Ege Akdeniz Turları

Tur açıklaması:: Bodrum- Marmaris - Fethiye - Antalya ve civarlarını kapsayan 7 Gece Gün 5 Gece Yarım Pansiyon Otel konaklamalı İstanbul'dan Otobüs ile Hareketli Ege & Akdeniz Turu
Tur Fiyatı::4430 TL

Tur Programı

1.Gün : Gece Yolculuğu

 • 22:00 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı

 • 23:00 Harbiye (Harbiye Askeri Müze Karşısı)

 • 23:59 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı (Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı)

  Yukarıdaki biniş noktalarından hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.

 

2.Gün Aspendos Tiyatrosu - Düden Şelalesi - Köprülü Kanyon Rafting Heyecanı - Antalya

00:15 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu (E-5 Ankara İstikameti), 00:30 Çayırova Mc Donald's, 01:15 İzmit Halkevi Durakları (Asya Otel Karşısı) katılan misafirlerimizle birlikte Kütahya - Afyon - Isparta üzerinden Antalya'ya ulaşıyoruz. Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası Düden Şelalesi ile gezimize başlıyoruz. Antalya`nın sıcağında serin bir nefes alıp Anadolu'da günümüze kadar en iyi korunmuş Roma Tiyatrosu olan Aspendos Antik Tiyatrosu`na geçiyoruz. Rehberimizin anlatımları ve verilen fotoğraf molası sonrası dünyadaki sayılı milli parklardan biri olan tabiat harikası Köprülü Kanyon'a ulaşıyoruz. Burada insanın yaşamı boyunca mutlaka yapması gereken, adrenali yüksek, 7'den 77'ye herkesin katılabileceği, rafting heyecanını Köprü Çayı`nın buz gibi sularında beraber yaşıyoruz. (Bu etkinlik ekstra olup rafting yapmayacak olan misafirlerimiz için farklı bir gezi alternatifi olmayacağından, bu misafirlerimiz rafting alanımızda bulunan restoranımızda beklemek durumundadırlar.) Rafting sonrasında otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz Kaleiçi’nde vakit geçirmek ve doyasıya gezmek için Kaleiçi gece turuna katılabilirler. (Ekstra)

Önemli Not: Programımız otele giriş yapmadan ilk gün rafting turu ile başlayacağından dolayı konuklarımızın raftingte giyecekleri eşyaları ayrı bir çanta içinde ayarlamaları rica olunur. Rafting hakkında ayrıntılı bilgi rehber tarafından otobüste bildirilecektir.

 

* Sabah Kahvaltısı: Yolda serbest alınacaktır.(Ekstra)

* Öğle Yemeği: Köprülü Kanyon`da menü olarak alınacaktır.(Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Güzergâh: İstanbul - Sakarya - Bozüyük - Kütahya - Afyon - Isparta - Antalya 697 KM Konaklama Oteli: 3* 4* Standart Antalya Otelleri

 

3.Gün :Kaleiçi - Kemer - Finike - Demre - Üçağız - Kekova - Kaş - Kalkan - Saklıkent Kanyonu - Fethiye

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak Kaleiçi Mevkii’ne gidiyoruz. Cumhuriyet Meydanı’nı, Yivli Minare’yi ve cumbalı eski tarihi evleri seyir terasından panoramik olarak fotoğrafladıktan sonra Kemer - Finike üzerinden yolumuza devam ediyoruz. Akdeniz`in ulu dağları Olympos Dağları`nın eteklerinden ilerleyerek Kumluca ve Demre`yi görerek Kekova'nın giriş kapısı olan aynı zamanda kendisine has kıyı köy dokusuyla bizleri karşılayacak olan Üçağız Köyü`ne ulaşıyoruz. Limandan bineceğimiz teknemizle Kekova Batık Şehir tekne turumuza (1.tekne turu) başlıyoruz. Yüzme molalarımız arasında Tersane koyu ve Hamidiye koyu gibi keyifli noktalarda yüzme molaları veriyoruz. (Teknelerde verilen yüzme molaları hava ve deniz durumuna göre tekne kaptanları tarafından değiştirilebilir.)Yüzme molalarının ardından teknemizle yolu olmayan Simena Köyü, Kekova Adası ve M.Ö ll. yy `da bir depremle denizin dibine batmış olan Batık Şehir'i görüyoruz. Üçağız`dan ayrıldıktan sonra Kaş ve Kalkan`ın güzel manzaraları eşliğinde vereceğimiz fotoğraf molaları ile yolumuza devam ediyoruz. Ardından otobüsümüzle Türkiye'nin en önemli kanyonlarından biri olan Saklıkent`e varıyoruz. Kanyonda yürüyüşümüzü yapıp verilen serbest zamanın ardından otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrasında arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Fethiye barlar sokağına eğlenmeye gidiyoruz.(Ekstra)

