Marmaris Fethiye-Marmaris Rotası

Tur açıklaması:: Marmaris Fethiye Marmaris deniz rotasında ahsap Gulet Yatlar ile Cumartesi başlangıç 1 haftalık Tam Pansiyon konaklamalı özel Mavi Yolculuk Yat Turları
Tur Fiyatı::330 euro

Tur Programı

1.GÜN Marmaris

Marmaris Limanı'nda, saat 15:30'dan itibaren teknelerinize yerleşebilirsiniz. İlk gün, servis akşam yemeği ile başlar ve geceleme Marmaris Limanı'nda yapılır. Türkiye'nin en önemli turistik merkezlerinden biri olan Marmaris ayrıca büyük bir yat limanına sahiptir.

2.GÜN Ekincik Körfezi - Dalyan

Kahvaltıdan sonra, tur programı ve tekne hakkında temel bilgiler verilir. Yolculuğumuz Ekincik Körfezi'ne doğru seyire başlar. Buradan opsiyonel olarak düzenlenebilen Dalyan  (Kaunos) turuna katılabilirsiniz. Öğlen yemeğinden sonra ''Piyade'' diye adlandırılan küçük tekne ile yatımızdan ayrılıp öncelikle Caretta - Caretta ( İztuzu ) Plajı'na gidilir ve yüzme molası verilir. Doğa harikası delta içinden geçilirken Kaya mezarlarını da görerek çamur banyosuna varılır. Son durağımız ise eski bir balıkçı kasabası olan Dalyan olacaktır ve sonrasında piyade ile tekneye dönülür. Akşam yemeği ve geceleme Ekincik Körfezi'nde yapılır.

3.GÜN Ölüdeniz - Gemiler Adası

Erken vakitte geçilmesi gereken, dalgaları ile ünlü Dişibilmez ve Kurtoğlu Burunları nedeniyle, diğer günlere nazaran sabah çok erken yola çıkılır ve dünyaca ünlü Fethiye Ölüdeniz Körfezi'ne ulaşılır. Tekne Ölüdeniz'de demirler. Efsane denizde yüzme molası ve öğle yemeğinden sonra Gemiler Adası'na doğru hareket edilir. Akşamüstü yapacağınız yürüyüş ile adanın tepesinde bulunan Bizans döneminden kalma Aziz Nicholas kilisesini ziyaret etme şansı bulacaksınız. Akşam yemeği ve geceleme Gemiler Boğazı'nda yapılır.

4.GÜN Turunçpınarı - Fethiye

Sabah kahvaltıdan sonra öğle yemeği ve yüzme molası için Turunçpınarı'na demirlenir. Turun 4. gününde saat 16:00 sularında Fethiye Limanı'na girilir. ''Mini Tur'' yapmakta olan misafirlerimiz tekneden bu saatten itibaren ayrılırlar. Antik dönemde Telmessos olarak bilinen Fethiye, Anadolu Medeniyetleri'nden biri olan Likya'nın Karya ile batı sınırındaki en önemli şehridir. Şehrin isminin Apollon'un oğlu Telmessos'tan geldiğine inanılır. Işıkların ülkesi manasına gelen kent eski kâhinleri ile ünlüdür. Fethiye; 12 Adalar ile korunaklı, yarım daire şeklinde sahil boyunca uzanmaktadır. Dilerseniz şehir merkezini gezebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme Fethiye Limanı'nda yapılacaktır.

5.GÜN Göcek Körfezi (Yassıca Adaları - Tersane Adası - Bedri Rahmi Koyu)

Mini tura katılacak olan misafirlerimiz 09:30'dan once Fethiye Limanı'ndan tekneye binerler. Kahvaltıdan sonra dünyaca meşhur Göcek Körfezi'ne hareket edilir.Birbirinden güzel doğa harikası adaların arasında seyrederek Yassıca Adası'na demir atılır. Öğle yemeği bu güzel takım adalarda yenir. Daha sonra çay saati ve yüzme molası için Tersane Adası'na yola çıkılır. Bizanslılar ve Osmanlılar zamanında tersane olarak kullanılmış doğal korunaklı bir limandır. Akşam yemeği ve geceleme için Türkiye'de ilk ''Mavi Yolculuk''u gerçekleştirmiş ve tanıtmış olan Türk sanatçısı Bedri Rahmi'den adını almış koya demirleyeceğiz.

