Orta Avrupa Turu

Tur açıklaması:: Orta Avrupa Turları Budapeşte (2) Viyana (2) Prag (3) Pegasus Hava Yolları ile 7 Gece 8 Gün 3* 4* Otellerde Kahvaltı Dahil Konaklama..Şengen Vize Gerekiyor
Tur Fiyatı::449 €uro

Tur Programı

ORTA AVRUPA TURU ,PEGASUS H.Y İLE BUDAPEŞTE (2) - VİYANA (2) -PRAG (3) 7 GECE 8 GÜN 3*- 4* KARIŞIMI OTELLERDE KAHVALTI DAHİL KONAKLAMA

1.GÜN  Istanbul – VİYANA 

Istanbul Anadolu yakası Kurtköy Sabiha Gökçen  Hava limanı Dış Hatlar Gidiş Terminali  Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde saat 08:30’de tur görevlisi ile buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 331 sayılı tarifeli seferi ile saat 11:30’da Viyana’ya uçuş.  Yerel saat ile 12:40’te Viyana’ya varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için hareket.  Turumuz esnasında Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater , Holfburg ve Müzeler bölgesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam ise dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlecek olan Grinzing Meyhaneleri turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak Viyana’yı tepeden görme fırsatı bulacağımız Kahlenberg’i ziyaret edeceğiz. Sonrasında ise otantik bir Grinzing tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan bayanların elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes schnitzellerimizi yerken; akordeon ve keman eşliğinde Grinzinger Heurige şarapların ikram edildiği muhteşem bir gece geçireceksiniz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Grinzing Meyhaneleri: 50 €

2.GÜN Ι VİYANA 

 Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek Mayerling, Seegrotte ve Baden (Wienerwald Turu) turuna katılabilirler. Nazi Almanyası’nın 2.Dünya savaşında, jet fabrikası olarak da 
kullandığı Avrupa’nın en büyük yer altı gölü olan Seegrotte’de tekne turu yapıyoruz, Viyana’nın muhteşem ormanları arasından geçerek ulaşacağımız Baden Şehri, Beethoven'in 9. Senfonisi'ni bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri olarak bilinmektedir. Turumuz sonrasında Schönbrunn Sarayı’nın Bahçelerini ziyaret ediyoruz. Turumuz sonrası otelimizde transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz Konser turuna katılabilirler.
Wienerwald Turu: 50 €
Konser turuna: 45 €

3.GÜN Ι VİYANA - PRAG 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Viyana’dan ayrılıyor ve Prag’a doğru yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz güzergah üzerinde alternatif olarak düzenlenecek Cesky Krumlov turuna katılabilirler. Vltava nehrinin kıvrımları içersinde bir ada gibi gözüken Cesky Krumlov; evleri, sokakları ve kalesi ile sizi ortacağa geri götürecek.. Turumuz sonrası Prag’a devam ediyoruz. Prag’a varışımızı takiben panoramik şehir turu. Sehir turumuzda Küçük Mahalle , Charles IV. köprüsü, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır.. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Akşam ise dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Vlatava Nehri Tekne turuna katılabilirler. Prag’ı ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren, kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemekli, canlı müzikli turumuz esnasında masalsı şehir Prag’ın gece görüntüleriyle birlikte unutulmaz bir gece yaşacaksınız. Tekne turu sonrasında şehrin önemli cadde ve bulvarlarını gece görüntüleri ile bir kez daha görme fırsatı bulacağız. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 
Cesky Krumlov Turu: 30 €
Vlatava Nehri Tekne Turu: 40 €

4.GÜN Ι PRAG 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek Karlovy Vary turuna katılabilirler. 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın ,Göethe`nin Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro’nun ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Serbest zamanınızda kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalarda geçirebilirsiniz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam ise dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Çek Gecesi turuna katılabilirler. Prag'ın yerel restoranlarınında Çekya’ya özgü müzik, folk danslar eşliğinde Çek mutfağının güzel tatları ile eğlenceli bir gece geçireceksiniz. Geceme otelimizde 
Karlovy Vary Turu: 45 €
Çek Gecesi: 50 €

