Moskova & St.Petersburg Turu - Atol Turizm

Moskova & St.Petersburg Turu

Tur açıklaması:: Moskova - St. Petersburg Promosyon Turu Aeroflot Hava Yolları ile 5 & 19 Aralık 2015 Hareket. Şehir içi 4* Otellerde 5 gece oda ve kahvaltı Dahil konaklamalar. VIZE YOK
Tur Fiyatı::449 €uro

Tur Programı

İSTANBUL - MOSKOVA

Yeşilköy-Istanbul (Avrupa yakası) Atatürk Hava limanı Dış Hatlar Terminali Aeroflot Hava yollarıkontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle saat 08:30’da buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Aeroflot Hava yolları’nın SU 2137G sefer sayılı uçuşu ile 10:32’da Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 14:50’de Moskova’ya varış ve karşılanma. Özel otobüsümüzle panoramik şehir turuna başlıyoruz. Turumuzda; Tverskaya Caddesi, Moskova Nehri, Poklonnoya Tepesi, ünlü Bosoi Tiyatrosu, Kızıl Meydan ve Kremlin Saray Meydanı görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra otelimize transfer,oda dağılımı ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak sunulan Rus Gecesi turumuza katılabilir (35 Euro). Geceleme otelimizde.

MOSKOVA

Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak sunulan Moskova Metrosu, Arbat Caddesi ve Nazım Hikmet Mezarlığı turuna katılabilirler (35 Euro). Turumuz ünlü şairimiz Nazım Hikmet’in mezarını gezerek başlıyor. Aynı zamanda Rus tarihinde yer edinmiş önemli insanların da mezarlarını görüyoruz. Ardından hemen hemen tüm dünyanın en güzel dekore edilmiş metrosu olarak kabul ettiği Moskova Metrosu ile devam ediyoruz. Her gün milyonlarca kişinin taşındığı bu sanat harikası metro sizi de kendisine hayran bırakacak. Metrodan ayrılıyoruz, Arbat Caddesi’ne geçiyoruz. Moskova’nın en büyük ve en ünlü caddesinde alışveriş ve kahve keyfi için serbest zaman. Tur bitimi otelimize transfer. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak sunulan Moskova nehrinde tekne turumuza katılabilirler (30 Euro). Tur bitimi otele transfer. Geceleme otelimizde.

MOSKOVA - ST. PETERSBURG

Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılması. Özel otobüsümüz ile havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Aeroflot Havayollarının SU 18G sefer sayılı uçuşu ile saat 13:05’de St. Petersburg’a hareket. Saat 14:05’de St. Petersburg’a varış ve karşılanma. Özel otobüsümüzle panoramik şehir turu. Turumuzda; Nevsky Caddesi, Puşkin Anıtı, Avrora Gemisi, Hermitage Müzesi, Moskovskay Caddesi, Kazan Katedrali, Kanlı Kilise ve Saray Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde. 

ST. PETERSBURG

Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Hermitage Müzesi turuna katılabilirler (45 Euro). Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından ve Neva Nehri yanında bulunan dünyanın ve Rusya’nın en büyük müzelerinden Hermitage Müzesi, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Tur bitimi arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak sunulan tekne turuna katılabilirler (35 Euro). Kuzeyin Venedik'i olarak adlandırılan St. Petersburg, Büyük Petro döneminde açılan kanallarıyla adacıklara bölünmüştür. Toplamda 330 adet köprü, kanal, ve adacık bulunmaktadır. Tekne turu esnasında Neva Nehri ve kanallar üzerindeki 18 yy.’a ait büyüleyici mimari yapıları görme fırsatı bulacaksınız. Tur bitimi otelimize dönüş ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak sunulan Rus Revüsü ve Rus Kaberesi turumuza katılabilirler (60 Euro – Yemekli). Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 

ST. PETERSBURG

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak sunulan Pushkin Kasabası ve Petergoff Sarayı turuna katılabilirler (80 Euro). Çarlık dönemi aristokrasinin Çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada şair Puşkin`in eğitim gördüğü okul da yer alıyor.  Petergoff Sarayı, Finlandiya Körfezi’nde bulunan ve Petro’nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirdiği yazlık saraydır. Paris’teki Versailles’a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Tur bitimi serbest zaman ve geceleme otelimizde.

ST. PETERSBURG - İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası son hazırlıklar ve Özel otobüsümüz ile havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Aeroflot Havayoları’nın SU 6295G sefer sayısı ile 11:55’de İstanbul’a hareket. Saat 14:35’de İstanbul’a varış. Gezimizin ve servislerimizin sonu. 

Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:449 €uro

MOSKOVA ST.PETERSBURG TUR FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

* Aeroflot Havayolları ile İstanbul-Moskova & St. Petersburg-İstanbul gidiş-dönüş uçak biletleri,
* Aeroflot Havayolları ile Moskova-St Petersburg arası ekonomi sınıf uçak bileti,
* Hava limanı vergileri ve servisleri bedeli,    
* Merkezi 4* Otellerde 5 gece oda & kahvaltı konaklamalar,
* Rusya'da Hava alanı / otel / hava alanı transferler,
* Moskova ve St Petersburg yarım günlük panoramik şehir turları, 
* Yerel rehberlik hizmetleri.
 

MOSKOVA ST.PETERSBURG TUR FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

* Yurt dışı çıkış vergisi (15 TL),
* Rusya'daki Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,
* Seyahat sağlık sigortası (8 Euro),
 
Not : Seyahat Sağlık Sigortası  65 yaş ve üstü misafirlerimiz için  30 Euro'dur.

 

UÇUŞ DETAYLARI

* SU 2137G İSTANBUL - MOSKOVA 10.32 - 14.50
* SU 18G MOSKOVA - ST. PETERSBURG 13.05 - 14.05
* SU 6295G ST. PETERSBURG 11:55 - 14.35