6.GÜN Manastır - AğalimanıI

Kahvaltıdan sonra Manastır'a doğru hareket edilir. Öğle yemeği ve yüzme molası için Manastır Koyu'na gidilir. Burası, suyun içinde kalıntıları bulunan eski bir hamam nedeniyle yörede Cleopatra veya Batık Hamam Koyu olarak da bilinir. Akşam yemeği ve geceleme için Ağa Limanı'na demir atılır.

7.GÜN Kumlubükü - Cennet Adası - Marmaris

Güne çok erken saatlerde Kumlu Bükü'ne doğru seyir ile başlanır. Kahvaltı Kumlu Bükü'nde servis edilir. Öğle yemeği ve yüzme molası için Cennet Adası'na demirlenir. Cennet Adası, turumuzun yüzme molası için son durağı olacaktır. Geceleme için Marmaris Limanı'na saat 16:00'dan itibaren giriş yapılır. Arzu eden konuklarımız Marmaris'i gezebilir ve Marmaris'in gece hayatına konuk olabilir.

8.GÜN Marmaris

Kahvaltıdan sonra 09:30'a kadar tekneden ayrılabilirsiniz.

 KONAKLAMA OTELİ : Ahşap Gulet Yatlardır

 


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:330 euro

Marmaris Yat Turlarında Dahil olan Hizmetler

*Gulet Yatlarda 1 hafta 7 Gece 8 Gün Tam Pansiyon  (Kahvaltı,Öğle Yemeği,Akşam Yemeği dahil) Konaklama

*Tur Programında belirtilmiş olan Koylarda ve Limanda gecelemeler,deniz  molaları

Marmaris Yat Turlarında Dahil olmayan Hizmetler

*Yat'da Kahvaltı haricinde alınacak Alkollü - Alkolsüz İçecekler

*Yat harici Organize edilecek çevre civar gezileri ve ücretleri

*Seyahat Sağlık Sigortası (Tavsiye ederiz)

NOT: Çocuk yolcu kabul edilmemektedir

MAVİ YOLCULUK AÇIKLAMALAR

* Tur hareket günlerimiz Cumartesi, Pazar ve Pazartesi'dir.  Tur hareket günümüz haftalık turlarda Cumartesi; mini turlarda Cumartesi ve Çarşamba’dır.

* Müşterilerimizin tekneye biniş saati 16:00 iniş saati 09.30'dur. Müşterilerimizin tekneye biniş saati 15.30 iniş saati 10.30'dur.

* Fiyatlarımız iki kişilik kabinde bir kişi , tam pansiyon + beş çayı, dahil olarak belirlenmiştir.

* Kabinlerimiz iki kişilik olup üçüncü kişinin kalmasına uygun değildir.

* Teknede müşterilerin kullanacağı büyük ve küçük havluların müşteri tarafından getirilmesi gerekmektedir. Teknelerimizde büyük ve küçük havlu vardır, plaj havlusu getirmeniz ricadır.

* Teknede alınacak alkollü ve alkolsüz tüm içecekler ektra ücretlidir

* Tekneye dışarıdan yiyecek ve içecek (alkollü ve alkolsüz) getirilmemesi önemle rica olunur.

* Hava şartlarına bağlı olarak uygunsuz hava koşullarında müşteri güvenliği ilk şartımız olması nedeni ile Kaptan tarafından rota güzergh değişikliği yapılabilir.

* Teknede bir hafta boyunca uygulanan menümüz mevsim sebze ve meyvelerine göre değişebilir.

* Teknelerimiz standart plus ahşap, çift direk, gulet tipi olup tüm teknelerimiz klimalıdır. 

* Mürettebat üç kişilik olup, mürettebattan anlaşılan kaptan, aşçı ve gemicidir.

** Teknede twin (İkiz 2 ayrı yatak) yatak garanti verilmemektedir.

* Kabin kiralamada 12 yaş altı çocuk kabul edilmemektedir.

Herhangi bir iptal durumunda :

Tur hareket  tarihinden 

*60-31 gün öncesine kadar yapılan iptallerde, tur bedelinden %25 kesinti yapılır, geri kalan bakiye iade edilir. 

*30-16 gün öncesine kadar yapılan iptallerde, tur bedelinden %50 kesinti yapılır, geri kalan bakiye iade edilir. 

*15 veya daha az gün içerisinde yapılan iptallerde iade yapılmaz.