Madrid & Barselona Promosyon Turu

Tur açıklaması:: Pegasus Hava Yolları ile İstanbul hareketli Madrid Barcelona Turu 6 Gece Kahvaltı Dahil Konaklamali ucuz Ispanya turları . Şengen Vizeli Tur
Tur Fiyatı::499 €uro

Tur Programı

Ispanya Turu  Madrid (3) Valencia (1) Barcelona (3) 7 Gece 8 Gün
 
1. Gün İstanbul - Madrid
 
Istanbul - Kurtköy Sabiha Gökçen Hava limanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile sabah saat 07:30’da buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Hava yolları'nın PC-1099 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:45’te Madrid’e uçuş. Yerel saat ile 13:35’te Madrid'e varış. Varış sonrasında Hava alanında bekleyen Tur otobüslerimiz ile panoramik Madrid şehir turu'na başlıyoruz. Bu Turumuzda Plaza De Toros, Cibeles Meydanı, Gran Via caddesi ve Plaza Espanya görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında arzu eden misafirlerimiz ile rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Madrid Şaheserleri turuna katılma imkanı (30 Euro / Müze ve Ören yeri girişleri dahil değildir). Turumuzda Kraliyet Sarayı, Calle Mayos, Plaza Mayor, Puerta Del Sol Meydanı, Neptün Çeşmesi, Prado Müzesi, Atocha tren istasyonu, Paseo Castelana, Puerta Del Alcala, Santiago Bernabeu stadyumu ve Plaza Castilla görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2. Gün Madrid

Otelde alınan Sabah kahvaltısının ardından Madrid'te  serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından alternatif olarak düzenlenecek olan Toledo Turuna katılabilirler. Otelimizden hareketle güneye doğru yola çıkacağız, Toledo gerçek bir açıkhava müzesi, İspanya’nın eski başkenti ve Unesco Dünya Mirası listesinin en önemli kentlerinden biridir. Ülkenin en heybetli katedrali, dünyaca ünlü ressamların eserlerine ev sahipliği yaparak dünyanın sayılı müzeleriyle yarışır hale gelmiştir. El Greco’nun kenti olarak bilinen Toledo, 16. yy’dan günümüze değişmeden gelmeyi başarmıştır. Roma, vizigot, arap, gotik, rönesans mimarisinin izlerini taşıyan yapılar, dar sokaklar, El Greco’nun tabloları, tipik pastaneler, Damascino mağazaları ve tabii ki ünlü katedrali ile turistik bir haç yeridir. Toledo’daki başka bir gelenek Arapların kenti fethettikleri zamandan kalma badem ezmesi imalatıdır. İnsanın ağzını sulandıran bu şekerlemeyi tatmadan Toledo ziyareti bitmiş sayılmaz. Yahudi mahallesi içerisinde yapacağımız yürüyüşün ardından Madrid’e dönüş. Geceleme otelimizde
Toledo Turu: 60 € (Kişi Başı)

3. Gün Madrid

Otelde alınan Sabah kahvaltısının ardından Madrid'te serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından alternatif olarak düzenlenecek olan Segoiva turuna katılabililirler. Yaklaşık 70km mesafede bulunan, Kastilya ve Leon bölgesinin en önemli turizm şehri Segovia’ya, kahvaltı sonrası hareket edeceğiz. 2000 yıllık su kemerleri, Plaza Mayor ile iki uçurumun ortasında kurulmuş ve Walt Disney’e ilham olmuş Alcazar göreceğimiz yerler arasında. Ardından 110km mesafede bulunan ve Sierra Glados dağlarının tepesine kurulmuş Avilaya’ya doğru yola çıkıyoruz. Birçok soylu ailenin 16. yy’da yerleşmesi nedeniyle   ‘’Asil Avila’’ olarak adlandırılan şehir, Romanesk kiliseleri, ortaçağ manastırları, rönesans sarayları ve antik surları ile ünlüdür. Dünyanın en iyi korunan birçok tarihi cazibe serine sahip Unesco mirasına girmiş özel bir şehir olan Avila’da; Manastır, İsa Teresa müzesi, Katedral, Plaza Mayor, El Carmen kapısı ve San Vicente Bazilikası panoramik olarak ziyaret edilecek yerler arasındadır.

Segoiva turu: 50 € (Kişi Başı)

4. Gün Madrid-Valencia

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısını  ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüzle Valencia’ya doğru yola çıkıyoruz. Varış ardından şehir turumuza başlıyoruz. İspanya’nın en büyük üçüncü şehri olma ünvanının yanısıra en büyük limana da sahip şehrin adı Latince’de güç ve kuvvet anlamına gelmektedir. Valencia’da panoramik olarak yapılacak şehir turunda; Sanat ve Bilim Müzesi, Gotik Katedral, Arena, Belediye Sarayı, Tarihi Pazar ve Eski İpek Borsası görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.     

5.Valencia-Barcelona

Otelimizde alacağımız Sabah Kahvaltısı sonrası odaların boşaltılarak Barcelona’ya doğru hareket edeceğiz. Katalonya Özerk Topluluğu’nun başkenti, ünlü Mimar Antoni Gaudi’nin muhteşem eserlerinin buluduğu İspanya'nın ikinci büyük şehri Barselona, sahip olduğu eserlerden ötürü nüfusunun dört katı kadar turisti kendine çekmektedir. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda, “Bitmeyen Kilise” olarak da bilinen La Sagrada Familia, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi'nin Evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), Katalunya Meydanı, La Rambla Caddesi ve Port Olimpic görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer. Akşamı eğlenceli geçirmek isteyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Flamenko turuna katılabilirler. (1 içki dahil ve ulaşım dahil) Güney İspanya’da doğup Tüm Dünya’ya tanıtılmış, Tutkunun, aşkın ve acının dansı Flamenko’yu bir içki eşliğinde seyredeceğimiz bu gösterinin ardından otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.Geceleme otelinizde.

