, hamam gibi yapılar kurulmuştur. Bu dönem ayrıca, Kalkandelen'deki Müslüman nüfusun da artıp baskın nüfus hâline gelmesini sağlamıştır. Söz konusu durumla bağlantılı olarak şehirde birçok cami, mescit, dinî yapı kurulmuştur. Bunlar içinde 1438 yılında yapılan Alaca Cami birçok yönüyle önemlidir.Osmanlı İmparatorluğu döneminde Kalkandelen, önemli bir ticaret merkezi olduğu gibi, tarım, zanaat açısından da ön plana çıkmıştır. Bunların yanında şehir, askerî üs özelliği de taşımıştır. 1991 yılında Makedonya'nın Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti'nden bağımsızlığını ilan etmesiyle Kalkandelen, bağımsız Kuzey Makedonya Cumhuriyeti içinde bugününe gelmiştir. Pena Nehri'nin süslediği Kalkandelen ve çevresinde görülecek yerlerin arasında eski kale olan Leşok Manastırı, tarihi taş köprü,1400'lü yıllarda yapılan, renkli süslemeleriyle özgün bir mimari eser olan Alaca Camii bulunmaktadır. Ardından Gostivar'la gezimize devam ediyoruz. Turun bitiminde Ohrid'e varış. Ardından panoramik olarak Struga gezimize başlıyoruz. Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme. Geceleme Ohrid otelimizde.

3.GUN OHRID 

Ohrid Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan St. Naum - Resne - Manastır turuna katılabilirler. Bu turumuzda Makedonya'nın en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından Resne'ye gidiyoruz. Burada İttihat ve Terakki'nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk-Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşmuş olan Resne'li Niyazi'nin Sarayı'nı ziyaret ediyoruz. Ardından Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısı'nı, Bedesten'i, Yeni Camii'yi, Haydar Kadı Camii'ni ve gezimizin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi'yi ve Atatürk Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid'deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi'ni görüyoruz. Turumuzun ardından Ohrid'deki otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz alternatif olarak yemekli müzikli Makedon Gecesi turuna katılabilirler. Yerel müzikler eşliğinde, Balkan mutfağının tadına bakıp, unutulmaz bir gece yaşayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer. Geceleme Ohrid otelimizde.
St. Naum - Resne - Manastır Turu (Öğle Yemekli): 60 €uro
Makedon Gecesi:40 €uro

4.Gün : OHRİD - TİRAN - İŞKODRA

Ohrid Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltımızın ardından İşkodra'ya hareket. İşkodra yoluna ilk durağımız Arnavutluk'un başkenti Tiran. Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binası, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı görelecek yerler arasındadır. İşkodra'ya hareket ve geceleme otelimizde.


5.Gün : İŞKODRA - BAR - ST. STEFAN - BUDVA - KOTOR - TREBİNJE

İşkodra Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından  Trebinje'ye hareket ediyoruz. İlk durağımız Bar olacak ardından ikinci durağımız zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur'lu bir multi-milyardere satılması ile günümüzde yenileme çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St. Stefan'ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar'ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Sonrasında Adriyatik Denizi'nin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ'a giriş yapıyoruz. Daha sonra önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor'a hareket ediyoruz. Ardından Trebinje otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Dubrovnik turuna katılabilirler. Ardından otelimize transfer ve geceleme Trebinje otelimizde.
Dubrovnik Turu: 60 €uro ( Not: Yeşil Pasaportu ve Vizesi Olan Misafirlerimiz İçin )

6.Gün : TREBİNJE - POÇİTEL - BLAGAJ - MOSTAR - SARAYBOSNA

Trebinje Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltımızın ardından Saraybosna'ya hareket ediyorumuz. İlk durağımız Poçitel. Tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel'i ziyaret ediyoruz. Poçitel ziyaretimizin ardından ikinci durağımız Blagaj. Blagaj Bosna-Hersek'in en değerli kentsel ve kırsal alanlarından biridir. Ardından Mostar'a devam ediyoruz. Mostar'da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1556 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Daha sonra Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Ardından Saraybosna'ya hareket. Avrupa'nın en müstesna çarşısı Başçarşı'da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi'ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman'ın akrabası Hüsrev Bey Camii'ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna'da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu'nu görüyoruz. Ardından I.Dünya Savaşı'nın çıktığı Latin Köprüsü'nü gezdikten sonra Osmanlı sebilinden su içiyoruz. Sonrasında otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak yemekli müzikli Boşnak Gecesi Turuna katılabilirler. Geceleme Saraybosna otelimizde.
Boşnak Gecesi Turu (Akşam Yemekli) : 40 €uro

7.Gün : SARAYBOSNA - BELGRAD

Saraybosna Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından  Belgrad'a hareket ediyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapısı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Ardından dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Zemun, Sava ve Tuna Nehri gemi turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak Zemun'a gidiyoruz. Zemun'da Avusturya-Macaristan dönemine ait köşkler, çarşı, meyhaneler sokağı, eski tiyatro, Zemun parkını görüyoruz. Ziyaretimizin ardından Sava ve Tuna nehri gemi turuna çıkıyoruz. Turumuzun ardından Belgrad otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Zemun - Sava - Tuna Gemi Turu (Öğle Yemekli): 40 €uro

8.Gün : BELGRAD – ISTANBUL

Belgrad Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının sonrasında Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Novi Sad ve Petrovaradin Kalesi turuna katılabilirler. Bu turumuzda Voyvoda Eyaleti'nin başkenti Novi Sad'a hareket ediyoruz. Petrovaradin Kalesi'ni ziyaret edeceğiz. Daha sonra Novi Sad'ın merkezine hareket edeceğiz. Şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Belgrad'a dönüş ve ardından Belgrad havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK1084 tarifeli seferi ile saat 20:10'da İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 22:55'de İstanbul Havalimanı'na varış 

