Girit Turları - Atol Turizm

Girit Turları

Tur açıklaması:: Aegean Hava yolları ile istanbul hareketli Girit Turu
Tur Fiyatı::349 €uro

Tur Programı

İSTANBUL - GİRİT

Istanbul Pendik KurtköySabiha Gökçen Hava limanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde,Tur Görevlisi ile  saat 04:30’da buluşma. Check-in ve bagaj işlemlerinin ardından Aegean Hava yollarının A3 4281 sefer sayılı uçuşu ile saat 06:50’de Girit’e hareket. Yerel saat ile 08:10’da varış. Varışı takiben yapılacak olan ve Plateia Elefterias’tan ( Özgürlük Meydanı ) itibaren başlayacak şehir turunda; Agios Titos, Rasih Bey Konağı, Ayos Minas ( Katedral ), Osmanlı Bon Marche Binası, Valide Sultan Camii Şadırvanı, Evkaf Binası, Morosini Şadırvanı, Osmanlı Kışlaları, Venedik Loggiası, Venedik Limanı ve tersaneleri görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

GİRİT

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Elounda - Spinalonga - Ag. Nikolaos - Plaka turu (75 Euro) Turumuz tekneye bineceğimiz liman kasabası Plaka’ da başlayacaktır. Kısa tekne yolculuğumuzun ardından ilk olarak Venedik döneminin en güçlü kalelerinden birini barındıran Spinalonga Adası ziyareti. Tekne ile Elounda’ ya geçiş ve serbest zaman. Ardından şirin bir kasaba olmasının yanında, kasabanın içinde yer alan gölü ve bu gölün derinliği hakkında var olan birçok efsane ile ünlü olan Aghios Nikolaos’ı görüyoruz.
Tur sonrası otelimize transfer ve arzu eden misafirlerimiz için ekstra Girit Gecesi Turu.(75 Euro) Bu turumuzda Yunan geleneksel eğlence kültürünü keşfedip, limitsiz şarap, meyve, buzuki ve lir eşliğinde Girit yerel kıyafetli dansçıların folklor gösterisini izleme imkanı buluyoruz. Geceleme otelimizde.
 

GİRİT

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Fodele Köyü, Rethymno (Resmo)– Chania (Hanya) turu (60 Euro) Resmo Venedik ve Türk dönemlerinin kalıntılarını taşıyan Yunanistan’ ın en güzel şehirlerinden biridir. Dar sokakları, eski Venedik evleri, çeşmeleri ile kendine ait karakteristik yapısı vardır. Rethymno’ da verilecek serbest zamanda Fortetza (şehre bakan Venedik Akrapolü girişi tur fiyatına dâhil değildir), eski Venedik limanı, Türk minareleri, şehri çevreleyen Venedik surları görülebilir. Sonrasında Kydonia kalıntıları üzerine inşa edilmiş ve günümüzde eski & yeni şehir diye ikiye ayrılmış olan Hanya’ ya hareket. Hanya’ da bulunan Türk minareleri görüldükten sonra ünlü balık & meyve pazarı ve güzel limanını ziyaret etmek için serbest zaman. Hersonissos’ a dönüş yolunda Fodele Köyü ziyareti. Geceleme otelimizde.

GİRİT - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için ekstra ½ Gün Knossos - Archanes Köyü Turu (60 Euro) M.Ö. 2000 yılında inşa edilen ve Minos Krallığının başkenti olan Knossos Sarayını ziyaret etmek için otelden ayrılış. Efsanevi bir labirent olduğuna inanılan ve içerisinde birçok oda bulunan sarayı gördükten sonra Heraklion şehir merkezinde alışveriş, Koule Kalesini ve duvarlarını görmek için serbest zaman. Ardından şirin bir Girit kasabası olan Archanes Köyü ziyareti.
Tur sonrası Rehberimizin bildireceği saatte otelden hareketle havalimanı transferi ve Bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Aegean Havayollarının A3 4280 sefer sayılı uçuşu ile saat 21.40’ta İstanbul’a hareket, Yerel saat ile 23.00’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. 

Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:349 €uro

GİRİT TURU FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 

* Aegean Hava yolları Özel Seferi ile İstanbul {Sabiha Gökçen Havalimanı} – Girit dış hatlar, gidiş/dönüş uçak bileti 
* Havalimanı vergileri ve yer hizmetleri 
* Havaalanı – Otel  - Havaalanı gidiş/dönüş transferi 
* Seçilecek kategori otellerde Girit’te 3 Gece oda/ continental  kahvaltı konaklama
* Girit Panoramik şehir turu ve şehirlerarası transferleri 
* Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

 

* Şengen Vize Ücreti (120 Euro)
* Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL)
* Girit Otel Ekstraları ve Kişisel Harcamalar,
* Girit'te  Ekstra Turlar, Müze ve Ören Yeri Girişleri,
* Girit'te Öğle ve akşam yemekleri ile içecekler 

UÇUŞ DETAYLARI

* AG 3 4281  İSTANBUL - GİRİT   06:50 - 08:10

* AG 3 4280  GİRİT - İSTANBUL   21:40 - 23:00