Italya Gezileri

Tur açıklaması:: Anadolujet ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı hareketli İtalya Turu Roma (3) Floransa (2) Venedik (2) 8 Gün 7 Gece 3*- 4* Otellerde Kahvaltı Dahil Konaklama. Şengen Vize Gerekiyor
Tur Fiyatı::499 euro

Tur Programı

İTALYA TURU

1. Gün  İSTANBUL - BERGAMO - VENEDİK

 

İstanbul Anadolu yakası Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Anadolujet kontuarı önünde sabah saat: 08:00'de Tur görevlisi ile buluşma. Anadolujet Havayollarının TK-7794 sefer sayılı uçağı ile saat ;11:10'de Bergamo'ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 12:15'de Bergamo'ya varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüslerimiz ve rehberimiz eşliğinde Venedik'e hareket. Dileyen misafirlerimiz yol üstünde alternatif olarak düzenlenecek Verona - Garda turuna katılabilirler Bu turumuzda tarihin en büyük aşk hikâyesine konu olmuş Romeo ve Juliet'in evinin de bulunduğu, Roma'daki Colosseum'dan sonra İtalya'daki en büyük arenaya ev sahipliği yapan, kuzey İtalya'nın dükler şehri Verona'yı görüyoruz. Ardından Venedik otelimize transfer. Varışımızın ardından odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
Verona - Garda Turu : 60 € (Tura Kayıt Esnasında İndirimli 40 €)

 

2. Gün  VENEDİK

 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından otobüsümüz ile Venedik Tronchetto meydanına varıyoruz. Varışımızın ardından panaromik şehir turumuz için San Marco Meydanı'nda gidiyoruz. Ünlü kafelere ve şık mağazalara ev sahipliği yapan San Marco meydanında üzeri kapalı galerilerle çevrili büyük bir mermer salon şeklinde olan San Marco'nun Aslanı ve San Teodoro'nun heykelleri bulunan granit sütunlar, İstanbul'dan getirilmiştir. Ardından San Marco Bazilikası'nı görüyoruz. Bazilika on iki havariden birisi olan San Marco'nun kemiklerini muhafaza etmek amacı ile 1063 ve 1073 yılları arasında, Avrupa ve Bizans karışımı bir tarzda inşa edilmiştir. Daha sonra Dükler Sarayı'nı görüyoruz. Venedik'in bir güç ve şöhret sembolü olan saray, aynı zamanda hem Düka'nın ikamet yeri, hem de hükümetin bulunduğu yer idi. Beyaz ve pembe mermerin oluşturduğu sevimli geometrik şekillerin düzeni ön cepheye büyüleyici bir ifade kazandırmaktadır. Yaklaşık 2 km. uzunluğunda olan büyük kanalda, Patrici'lerin yaşamış olduğu 200 adet 12. ve 18. yüzyıla ait mermer saraylar yan yana sıralanmıştır. Çan Kulesi , saat kulesi, son nefes köprüsü görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Gondol turuna ve Murano & Burano turumuza katılabilirler. Venedik'in hemen yanında bulunan Murano ve Burano adalarında ünlü Murano cam işlemeciliğinin inceliklerini ve Burano'nun kendine has evlerini görme imkanı bulacağız. Turumuz sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Gondol Turu : 30 €
Murana & Burano Turu

 

