Paris Turları - Atol Turizm

Paris Turları

Tur açıklaması:: Pegasus ile Paris Fransa Turu istanbul (SAW) hareketli 4 Gün 3 Gece Kahvaltı Dahil 4* otellerde konaklamalı tatil paketi. Şengen Vize Gerekiyor
Tur Fiyatı::549 euro

Tur Programı

Paris Şehir Turu ve Paris İkonları Turu Dahildir

1.Gün:  / İSTANBUL – PARİS /Paris İkonları Turu

İstanbul Anadolu yakası Kurtköy Sabiha Gökçen Hava alanı Dış Hatlar gidiş Terminalinde sabah saat 05:45'da Tur Görevlisi ile buluşma. Pegasus Hava Yolları kontuarlarında bagaj, bilet ve biniş işlemleri sonrası saat 08:45'de PC-1133 sefer sayılı uçak ile Paris’e hareket. Fransa Yerel saati ile Saat 10.35 ’de Paris ‘e varış. varış sonrasında özel aracımızda Paris şehir turumuzu düzenlemek üzere hareket ediyoruz. Panoramik şehir turumuzda,  Opéra Binası, 365 sokak lambasıyla süslenmiş Concorde Meydanı, Champs Elysées Caddesi ile Eiffel Kulesi’nin zarafet içindeki şıklığına birlikte tanık olacağız. Şehir turu sonrasında sunulacak kısa serbest zaman ardından Paris İkonları Turu ‘nu düzenliyoruz. Turumuzda ilk olarak günümüzde halen bohem yaşamın devam ettiği, sokak ressamları ve karikatüristleri ve birçok ünlü ressamın çalışmalarını yapmış olması sayesinde "Ressamlar Tepesi" adıyla bilinen ve Paris ‘in en yüksek noktasını oluşturan Montmartre Tepesi 'ne gideceğiz. 130 metrelik bu tepenin üstünde yükselen Sacré-Coeur Bazilikası ‘nı (Adaklar Kilisesi) gezdikten sonra, ressamlar meydanında portrenizi yaptırmak ve çevre gezisi için serbest zamanımız olacaktır. Turumuzun son bölümünde ise, Eyfel Kulesi’nin tam karşısındaki tepeliğin üzerine kurulmuş olan ve kulenin en güzel açıdan görülebildiği, pek çok cafe ve restoranın bulunduğu Trocadero Meydanı ‘nı ziyaret ediyoruz. Eyfel’in gece ışık gösterileri ve süslemeleri ile adeta büyüleyici hal alan güzelliğini izleyip fotoğraflandırabileceğimiz serbest zaman ardından turumuzu tamamlıyor ve otelimize dönüyoruz.

2.Gün - PARİS (Paris Fenomenleri Turu) – (Lido Show)

Paris Otelimizde alınacak Sabah kahvaltısı sonrasında Paris tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Paris Fenomenleri (Eiffel Kulesi & Seine Nehri Tekne Turu & St.Michel & St.Germain) turumuza (75 Euro) katılabilirler. Paris Fenomenleri turumuzda ilk olarak Paris ‘in hatta Fransa ‘nın sembolü olan Eiffel Kulesi ile başlıyoruz. 1889 Paris III. Evrensel Sergisi için Gustave Eiffel tarafından inşa edilen çelik ve demir karışımı bu eser kule, sergi sonrasında turistler tarafından büyük ilgi görünce yıkılmasından vazgeçilmiş ve günümüze kadar ayakta kalmıştır. 3 bölümden (kat) oluşan ve her bölümüne asansör ile çıkılan kulenin 2. Katına çıkarak Paris ’in eşsiz manzarasının tadını çıkartacak ve birbirinden güzel fotoğraflar çekeceğiz. Eiffel turumuz sonrasında Seine Nehri (Sen) tekne turu düzenliyoruz. Dünya üzerinde en çok bilinen nehirlerden olan 776 km. uzunluğundaki Seine Nehri şehri ikiye bölmektedir. Nehir üzerinde usul usul ilerleyen uzun teknelerle gerçekleştireceğimiz gezi esnasında Paris ‘in birçok ünlü binasını ve nehir üzerindeki 37 köprüyü eşsiz bir açıdan görüyor olacağız. Seine Nehri gezimiz sonrasında, lüks mağaza, cafe ve restoranları ile günün her saati canlı ve hareketli olan, çoğunlukla Parisliler’in günlük yaşamlarını sürdürmeyi tercih ettikleri ve bu sayede de Parizyen atmosferini gözlemleyebileceğimiz St.Michel ve St.Germain ‘de gerçekleştireceğimiz yürüyüş turu sonrasında alışveriş ve çevre gezisi için serbest zaman sunuyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Louvre Müzesi Turu (55 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda ziyaret noktamız Louvre Müzesi olacaktır. Orta çağ döneminde savunma amaçlı kale olarak inşa edilen ancak Fransız devriminden müze olarak kullanılmaya başlayan, 2012 ‘de 10 milyona yakın kişinin ziyaret ettiği Louvre Müzesi, dünyanın en büyük müzelerinden biridir. Bünyesinde başlıcaları Mona Lisa, Venus de Milo gibi 35.000 ‘den fazla resim, heykel ve çeşitli sanat eserini barındıran müzenin bahçesinde 21 metre yüksekliğinde bir cam piramit görünümüne sahip anıt eser da bulunmaktadır. Tur sonrası otele transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam arzu eden misafirler ekstra düzenlenecek olan ve dünyanın en ünlü kabarelerinden Lido Show (150 Euro) programına katılabilirler.

