Balkan Turu - Atol Turizm

Balkan Turu

Tur açıklaması:: THY ile VİZESİZ Balkan Turu Saraybosna, Belgrag ,Üskup, Ohrid, Kalkandelen, Tiran,Budva, Kotor,Mostar,Podrorica, dahil 5 Ülke Turu 7 Gece 8 Gün O.K Konaklama
Tur Fiyatı::399 €uro

Tur Programı

BALKANLAR‘DA 5 ÜLKE

TÜM ŞEHİR TURLARI VE MOSTAR+GOSTİVAR+KALKANDELEN TURLARI DAHİL

7 GECE 8 GÜN ODA ve KAHVALTI DAHİL KONAKLAMA

İSTANBUL HAVALİMANIN’DAN TÜRK HAVA YOLLARI İLE  DIREKT ÜSKÜP GIDIŞ -ÜSKÜP DONUŞ

BELGRAD (1) SARAYBOSNA (1) PODGORICA (1) OHRID (2) USKUP (1) TREBINJE (1)

1.Gün : ISTANBUL –PRİŞTİNE -ÜSKÜP-KALKANDELEN-GOSTİVAR-OHRID

İstanbul Yeni Hava limanı Dış Hatlar Gidiş Terminali saat saat 06:20'de buluşma. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK1017 tarifeli seferi ile saat 08:20'de Priştine’ye hareket.Yerel saat ile 08:10 ‘da varış. Pasaport , bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle ilk olarak Üsküp’e hareket ve varışta Üsküp turu.Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz.Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk çarşısı’na gidiyororuz.Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşumlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp‘te günümüzde 3 han binası kalmıştır.15.yy’ın 2 yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş saat kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii ‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk çarşısı’nda alışveriş serbest zaman verilecektir ardından Ohrid’e hareket yol da ilk olarak Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz.Sonrasında Gostivar üzerinden Balkanların en büyüklerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid’e hareket. Geceleme otelimizde.

2.Gün : OHRID-ST NAUM-RESNE-MANASTIR-OHRID

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan St. Naum-Resne-Manastır Turu na katılabilirler.Bu turumuzda Makedonya’nın en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz.Ardından Resne’ye gidiyoruz.Burada İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşmuş olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Ardından Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz.Turumuzun ardından Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi’ni görüyoruz.Turumuzun ardından Ohrid’deki otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz alternatif olarak yemekli müzikli Makedon Gecesi turuna katılabilirler. Yerel müzikler eşliğinde, Balkan mutfağının tadına bakıp, unutulmaz bir gece yaşayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

St. Naum-Resne-Manastır Turu (öğle yemekli): Kişi Başı 60 €

Mekodon Gecesi Turu : Kişi Başı 30 €

3.GUN OHRID -ISKODRA-PODRORICA

Otelimizden alacağımız sabah kahvaltısının ardında Tiran’a doğru yola çıkıyoruz, Şehrin adı eski Yunanca'da mutlak güç sahibi yönetici anlamına gelir. Tiran, Dalmaçya Denizi'ne kıyısı olmamasına rağmen, Arnavutluk'un sahil kesimine ulaşmak için en uygun geçiş noktasıdır. Tiran oldukça büyük bir meydanının etrafında kurulan bir şehirdir. Meydanda geçmişte birçok beylikten oluşan Arnavutluk halkını bir çatı altına toplamayı başarıp büyük Arnavutluk'u kuran kişi İskender Bey’in devasa bir heykeli var. İskender Bey heykelinin hemen karşısında Ethem Bey Camisi bulunmakta. Osmanlı zamanından kalan cami, rejim zamanında ayakta kalmasına izin verilen ender camilerden biridir. Ethem Bey Camisi'nin yanındaki saat kulesi, rejim zamanından kalan hükümet binaları, Ulusal Müze, Opera Binası mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.Tiran şehir turumuzun ardından Iskodra üzerinden Podgorica otelimize transfer. Geceleme otelimizde


4.Gün : PODRORICA-BUDVA-KOTOR-TREBINJE

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Budva’yı gördükten sonra son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor’dur.Ardından Tirebinje şehrine hareket ve Tirebinje otelimize transfer. Ardından dileyen misafirlerimiz akşam alternatif olarak düzenlenecek olan Dubrovnik Turu na katılabilirler. Turumuzun ardından Tirebinje otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

Dubrovnik Turu : Kişi Başı 60 € .(Yesil pasaportu olanlara ve shengen vizesi olanlara )


