Otellerde Hes Kodu Zorunludur - Atol Turizm

Otellerde Hes Kodu Zorunludur

                                                                

Otellerin konsept hizmeti dahilinde sunduğu hizmetler ve bazı hizmet alanlarının kullanımı, Covid-19 kapsamında çıkan genelgeler ve yasal düzenlemelere göre konaklama süresince sınırlandırılmış ya da kapatılmış olabilir. Bazı hizmetler ise kısmen veya tamamen sunulamayabilir.

Oteller Misafirlerin sağlığını korumak amacıyla ilgili kamu kurumları tarafından alınan

Covid-19 önlemleri kapsamında; misafirlerin tesise girişi sırasında HES Kodu sorgusu yapılacaktır. Tesis, sorgulama sonucunda tanılı veya temaslı misafirleri kabul etmeyebilir, izolasyon odasına alabilir, tesisten çıkışını isteyebilir veya ilgili kamu kurumlarının düzenlemeleri kapsamında gerekli görülen diğer işlemleri yapabilir.

Otellerde Rezervasyon yaptıran tüm misafirler, hem kendi sağlıklarını ve kamu sağlığını korumak için otellere giriş öncesinde, konaklama süresince ve tesisten ayrıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenenler başta olmak üzere; Covid 19 kapsamında gerekli olan tüm tedbirleri uygulamaktan sorumludur. Sağlık problemi olan veya Covid-19 belirtilerine ilişkin şüphesi olan misafirlerin, otele giriş öncesinde sağlık kuruluşlarına başvurması gereklidir. Covid-19 sebebi ile misafirlerin uğradığı veya sebep oldukları zarardan kendileri sorumlu olup her ne sebeple olursa olsun, Seyahat acentamız sorumlu değildir.