St.Petersburg - Moskova Turu

Tur açıklaması::Rusya Resitali St. Petersburg Moskova Turu Pegasus Airlines ile 3*ve 4* Otellerde 5 Gece 6 Gun oda ve kahvaltı Dahil konaklamalar. VIZE GEREKİYOR-,E Vize imkanı . Tur Programı ,Tarihleri ve Fiyatlar için FİYAT BİLGİLERİ'ne tıklayınız
Tur Fiyatı::799 €uro

Tur Programı

Rusya Resitali   Saint Petersburg (3) - Moskova (2)

Pegasus Hava Yolları ile 6 Gün 5 Gece 3*-4* Otellerde Kahvaltı Dahil Konaklama - Kolay E-Vize. Avantajlı indirimli Ekstra Tur paketi.

Rusya Turu Hareket Tarihleri; 13.02 / 10.03/ 09.04 / 01,21.05/04,15,17.06/ 02,14,30.077/16,21.08 /12.09.2024

1. Günİstanbul – St.Petersburg 
İstanbul Anadolu yakası Kurtköy Pendik Sabiha Gökçen Hava limanı Dış Hatlar gidiş terminalinde tur görevlisi ile saat: 06:45'da buluşma. Bagaj  ve check-in işlemlerinin ardından Pegasus Hava yolları’nın PC-396 sefer sayılı uçağı ile  saat: 09:45’de St.Petersburg’a hareket. 13:40’te varışımıza istinaden bizleri bekleyen özel aracımızla panoramik şehir turuna başlıyoruz. Moskova’dan sonra Rusya’nın ikinci büyük kenti olan St. Petersburg, aynı zamanda çok önemli bir sanat ve bilim merkezidir. Sanayi konusunda da çok önemli bir yere sahip olan St. Petersburg, ismini yaşamın hemen her konusunda tarih sayfasına yazdırmıştır. Rus Çarı I. Petro tarafından 1703 yılında kurulan şehrin panoramik turunda göreceğimiz yerler arasında 4.5 km.lik uzunluğu ve şehrin kalbinin attığı Nevsky Caddesi, Kazan Katedrali, Avrora Gemisi, Bakanlık Binaları, Kış Sarayı ve Saray Meydanı bulunmaktadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği St. Petersburg Gece  Turu'na katılabilirler (35 Euro). Bu turumuzda St.Petersburg’un gizemli gecelerine adım atacak ve gözlerimizi kapatıp açarak bir dizi büyülü anı deneyimleyeceğimiz unutulmaz bir gece turu sizleri bekliyor. Geceleme otelimizde.
St Petersburg Gece Turu Kişibaşı: 35 euro
 

 

2. Gün : St.Petersburg

 

