Yunanistan Turu

                                                             

1.Gün:  ISTANBUL/SELANIK 628 km.  

Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı   : 23:30
Harbiye Ordu Evi Karşısı                      : 00:30
Bakırköy İncirli Ömür Plaza Önü Saat  : 00:45

Otobüslü Yunanistan Turumuza İstanbul’dan yukarıda belirlemiş olduğumuz üç noktadan katılan tatilcilerimiz ile Ipsala Hudut Kapısına hareketle başlıyoruz. Tekirdağ Yolu ile İpsala gümrük Kapısına varış. Gümrük işlemlerinden sonra Yunanistan-Selanik'e hareket.

2.Gün:  SELANIK

Sabah'a karşı Selanik’e varışın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Selanik’i tepeden de görebilecek olduğumuz Selanik Kalesini oluyor. Sonraki göreceğimiz yer ise bir kilise…MS.303 yılında Roma Döneminde Hristiyanlık çağrısı yaptığı için katledilen Ag. Dimitros Kilisesine (Kasımiye Camii) gideceğiz. Mezarının da bulunduğu kiliseyi gördükten sonra aynı cadde üzerinde bulunan T.C. Selanik Baş konsolosluğumuzun bahçesindeki Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evi göreceğiz. Çevredeki çeşmeler, medreseler bizlerin gözlerini dolduracak. Turumuzun ardından kısa bir alış veriş molası veriyoruz. Molanın ardından Rotondo (Hortacı camii), Bey Hamamı, Galerius takı, Murat bey camii, Bedesten ve Vardar Meydanı gezileri sonrası İzmir ’e benzeyen Kordon’a gidiyoruz.Kordon sonunda yürüyerek yine bir Ceneviz yapısı olan Beyaz Kule’yi görüyoruz, Büyük İskender Heykeli Aristotle ve Venizelos Meydanları gezileri sonrası öğlen yemeği için serbest zaman. Selanik’in alışveriş mağazalarının bulunduğu Tsimski caddesinde verecek olduğumuz alışveriş için serbest zaman sonrası otelimize geçerek odalarımıza yerleşip dinleniyoruz. Akşam canlı Yunan müziği eşliğinde, sirtaki ve buziki eşiğinde tavernada eğlence. (ekstra ücretli) Gece geç saatlerde tekrar otelimize geliyoruz. Konaklama Selanik’te

3.Gün:  SELANIK / ATİNA  502 km.

Selanikteki otelimizde yapacağımız Sabah kahvaltısının ardından Selanik'ten ayrılarak Atinaya doğru hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte Atina’da hiç vakit kaybetmeden Atina şehir turumuza başlıyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ile alternatif olarak düzenlenecek olan Meteora turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu turumuzda, içinde 24 adet manastır bulunan Kalambaka kasabası yakınındaki kayaların tepesinde birbirinden bağımsız olarak kurulmuş bu manastırları ziyaret ederek tam bir doğa mucizesine tanık olacaksınız. Ortodoks keşişler Hristiyanlığın ilk dönemlerinde inzivaya çekilmek, Tanrı’ ya daha yakın olmak amacıyla unesco dünya mirasları listesinde de yer alan bu manastırları yapmışlardır. Bir diğer sebep ise, keşişlerin Ortodoksluğu Osmanlı egemenliğinden korumak amacıyla bu bölgeye kaçmalarıdır.Her bir manastır milyonlarca yıl önce denizin altında olan bu bölge zaman içinde suların çekilmesi ile bu devasa kayalar ortaya çıkmış ve rahipler ise kayaların en tepesindeki alanlara manastırlarını yapmışlardır. En ilginç yanı ise kuruldukları manastırların kayaların üstüne birebir oturtulmuş olmaları,üstelik o dönemde kayaların tepesine hiçbir ulaşım yolu mümkün değilken. İlk yapıldıkları dönemde yıllarca rahipler manastırlarına birbirlerini ipten yapılmış file asansörler ile yukarı çekerek ulaştıkları ancak yakın dönemde artık merdivenler ile ulaşım sağlandığı da şaşırtıcı bir gerçek. Turumuzun ardından Atina’ya varış. Varışımızın ardından şehir turumuz başlıyor. (Yol ve hava şartlarına göre panaromik şehir turu bir sonraki günde yapılabilir) Agora, Zeus Tapınagı (Panoramik olarak), Parlemento Binası, Syntagma – Omonia Meydanları Cumhurbaşkanlığı Sarayı Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimiou bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi üniversitesi görülecek yerler arasındadır. Panaromik şehir turunun ardından serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Taverna turuna katılabilirler. Taverna turumuzda sürprizler ve şovlar eşliğinde limitli içecekli akşam yemeği dahildir. Geceleme Atina’da otelimizde. 
Taverna Turu (Kişi Başı): 50 € 
Meteora Turu (Kişi Başı): 55 €

