Galatya Turu - Atol Turizm

Galatya Turu

Tur açıklaması:: Galatya Turu Istanbul'dan Otobüs ile Hareket Hattusa Amasya Corum Alacahoyuk Ballica Magarasi gezileri
Tur Fiyatı::770 TL

Tur Programı

1.GÜN  Istanbul-Osmancık

Istanbul Hareket Nokta ve Saatleri;

22:00 Zeytinburnu Çırpıcı İspark Otoparkı ( Zeytinburnu Metro Yanı )

23:00 Harbiye Askeri Müze Karşısı : 23:59

Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı ( Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı )

00:15 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu ( E 5 Ankara İstikameti )

00:30 Çayırova Mc Donald `s Önünden 01:15 İzmit Halkevi Durakları ( Asya Otel Karşısı ) katılan misafirlerimiz ile birlikte  gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN Hazeranlar Konağı - Ferhat Ve Şirin - Amasya- Mumya Müzesi

Sabah erken saatlerde 07.30 - 08.30 arası Osmancık`a varıyoruz.Yapılacak serbest sabah kahvaltı sonrasında yol üzerinde bulunan Çeltik fabrikalarıyla ünlü Osmancık`ta gezimize başlıyoruz. Kızılırmak`ın kolu olan Gökırmak üzerinde bulunan Koyun Baba Kemerli Köprüsünü ve Koyun Baba Türbesini gördükten sonra Amasya`ya hareket ediyoruz. Gezimize,1865 yılında yaptırılan tipik bir Osmanlı konağı olan Hazeranlar Konağı ile başlıyoruz. Sonrasında Yeşilırmak kenarına yapılan Yalı Boyu Evlerinin cumbalarını izliyoruz. Ardından sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II. Bayezid Külliyesini geziyoruz. Buradan Burma Minareli Camii ve şehzadeler parkını geziyoruz. İçinde ilhanlılar döneminde kalma 6 adet mumyanın en fazla ilgi çektiği Amasya Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze gezimiz sonrasında Helenistik dönme ait olduğuna inanılan ve mitoloji`ye göre Ferhat`ın, Şirin`e kavuşmak adına dağları kazarak oluşturduğu ve bu adı taşıyan Ferhat ile Şirin Su Kanallarını ziyaret ediyoruz. En son olarak da Amasya`yı tepeden görüntüsü alabileceğimiz ve fotoğraflarımızı çekebileceğimiz Amasya Kalesi ve Kaya Mezarlarını panoramik olarak da görebileceğimiz Çakallar Tepesini ziyaret ediyoruz, sonrasın da Amasya Genelgesinin yayınlandığı Saraydüzü Kışla Binasını gezip otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

3.GÜN Çorum - Hattuşaş Antik Kenti - Alacahöyük - Yazılı Kaya

Gecelediğimiz otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından , Orta Karadeniz`in illerinden Çorum`a doğru yol alıyoruz. Şehir merkezine vardığımızda Hitit eserlerinden oluşan ülkemizin önemli müzelerinden Çorum Müzesini geziyoruz. Ardından eski Çorum Evlerinin bulunduğu Kale Mahallesini ve Şehir Kalesini görüyoruz. Yemek molasının ardından Asur'lardan başlayıp sırasıyla Hititler, Frigler, Roma ve Bizans`a ev sahipliği yapmış olan Hattuşaş Antik Kenti`ne doğru yola çıkıyoruz. Sağlı sollu tarlalar arasında yapacağımız yolculuk sonrasında Boğazköy`ün içinden geçerek M.Ö 4500` lü yıllara kadar tarihi dayanan bu antik kente geliyoruz. İlk olarak Büyük Tapınağı geziyoruz. Ardından sırasıyla Büyük Kale, Nişantaşı, Hiyeroglifli Oda, Güney Kale, Kral Kapısı, Tapınaklar, Yer Kapı (fotoğraf molası), Sfenksli Kapı, Aslanlı Kapı`yı gezdikten sonra aracımıza geri dönüyor ve Tanrı Tutalya ve diğer tanrılara inançlarını yerlerine getirmek için ve her tanrının simgesinin bulunduğu Yazılı Kaya` ya gidiyoruz. Boğazkale`ye geri dönüyor tarihi eser ve kalıntıları inceleme amacıyla Boğazköy Müzesine uğruyoruz. Hattuşaş`ın uzantısı olan Alacahöyük `de kent kalıntıları ve müzesinin gezileri sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