5.Gün :  TREBINJE – MOSTAR – SARAYBOSNA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Saraybosna’ya hareket.Bosna-Hersek'te Hersek bölgesinin en büyük şehri ve Bosna-Hersek Federasyonu'na bağlı Hersek-Neretva Kantonu'nun idarî merkezi olan Neretva Nehri' nin kıyısında yer alan Mostar ilk durağımız. Burada, Koska Mehmet Paşa Camii'ni ve Mostar Köprüsü'nü görüyoruz.Bu köprü Mimar Hayreddin tarafından 1556 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Sonrasında Saraybosna’ya geçiyoruz Saraybosna, Bosna bölgesinin Dinar Alpleri'yle çevrili Saraybosna Vadisi içerisinde Miljacka Nehri 'nin çevresinde kurulmuştur. Şehir, barındırdığı dinî çeşitliliğiyle bilinir. Bu bölgedeki ilk yerleşim kalıntıları tarih öncesi döneme kadar uzanmasına rağmen modern şehrin ortaya çıkışı 15. yüzyılda Osmanlıların bu bölgedeki hâkimiyetiyle birlikte başlar. Osmanlıların 1463'te bölgeyi ele geçirmesiyle şehirde büyük bayındırlık faaliyetleri başlar ve bunun sonucunda Saraybosna, Türklerin Avrupa'da kurduğu en büyük kent olur ve bu durum bugün de geçerlidir. Saraybosna’da, bütün tarihi dokusuyla korunan ve Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası olan Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görülecek yerler arasındadır.Turumuzun ardından Saraybosna otelimize transfer ve odalara yerleşme.Akşam dileyen misafirlerimiz alternatif olarak yemekli müzikli Boşnak Gecesi turuna katılabilirler. Turumuzun ardından Geceleme otelimizde.

Boşnak gecesi (müzikli yemekli yerel restaurantta) : Kişi Başı 40 €

6.Gün : SARAYBOSNA - BELGRAD

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Belgrad'a hareket.Tuna ve Sava nehirlerinin birlestiği noktada yer alan Belgrad, Sirbistan'in baskentidir. Ülkenin en kalabalik kenti olan Belgrad kültür, egitim, ekonomi ve bilim merkezidir. Tarih boyunca defalarca yikilip tekrar insa edilen kent çok sayida uygarliga ve ulusa ev sahipligi yapmistir. Bu muazzam tarihi ve kültürel birikimin yani sira iki nehir, 16 nehir adasi, parklar, bahçeler ve genis yesil alanlarla kapli bir kent manzarasi hâkimdir. Canliliğin ve hareketliliğin sembolü olan Belgrad Avrupa'nin en eski kentlerindendir. Belgrad, tarihi birikimlerinde devamlilik yakalayamamistir. Ancak, kentte çok sayida tarihi iz ve doğal unsurlar bulunmaktadir. Özellikle sayisiz mimari ve tarihi önemi büyük evler görenleri etkilemektedir. Eski Saray (the Old Palace), Belgrad Kent Meclisi'ne ev sahipligi yapar. 1882 ile 1884 yillari arasinda insa edilen bu yapi, Türk dönemine ait muhtesem oyma tavanlariyla dikkatleri çeker. Kalemegdan, Pionirski, majan, Karadordev ve Gradski Parklari, kentin en ünlü parklarindandir. Kalemegdan, kentin en büyük ve en güzel parkidir. Bu parkta çok sayida anit, Askeri Müze, Belgrad Hayvanat Bahçesi, Cvijeta Zuzoric Sanat Evi, Belgrad Kültür Koruma Enstitüsü, bir luna park ve Belgrad Hisari bulunur. Burada yer alan hisar, Sava ve Tuna Nehirlerine yukaridan bakar. İki nehir hisarin dibinde birleşir. Nikola Tesla Müzesi ve Ulusal Müze, Belgrad'in en iyi iki müzesidir. Yapacağımız panoramik Belgrad turumuzda, Belgard Kalesi, Semendre Kalesi  Şehit Ali Paşa’nın türbesi Askeri Müze, Damat Ali Paşa Türbesi, Bayraklı Camii, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Sborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Kale Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır.Turumuzun ardından Belgrad otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz alternatif olarak yemekli müzikli Sırp Gecesi turuna katılabilirler. Turumuzun ardından Geceleme otelimizde.

