Kapadokya Uçaklı Turları - Atol Turizm

Kapadokya Uçaklı Turları

Tur açıklaması:: Istanbul'dan Anadolujet ile SAW hareketli Kapadokya Yılbaşı Turu 3 Gün 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama Ihlara Vadisi - Ürgüp- Göreme Açık Hava Müzesi Nevşehir-Avanos Peri Bacaları Gezileri
Tur Fiyatı::1530 TL

Tur Programı

1.Gün Avanos-Kızılırmak-Uçhisar-Güvercinlik Vadisi gezileri
İstanbul - Kayseri Uçak saatinin erken oluşu nedeni ile Istanbul Anadolu yakası Kurtköy'de bulunan Sabiha Gökçen Hava Limanına  gidiş ve dönüş için aşağıdaki buluşma noktalarından ücretsiz servis kolaylığımız vardır. Gidiş ve dönüş Hava Limanı Kayseri'dir.
Sabah saat :04:00 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı 04:30 Harbiye (Orduevi Karşısı),  04:45 Kadıköy Evlendirme dairesi otoparkı önünden hareket ile saat; 05:20'da Sabiha Gökçen Hava limanı'nda siz değerli konuklarımız  ile Tur rehberinizin buluşmasının ardından Anadolujet Hava yolları'nın sabah TK-7292 sefer sayılı uçağı ile saat07:20'de hareket  ile yaklaşık bir saatlik onbeş dakikalık yolculuğun ardından Kayseri'ye08:35'de ulaşıyoruz. Burada bizleri bekleyen Gezi aracımıza binerek  Kapadokya bölgesine ulaşıyoruz. Turumuza Güvercinlik Vadisi ile başlıyoruz. Vadide vereceğimiz fotoğraf molası ile yeryüzünde benzerine çok az rastlanan doğa harikası oluşumları görerek bölgenin en yüksek 3 noktasından biri olan Uçhisar Kalesi’ne varıyoruz. Sonrasında Anadolu'nun en uzun nehri olan Kızılırmak’ın yanı başında bulunan Avanos’a ulaşıyoruz. Çanak-çömlek ve onyx atölyelerini gezip bilgi ve alışveriş imkanını bulduktan sonra Paşabağları’nda, diğer adıyla Keşişler Vadisi’nde ikili ve üçlü peribacalarında fotoğraf çekip kısa bir yürüyüş yaparak, kayalara oyulmuş inziva noktalarını görüyoruz. Ardından Şarap Mahzenleri’ni gezip Asmalı konakta fotoğraf molası vermemizin ardından programımızı tamamlıyoruz. Otele dönüş, akşam yemeği ve konaklama.
 
Öğle Yemeği Restoranı ve Menüsü (Ekstra Ücretlidir) Uranüs Restorant,Mercimek Çorbası, Pastırmalı Kuru Fasülye, Pilav, Turşu, Çömlek Kebabı, Tatlı 
2.Gün Göreme-Hacı Bektas-Zelve  gezileri -Türk Gecesi
Konakladığımız otelde yapacağımız Sabah kahvaltısı sonrası ( arzu eden tatilciler kahvaltı öncesinde  Balon EkstraTuru'na katılabilirler  Kişibaşı 130 Euro) hareketle Göreme Açık Hava Müzesi’ndeki en güzel kaya kiliselerini; Rahipler Manastırı, Rahibeler Manastırı, Basil Kilisesi, Barbara Şapeli,Yılanlı Kilise, Çarıklı Kilise, Yemekhane ve Kiler yapılarını, gezdikten sonra Çavuşin köyü’nü görerek eski adıyla Suluca karahöyük olan Hacı Bektaş ilçesine varıyoruz. Hacı Bektaş-i Veli nin dergahını kurduğu bu noktada müzede bulunan Aş Evi, Meydan Evi, Pir Evi, Aslanlı Çeşme,Üçler Çeşmesini görüyoruz. Buradaki programımızı tamamladıktan sonra Anadolu’da yüzyıllar boyu süren halı kültürünü daha yakından tanıyarak halı şovu izliyoruz. Ardından doğanın bir mucizesi olan harika oluşumları görmek üzere Dervent vadisi ve üç vadinin birleşiminden meydana gelen Zelve vadisini ziyaret ediyoruz. Buradaki gezilerimizi tamamlamamızın ardından otele dönüş ve akşam yemeği. Ardından bölgenin otantik yapısını gösteren Türk gecesinde (Extra) günün yorgunluğunu eğlenerek atacağız.
 
