Lviv Turları - Atol Turizm

Lviv Turları

Tur açıklaması:: Skyup Hava Yolları ile Istanbul Havalimanından hareket ile 4 Gün 3 Gece Kahvaltı Dahil Lviv Turu Ukrayna.
Tur Fiyatı::249 €uro

Tur Programı

Ukrayna ve şehirlerine olan,artan sempati,vize'lerin karşılıklı kaldırılması Vize olmayışı, yeni çipli Kimlikler ile giriş yapılabiliyor olması karşılıklı artan iyi diyalog bu ülkeye grup turları ve Kişisel gezilerin artmasına sebep olmuştur.  

1.Gün  İstanbul / Lviv (Ukrayna)

Yeni İstanbul Hava limanı Dış Hatlar gidiş Terminalinde Skyup Hava Yolları Kontuarı önünde saat: 17:00'de Tur görevlisi ile buluşma. Check-in ve bagaj teslim işlemlerinin sonrasında Skyup Hava yolları’nın PQ-496 sefer sayılı tarifeli uçağı ile saat: 19.15’de Lviv’e hareket. Yerel saat ile 20:20’de varış sonrası özel Tur aracımız ile Lviv panoramik şehir turu'na başlıyoruz. İkinci Dünya Savaşı’nda zarar görmemiş ender yerleşimlerinden Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan kentlerden biri. Yüz yıldan fazla süre Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun yönetiminde kalan Lviv, Gotik ve Rönesans üslubunda yapılmış, günümüzde hemen hemen tamamı korunmuş binalarıyla şirin bir Orta Avrupa kenti. Rus yönetiminde hemen hiç kalmamış olan kent, Ukrayna’nın bambaşka bir yüzünü oluşturuyor. Panoramik turumuzda farklı kültürlerin bir arada yaşadığı, “aslanlar kenti” adıyla anılan Lviv kentinin opera binasını, ünlü Maria Zankovetska Tiyatrosu’nun binasını, Svobada Meydanı’nı, uzaktan Lviv Kalesi’ni, St George Yunan-Katolik Katedrali’ni, Cizvitlerden kalma Aziz Petrus ve Pavlos Kilisesi’ni, Dominiken Katedrali ve Manastırı’nı, Katedral Meydanı’ndaki Boim Şapeli’ni,  Rynok Meydanı’nı görecek ve kentin farklı yüzleri hakkında fikir edineceğiz. Sonrasında otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.Gün:  Lviv

Lviv otelimizde yapacağımız Sabah kahvaltısının sonrasında Lviv serbest zaman. Arzu edecek misafirlerimize özel ekstra ücretli olarak düzenlenecek öğle yemekli Şatolar turu için hareket ediyoruz (60 Eur). Lviv şehrinin dışında kurulmuş birçok şato bulunmaktadır. Gezimiz sırasında da bunlardan 2 tanesini göreceğiz. Orijinal halleri XVIII ve XIX yy.’dan günümüze kadar korunmuş olan bu şatolarda adeta geçmişe, şövalye dönemine bir yolculuk yaşayacaksınız. Turumuzdan sonra Ortaçağ kentinin gizemli yanlarını keşfetmek üzere serbest zaman. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.Gün: Lviv