3. Gün  VENEDİK - FLORANSA

 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Floransa'ya hareket ediyoruz. Floransa'ya varışta panoramik şehir tanıtım turumuz başlıyor. Bu turumuzda göreceğimiz Ponte Vecchio Floransa'nın yerini gösteren bir işaret taşı gibidir.14.yüzyılda tamamlanan ve üst kısmı kapalı olan köprünün eşi ve benzeri yoktur. Köprünün üzerinden bulunan yolun her iki tarafında,16. yüzyıldan beri burada olan kuyumcu mağazaları bulunmaktadır. Mağazaların üzerinde bulunan koridor Pitti Sarayı ile Uffizi müzesini birbirine bağlamaktadır. Signoria Meydanı; bu meydanda bulunan heykeller, meydanı bir açık hava müzesi haline getirmiştir. Solda, atın üzerindeki büyük heykel, Giovanni da Bologna tarafından yapılan “Küçük Cosimo'ya” (Medici) aittir. Neptun Çeşmesi'nin (Poseidon Çeşmesi,1576) hemen yanındaki bronz levha da rahip Savonarola'nın burada yakıldığını işaret etmektedir. Palazzo Vecchio'nun ön tarafında şanlı Marzocco ya da Floransa'nın Aslanı, ünlü Judith ve Holophernes'in Donatello tarafından yapılan heykelleri ve Michelangelo tarafından yapılan Davide ve Hecules heykellerinin birer kopyası bulunmaktadır. Duomo Katedrali, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Uffizi Galerisi, Palazzo Vecchio görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

4. Gün  FLORANSA

 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek Pisa - Siena - San Gimignano turuna katılabilirler. Siena İtalya'nın en yoğun sanat çalışmalarının yapıldığı ve en pahalı antika dükkanlarının bulunduğu bir kent olarak bilinmektedir. Siena'da göreceğimiz yerler arasında, Duomo Katedrali, Piazza del Campo, La Ragnosa Kulesi, şimdilerde belediye binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halen yansıtan dar sokakları bulunmaktadır. Siena gezisinin ardından Pisa'ya hareket. Pisa Kulesi, Katedral ile vaftizhanenin bulunduğu Miracolo meydanı gezileri ardından serbest zaman. San Gimignano çok iyi korunmuş olan bir ortaçağ kasabasıdır. Etrafı surlarla çevrilidir.12. ve 13. yüzyıldan kalan kuleleri, dar sokakları, hediyelik eşya dükkanları ve muhteşem üzüm bağları ile unutulmayacak bir kasabadır. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.
Pisa - Siena - San Gimignano Turu : 100 €

 

5. Gün  FLORANSA - ROMA

 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Roma'ya hareket. Floransa'dan Roma'ya geçerken dileyen misafirlerimiz yol üzerinde alternatif olarak düzenlenecek Orvieto turuna katılabilirler. Orvieto dünyanın en önemli ortaçağ miraslarından biridir. Beyaz ve siyah mermerlerle gotik ve barok sanatının güneşidir. Teleferikle şahin tepesi adı verilen şehre varışımızın ardından şarap mahzenleri ve otantik görüntüsü ile Orvieto 1290'lı yılların kokusunu tüm sokaklarında soluyacak, keşke bir gece burada kalsaydık diyeceksiniz. Turumuz sonrası Roma yolculuğumuza devam ediyoruz. Roma'ya varışımızın ardından panoramik şehir turu. Dünya tarihinin ve İtalya'nın başkenti olan bu güzel şehirdeki turumuz esnasında Colleseum, Piazza Venezia, Piazza Republica, Roma'nın kudret simgesi Colosseo Amfi tiyatrosu panoramik olarak görülecektir. Tur bitiminde dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Roma Şaheserleri turuna katılabilirler. Roma Şaheserleri turumuzda taş taş üstünde bırakmadan, yürüyerek ve özel otobüsümüz ile her adım başı Roma'nın bir başka şaheserini görme imkanı bulabilirsiniz. Bu turumuzda ilk önce Venezia Meydanı'nı ardından da ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol Merdivenleri'ni ve İspanyol Meydanı'nı görüyoruz. Daha sonra Fontana di Trevi'yi (Aşk Çeşmesi) görmeye gidiyoruz. Yemek için verilecek serbest zamanın ardından, Roma'daki en ilginç merkezlerden olan Pantheon Tapınağı, heykel ve çeşmeleriyle ünlü meşhur Navona Meydanı'na kadar yürüyoruz. Ardından Vatikan'a gidiyoruz. Burada dünyanın en büyük katedrali olan San Pietro Katedrali'ni ve San Pietro Meydanı'nı görüyoruz. Tur bitimi otele transfer ve geceleme otelimizde.
Orvieto Turu : 25 €
Roma Şaheserleri Turu : 25 €

 