5.GÜN Ι PRAG 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek Dresden  & Nazi Kampı turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak II. Dünya Savaşı’nda toplama kampı olarak kullanılan Terezin Nazi Kampı’nı ziyaret ediyoruz. Kamp ziyaretimiz sonrasında Prag’a 160 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan, II. Dünya Savaşı sonrası küllerinden doğan ve barok mimarisi ile inşa edilmiş muhteşem şehir merkezini ziyaret ederek şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Fraunkirche, Zwinger Sarayı, Bruhl terası, kral yolu, Elbe Nehri ve Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Ardından Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve UNESCO’NUN Dünya Mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman.  Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Prag ortaçağ gecesi turuna katılabilirler Bu turumuzda Avrupa’nın 14.yy’den kalma tarihi ve otantik restoranlarından birinde,  esir kızlar masanızda size eşlik edebilir, dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir, ortaçağ eğlencesi, müzik aletleri ve danslarıyla büyülenebilirsiniz. Sizler de bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Dresden  & Nazi Kampı Turu: 70 € 
Prag ortaçağ gecesi: 55 €

6.GÜN Ι PRAG – BUDAPEŞTE 

Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının sonrasında Prag’dan ayrılıp Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz güzergah üzerinde alternatif olarak düzenlenecek olan Bratislava turuna katılabilirler. Kişi başı 25.000 €’luk milli gelirle Avrupa’nın en zengin başkentlerinden olan Bratislava şehir turumuzda; Bratislava nehir kıyıları , Bratislava Kalesi, St.Martin katedrali, eski şehir merkezi, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası ve Mozart’ın 6 yaşında konser verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından Budapeşte’ye yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik şehir turu. Şehir turumuzda Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Opera, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otele transfer. Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından alternatif olarak organize edilecek Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlence turuna katılabilirler. Bu turumuzda Budapeşte’nin en otantik restoranında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip, Meşhur Macar Gpsy orkestrasının müzikleri eşliğinde unutulmaz bir gece geçireceğiz. Akşam yemeği esnasında ayrıca meşhur Tokaji şaraplarının tadımını yapma fırsatımız olacaktır. Otelimize dönerken Budapeşte’nin muhteşem gece manzaralarını görme imkanına sahip olacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.
Bratislava Turu: 30 €
Çigan Gecesi: 50 €

7.GÜN Ι BUDAPEŞTE 

 Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının sonrasında Buapeşte serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin alternatif düzenleyeceği Esztergom & Visegrad & Szentendre turuna katılabilirler. Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi  ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi olan Estergon Bazilikası’nı geziyoruz. Estergon sonrası Visegrad üzerinde Szentendere Artistler Köyü’ne gidiyoruz, Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacağınız serbest zaman sonrasında Budapeşte’ye yola çıkıyoruz. Otele varışımızın ardından serbest zaman. Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından alternatif organize edilecek Tuna nehri Tekne turuna katılabilirler Bu turumuzda dünyanın en görkemli nehirlerinden biri olan Tuna Nehri üzerinde tekne turumuzu yaparken meşrubat veya içki ikramı. Avrupa’nın en güzel gece aydınlatmalarının yapıldığı Budapeşte’de Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama fırsatı bulacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.
Esztergom & Visegrad & Szentendre Turu: 45 €
Tuna nehri Tekne Turu: 25 €

8.GÜN Ι VİYANA – Istanbul 

Otelimizde yapacağımız son sabah kahvaltısının ardından dönüş uçağının saatine bağlı olarak otelden hareket. Viyana Havalimanı’na varışın ardından bagaj ve bilet işlemleri. Daha sonra Pegasus Hava Yolları’nın PC 1675 sefer sayılı uçağı ile saat 08:15’te Istanbul'a hareket.

Tur fiyatları Uçak Biletleri fiyatlarındaki basamaklı satışların artışı nedeniyle değişebilir..

Turların Başlangıç şehri ve Tur akışı değişebilir (Örneğin Budapeşte-Viyana-Prag vb)

Tur Fiyatları Peşin Ödemelerde geçerli olup,Kredi kartlarına Yurt dışı Turlarda Taksit Yasağı gelmiştir (Bankalar ödemeniz sonrasında size taksit önerebilir!)