 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Öğle Yemeği: Kekova teknede menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Güzergâh: Antalya - Demre - Kaş - Fethiye / 293 KM

* Konaklama Oteli: 3* 4* Standart Fethiye veya Dalyan Otelleri

 

4.Gün : Belcekız Koyu - Ölüdeniz - Babadağ Yamaç Paraşütü (Paraglading) - Kayaköy (Karmylassos) – Yörük Pazarı - Dalyan Tekne Turu - Kaunos Kral Kaya Mezarları - İztuzu Plajı - Âşıklar Yolu - Marmaris

(Arzu eden misafirlerimiz sabahın erken saatlerinde otelden alınarak özel araçlarla muhteşem ölüdeniz manzaralı Babadağ'a çıkarak buradan Yamaç Paraşütü (Paraglading) yapabilirler. Dünyanın en güzel parkurlarından biri olan bu adrenali yüksek sporu yaparken gökyüzünden Ölüdeniz'e tekrar âşık olacaksınız. (Ekstra) Fiyatlar konusunda tur esnasında rehberiniz tarafından bilgilendirileceksiniz. )

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrasında, sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ'dan aşağıya atan Belcekız`ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belcekız Koyu`nu görüp Ölüdeniz'de yüzme molası veriyoruz. Sonrasında Kayaköy'e doğru yol alıyoruz. Lozan Antlaşması`nın sonucunda mübadele ile terk edilmiş eski bir Rum köyü olan Kayaköy'ü gezerken 1920'li yılları yaşayacak, sokaklarında dolaşırken o dönem insanlarının yaşantılarından esintiler bularak onların hüzünlü gidiş öykülerine ortak olacaksınız. Fethiye’den ayrılmadan önce Yörük Pazarı’na uğruyoruz. Ege’ye ait yöresel olan ne varsa çam balından zeytinyağına, kekikten keçiboynuzuna kadar organik olan birçok şeyi bir arada bulacağınız bu yerde küçük bir mola veriyoruz. Ardından Karia Uygarlığının önemli kentlerinden biri olan (Kaunos Antik Kenti'nin karşısında), bugün balık kapanlarıyla meşhur Dalyan Kasabası`ndan tekne turumuza (2. Tekne Turu) çıkıyoruz. Sazlıklar arasından geçerek M.Ö. 4. yy tarihlenen Dalyan'ın simgesi Kaunos Kral Kaya Mezarları`nı panoramik olarak teknemizden görerek Caretta & Caretta kaplumbağalarının Akdeniz'deki en önemli üreme alanı olan İztuzu Plajı`na ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz yüzme molasının ardından Türk filmlerinde görebileceğiniz güzellikte bir ağaç tüneli olan Âşıklar Yolu'nu ziyaret edeceğiz. Aşk üzerine dileklerimizi Âşıklar Yolu`nda tutup grup fotoğrafı çektiriyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam arzu eden konuklarımızı Marmaris barlar sokağına götürüyoruz. (Ekstra)

 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Öğle Yemeği: Dalyan`da menü veya açık büfe olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Güzergâh: Fethiye - Dalyan - Marmaris / 148 KM

* Konaklama Oteli:3* 4* Standart Muğla veya Marmaris Otelleri.