4.Gün:  ATİNA

Sabah konakladığımız otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası tam gün gezi ve alışveriş imkanı için Atina serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle alternatif olarak, dünya tarihinin en meşhur sit alanlarından biri olan Acropolis’i geziyoruz. (Giriş ve lokal rehberlik ücreti için 30 € rehberimize ödenir). Acropolis gezisi sonrası dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek Corinth Kanalı turumuza katılabilirsiniz. Bu turumuzda Dünyanın en meşhur kanallarından biri olan Corinth kanalında gemilerin geçişini seyredeceğiz. Akşamüstü dileyen misafirlerimiz alternatif olarakdüzenlenecek olan Atina’nın sahil semtlerini göreceğimiz Atina By Night Turu’na katılarak, Pire, Paşa Limanını, Alimos, Faliro, semtlerini yakından tanıyabilirsiniz. Ardından meşhur balıkçıların olduğu pire limanında bu enfes lezzetleri tatmanız için serbest zaman. Sahil kıyısındaki tavernalarda Ouzo’nun ve yunan mezelerinin tadına vararak müthiş bir akşam geçirme fırsatınız olacak. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Corinth Kanalı Gezisi (Kişi Başı): 20 € 
Atina by night, Pire Limanı, Paşa Limanı, Mikrolimano, Faliro, Alimos, Turu (Kişi Başı): 20 €uro

5.Gün: ATİNA – KAVALA

Konakladığımız Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Kavala’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben panoramik şehir turu. Turumuzda Kavala Kalesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi,günümüzde otel olarak kullanılan imaret, su kemeri ve kale içindeki eski şehir görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonrasında, Gümülcine’ye hareket ediyoruz ve geceleme otelimizde.

6.Gün: KAVALA - İSTANBUL

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Gümülcine panoramik turumuz başlıyor. Dedeağaç’ın panaromik olarak görülmesi ve daha sonrasında ipsala sınır kapısına hareket. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Keşan – Tekirdağ - Silivri karayolu takip edilerek İstanbul’a yolculuk. Tekirdağ’da vereceğimiz yemek molasından (meşhur Tekirdağ Köftesini tatma imkanı) sonra İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından Turumuz sona eriyor

 

YUNANİSTAN TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ :

 • Konforlu Otobüs ile (0403 Mercedes veya Safir ) ulaşım
 • Atina’da 2 gece 3* otel 'de Oda ve Kahvaltı Dahil Konaklama.
 • Selanik'te 1 Gece 3* otel 'de Oda ve Kahvaltı Dahil Konaklama.
 • Kavala'da 1 Gece 3* otel 'de Oda ve Kahvaltı Dahil Konaklama.
 • Atina - Selanik ve Kavala’da Panoramik şehir turlari
 • Yunanistan Tatili için Rehberlik (Tur Liderliği) Hizmetleri.
 • Yunanistan Turu süresince Otobüste yapılan ikramlar

YUNANİSTAN TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

 • Yunanistan Vize Ücreti 120 €uro (Acentemize ödenir-Yeşil Pasaport'a Vize Yoktur)
 • Programda belirtilen Yol güzergahında Gidiş’te ve Dönüşte mola verilen tesislerde,Otellerde, alınan yiyecek ve içecekler.
 • Yunanistan Turu süresindeki Öğle ve Akşam Yemekleri,içecekler-tüm şahsi Ekstra harcamalarınız
 • Yunanistan'daki Müze ve ören yeri Giriş Ücretleri: Akrapol 16 €uro (girişte ödenir)
 • Zorunlu Seyahat Sigortası : 15 Euro ( Acentemize ödenir"70 Yaş üstü misafirler için kişibaşı bedel 30 EUR`dur")
 • Yurt dışı çikiş vergisi: 15 TL (Banka'lara önceden ödenmesi özellikle bu turda tavsiyedir)
 • Yunanistan Turundaki Müze ören yerleri vb giriş ücretleri
 • Rehber ve Şöför Bahşişleri
 • Yunanistan Turu süresince serbest zamanlarda Rehber tarafından ekstra bir ücret ile düzenlenecek gündüz veya Gece extra Tur Ücretleri