Pamfilya Turu - Atol Turizm

Pamfilya Turu

Tur açıklaması:: OTOBÜS İLE ANTALTA-MANAVGAT TEKNE TURU-PHASELIS-SİDE ANTİK KENTİ-KALE İÇİ 5 Gün 3 Gece
Tur Fiyatı::999 TL

Tur Programı

1.GÜN:

İSTANBUL Hareket Akşam
Saat 21.00 >
Yenibosna Londra Kamping
Saat 22.00 >
Beşiktaş Yıldız Cami Önü
Saat 23.00 >
Haydarpaşa Kırmızı Beyaz Restorant Otoparkı
Saat 23.30 >
Çayırova Mcdonalds

Turumuza İstanbul’dan belirlemiş olduğumuz yukarıda belirtilen noktalardan hareket ile Pamukova-Bilecik-Kütahya üzerinden Antalya'ya gece yolculuğumuz başlıyor.

 

2.GÜN: ANTALYA - ALANYA KALESİ - KIZIL KULE - İÇ KALE - ADAM ATACAĞI - DİM ÇAYI - KLEOPATRA PLAJI 
09.00-11.00 saatleri arasında Antalya’ya ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. (Doluluk nedeniyle otele giriş yapılamadığı takdirde gezi planı öne çekilir.) Belirtilen saatte otel lobisinde buluşarak Alanya’nın Meşhur Dim çayına gidiyoruz. Dere kenarında kurulmuş restaurantlarda doğal olarak yetiştirilen alabalığın tadına bakıyoruz. Yemek sonrasında Alanya’nın en etkileyici yapısı olan Kızıl kuleye gidiyoruz. 1226 yılında Selçuklu sultanı Alaattin Keykubat tarafından yaptırılan kulenin duvarları kırmızı tuğladan örülmüştür, bu nedenle kızıl kule ismini almıştır. Kızıl kulenin zemin katında bulunan etnografya müzesinde yöresel giysileri ve el sanatlarını görüyoruz. Ardından Alanya kalesine gidiyoruz. Bizans Kilisesi, Arap Evliyası, Süleymaniye Cami, Selçuklu ve Osmanlılardan kalma Küçük Alanya evlerini su sarnıcını gördükten sonra İç kaledeki son yapı olan Adam atacağı kulesine geliyoruz. Kale gezilerimizi tamamlıyor ve Kleopatra plajının alabildiğine uzanan ince kumlu plajında yüzme molası veriyoruz. Akşam saatlerinde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği sonrasında arzu eden konuklarımız ile birlikte Kaleiçi barlar sokağında gezintiye çıkıyoruz. (Ekstra)
 
3.GÜN: 1. KEMER TEKNE TURU 
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Kemer’e hareket ediyoruz. Kemer merkez de kısa bir mola veriyor ve tam gün sürecek olacak 1. KEMER TEKNE Turumuza çıkıyoruz.( Mehmet Alibükü Koyu, 3 Adalar, Phaselis Koyu, Alacasu Koyunda verilen yüzme molaları ) sonrasında otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama. Arzu eden misafirlerimiz ile birlik de Akşam yemeği sonrasında Antalya kale içi bar turu yapıyoruz.
4.GÜN: SİDE ANTİK KENTİ - ANITSAL ÇEŞME-2. TEKNE TURU: MANAVGAT TEKNE TURU-MANAVGAT ÇAYI-TİTREYEN GÖL-ADA AĞZINDA YÜZME MOLASI 
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında Sideye hareket ediyoruz. Side’ye vardığımızda Traktör ile Panoramik gezimize başlıyoruz. Antik kent girişinde ilk göze çarpan kalıntılar Roma döneminde Manavgat Çayından Sideye su taşımak için yapılmış olan Su Kemerleri oluyor. Antik su kanal bağlantıları geçilince yarımada üzerine kurulu kent girişinde yarım daire şeklinde Anıtsal Çeşme, Agora Kalıntıları, Roma Tiyatrosu ve bir zamanlar sahnesi yıkıntı taşlarla doluyken, sonradan tiyatro dışına taşınmasıyla boşaltılan sahne ve mimarisi ile hayranlık uyandıran tiyatronun basamaklarını tırmanarak Sidenin doğuya ve batıya bakan sahillerinin sonsuzluğunu seyrediyoruz. Dionysos Tapınağını görüp limana inen caddede yürümeye başlıyoruz. İlk dikkati çeken İstanbul Kapalıçarşının bir kopyasının burada yer alması oluyor. Side Çarşısı eski cumbalı evleri yeni dekorasyonu ile cazip ve zengin görünürken, ara sokaklar çatılara uzanan yöreye has begonvil sarmaşıkları ile coşuyor ve coşturuyor. Sütunlu cadde eskiden limana kadar uzanırken şimdi çarşının bir bölümü altında kalmış, denize paralel ilerleyerek 6 sütunu restore edilerek ayağı kaldırılmış bulunan Apollon Tapınağına geliyoruz. Side gezimizi takiben turizm merkezlerinden biri olan Manavgat’a varış. Burada da saniyede 500 m3 su akıtan Manavgat Şelalesi (Büyük ve Küçük Şelale) gezisi ve kısa bir fotoğraf molası ardından yat turu yapmak üzere hareket edeceğiz. Yat turumuzda Manavgat Çayı, Titreyen Göl, Ada Ağzında yüzme molası veriyoruz. Günün sonunda Otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde, Dileyen misafirlerimizle birlikte Antalya sahiline teknemizle açılıyor ve yıldızların altında Mehtap turuna katılıyoruz.(Ekstra)
5.GÜN: KÖPRÜ ÇAY - KÖPRÜLÜ KANYON RAFTİNG – KURŞUNLU ŞELALESİ - İSTANBUL 
Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrasında Bir doğa harikası olan Köprülü kanyona hareket ediyoruz. Türkiye’nin en güzel doğa spor alanlarından olan 7’den 77’ye herkesin rahatça yapabildiği ve bugünü asla unutamayacakları Köprülü Kanyonda Rafting yapma fırsatı buluyoruz.(Ekstra) Öğle yemeğimizi burada alıyor ve sonrasında Antalya tarihi kent merkezine gidiyoruz. Hadrianus Kapısı, Yivli Minare, Kesik Minare, dar sokakları ve tarihi evleriyle Kaleiçi, Antik Yat Limanı gezilerimiz sonrasında Kurşunlu şelalesine doğru hareket ediyoruz. Şelale gezimizin ardından İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyor. Afyon – Kütahya – Bilecik - İzmit üzerinden İstanbul’a ulaşıyor

Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:999 TL

PAMFİLYA TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ:

 • 1618 No’ lu Turizm Kanununca Zorunlu Seyahat Sigortası
 • İstanbul'dan Antalya'ya Konforlu otobüslerle Gidiş – Dönüş.
 • Programda belirtilen Antalya ve Çevresi gezileri.
 • Antalya'da Çevik Palace veya Ring Otelde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama (3 Sabah Kahvaltısı,3 Akşam
      Yemeği).
 • Tur süresince Rehberlik hizmetleri.

  PAMFİLYA TUR ÜCRETİNE DAHIL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

   
 • Otelde ve gezi boyunca alınan Yapılan Ekstra harcamalar.
 • Öğlen Yemekleri,içecekler.
 • Müze ve Ören yeri Giriş Ücretleri. : 130 TL (Acentemize ödenir,Zorunludur)
 • Ekstra Turlar, Aktiviteler,Gece programlari.
 •