Flamenko turu: 55 € (1 içki dahil ve ulaşım dahil) (Kişi Başı)

6. Gün Barcelona

Otelde aldığımız Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek alternatif olarak düzenlenecek olan Girona & Figueras Turuna katılabilirler. Turumuza, Onyar Nehri’nin kıyısında kurulmuş ve ilk bakışta Floransa’yı anımsatmakta olan, yörenin en zengin şehri olan Girona ile başlıyoruz. Daracık sokakları ve katedrali ile görülmeye değer şirin bir ortaçağ şehri olan Girona ayrıca parfüm filminin sinema çekimlerinin yapıldığı şehirdir.  Panoramik olarak yapılacak turumuzda; Aslan heykeli, Katedral Meydanı, Mezuzalı evler, Yahudi Mahallesi, Rambla ve ünlü mağazaları göreceğiz. Serbest zaman sonrası Pirene dağlarının manzarası eşliğinde Figueras Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Kasaba öyle etkileyici bir atmosfere sahiptir ki bütün dünyanın hayranlık duyduğu sınır tanımaz ressam Salvador Dali’ye hayatı boyunca ilham kaynağı olmuştur. Burada Ünlü sürrealist ressam “Salvador Dali’nin” kendi elleri ile dekore ettiği müze evi gezeceğiz. Her bir eserinin değeri milyonlarca dolarla ifade edilen bu müzede, ölümsüz aşkı Gala’yı resmettiği, zihinleri zorlayan eserlerinin bulunduğu müzeyi ziyaretimiz  sonrasında otelimize transfer.

   Girona & Figueras Turu: 65€ (Kişi Başı)

7.Gün Barcelona

Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Park Guell & Poble Espanyol turuna katılabilirler. La Sagrada Familia'nın mimarı Gaudi' nin en önemli eserlerinden biri olan ve UNESCO tarafından koruma altına alınmış Park Güell mimarisi ile harikalar diyarını andırmaktadır ve park içinde yer alan teras harika bir Barselona manzarası sunar. 1929 yılında 49 bin metrekare alanda yapılmış olan Poble Espanyol ‘da İspanya’nın 116 tane farklı binasını kendine özgü mimarileri ile  Endülüs, Bask, Aragon gibi tüm bölgelerin izlerini görme imkanı bulacaksınız. Gezi sonrası otele dönüş.

Park Guell & Poble Espanyol turu: 70€ (Kişi Başı)

8.Gün Barcelona - İstanbul

Otel'de yapacağımız don  Sabah kahvaltısının Sonrasında odaların boşaltılması,transfer saatine kadar serbest zaman. Uçak hareket saatine bağlı olarak hava limanı'na transfer. Pegasus Hava yolları'nın PC 1092 sefer sayılı uçağı ile saat 13:50’da Istanbul’a hareket  ve saat:18:35’da Istanbul Sabiha Gökçen Hava limanı'na varış. İç hat bağlantısı alan misafirlerimiz uçuşlarına müsait olan saatlerde devam edeceklerdir. Turumuzun sonu. ..

Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:499 €uro

ISPANYA TUR FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

* Pegasus Hava yolları ile Istanbul (SAW) - Madrid / Barselona - Istanbul (SAW) arası gidiş/dönüş uçak    bileti,,
* Madrid ve Barselona'da 3*- 4*  otellerde 7 gece oda kahvaltı  dahilkonaklama,
* Ispanya'da Hava limanı-otel-hava limanı transferleri, 
* Panoramik Madrid şehir turu,
* Panoramik Barselona,Valencia Panoramik şehir turları,
* Türkçe rehberlik hizmetleri,
 

ISPANYA TUR FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

* Şengen Vize ücreti (120 Euro),
* Seyahat sağlık sigortası (15 Euro),
* Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL), 
* Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar, 
* Ekstra turlar, Müze ve ören yerleri giriş ücretleri.  
 
Not : Seyahat Sağlık Sigortası 65 yaş ve üstü misafirlerimiz için  30 Euro'dur.
ÖNEMLİ NOTLAR

 

*** Ispanya Turumuzda Ekstra turlar min. 20 kişi oluştuğunda yapılacaktır. Rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilirler. 
 
*** 3 kişilik (Triple ve Dbl + Chd) oda kategorisi her tarih için max 3 oda ile sınırlıdır. 3. Yataklar sofa bed şeklinde verilecektir. 3 ayrı yatak olarak verilememektedir. Müsaitlik almanızı rica ederiz.
 
*** Ispanya Turu esnasında Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım kullanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
 
*** Programda yol üzerinde düzenlenecek olan Zaragoza turuna katılım zorunludur.
 
*** Programa dahil olan şehir turlarımız, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve panoramik olan yapılan maksimum 2 saat süreli, içeriği değişmemek kaydıyla farklı günlerde düzenlenebilecek olan turlardır.
 
*** Fuar, Kongre, Konser veya özel etkinlik gibi dönemlerde otellerimiz yukarıda belirtilen km.lerden daha fazla, merkeze daha uzak olarak kullanılabilecektir. Böyle bir durum gerçekleşmesi halinde turun hareketinden 15 gün önce tarafınıza bilgi verilecektir.
 
*** Pasaportların ve gerekli belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi halinde Bkmtur vize alımlarında yardımcı olacaktır. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.