3- Gün  PARİS   (Disneyland) veya (Versailles Sarayı Bahçeleri & Giverny Köyü & Paris Alışveriş Turu)

Paris otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrası Paris tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Versailles Sarayı Bahçeleri & Giverny Köyü & Paris Alışveriş Turu (65 Euro) ya da Disneyland Turu’na (115 Euro) katılabilirler.

Versailles Sarayı Bahçeleri & Giverny Köyü & Paris Alışveriş Turu: Turumuzda ilk olarak Fransız kraliyet ailesine asırlarca ev sahipliği yapmış olan, 6 hektarı aşan yüzölçümü ile Avrupa’nın en büyük sarayı ünvanını taşıyan Versay Sarayı’nı görecek ve dünyaca ünlü bahçelerini gezeceğiz. Turumuzun devamında ise sanatseverler ve birçok ünlü ressam için ilham kaynağı olan, rengarenk çiçekleri ve sihirli güzelliği ile Fransa’nın en güzel kötü seçilen Giverny Köyü ‘nü ziyaret edeceğiz. Giverny Köyü’nün masalsı güzelliği eşliğinde gerçekleştireceğimiz gezi sonrasında Paris şehir merkezine döneceğiz. Turumuzun son bölümünde Paris ‘in dünyaca ünlü alışveriş merkezlerini ziyaret edecek ve alışveriş & kişisel aktiviteler için serbest zaman sunacağız.

Disneyland Turu: Turumuzda, Dünyaca ünlü Disneyland ’ın masalsı eğlence dünyasında tam gün sınırsız eğlencenin keyfini çıkartabilir, akşam saatlerinde ise Walt Disney karakterlerinin müzik ve dans şovları eşliğinde gerçekleştireceği geçiş seramonisini izleyebilirsiniz.

4. Gün PARİS - İSTANBUL

Paris otelimizde alınan son Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Rehberinizin belirttiği saatte Paris-Orly hava alanına dönüş transferi.
Hava limanına varış, bilet ve bagaj işlemleri sonrası Pegasus Hava yolları'nın PC-1136 sefer sayılı uçağı ile saat 16:00'da İstanbul'a hareket. 
Saat 21:25'de İstanbul Sabiha gökçen hava alanına varış ve turumuzun sonu

 


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

4* Novotel Paris Est vb. (Şehir Merkezi / 0 – 5 km.) Metroya Yürüyüş Mesafesi
Başlangıç tarihi: 12 Ocak 2023Bitiş Tarihi: 15 Ocak 2023
2 Kişilik odada kişi başı:499 euro
İlave kişi ücreti:499 euro
Tek kişilik oda:709 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 75 euro
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 479 euro
4* Novotel Paris Est vb. (Şehir Merkezi / 0 – 5 km.) Metroya Yürüyüş Mesafesi
Başlangıç tarihi: 23 Ocak 2023Bitiş Tarihi: 26 Ocak 2023
2 Kişilik odada kişi başı:649 euro
İlave kişi ücreti:649 euro
Tek kişilik oda:859 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 75 euro
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 629 euro
4* Novotel Paris Est vb. (Şehir Merkezi / 0 – 5 km.) Metroya Yürüyüş Mesafesi
Başlangıç tarihi: 13 Şubat 2023Bitiş Tarihi: 16 Şubat 2023
2 Kişilik odada kişi başı:499 euro
İlave kişi ücreti:499 euro
Tek kişilik oda:709 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 75 euro
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 479 euro

PARİS TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

*Pegasus  Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (SAW) – Paris (Orly)  – İstanbul (SAW) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
*Paris Uçak Biletine ait Havalimanı vergileri
*Paris'te Seçilecek otel kategorisinde 4 Gün 3 gece kahvaltı dahil konaklama 
*Paris Hava limanı-otel-hava limanı transferleri

*Panoramik Paris şehir turu  
*Türkçe rehberlik hizmetleri

*TURSAB Zorunlu Paket tur Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.

*Paris İkonları Turu

* Şehir merkezi tanımlamasında Montparnasse, Opera, Bastille, Champ-Elysee, Eiffel ve Montmartre bölgeleri referans alınmıştır

PARİS TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Şengen Vize hizmet bedeli 140 EUR olup, konsolosluklar ve hizmet sağlayıcıları tarafından ( kargo ücreti, form, danışmanlık v.b) doğabilecek ek hizmet bedelleri fiyata dahil değildir; sözleşmenin kurulmasının ardından bunlar tarafından yapılabilecek ücret artışları müşteriye ayrıca yansıtılacaktır.
*Yurt dışı çıkış harcı bedeli 150 TL
*Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar 
*Opsiyonel turlar ve yemeklerde alınacak içecekler 
*Paris Müze ve ören yerleri giriş ücretleri 

*Pariste'ki Öğle ve Akşam Yemekleri,içecekler
*Seyahat sağlık sigortası: 15 euro

*Fazla Bagaj ücretleri

* İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)

* Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3 €- 5 € arası değişen konaklama vergileri

*Yerel otoriteler tarafından talep edilmesi halinde Covid-19 PCR testleri

*İsteğe Bağlı İptal & İade Güvencesi : 25 Euro (Tur hareket tarihinden 15 gün öncesine kadar koşulsuz & şartsız iade güvencesidir. Rezervasyon anında alınmalıdır. Sadece paket tur bedeli için geçerlidir)