ORTA AVRUPA TURUNDA ALTERNATİF  (Ekstra)TURLAR-ÜCRETLERİ

KAYIT ESNASINDA 8 ALTERNATİF TUR %20 İNDİRİMLİ
385 €uro
Yerine, Sadece 305 €uro

1 - Esztergom - Visegrád - Szentendre Turu (Öğle Yemeği ve Limitli İçki Dâhil) 80 €uro
2 - Bratislava Turu (Yemeksiz) 30 €uro
3 - Seegrotte Baden Şehri ve Schönbrunn Sarayı Bahçeleri Turu (Yemekli, İçecek Hariç) 75 €uro
4 - Cesky Krumlov Turu 30 €uro
5 - Prag Şaheserleri Turu 25 €uro
6 - Karlovy Vary Turu (Öğle Yemeği Dâhil) 60 €uro
7 - Dresden Turu (Yemeksiz) 60 €uro
8 - Terezin Kampı (Dresden Turuna Katılan Misafirler İçin) 25 €uro

KAYIT ESNASINDA 3 ALTERNATİF TUR
%12 İNDİRİMLİ
170 €uro Yerine, Sadece 150 €uro

1 - Çigan Gecesi Turu (Akşam Yemeği ve Limitli İçki) 65 €uro
2 - Tuna Nehri Tekne Turu (Yemeksiz, 1 İçki Dâhil) 35 €uro
3 - Çek Gecesi Turu (Akşam Yemeği Dâhil) 70 €uro

Tur öncesi kayıt esnasında bu 2 paket dışında turlar seçilerek alınamaz.

ORTA AVRUPA TURUNDA KALINACAK ÖRNEK OTELLER

3* & 4 * Oteller (Merkeze 15-25 Km.Mesafede)
BUDAPEŞTE : 3* KLEBELSBERG OTEL VB.(Veya Benzeri)
VİYANA       : 4* HOTEL AM SACHSENGANG V.B.
PRAG           :  3* HOTEL KRYSTAL V.B
.


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:449 €uro

* Tur fiyatlarımız..Bilet fiyatlarındaki artış ile değişecektir

Orta Avrupa Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler

 •     PEGASUS HAVA YOLLARI İLE Istanbul-VİYANA / VİYANA -İSTANBUL ARASI UÇAK BİLETİ
 •     ALAN/OTEL/ALAN VE PRAG/VİYANA/BUDAPEŞTE ŞEHİRLER ARASI  KARA TRANSFERLERİ
 •     3* - 4* (Karışık) OTELLERDE 7 GECE 8 GÜN ODA ve KAHVALTI DAHİL  KONAKLAMA
 •     PRAG, VİYANA, BUDAPEŞTE'de PANORAMİK ŞEHİR TANITIM TURLARI
 •     ORTA AVRUPA TURU BOYUNCA REHBERLİK HİZMETLERİ
 •     HAVALİMANI VERGİLERİ (Uçak Biletine aittir 150 €uro)
 •     ZORUNLU SİGORTA :15 euro (Bu sigorta mesleki sorumluluk sigortası olup,iptallerde iade edilemez)    

Dahil Olmayan Hizmetler

 •     SCHENGEN VİZE ÜCRETİ VE HİZMET BEDELİ (180 €uro) (İSTEĞE BAĞLI-Vizenizi kendinizde alabilirsiniz)
 •     YURT DIŞI ÇIKIŞ BEDELI (150 TL -BANKAYA VEYA HAVALIMANI VERGI OFISINE ODENIR)
 •     SAĞLIK SİGORTASI  30000 €uro TEMİNATLI (15 €uro -ISTEĞE BAGLI-Kesinlikle tavsiye ederiz)
 •     ÖĞLE ve AKŞAM YEMEKLERİ
 •     TÜM KISISEL HARCAMALARINIZ,
 •     ŞOFÖR BAHŞİŞLERİ (KISI BASI  5 € ISTEĞE BAGLI)
 •     MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ (ISTEGE BAGLI)
 •     PROGRAMDA ALTERNATİF OLARAK BELİRTİLEN CEVRE GEZİLERİ,(ISTEGE BAGLI)

Tur fiyatları Uçak Biletleri fiyatlarındaki basamaklı satışların değişimi nedeniyle değişebilir..

Tur Fiyatları Peşin Ödemelerde geçerli olup,Kredi kartları ödemelerinde Taksit yasaklanmıştır + Kur farkı eklenir