4.GÜN Tokat - Ballıca Mağarası - Zile - Gökmedrese

Gecelediğimiz  otelimizde yapacağımız  kahvaltı sonrasında, Tokat`a doğru hareket ediyoruz. Tokat`ta İhtişamı ile sizleri büyüleyecek Gök Medreseyi geziyoruz. Jül Cesar`ın VENI-VIDI-VICI ( Geldim - Gördüm - Yendim ) dediği tokatta gezimize Tokat Kalesi ile başlıyoruz. Sonrasında Zile`ye hareket ediyoruz. Anzilia Höyüğü, Zile Kalesi, Amfi Tiyatro, Amasya Caddesi sindeki Eski Eveleri görerek merkezde Nasuh Paşa Camii, gezisi sonrasında Dünyanın 8. harikası olarak kabul edilen Dünyadaki bütün mağara oluşumlarından örnekler görebileceğiniz Ballıca Mağarasını gezerek İstanbul`a doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul`a varış. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

Konaklama Otelleri , Amasya Büyük Amasya Otel , Apple Palace - Çorum Mavi Ocak Otel - Tokat Çavuoğlu Tower Otel , Alin Otel , Dedeman Tokat Otel

Tur Mesafesi; İstanbul - Amasya 680 km, Amasya - Çorum 95 km Çorum - Hattuşaş 85 km, Hattuşaş - Amasya 180 km, Amasya - Tokat 130 km, Tokat - İstanbul 790 km Toplam Tur Mesafesi; 1960 km

KONAKLAMA OTELİ Rulet Otel (Bölge Müsaitliğine Göre Uygun Tesis)


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:770 TL

GALATYA TUR PROGRAMINA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • 1618 No’ lu Turizm Kanununca Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Konforlu Otobüslerle Gidiş - Dönüş,
 • Galatya Tur Programında belirtilen Çevre Gezileri
 • Galatya bölge Otellerinde 2 Gece Yarim Pansiyon konaklama
 • Rehberlik Hizmetleri.
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye ve Özel işletmeler İçin Geçerlidir.)

GALATYA TUR PROGRAMINA DAHIL OLMAYANLAR

 • Otelde ve Galatya gezisi boyunca yapılan tüm şahsi Ekstra harcamalar.
 • Öğlen Yemekleri,içecekler.
 • Ekstra Turlar, Aktiviteler,Gece programları
 • Müze Kart

 

 • GALATYA TUR ACIKLAMALARI:
  • Çok Sorulanlar - merak edilenler .
  • 0-6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak verilmeyebilir.
  • Kullanılmayan ulasım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez
  • Tur Rehberimiz programın tamamını uygulamak şartı ile Programin akışında değişiklik yapma
  • hakkına sahiptir.      
  • Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Tur fiyatına Müze Ören Yeri ücretleri dahildir.(Özel İdare ve Belediye işletmeleri vb.) Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müzekart geçerlidir. Dileyen misafirlerimiz rezervasyon esnasında müze kart ekletebilirler. Satış esnasında müzekart talep etmeyen misafirlerimiz ilgili müzelere giriş ücretlerini kendileri öderler.
  • T.C Vatandaşı olmayan misafirlere müzekart verilememektedir. Yabancı uyruklu misafirlerimizin müze giriş ücretleri kendilerine aittir.
  •