KAYIT ESNASINDA 4 ALTERNATİF TUR %37 İNDİRİMLİ
185 € yerine , sadece 115 €

1 Matka Kanyonu Turu 20 €
2 St. Naum - Resne - Manastır Turu (öğle yemekli) 60 €
3 Zemun - Sava - Tuna gemi Turu (öğle yemekli) 40 €
4 Novi Sad ve Petrovaradin Kalesi Turu (öğle yemekli) 65 €

** Dubrovnik Turu, Makedon Gecesi ile Boşnak Gecesi alternatif tur paketine dahil değildir.

KONAKLANACAK ÖRNEK 4* OTELLER

BELGRAD        : 4* MR.PRESIDENTHOTEL VB.
SARAYBOSNA : 4* BM INTERNATIONAL HOTEL VB.
TRBİNJE           : 4* SL INDUSTRY HOTEL VB.
İŞKODRA          : 4* LUANİ ARTE HOTEL VB.
OHRİD               : 4* MİZO HOTEL VB.
ÜSKÜP              : 4* KONTINANTEL HOTEL VB.

Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

THY ile Balkanlarda 5 Ülke 8 Gün 7 Gece 4* Otelerde O.K Konaklama. Vize Yok
Başlangıç tarihi: 04 Haziran 2023Bitiş Tarihi: 11 Haziran 2023
2 Kişilik odada kişi başı:549 euro
İlave kişi ücreti:549 euro
Tek kişilik oda:729 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 euro
Ücretli çocuk:03-12 Yaş 549 euro
THY ile Balkanlarda 5 Ülke 8 Gün 7 Gece 4* Otelerde O.K Konaklama. Vize Yok
Başlangıç tarihi: 26 Haziran 2023Bitiş Tarihi: 03 Temmuz 2023
2 Kişilik odada kişi başı:599 euro
İlave kişi ücreti:599 euro
Tek kişilik oda:779 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 euro
Ücretli çocuk:03-12 Yaş 599 euro
THY ile Balkanlarda 5 Ülke 8 Gün 7 Gece 4* Otelerde O.K Konaklama. Vize Yok
Başlangıç tarihi: 27 Haziran 2023Bitiş Tarihi: 04 Temmuz 2023
2 Kişilik odada kişi başı:599 euro
İlave kişi ücreti:599 euro
Tek kişilik oda:779 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 euro
Ücretli çocuk:03-12 Yaş 599 euro
THY ile Balkanlarda 5 Ülke 8 Gün 7 Gece 4* Otelerde O.K Konaklama. Vize Yok
Başlangıç tarihi: 17 Temmuz 2023Bitiş Tarihi: 24 Temmuz 2023
2 Kişilik odada kişi başı:599 euro
İlave kişi ücreti:599 euro
Tek kişilik oda:779 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 euro
Ücretli çocuk:03-12 Yaş 599 euro
THY ile Balkanlarda 5 Ülke 8 Gün 7 Gece 4* Otelerde O.K Konaklama. Vize Yok
Başlangıç tarihi: 31 Temmuz 2023Bitiş Tarihi: 07 Ağustos 2023
2 Kişilik odada kişi başı:599 euro
İlave kişi ücreti:599 euro
Tek kişilik oda:779 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 euro
Ücretli çocuk:03-12 Yaş 150 euro
THY ile Balkanlarda 5 Ülke 8 Gün 7 Gece 4* Otelerde O.K Konaklama. Vize Yok
Başlangıç tarihi: 13 Ağustos 2023Bitiş Tarihi: 20 Ağustos 2023
2 Kişilik odada kişi başı:499 euro
İlave kişi ücreti:499 euro
Tek kişilik oda:679 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 euro
Ücretli çocuk:03-12 Yaş 499 euro
THY ile Balkanlarda 5 Ülke 8 Gün 7 Gece 4* Otelerde O.K Konaklama. Vize Yok
Başlangıç tarihi: 24 Eylül 2023Bitiş Tarihi: 01 Ekim 2023
2 Kişilik odada kişi başı:399 euro
İlave kişi ücreti:399 euro
Tek kişilik oda:579 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 euro
Ücretli çocuk:03-12 Yaş 399 euro

BALKANLAR TURUNA  DAHİL OLAN HİZMETLER 

 • Türk  Hava Yolları  ile İstanbul – Üsküp  / Belgrad- İstanbul Uçak Bileti 
 • 4* Oteller  veya benzerlerinde 7 Gece Sabah Kahvaltısı Dahil Konaklama
 • Uçak Biletine ait Hava Limanı  Vergileri :150 euro
 • Üskü ve Belgrad'da Alan / Otel / Alan Transferleri 
 • Zorunlu TURSAB Seyahat Sigortası (15 euro)
 • Panoramik Şehir Turları
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri

BALKANLAR TURUNA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 
 • ÖĞLE ve AKŞAM TEMEKLERİ,İÇECEKLER
 • YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI (SADECE BANKAYA YA DA HAVA LİMANI VERGİ OFİSİNE ÖDENİR) ( 50 TL )
 • 30.000 €uro TEMİNATLI  SAĞLIK SİGORTASI (15 €uro) (İSTEĞE BAĞLI)
 • TUR PROGRAMINDA BELİRTİLEN ALTERNATİF -Ekstra TURLAR (İSTEĞE BAĞLI)
 • TÜM KİŞİSEL HARCAMALARINIZ
 • FAZLA BAGAJ ÜCRETLERİ
 • MUZE VE OREN YERLERI GIRISLERI (İSTEĞE BAĞLI)
 • Şehir Konaklama vergileri gecelik kişi başı:3 euro- 4 euro vb kalınacak otellere ödenir