 

5.Gün : Marmaris`te Serbest Gün- İçmeler Tekne Turu - Jeep Safari İmkânı

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası siz sayın misafirlerimize iki seçenek sunuyoruz.

1. Seçenek: Tam Gün Marmaris Tekne Turu Marmaris’ten bineceğimiz teknemizle gün boyu Marmaris Körfezi`nin eşsiz koylarını dolaşmaya başlıyoruz. Yüzme molası vereceğimiz koylar arasında Kızıl kum, Baklabükü, Tersane koyu, Turunç gibi güzellikler sayılabilir. Bu güzel günün sonuna doğru teknemizden inerek otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimizin ardından arzu eden misafirlerimiz ile Marmaris gecelerini yaşamak için lobide buluşuyoruz.

2. Seçenek: Tam Gün Jeep Safari : Otelimizin önünden bineceğimiz jeeplerimizle, gün boyu Marmaris'in çam ormanları içerisinde farklı bir heyecan yaşıyoruz. Datça istikameti ile muhteşem çam ormanları içerisinden geçerek Değirmendere off - road parkuruna ulaşıyoruz. Burada eski nehir yataklarındayapacağımız heyecan dolu gezimizin ardından bir doğal güzellik olan Kızkumu'na ulaşıyoruz. Burada verilen yüzme molasını takiben ulaşacağımız Turgut Şelalesi`nde buz gibi suya sahip küvetlerinde yüzme molası veriyoruz. Daha sonrasında tekrar otelimize ulaşıyoruz. (Ekstra. Öğle yemeği fiyata dâhildir.) Akşam yemeğimizin ardından arzu eden misafirlerimiz ile Marmaris gecelerini yaşamak için lobide buluşuyoruz. (Ekstra)

 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Öğle Yemeği: Tercih edilen etkinliğe göre menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Güzergâh: Marmaris - İçmeler - Marmaris / 15 KM

* Konaklama Oteli: 3* 4* Standart Muğla veya Marmaris Otelleri

 

6.Gün : Marmaris - Gökova Körfezi - Gökova Tekne Turu - Sedir Adası - Kleopatra Plajı - Akyaka Beldesi - Bodrum

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrası, evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan Akyaka Beldesi`ne varıyor ve Gökova tekne turuna başlıyoruz. (3. Tekne Turu). Mitolojide geçen ve denizler tanrısı Poseidon`un sarayının gök lacivert denizin dibinde olduğu söylenen Gökova'nın eşsiz koylarını dolaşmaya başlıyoruz. Gelibolu Adası, İncekum, Lacivert Koy ve Marcus Antonius'un Kleopatra için Mısır'dan gemilerle getirttiği rivayet edilen kumlardan oluşan koruma altındaki eşsiz kumsalıyla meşhur Sedir Adası demir atıp yüzeceğimiz yerler arasında. (Teknelerde verilen yüzme molaları hava ve deniz durumuna göre tekne kaptanları tarafından değiştirilebilir.) Akşamüstü tekneden indikten sonra Yatağan üzerinden otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleşme ve akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimizle Bodrum barlar sokağında sabaha kadar eğlence.(Ekstra)

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Öğle Yemeği: Teknede menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Güzergâh: Marmaris - Bodrum / 110 KM

* Konaklama Oteli: 3* 4* Standart Milas veya Bodrum Otelleri

 

7.Gün : Bodrum Mavi Yolculuk Tekne Turu - Deve Plajı - Zeki Müren Evi

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, sanat güneşimiz Zeki Müren'in uzun yıllar ikamet ettiği ve şu anda müze olarak kullanılan evini ziyaret ediyoruz. Ardından Bodrum ekstra ücretli tekne turumuza  çıkıyoruz. Tekne turumuzda Akvaryum Koyu, Adaboğazı, Deve plajı (Camel Beach)  başlıca göreceğimiz yerler olacak. (Teknelerde verilen yüzme molaları hava ve deniz durumuna göre tekne kaptanları tarafından değiştirilebilir.) Bu noktalarda vereceğimiz yüzme molalarımızın ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arzu eden konuklarımızla Bodrum geceleri ve barlar turu (Ekstra).