Günün Restoranı ve Menüsü (Ekstra): Han Restorant , açık büfe sıcak, soğuk, tatlı ve meyve 
 
Türk Gecesi: Limitsiz alkollü-alkolsüz yerli içecek, soğuk mezeler, yöresel folklör gösterileri ile oryantal şov.(Ekstra Tur 70 TL)
3.Gün Derinkuyu-Ihlara Vadisi-Kayseri
Sabah otelde alınan son kahvaltı sonrası hareket ile Kapadokya’nın gizemini daha da arttıran bölgedeki en güzel yeraltı şehirlerinden olan Derinkuyu Yeraltı şehrine varıyoruz. Yerin 7 kat altında yaşamanın mucizevî yanlarını görerek jeotermal bir bölgede bulunan Narlıkuyu krater Gölü’ne gidiyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasında muhteşem manzara karşısında ikramımız olan sıcak çikolatalarınızı yudumladıktan sonra 3268 metre yüksekliği ile bölgenin en yüksek dağlarından biri olan Hasan Dağı’nın heybetli görüntüsü eşliğinde Ihlara Vadisi’ne varıyoruz. 14 km. uzunluğunda ve içerisinde yaklaşık 105 tane kiliseyi barındıran bu vadide Melendiz Çayı’nın kenarından yürüyerek Ağaçaltı, Yılanlı ve Sümbüllü Kiliseleri ziyaret ediyoruz. Ardından vadinin bitiş noktası olan Selime Köyü’ndeki eşsiz peribacalarını izleyerek Kayseri'ye hareket ediyoruz. Kale, Saat Kulesi, Honat Hatun Külliyesi ve Döner Kümbet gezilerimiz sonrasında pastırma-sucuk alışverişi yaparak Mimar Sinan anıtı ve yine Selçuklu eserlerinden olan Gevher Nesibe tıp okulunu ziyaret ettikten sonra Kayseri hava limanı'na hareket ediyoruz. Saat 21:35 Anadolujet Hava Yolları  ile İstanbul’a ulaşıyoruz.

 KONAKLAMA OTELİ : Suhan Cappadocia Hotel & Spa //Taşsaray Otel v.b


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Uçaklı Kapadokya Kayseri Turu Suhan Cappadocia Otel 2 Gece 3 Gün Y.P
Başlangıç tarihi: 03 Aralık 2021Bitiş Tarihi: 26 Aralık 2021
2 Kişilik odada kişi başı:1000 TL
İlave kişi ücreti:920 TL
Tek kişilik oda:1150 TL
Ücretsiz çocuk:02-06 Yaş 500 TL
Ücretli çocuk:06-12 Yaş 850 TL
Yılbaşında Uçaklı Kapadokya Kayseri Turu Taşsaray Otel 2 Gece 3 Gün Y.P
Başlangıç tarihi: 31 Aralık 2021Bitiş Tarihi: 02 Ocak 2022
2 Kişilik odada kişi başı:1530 TL
İlave kişi ücreti:1475 TL
Tek kişilik oda:1800 TL
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 1000 TL
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 1250 TL

KAPADOKYA UÇAKLI TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ:

 • İstanbul - Kayseri - Istanbul Anadolujet Uçakları ile  Gidiş – Dönüş ekonomi sınıf Uçak Bileti
 • Kapadokya Tur Programında belirtilen Çevre gezileri.
 • Kapadokya Seçilen Otellerde 2 Gece – 3 Gün Y.P. (Sabah kahvaltı + Akşam Yemek) Konaklama.
 • Kapadokya bölgesi Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri ( Belediye ve Özel işletmeler İçin Geçerlidir.)
 • Hacı Bektaş-ı Veli Gezisi
 • Kapadokya Turu süresince Rehberlik hizmetleri.
 • 1618 No’ lu Turizm Kanununca Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Kapadokya Tur Otobüsünde çeşitli ikramlar

KAPADOKYA UÇAKLI TUR ÜCRETİNE DAHIL OLMAYANLAR

 • Kapadokya uçaklı  Turu süresince Otelde ve gezi boyunca alınan Yapılan Ekstra tüm şahsi harcamalarınız.
 • Uçaklı Kapadokya Turu esnasındaki Öğlen Yemekleri, yemeklerde alınan içecekler.
 • Müze Kart ( Kültür ve Turizm Bakanlığı'na Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)
 • Uçaklı Kapadokya Turu esnasınaki Ekstra Turlar, Aktiviteler,Gece programlari (Rehbere ödenir).
 • Yılbaşı Gala Ücreti (Dileyen Misafirlerimiz Yılbaşı Balosuna Katılıyoruz ( Ekstra ücretli) SUHAN CAPPADOCİA HOTEL SPA  GALA DAHİL)

KAPADOKYA UÇAKLI TURU AÇIKLAMALAR:
 • MÜZEKART BİLGİSİ
 • Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir.Tur fiyatına Müze Ören Yeri ücretleri dahildir.(Özel İdare ve Belediye işletmeleri vb.) Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müzekart geçerlidir. Dileyen misafirlerimiz rezervasyon esnasında müzekart ekletebilirler. Satış esnasında müzekart talep etmeyen misafirlerimiz ilgili müzelere giriş ücretlerini kendileri öderler.
 • T.C Vatandaşı olmayan misafirlere müzekart verilememektedir. Yabancı uyruklu misafirlerimizin müze giriş ücretleri kendilerine aittir.