Lviv Otelimizde yapacağımız Sabah kahvaltısının sonrasında Lviv tüm gün serbest zaman. Arzu edecek misafirlerimize  özel ekstra bir ücret ile düzenlenecek Eczacılık Müzesi, Çikolata Fabrikası Satış Mağazası, Ermeni Katedrali ve Arsenal (silah deposu) Turu’na katılabilecekler (30 Eur). Turumuzda yüzlerce yıl önce insanların hastalıklarına nasıl şifa bulunduğunun gösterildiği Eczacılık Müzesi’nin ardından Lviv’de yıllardır farklı görüşlerden siyasi mahkûmların hapsedildiği meşhur zindanları ziyaret edecek, ayrıca meşhur silahlıkları göreceğiz. Gezimiz Kars’ta bulunan Ünlü Ani Ermeni Kilisesi’nin bir eşi olan Lviv Ermeni Kilisesi’ni ziyaret ederek devam edecek. Muhteşem freskleri olan bu kiliseyi gezdikten sonra dünyaca ünlü Lviv çikolatalarının satıldığı fabrika satış mağaza zincirlerinin en ünlü ve dört katlı satış merkezine giderek bir kahve molası vereceğiz. Arzu eden misafirlerimizle Lychakiv Mezarlığı Turu’nu gerçekleştireceğiz (15 Eur). On altıncı yüzyıla kadar kimsesizler mezarlığı olarak kullanılan ve on sekizinci yüzyıldan itibaren siyasetçilerin, sanatçıların, varlıklı ailelerin defnedildiği, günümüzde “tarih ve kültür müzesi” kapsamına alınan toplam 42 hektarlık bu mezarlıkta önemli heykeltıraşların tasarlayıp yaptıkları muhteşem güzellikteki mezar anıtlarını göreceğiz. Yüzlerce yıllık ağaçları, kuş sesleri ve dingin ortamın her biri olağanüstü bir ustalığın eseri olan mermer heykellerle buluştuğu, film setini andıran bu mekânda Ukrayna, Polonya ve Rusya tarihinden önemli olayları da anma imkânı bulacağız. Dileyen misafirlerimizle akşam vaktini Lviv’in en eğlenceli mekânlarında değerlendirebilecekleri, ekstra ücretli olarak düzenlenecek Akşam Yemekli Ukrayna Gecesi Turu  gerçekleştireceğiz  (40 Eur). Daha sonra dinlenmek ve konaklamak üzere otelimize döneceğiz.

4. Gün:  Lviv – Istanbul

Lviv otelimizde yapacağımız son sabah Kahvaltısından sonra  Anahtar teslimi ve odaların boşaltılması. Daha sonra rehberimizin belirttiği saatte Lviv Hava limanı’na gitmek üzere yola çıkacağız. Bagaj  teslimi Check-in ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Pegasus Hava yolları PC-421 sefer sayılı uçağı ile saat: 17:20’da İstanbul’a hareket. 19:25’da varış, tur hizmetlerinin sona erişi

Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:249 €uro

LVİV TUR FIYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER :

 • Skyup Hava Yolları ile İstanbul - Lviv (LWO) / Lviv (LWO) - İstanbul Sabiha Gökçen Hava Limanı  ekonomi sınıf   uçak bileti
 •  Lviv'de 3* Volter Otelde 3 gece 4 Gün oda+kahvaltı Dahil konaklama
 •  Lviv'de Hava Alanı - Otel - Hava Alanı çift yön grup transferleri
 •  Panoramik Lviv şehir turu 
 •  Rehberlik hizmeti (Grup Gezilerinde)
 •  Lviv Uçak Biletine ait olan Hava limanı vergileri

LVİV TUR FİYATINA DAHIL OLMAYAN HIZMETLER

 •  Lviv Gezisi boyunca Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 •  Lviv'deki Öğle-Akşam Yemekleri,içecekler
 •  Covid-19 sigortası
 •  Yurt dışı çıkış harcı bedeli : 50 TL (Bankalara-veya Maliye Gişesine ödenir)
 •  Lviv'deki Rehber ve şoför tipleri, bahşişler
 •  Liviv Uçağındaki Fazla Bagaj Ücretleri
 •  Lviv'deki Müze,ören yeri giriş ücretleri
 •  Lviv Tur Programındaki ekstra ücretli olduğu belirtilmiş çevre gezileri turlar

NOT: Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.

Ekstra ve dahil olan turların, özel durumlardan dolayı yapılamaması halinde yerine alternatif turlar düzenlenir.

Ukrayna turistik tesisleri standartlarının, Türkiye turistik tesisleri standartlarına henüz ulaşmadığı gözlenmektedir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.

Lvivdeki Alternatif  extra  geziler,turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentamız sorumlu tutulamaz.

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Panoramik şehir turları maksimum 2 saat süren otobüs içerisinden yapılan şehrin önemli noktalarının ziyaret edildiği turlardır.