Otelimizde yapacağımız Sabah kahvaltısından sonra Saint Petersburg tüm gün serbest zaman. arzu eden konuklarımıza özel ekstra  ücretli olarak düzenlenecek Ermitaj Müzesi Turu’na katılabilecekler (45 Euro). Dünyanın en eski halısından, “Altın Elbiseli Adam”dan, Kâbe’nin kapısından, eşsiz elyazmalarından modern sanatın önemli eserlerine, hatta “tavus kuşu saat” gibi ilginç mekanik cihazlara kadar akla gelebilecek her türden ve her coğrafyaya ait kültür mirasını yakından görmek isteyenler için Ermitaj, gerçek bir hazine! Temelini Çariçe Katerina’nın yazlık ve kışlık saraylarında saklamaya başladığı eserlerin oluşturduğu koleksiyon, günümüzde dört milyondan fazla parça barındırıyor. Bolşevik Devrimi’yle müzeye dönüştürülen saraydaki eserlerin İkinci Dünya Savaşı sırasında Nazilerin sanat yağmasından kurtarılma hikâyesi bile Ermitaj’ın dünya kültür mirasını korumaktaki önemini açıklıyor. Eski yazlık ve kışlık sarayların gezileceği Ermitaj Turu kapsamında, tur rehberimizden dünyanın en büyük ve en zengin müzelerinden birinin, üç kez rejim değiştirmiş bir ülkenin kültürel omurgasını oluşturma serüvenini keyifle dinleyeceğiz. Turumuzun ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği St Petersburg Kanal Gezisi Turu’na katılabilirler (35 Euro) Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Petergof Sarayı ve Parkı Turu’na katılabilirler (65 Euro). UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Petergof, Rus Batılılaşma Hareketi’nin lideri Çar I. Petro’nun Fransa seyahatinde görerek etkilendiği Versailles Sarayı’ndan ilhamla inşa ettirdiği bir yapı kompleksi. Bahçeleriyle ve özellikle çeşmeleriyle ünlü Petergof, gerek çeşme mimarisi gerekse dönemin mühendislik yaklaşımı açısından öncü niteliği taşıyor. Finlandiya Körfezi’nde bulunmasından ötürü muhteşem bir Baltık Denizi manzarası sunacak şekilde konumlandırılan sarayın çeşmeleri ve fıskiyeleri, teknik açıdan etkileyici bir mekanik sisteme sahip. Yaz aylarında yediden yetmişe herkesin etrafında eğlendiği bu çeşmeler ve fıskiyeler, izleyenlere görsel bir şölen de sunuyor. Saray bahçesinde yer alan ve bir kanalla Baltık Denizi’ne bağlanan ana çeşme ise yalnızca turistlerin değil, St Petersburgluların da hayranlıkla baktığı mimari bir şaheser. Zekâsıyla, yenilikçi tavrıyla ve gustosuyla tarihe geçen Petro’nun yazlık saray kompleksinin hemen çıkışında yer alan Petro ve Pavel Katedrali’yse hem dış hem de iç yapısıyla Ortodoks kilise mimarisinin örneği olarak göz alıcı şekilde öne çıkıyor. İkinci Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilen, kolay kolay ayrılmak istemeyeceğiniz Petergof’tan sonra serbest zaman, günün yorgunluğunu merkezdeki harika restoranlarda atmak mümkün. Geceleme otelimizde.
 • Ermitaj Müzesi Turu (45 euro)

 • St Petersburg Kanal Gezisi Turu (35 euro)

 • Petergof Sarayı ve Parkı Turu (65 euro)

 

3. Gün : St.Petersburg

 

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Puşkin Çar Kasabası Turu’na katılabilirler (55 Euro). UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Rus edebiyatının büyük şair ve yazarı Puşkin’in okulunun da bulunduğu kasaba, bünyesindeki saraylarla, parklarla ve çeşitli yapı kompleksleriyle övgü topluyor. On sekizinci yüzyılda çarın ailesi için inşa edilen bu alan, misafirlerini adeta bir Rus masalına davet ediyor. 600 hektarlık bir alanı kaplayan kasabanın ana binası, Rokoko üslubunun ayrıcalıklı bir örneğini sunan Katerina Sarayı. Çariçe I. Katerina’nın adını taşıyan bina, “yazlık saray” olarak biliniyor. Sarayın ünlü Amber Odası İkinci Dünya Savaşı sırasında Alman yağmasından nasibini aldıysa da beş tonluk saf amberle süslenen orijinal odanın günümüze ulaşan hali bile herkesi kendine hayran bırakıyor. Sarayın Hollandalı ve İngiliz bahçıvanlar tarafından özenle tasarlanan peyzajı yirmi birinci yüzyılda bile dinginliğiyle misafirlerine huzur sunuyor. Türk-Rus Deniz Savaşı’nda Rusya’nın galibiyeti anısına dikilen Chesma Sütunu, bir başka zaferin simgesi olan Kagul Dikilitaşı da bu bahçede yer alıyor. Bahçedeki büyük göletin kıyısında ise Türk camilerinden ilhamla tasarlanan bir hamam dikkat çekiyor. Bahçenin en büyük özelliği ise Çin köprülerinden Türk hamamlarına, antik Yunan heykellerine kadar pek çok kültürün izlerini Rus tarihinin birer kaydı olarak bünyesinde barındırması. Aynı bölgede yer alan, tutuklandıkları sırada Romanov hanedanının bütün üyelerinin bir arada olduğu Alexander Sarayı ise Rus tarihinin başka bir perspektifine sahne olma niteliği taşıyor. Daha sonrasında dileyen misafirlerimiz ile ekstra ücretli olarak düzenlenecek Petro ve Pavel Kalesi Turuna geçeceğiz (40 Euro). Kenti kuran I. Petro’nun ilk inşa ettirdiği bu kale, askeri açıdan stratejik bir noktada yer alıyor ve çarların mezar anıtlarının yanı sıra I. Petro’nun oğlu Alexei, Dostoyevski, Troçki, Lenin’in kardeşi Aleksander, Çernişevski, sonraları Yugoslavya’nın lideri olan Tito ve kaleden kaçmayı başaran Kropotkin gibi ünlü isimlerin siyasi suçlardan hapsedildiği zindanları barındırıyor. Sovyet rejimi sırasında roket araştırma ve denemelerinin yapıldığı kale sınırları dahilindeki, kentin en yüksek binası olan katedralin üstündeki melek, tüm tur boyunca kalenin misafirlerini şefkatle selamlıyor. Akşamüzeri St Petersburg’un en güzel restoranlarından birinde, yemek eşliğinde sunulan muhteşem dans gösterisini izleme fırsatını kaçırmak istemeyenler rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Yemekli ve Showlu Rus Gecesi Turu'na katılabilecekler (65 Euro). Geceleme otelimizde.
 • Puşkin Çar Kasabası Turu (55 euro)