6. Gün  ROMA

 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Castel Romano Outlet Center ve Castel Gondolfo turuna katılabilirler. Bu turumuzda Roma'nın en büyük Outlet Center'larından Castel Romano'da alışveriş yapma imkanı bulup, Castel Gondolfo'da Papa'nın yazlık sarayını, muhteşem ortaçağ mimarisini ve göl manzarasını görme imkanı bulacaksınız. Tur bitiminde Roma otelimize transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak Grande Romantica gece turumuza katılabilirler. Bu turumuzda 7 tepe üzerine kurulu Roma'nın en romantik ve en güzel tepelerinden biri olan Giannicolo tepesine çıkıyoruz. Burada eşsiz Roma manzarasını izledikten sonra otobüsümüzle Roma'nın en tarihi semtlerinden biri olan birbirinden farklı ve güzel restorantlarının olduğu Trastevere bölgesine geçerek burada akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası buluşma ve bir kahve molası için ışıklar içinde Roma'yı ve Tiber ırmağını seyrederek Navona Meydanı'na hareket ediyoruz. Varışımızın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.
Castel Romano Outlet Center ve Castel Gondolfo Turu : 50 €
Grande Romantica Gece Turu : 25 €

 

7. Gün  ROMA

 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Napoli - Pompei turuna katılabilirler. Tarihi Pompei efsanesi M.S 79 da Vezüv Yanardağı'ndan çıkan dumanları gören halk gemilere doluşarak bir daha dönmemek üzere kaçmaya çalıştılar. 20 dakika süren sarsıntıdan sonra kabaran deniz, gemileri kızgın lavların arasına attı ve yok etti. Şehirde kalan insanlar evlere kaçtılar, volkandan çıkan ölümcül gazlar bir anda boğulmalarına sebep oluyordu. Sonra ardı ardına volkandan çıkan küller şehri örttü ve Pompei 20.000 yaşayanı ile yok oldu. Yaklaşık 2.000 yıl o görkemli evler, villalar freskler, heykeller, duvar resimleri küllere gömülü kaldı. Arkeologlar kenti keşfettiklerinde pişmiş ekmekleri fırında ve ölüme yakalananları, o anda ne yapıyorlarsa taşlaşmış şekilde buldular. Agorası, tiyatrosu ve tapınakları ile Pompei, yok olan bir kentin kazılarda ortaya çıkan müthiş kurulumu ve İtalya'nın en önemli kentlerinden biridir. İtalyan ve Türk rehber eşliğinde bu taşlaşmış insanları görmek o günlerdeki yaşamı öğrenmek için muhteşem bir kültür gezisidir. Bu şehrin yerine kurulan ve bir liman kenti olan Napoli sizi Sophia Loren'in şehrine davet ediyor. Yılda yaklaşık 20 milyon turisti ağırlayan Pompei ve Napoli, uzun yıllar hafızalarınızdan çıkmayacak bir gezi. Tur sonrası Pompei'de öğle yemeği molası. Ardindan Via Nuova Marina Liman yolunu takiben Napoli'ye varıyoruz. Şehrin en eski katedrali Chiesa della Pieta dei Turchini gezisi ve sonrasinda Napoli'nin merkezindeki Via Medina caddesinde alışveriş yapabilmek için serbest zaman. Tur sonrası buluşma Roma'ya hareket ve geceleme Roma otelimizde.
Napoli - Pompei Turu : 90 € ( Kayıt Esnasında %50 İndirimli 45 € )

 

8. Gün  ROMA-İSTANBUL

 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından rehberinizin belirleyeceği saatte otelden Roma havalimanına transfer. Check-in işlemleri ardından Anadolujet Havayollarının TK7661 tarifeli seferi ile saat 13:30'da İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 18:10'da İstanbul'a varış ve Tur hizmetlerimizin sona erişi. 