Sırp Gecesi (müzikli yemekli yerel restaurantta) : Kişi Başı 40

7.Gün : BELGRAD – ÜSKÜP

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması.Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Novi Sad - Petrovaradin Kalesi ve Karlofça Turu’na katılabilirler. Bu turumuzda Voyvoda Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a hareket ediyoruz.Petrovaradin Kalesi’ni ziyaret edeceğiz.Daha sonra Osmanlı Gerileme döneminin başlangıcı olarak sayılan Karlofça Anlaşmasının yapıldığı Karlofça’ya gidiyoruz ve Barış Şapelini geziyoruz.Sonrasında Novi Sad'ın merkezine hareket edeceğiz. Şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı,Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali,Ortodoks Aya Yorgi Katedrali,Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.Turumuzun ardından Üsküp’e hareket. Üsküp otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

Novi Sad - Petrovaradin Kalesi ve Karlofça Turu : Kişi Başı 40 €


8.Gün : USKUP –PRİŞTİNE ISTANBUL

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Priştine havaalanına transfer.Üsküp’ten Priştine havalimanına geçerken dileyen misafirlerimiz yol üzerinde alternatif olarak düzenlenecek olan Prizren turuna katılabilirler.Kosova’nın kuzeyin de yer alan hatırı sayılır Türk azınlığına sahip,daracık sokakları,tarihi evleri,doğal ve tarihi güzelliğini bugüne kadar saklamayı başarmış bu şehri gezeceğiz.( Prizren Turu’na katılmayacak misafirlerimiz yolda bir mola tesisinde bekleyecektir.)Prizren turumuzun ardından Priştine Havaalanına transfer.Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Havayolları TK1020 tarifeli seferi ile saat 20:30’da İstanbul’a hareket. 23:10 ‘da varış. tur hizmetlerinin sonu.

Prizren Turu: Kişi Başı 35 €

 

TURA KAYIT ESNASINDA 3 EKSTRA TUR %15 İNDİRİMLİ

PROGRAMDA Kİ 3 TURU ALMAK İSTEYEN MİSAFİRLERİMİZ TURA KAYIT ESNASINDA 3 TURU %15 İNDİRİMLİ ALABİLİRLER.135 € YERİNE 115 €.

 1. Novi Sad ve Petrovaradin Kalesi Turu :Kişi Başı 40 €

 2. St. Naum-Resne-Manastır Turu (öğle yemekli): Kişi Başı 60 €

 3. Prizren Turu: Kişi Başı 35 €

( PAKETE DUBROVNİK EKSTRA TURU DAHİL DEĞİLDİR.)

3 GECE AKŞAM YEMEĞİ 110 € OLARAK KAYIT ESNASINDA ALINABİLİR.

 1. Boşnak gecesi (müzikli yemekli yerel restaurantta) : Kişi Başı 40 €

 2. Sırp Gecesi (müzikli yemekli yerel restaurantta) : Kişi Başı 40 €

 3. Mekodon Gecesi (müzikli yemekli yerel restaurantta) : Kişi Başı 30 €

 

Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:399 €uro

BALKANLAR TURUNA  DAHİL OLAN HİZMETLER 

 • Türk  Hava Yolları  ile İstanbul – Belgrad  / Belgrad- İstanbul Uçak Bileti 
 • 4* Oteller  veya benzerlerinde 7 Gece Sabah Kahvaltısı Dahil Konaklama
 • Uçak Biletine ait Hava Limanı  Vergileri
 • Belgrad'da Alan / Otel / Alan Transferleri 
 • Zorunlu TURSAB Seyahat Sigortası (15 €)
 • Panoramik Şehir Turları
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri

BALKANLAR TURUNA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 
 • ÖĞLE ve AKŞAM TEMEKLERİ,İÇECEKLER
 • YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI (SADECE BANKAYA YA DA HAVA LİMANI VERGİ OFİSİNE ÖDENİR) ( 50 TL )
 • 30.000 € TEMİNATLI  SAĞLIK SİGORTASI (15 €uro) (İSTEĞE BAĞLI)
 • TUR PROGRAMINDA BELİRTİLEN ALTERNATİF -Ekstra TURLAR (İSTEĞE BAĞLI)
 • TÜM KİŞİSEL HARCAMALARINIZ
 • FAZLA BAGAJ ÜCRETLERİ
 • MUZE VE OREN YERLERI GIRISLERI (İSTEĞE BAĞLI)