 • Petro ve Pavel Kalesi Turu (40 euro)

 • Yemekli ve Showlu Rus Gecesi (65 euro)

 

4. Gün : St.Petersburg – Moskova

 

Sabah uyandırma ve kahvaltı sonrası Tren garına transfer. Moskova’ya hareket. Varışımıza istinaden Moskova şehir turuna başlıyoruz. Moskova şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Siyasi ve toplumsal çalkantılara sahne olmuş tarihi merkez Kızıl Meydan, Lenin’in Mozolesi, GUM Alışveriş Merkezi, St. Basil Katedrali, Kremlin Sarayı, Bolşoy Tiyatrosu bulunmaktadır. Turumuzun bitiminde otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Puşkin Devlet Güzel Sanatlar Müzesi turuna katılabilirler (35 Euro). 1912 yılında açılan bu müze, Rusya’nın en büyük Avrupa sanatı müzesi. Gezimizde eski Mısır sanatından Van Gogh’a, Batı Anadolu’dan çalınmış Troya hazinelerinden Matisse’e kadar hemen her döneme ait eseri yakından görebileceğiz Geceleme otelimizde.
 • Puşkin Devlet Güzel Sanatlar Müzesi (35 euro)

5. Gün : Moskova

Otelimizde yapacağımız Sabah kahvaltımızın ardından Moskova tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Kremlin Turu’na katılabilirler (50 Euro). Kelime anlamı “kale” olan Kremlin, yalnızca Moskova’nın değil Rusya’nın simgesi olmuş bir yapı kompleksi. Doğu duvarlarıyla Kızıl Meydan’ın doğu sınırını çizen yapı kompleksinin en eski duvarları on beşinci yüzyılın sonunda inşa edilmişse de orijinal, yani ahşap duvarların geçmişi on ikinci yüzyıla kadar uzanıyor. Günümüzde Kremlin müzeleri, Büyük Kremlin Saray Kompleksi, Konser Salonu, Başkanlık Binası ve idari binaları, ayrıca iki katedral içeren alanın bahçelerinde bir de “Uzay Ağacı” bulunuyor. Uzaya çıkan ilk insan Yuri Gagarin’in görevi yerine getirip dünyaya döndükten iki gün sonra diktiği ağaç, Moskova Nehri’den de görünüyor. Çar İvan’ın inşa ettirdiği çan kulesinin ve döktürdüğü topun hikâyesi ise tur rehberinin keyifli anlatımıyla hem güldürüyor hem de bilgilendiriyor. Ünlü Çariçe Katerina’nın 5000 adet elmas taştan oluşan tacı da onu görmek isteyenleri müzede bekliyor. Turumuzdan sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Moskova Metrosu, Novodevici Mezarlığı ve Arbat Caddesi (Nazım Hikmet Mezarlığı) turuna katılabilirler (40 Euro). Turumuz “dünyanın en eski ve büyük, üstelik en güzel dekore edilmiş metrosu” olarak bilinen Moskova metrosunu gezmekle başlıyor. 1931 yılında, Komünist rejim sırasında inşa edilen metronun tasarımı, hem dönemin ruhunu yaşatacak hem de ulaşım sisteminin kentleşme üzerindeki etkileri hakkında önemli fikirler verecek. Ardından Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret etmek isteyenlerce yakından bilinen Novodevici Mezarlığı’na geçeceğiz. Müze statüsündeki bu mezarlık ve içindeki manastır 1524 yılında kurulmuş. 1812 yılında Napolyon’un emriyle yıkılmak istenmişse de rahibeler bu karara engel olmayı başarmışlar. 1922 yılında tamamen boşaltılan ve kaderine terk edilen manastır 1994 yılında yapılan restorasyondan sonra kapılarını tekrar açmış. Türkçe karşılığı “genç kızlar” olan Novodevici, dönemin genç kızlarının manastırda geçen ve sona eren hayatlarının anısını halen yaşatıyor. Zaman içinde birçok çariçe adayının da yıldızının söndüğü bu manastır ve mezarlık, Çehov, Gogol, Mayakowski, Bulgakov, Eisenstein, Kruşçev, Şostakoviç, Yeltsin gibi isimlerin de ebedi istirahatgahı olmuş durumda. Tarih, edebiyat, sinema, müzik ve elbette hüzün dolu turumuzun ardından yaşama kucak açarak Moskova’nın en işlek caddesi olan Arbat Caddesi’ne geçeceğiz. Moskova’nın ve Rusya’nın bu en ünlü sanat sokağının geçmişi 1493 yılına dayanıyor. Adını Slav dillerinde “tepe” anlamına gelen “gorbat” kelimesinden, bir söylenceye göre de “kent civarı”, “varoş” anlamına gelen Arapça “Rabad”dan alan caddede dolaşacağız. On beşinci yüzyıldan günümüze uzanan bu yolculuğumuzda bizlere sık sık rastladığımız sokak ressamları eşlik edecekler. Ayrıca cadde üzerindeki 53 numaralı binada Puşkin ile eşi Gonçarova’nın izleri sizleri karşılayacak. Turdan sonra otele transfer. Akşam, arzu eden misafirlerimizle ekstra ücretli olarak düzenlenecek Kostroma Show’a katılabilirler (55 Euro) ve Rus tarihinin danslı, müzikli gösterilerinden birini izleme fırsatı bulacağız. Geceleme otelimizde.