İTALYA'DA ORGANİZE EDİLECEK ALTERNATİF EKSTRA ÜCRETLİ TURLAR

İTALYA GEZİNİZE KAYIT ANINDA SATIN ALDIĞINIZDA 9 ALTERNATİF -EKSTRA TUR
FİYATI  İNDİRİMLİDİR

445 €uro Yerine, Sadece
335 €uro

1.Verona - Garda Turu 60 €
2.Gondol Turu 30 €
3.Murano&Burano Turu 40€
4.Pisa - Siena - San Gimignano Turu 100 €
5.Orvieto Turu 25 €
6.Roma Şaheserleri Turu 25 €
7.Castel Romano Outlet Center ve Castel Gondolfo Turu 50€
8.Grande Romantica Gece Turu 25 €
9.Napoli - Pompei Turu 90 €

PAKET ALMAK İSTEMEYEN MİSAFİRLERİMİZ KAYIT ESNASINDA SADECE İNDİRİMLİ OLARAK NAPOLİ - POMPEİ VE VERONA - GARDA TURLARINI İNDİRİMLİ ALABİLİRLER.

Verona - Garda Turu : 60 € (Tura Kayıt Esnasında İndirimli 40 €)
Napoli - Pompei Turu : 90 € (Tura Kayıt Esnasında %50 İndirimli 45 € )


Tur öncesi kayıt esnasında bu 2 paket dışında turlar seçilerek alınamaz.

İTALYA OTELLERİ ÖRNEK İSİMLERİ

3* ve 4* yıldızlı Otellerde Kalınacaktır
ROMA        : 4* ALBA TORRE MAURA HOTEL VB.(V.B veya Benzeri)
FLORANSA : 3* BYRON HOTEL (MONTECATINI Bölgesinde kalınır) VB.
VENEDİK   : 3* ANTILLE HOTEL VB.(Anakara'da kalınır)

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI İLE ULAŞIMIN RAHAT OLDUĞU OTOBÜS VEYA METRO VEYA HER İKİSİ KULLANILARAK MERKEZE ULAŞILABİLİNECEK 15-25 KM. MESAFEDE BULUNAN OTELLER. FLORANSA KONAKLAMAMIZ MONTECATİNİ BÖLGESİNDE YAPILMAKTADIR. VENEDİK İÇİN MERKEZ MESTRE BÖLGESİ KULLANILMAKTADIR. OTEL KONUMU SAN DONA Dİ PİAVE,LİDO Dİ JESOLO,PADOVA,MESTRE BÖLGESİNE GÖRE ALINIR.

Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Anadolujet ile 8 Gün 7 Gece Italya Turlari
Başlangıç tarihi: 29 Nisan 2024Bitiş Tarihi: 06 Mayıs 2024
2 Kişilik odada kişi başı:649 euro
İlave kişi ücreti:649 euro
Tek kişilik oda:849 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 euro
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 649 euro
Anadolujet ile 8 Gün 7 Gece Italya Turlari
Başlangıç tarihi: 13 Mayıs 2024Bitiş Tarihi: 20 Mayıs 2024
2 Kişilik odada kişi başı:649 euro
İlave kişi ücreti:649 euro
Tek kişilik oda:849 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 euro
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 649 euro
Anadolujet ile 8 Gün 7 Gece 3*- 4* Otellerde Konaklamalı Italya Turlari
Başlangıç tarihi: 27 Mayıs 2024Bitiş Tarihi: 03 Haziran 2024
2 Kişilik odada kişi başı:699 euro
İlave kişi ücreti:699 euro
Tek kişilik oda:899 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150euro
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 699 euro
Bayramda Anadolujet ile 8 Gün 7 Gece 3*- 4* Otellerde Konaklamalı Italya Turlari
Başlangıç tarihi: 10 Haziran 2024Bitiş Tarihi: 17 Haziran 2024
2 Kişilik odada kişi başı:799 euro
İlave kişi ücreti:799 euro
Tek kişilik oda:999 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 euro
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 799 euro
Anadolujet ile 8 Gün 7 Gece 3*- 4* Otellerde Konaklamalı Italya Turlari
Başlangıç tarihi: 08 Temmuz 2024Bitiş Tarihi: 15 Temmuz 2024
2 Kişilik odada kişi başı:699 euro
İlave kişi ücreti:699 euro
Tek kişilik oda:899 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 euro
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 699 euro
Anadolujet ile 8 Gün 7 Gece 3*- 4* Otellerde Konaklamalı Italya Turlari
Başlangıç tarihi: 22 Temmuz 2024Bitiş Tarihi: 29 Temmuz 2024
2 Kişilik odada kişi başı:699 euro
İlave kişi ücreti:699 euro
Tek kişilik oda:899 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 euro
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 699 euro
Anadolujet ile 8 Gün 7 Gece 3*- 4* Otellerde Konaklamalı Italya Turlari
Başlangıç tarihi: 19 Ağustos 2024Bitiş Tarihi: 26 Ağustos 2024
2 Kişilik odada kişi başı:649 euro
İlave kişi ücreti:649 euro
Tek kişilik oda:849 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 euro
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 649 euro
Anadolujet ile 8 Gün 7 Gece 3*- 4* Otellerde Konaklamalı Italya Turlari
Başlangıç tarihi: 16 Eylül 2024Bitiş Tarihi: 23 Eylül 2024
2 Kişilik odada kişi başı:649 euro
İlave kişi ücreti:649 euro
Tek kişilik oda:849 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 euro
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 649 euro
Anadolujet ile 8 Gün 7 Gece 3*- 4* Otellerde Konaklamalı Italya Turlari
Başlangıç tarihi: 14 Ekim 2024Bitiş Tarihi: 21 Ekim 2024
2 Kişilik odada kişi başı:549 euro
İlave kişi ücreti:549 euro
Tek kişilik oda:749 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 euro
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 549 euro
Anadolujet ile 8 Gün 7 Gece 3*- 4* Otellerde Konaklamalı Italya Turlari
Başlangıç tarihi: 04 Kasım 2024Bitiş Tarihi: 11 Kasım 2024
2 Kişilik odada kişi başı:499 euro
İlave kişi ücreti:499 euro
Tek kişilik oda:699 euro
Ücretsiz çocuk:0-02 Yaş 150 euro
Ücretli çocuk:02-12 Yaş 499 euro

  ITALYA TUR FIYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER 

 • Anadolujet (Ajet) Hava Yolları  ile Istanbul Sabiha Gökçen (SAW)-   Bergamo - Roma - İstanbul (SAW) Sabiha Gökçen Uçak Bileti
 • Italya Uçak Biletine ait Hava Limanı Vergileri :150 euro
 • Zorunlu TURSAB Sigortası :15 euro (iptal ve iadesi yoktur)
 • 3*-4 * Otellerde 7 Gece  Oda ve Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Italya'da Havaalanı - Otel - Havaalanı transferleri
 • İtalya tur programındaki Tüm şehirler arası grup transferleri
 • ROMA,FLORANSA,VENEDİK Panoramik Şehir Turları
 • İtalya turu süresince Rehberlik Hizmetleri

        İTALYA TUR ÜCRETLERİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

 • İtalya'daki Otel extraları,Öğle ve Akşam yemekleri, icecekler.
 • İtalya Vize Ücreti : 180 €. (Acentemize ödenir-Yeşil Pasaport'a Vize Yoktur)
 • Yurt Dışı Çıkış Fonu : 150 TL (Bankalara veya Maliye gişesine ödenir)
 • İtalya'da Tur görevlisi tarafından Extra olarak düzenlenen turlar ve ücretleri.
 • Venedik’te vaporetto ücreti : 15 €uro (Tur görevlisine ödenir)
 • Seyahat Sağlık Sigortası 30.000 euro teminatlı: 15 euro (Acentamıza ödenir)
 • İtalya Şehir vergileri Gecelik Kişibaşı:2,4,6 Euro Otellerde Resepsiyonlara Ödenir
 • Şöför Bahşişleri Kişibaşı: 5 €uro (isteğe bağlı)

NOT

 1. Fiyatlar +değişebilir,yükselebilir 
 2. Kredi Kartlarına Yurtdışı ile ilgili Harcamalarda Taksit  yasağı getirildiğinden tarafımızca yapılamamaktadır. Gezi satın alındığı andaki TL kuru üzerinden TL çevrilen tutar ödeme olarak alınır