Pegasus Hava Yollarında Evcil Hayvanlar ile Seyahat

PEGASUS HAVA YOLLARI EVCİL (PET) UÇAK İÇERİSİNDE TAŞIMA

Pegasus Hava Yolları uçaklarında 20 Mart 2017 tarihinden sonra yapılacak rezervasyonlar için, kabin içerisinde taşınacak evcil hayvan sayısı her bir sefer için 4 adetten 6 adete çıkartılmıştır. Aynı kafeste (32x32x50cm) 8 Kg'ı geçmeyecek şekilde maksimum 2 kuş, (anne ve yavrusu),2 köpek (anne ve yavrusu) veya 2 kedi (anne ve yavrusu) taşınabilir. Kuş taşımacılığı sadece iç hat uçuşlarımızda yapılmaktadır. Dış Hatlarda Kuş taşımacılığı yapılmamaktadır.

Evcil Hayvanınız ile birlikte uçmak istiyorsanız   önce bizimle temasa geçmenizi tavsiye ederiz.  Gideceğiniz yöndeki uçaktaki müsaitlik kontrol tarafımızca yapıldıktan sonra Bilet ve Evcil Hayvanınızın Bilet rezervasyonları tamamlanıp biletlendirilecektir

Evcillerinizin Aşı Kağıtları,Veteriner Kayıtları,Pasaportu vb gerekli evrakların (Cins-Yaşı-Kilosu-Dogum Yeri ) hazır olmasına dikkat ediniz

Kabinde Taşınabilen Evcil Hayvanlar (PETC)

 • İç hatlarda kedi, köpek ve kuş; dış hatlarda (KKTC dahil) ise sadece kedi ve köpek taşınmaktadır.
 • Suudi Arabistan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar gidişte canlı hayvan kabul edilmez. İngiltere’ye ise hem gidiş hem çıkışta canlı hayvan taşımamaktayız.
 • Kangal köpekleri 6 aylığa kadar kabul edilir.
 • Toplamda ağırlık 8 kiloyu geçmeyecek şekilde tek bir kafes veya uygun kutuda, yavru veya anne-yavrusu veya birlikte yaşamaya alışkın olmak kaydıyla aynı cinsten ikişer hayvan taşınabilir. Bu durumda aynı kafes/kutuda taşınan canlı hayvanlar 1 PETC kabul edilir.
 • Kafes yapısı, hayvanın boyutlarına uygun, su geçirmez, sağlam, kilitli, havalandırma alanı yeterli, çizilmeye ve darbelere dayanıklı olmalıdır.
 • Uçuş tarihinde yaşı 3 ayın altında olan evcil hayvanlar kabul edilmez.
 • Tek başına seyahat eden 12 yaş ve altındaki misafirlerimiz (UM), eycil hayvan (PETC) ile seyahat edemezler.
 • Evcil hayvan taşımasında kullanılabilen buggy benzeri pusetler, bagaj statüsünde değerlendirilmekte, uçak altına yüklenmektedir.
 • Evcil hayvan (PETC) ile seyahat eden misafirler acil çıkış ve en ön koltukta oturamazlar.
 • Vahşi, yırtıcı ve dövüşçü kuş ve köpek kabul edilmez. (American Pit Bull, Fila Brazileiros, Japanese Tosa, Pit Bull Terrier, Togo Argentinos, American Staffordshire Terrier, Presa Canario, Rottweiler, Doberman, Mastiff, American Bulldog, Caucasian owtscharka, mastino napoletano, chow chow gibi)
 • 3 aylıktan küçük aşılanmamış kedi, köpek taşınmaz. Üç aydan büyük köpek ve kedi sahipleri hayvanlarını yılda bir defa kuduz hastalığa karşı aşılatmakla yükümlüdür. Aşısı tamamlanmış hayvanlar uçuşa kabul edilmez.
 • KKTC’ne ticari olmayan canlı hayvanların misafir beraberinde taşınması için de İthal Ruhsatı alınması zorunludur.
 • Kalkış, varış, transfer, transit noktaların ülkelerine canlı hayvan kabulüyle ilgili ulusal mevzuat ve regülasyonları (sağlık sertifikaları, seyahat belgeleri, kısıtlamalar, limitler, karantina kuralları, yaş sınırları vb.), kontrol edilmeli, gerekli tüm dokümanlar hazır olmalıdır.
 • Sinirli, saldırgan, huzursuz hayvanlar için veteriner kontrolünde uçuşun başlangıcından uygun zaman önce ilaç kullanılması hususundaki sorumluluk misafire aittir.

Bilgi ve Rezervasyon Telefonları  : 0216 346 76 76 - 0539 711 99 19

Atoll Turizm Yol Tarifi: Altıyol meydandaki Boğa heykelinden Kadiköy vapur iskelesi rıhtım istikametinde yaklaşık 50 metre yolun sol tarafında yürüdüğünüzde Tuğba Cafe ve Trafik Işıklarını geçtikten sonraki Mavi renkli olan Bina Sevil İş hanı'nın zemin katında D.P Parfümcü,Zeplin Eczanesi.Ara Katda Boğam Cafe,karşımızda Western Union Para gönderme şirketi,Enes Kundura vardır. Bina Kapı No: 74 Kat:1.. Dışarıda Uzbekistan Airways,Pegasus,THY,Anadolujet vb reklamlarımızı göreceksiniz.