 • Kremlin Turu (50 euro)

 • Moskova Metrosu, Novodevici Mezarlığı ve Arbat Caddesi (40 euro)

 • Şowlu Rus Show (55 euro)

 

6. Gün : Moskova – Istanbul

 

Sabah Moskova otelimizde alacağımız son sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltması ve transfer saatimize kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek Moskova Nehir Turu için hareket (40 Euro). Moskova Nehri boyunca yapılacak turda hem kentin siluetini oluşturan yapıları toplu halde görmek hem de Puşkin Müzesi, Gorki Parkı gibi ünlü yazarların adını taşıyan kent simgelerine göz atmak mümkün olacak. Öğleden sonra verilecek serbest zamanın ardından hava limanına transfer. Pegasus Havayolları’nın PC389 sefer sayılı uçuşu ile  saat; 17.35’de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 22.10’da İstanbul’a varış. Eve hoş geldiniz!
 • Moskova Nehir Turu (40 euro)

Avantajlı Ekstra Tur Paketi

AVANTAJLI TAM PAKET : 145 euro yerine 120 euro
Ermitaj Müzesi Turu (45 euro)   & Petergoff Sarayı ve Parkı Turu (65 euro) & St. Petersburg Kanal Gezisi (35 euro)

Rusya Tur Fiyatları Peşin Nakit euro ödemeli fiyatlardır. Ağustos 2023 itibaren Yurt dışı Gezi,Bilet vb harcamalarda Kredi kartlarına Taksit uygulanmasına Bankalarca yasak getirilmiştir
 