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Öğle Yemeği: Tekne’de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Güzergâh: Otel - Liman - Otel / Çevre Gezileri/ 30 KM

* Konaklama Oteli: 3* 4* Standart Milas veya Bodrum Otelleri

 

8.Gün : Bafa Gölü - Efes Antik Kenti - Şirince - Eski Rum Evleri - Şirince Şarapları - Çeşme - Alaçatı

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Didim'e hareket ediyoruz. Yol üzerinde Bafa Gölü'`nü panoramik olarak görerek Efes Antik Kenti`ne varıyoruz. Burada Arcadiane Caddesi, Tiyatro, Küretler Caddesi, Memmius Anıtı, Herakles Kapısı, Traian Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Scholastika Hamamları, Gymnasion, Ticaret Agorası, Odeon, Parlamento Binası, Mozaikli Kaldırım, Paleastra göreceğimiz yerler arasında olacaktır. Efes Antik Kenti gezimizin ardından meyve şarapları ile eski Rum evleri ile meşhur Şirince'ye hareket ediyoruz. Burada köy içindeki küçük gezintinin ardından Çeşme'ye hareket ediyoruz. Çeşme Kalesi`ni panoramik olarak görerek Çeşme Meydan`da vereceğimiz serbest zamanımızın ardından Alaçatı'ya hareket ediyoruz. Alaçatı`nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz Alaçatı Pazarı`nı ve Alaçatı`nın meşhur sokaklarını geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında İstanbul`a hareket ediyoruz. İzmir - Manisa - Balıkesir - Bursa güzergâhı üzerinden yolculuğumuza devam ediyoruz.

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Öğle Yemeği: Selçuk veya Şirince’de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Alaçatı`da menü veya serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Güzergâh: Bodrum - Bafa Gölü - Didim - Selçuk - Şirince - Çeşme - İstanbul / 882 KM Konaklama Oteli: Bu Gece Otel Konaklaması Yoktur.

* Toplam Tur Mesafesi:2175 KM

 

9.Gün İstanbu'a Varış

Sabah 06.00 - 07.00 saatleri arasında İstanbul'a ulaşıyor ve bir başka Atoll Turizm organizasyonunda buluşmak üzere, sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve üzülerek sizlere veda ediyoruz.

KONAKLAMA OTELİ Antalya Standart Şehir Oteli
KONAKLAMA OTELİ Fethiye Standart Şehir Oteli
KONAKLAMA OTELİ Marmaris Standart Şehir Oteli
KONAKLAMA OTELİ Bodrum Standart Şehir Oteli


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:4430 TL

EGE AKDENİZ TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ:

 • Konforlu otobüslerle Gidiş – Dönüş.
 • Programda belirtilen Çevre gezileri.
 • 3 Tekne Turu
 • Otellerde 5 Gece – 6 Gün Yarım Pansiyon (Sabah kahvaltısı + Akşam Yemeği) Konaklama.
 • Rehberlik hizmetleri.
 • Zorunlu seyahat sigortası.

EGE AKDENİZ TUR ÜCRETİNE DAHIL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

 • Otelde ve gezi boyunca alınan Yapılan tüm şahsi  Ekstra harcamalarınız.
 • Müzekart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)
 • Rafting ücretleri
 • Ekstra Turlar, Aktiviteler,Gece programlari.

AÇIKLAMALAR:

Gezi Süresi hareket ve dönüş günü dahil olmak üzere 9 Gece 10 Gün olup 7 Gece otel konaklamalıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 0-6 Yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılmak suretiyle rotasyon uygulanır. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 

 • İPTAL GÜVENCE PAKETİ
 • Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.
 • 1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
 • Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.
 • MÜZE KART
 • Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. .
 • REHBER TAVSİYESİ:
 • Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi ve mevsim koşullarını düşünerek giyinmenizi tavsiye ederiz. (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.) İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız