Budva Turu

Tur açıklaması:: Air Montenegro ile Budva Turu Istanbul hareketli 3*- 4* Otellerde 4 Gün 3 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama. Vize Yok
Tur Fiyatı::449 euro

Tur Programı

1. Gün  İSTANBUL - TİVAT - BUDVA

İstanbul yeni Hava limanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde saat 12.00'de Tur görevlisi buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Air Montenegro MNE-401 sefer sayılı uçuşu ile saat 15:55'te Tivat'a hareket. Yerel saat ile 14.45'te Karadağ'ın Tivat Havalimanı'na varış. Şirin bir sayfiye kenti olan Tivat'ın küçük havalimanında bizi bekleyen özel aracımızla kısa bir yolculuk sonrası Budva'ya varıyoruz. Muhteşem sahilleri, renkli gece hayatı ile Balkanlar'ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan Budva'da varış sonrası yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Daha sonra konaklama yapılacak otelimize transfer ve yerleşme. Dileyen misafirlerimiz Budva gece hayatının tadını birbirinden güzel restoran ve eğlence mekanlarında çıkarabilirler. Geceleme otelimizde.

2. Gün  BUDVA (TİVAT-PORTO MONTENEGRO-PERAST-KOTOR)

Budva Otelimizde yapacağımız Sabah kahvaltısının ardından serbest gün, alışveriş, gezme, deniz ve güneşten faydalanma imkanı Sabah dileyen misafirlerimiz ile ekstra ücret ile tam gün Kotor ve Fiyortlar Turu. Bu turumuzda Tivat, Porto Montenegro, Kotor ve Perast'ı göreceğiz. Önce Tivat'a hareket edecek ve zengin yapılaşmasıyla Porto Montenegro limanını gezeceğiz. Daha sonra UNESCO Dünya doğa ve tarih mirası listesinde yerini alan, beyaz taşlar ile sarılmış ve Akdeniz güneşi ile aydınlanan bölgenin turistik kenti Kotor'u, Kotor körfezini ve tarihi kale şehrini göreceğiz. Karadağ'ın güneybatısında ve Hırvatistan'ın güneyinde, Adriya Denizi kıyısında Avrupa'nın Norveç'ten sonra en büyük fiyordu ve doğal bir limanı olan Kotor, dar boğazlarla birbirine bağlayan dört koydan oluşur. Koyun çevresindeki çıplak dağlar kıyıya dik bir biçimde iner. Kişisel gezi ve aktiviteleriniz için serbest zamanın ardından Kotor fiyortunun serin sularında denize girebileceğiniz barok kasaba Perast'ı ziyaret edeceğiz. Mayonuzu yanınıza almayı unutmayınız. Akşama doğru Budva'daki otele dönüş. Dileyen misafirlerimiz Budva gece hayatının tadını birbirinden güzel restoran ve eğlence mekanlarında çıkarabilirler. Geceleme otelimizde.
Kotor ve Fiyortlar Turu: 45 € (Kişi Başı)

3. Gün  BUDVA (CETİNJE - VİRPAZAR - İŞKODRA GÖLÜ - BAR - SVETİ STEFAN) (Tekne Turu)

Budva Otelimizde yapacağımız Sabah kahvaltısı sonrası serbest gün, alışveriş, gezme, deniz ve güneşten faydalanma imkanı. Sabah dileyen misafirlerimiz ile alternatif olarak tam gün Montenegro turu. (Cetinje - Virpazar - İşkodra Gölü - Bar - Sveti Stefan) turu. Bu turumuzda önce eski Karadağ krallık başkenti Cetinje'ye gidiyor ve buradaki tarihi Sırp Ortodoks manastırını görüyoruz. Küçük Cetinje meydanında vereceğimiz serbest kahve molası sonrası yola devam ediyoruz. Daha sonra İşkodra gölünü göreceğimiz şirin kasaba Virpazar'ı ziyaret ediyoruz. Virpazar'da vereceğimiz bir saatlik serbest zamanda küçük teknelerle İşkodra Gölünde su nilüferlerinin içinde muhteşem bir gezinti yapabilirsiniz. Balkanların en büyük gölü olan ve 250 civarında farklı türde kuşa ev sahipliği yapan gölde Pelikanları görebilmek ise güzel bir ayrıcalık olacak. (tekne gezisi yapmak isteyen misafirlerimiz kişibaşı 15 Euro Milli Park giriş ücreti ve tekne ücreti ödeyeceklerdir) Gezimizin bir sonraki durağı Adriyatik denizi kıyısındaki tarihi ve turistik şehir Bar. Aynı zamanda Karadağ'ın ana limanı olan şehirde biz dağlık kısmı olan Stari Bar'ı geziyor ve burada dışarıdan tarihi Bar kalesini ve Osmanlı'dan kalan tarihi camileri görüyoruz. Küçük ve şirin çarşısını ziyaret edip serbest öğle yemeğimizi Kaldrma ya da Bedem restoranda alıyoruz. Günün finalini olağanüstü manzarasıyla Sveti Stefan ile yapıyoruz. Uzun yıllar önce balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir otel zincirine satılması ile günümüzde restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılan muhteşem Sveti Stefan'ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir yerde fotoğraf molası veriyoruz. 15. yy'da surlarla korunan bir köy olan ve 1950'lere kadar balıkçı kasabası olan Sveti Stefan Adası, 60,70 ve 80'lerde Sofia Loren, Marliyn Monroe ve Liz Taylor gibi ünlülerin uğrak yeri olmuştur.
Alternatif olarak ; sabah dileyen misafirlerimiz ile ekstra tam gün öğle yemekli Tekne Turu. (35 Euro Regular tekne - 65 Euro özel program ve özel tekne) Bu turumuzda Budva çevresindeki en güzel plajları ziyaret ederek yüzme molası vereceğiz. Turumuzun bitiminde Budva'ya dönüyoruz. Akşam Budva'nın eğlenceli mekanlarında vakit geçirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.
Montenegro turu. (Cetinje - Virpazar - İşkodra Gölü - Bar - Sveti Stefan): 45 € (Kişi Başı)

4. Gün  BUDVA - TİVAT - İSTANBUL

Budva Otelimizden saat 06:00'da Tivat Hava limanı'na hareket ediyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinizi ardından Air Montenegro MNE-400 sefer sayılı uçuşu ile 10:25'te İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 14:15'te İstanbul Havalimanına varış ve turumuzun sonu.


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:449 euro

BUDVA TURU ÜCRETE DAHİL OLAN SERVİSLER

Ø AİR MONTENEGRO İLE İSTANBUL / TİVAT / İSTANBUL UÇAK BİLETİ,
Ø HAVALİMANI VERGİLERİ (150 €)
Ø SECILEN KATEGORIDEKI OTELDE 3 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA
Ø ALAN/OTEL/ALAN TRANSFERLERİ
Ø BUDVA OLD TOWN (KALE) YÜRÜYÜŞ TURU

Ø TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ
Ø OTEL VERGİLERİ
Ø ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI (15 €)
( İPTAL VEYA DEĞİŞİKLİKTE, İPTAL İADESİ YOKTUR.

BUDVA TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

Ø GİDİŞ VE DÖNÜŞTE PCR TESTİ
Ø YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI BEDELİ (50 TL SADECE BANKAYA VEYA HAVALİMANI VERGI OFISINE ODENIR)
Ø COVİD-19 SİGORTA ( 15 € )
Ø YEREL OTERITELER TARAFINDAN ALINAN KONAKLAMA VERGILERI GECELIK 3,4 EURO(SADECE GEREKLI OLAN OTELLERDE PASAPORT IBRAZI ILE SAHSI VERGI MAKBUZU ALINARAK  DIREK OTELE ODENIR)
Ø ALTERNATİF TURLAR (ISTEGE BAGLI)
Ø KİŞİSEL HARCAMALAR VE KİŞİSEL OTEL HARCAMALARI
Ø REHBER VE ŞOFÖR BAHŞİŞLERİ ( KİŞİ BAŞI 10 EUR ISTEGE BAGLI)
Ø MUZE VE OREN YERLERI GIRISLERI
Ø PROGRAMDA DAHİL OLDUĞU BELİRTİLMEYEN HİZMETLER, GEZİ VE TURLAR,
Ø İÇ HAT BAĞLANTI ANKARA İZMİR VE ANTALYA 100 € / DİĞER ŞEHİRLER 100€ / KIBRIS 100 € KİŞİBAŞI DIR (İSTEĞE BAĞLI)
Ø 30.000 € TEMİNATLI SEYAHAT SIGORTASI(15 EUR), 65 YAŞ VE ÜSTÜ MİSAFİRLERİMİZ İÇİN (30 EURO)

* ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ,İÇECEKLER