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Pegasus ile St. Petersburg Moskova Turu 6 Gün 5 Gece 3*-4* Oteller Oda Kahvaltı Konaklama
Başlangıç tarihi: 01 Mayıs 2024Bitiş Tarihi: 06 Mayıs 2024
2 Kişilik odada kişi başı:899 euro
İlave kişi ücreti:899 euro
Tek kişilik oda:1149 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş Bebek
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 899 euro
Pegasus ile St. Petersburg Moskova Turu 6 Gün 5 Gece 3*-4* Oteller Oda Kahvaltı Konaklama
Başlangıç tarihi: 21 Mayıs 2024Bitiş Tarihi: 26 Mayıs 2024
2 Kişilik odada kişi başı:799 euro
İlave kişi ücreti:799 euro
Tek kişilik oda:999 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 euro Bebek
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 799 euro
Pegasus ile St. Petersburg Moskova Turu 6 Gün 5 Gece 3*-4* Oteller Oda Kahvaltı Konaklama
Başlangıç tarihi: 04 Haziran 2024Bitiş Tarihi: 09 Haziran 2024
2 Kişilik odada kişi başı:799 euro
İlave kişi ücreti:799 euro
Tek kişilik oda:999 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 euro Bebek
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 799 euro
Bayram'da Pegasus ile St. Petersburg Moskova Turu 6 Gün 5 Gece 3*-4* Oteller Oda Kahvaltı Konaklama
Başlangıç tarihi: 15 Haziran 2024Bitiş Tarihi: 20 Haziran 2024
2 Kişilik odada kişi başı:899 euro
İlave kişi ücreti:899 euro
Tek kişilik oda:1149 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 euro Bebek
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 899 euro
Bayram'a Özel Pegasus ile St. Petersburg Moskova Turu 6 Gün 5 Gece 3*-4* Oteller Oda Kahvaltı Konaklama
Başlangıç tarihi: 17 Haziran 2024Bitiş Tarihi: 22 Haziran 2024
2 Kişilik odada kişi başı:899 TL
İlave kişi ücreti:899 TL
Tek kişilik oda:1149 TL
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş Bebek 150 euro
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 899 euro
Pegasus ile St. Petersburg Moskova Turu 6 Gün 5 Gece 3*-4* Oteller Oda Kahvaltı Konaklama
Başlangıç tarihi: 02 Temmuz 2024Bitiş Tarihi: 07 Temmuz 2024
2 Kişilik odada kişi başı:799 euro
İlave kişi ücreti:799 euro
Tek kişilik oda:999 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş Bebek 150 euro
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 799 euro
Pegasus ile St. Petersburg Moskova Turu 6 Gün 5 Gece 3*-4* Oteller Oda Kahvaltı Konaklama
Başlangıç tarihi: 14 Temmuz 2024Bitiş Tarihi: 19 Temmuz 2024
2 Kişilik odada kişi başı:799 euro
İlave kişi ücreti:799 euro
Tek kişilik oda:999 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş Bebek 150 euro
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 799 euro

ST.PETERSBURG  MOSKOVA TUR FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

* Pegasus Hava yolları ile İstanbul (SAW)-St.Petersburg (LED)- Moskova (VKO) -İstanbul (SAW) gidiş-dönüş uçak biletleri,
* St Petersburg - Moskova arası Tren yolculuğu
* Uçak biletine ait Hava limanı vergileri ve servisleri bedeli,    
* Rusya Saint Petersburg'da 3*- 4* Otellerde 3 gece oda & kahvaltı konaklamalar,
Rusya Moskova'da 3*- 4* Otellerde 2 gece oda & kahvaltı konaklamalar,
* Rusya'da Hava alanı / otel / hava alanı transferler,
* Moskova ve St Petersburg  panoramik şehir turları,
* Yerel rehberlik hizmetleri.
 

ST.PETERSBURG MOSKOVA TUR FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

* Yurt dışı çıkış vergisi (150 TL),
Rusya Vizesi (170 euro) E-Vize imkanı
* Öğle ve Akşam yemekleri,içecekler
* Rusya'daki Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,
* Seyahat sağlık sigortası (15 Euro)
* Fazla Bagaj ücretleri,
 
Not : Seyahat Sağlık Sigortası  65 yaş ve üstü misafirlerimiz için  30 Euro'dur.

NOT• Vize Başvurusu için Pasaport & Arka Fonu Beyaz 2 Resim & Ev ve iş adresi & Sabit ve Cep Telefon Numaralarının olduğu dosyayı tur tarihinden uçuştan minimum 14 gün önce tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.

Avantajlı Ekstra Tur Paketi

AVANTAJLI TAM PAKET : 145 euro yerine 120 euro
Ermitaj Müzesi Turu (45 euro)   & Petergoff Sarayı ve Parkı Turu (65 euro) & St. Petersburg Kanal Gezisi (35 euro)

Rusya Tur Fiyatları Peşin Nakit euro ödemeli fiyatlardır. Ağustos 2023 itibaren Yurt dışı Gezi,Bilet vb harcamalarda Kredi kartlarına Taksit uygulanmasına Bankalarca yasak getirilmiştir