Lviv Turları - Atol Turizm

Lviv Turları

Tur açıklaması:: Pegasus Hava Yolları ile Istanbul'dan hareket ile 4 Gün 3 Gece Bayi'lere ve Kişilere Özel Vize'siz Lviv fırsat Turları. Tamamen Kişiye isteğinize özel gezi talepleri için size anında KİŞİYE ÖZEL TUR Paketi sunabilmekteyiz
Tur Fiyatı::279 €uro

Tur Programı

Bookmark and Share

Ukrayna ve şehirlerine olan,artan sempati,vize'lerin karşılıklı kaldırılması Vize olmayışı, yeni çipli Kimlikler ile giriş yapılabiliyor olması karşılıklı artan iyi diyalog bu ülkeye grup turları ve Kişisel gezilerin artmasına sebep olmuştur.  Grup harici kişiye özel tur talepleri için size anında KİŞİYE ÖZEL TUR Paketi sunabilmekteyiz. Tek yapmanız gereken ilgili linki tıklayıp isteklerinizi işaretlemeniz olacaktır

01. Gün İSTANBUL - LVİV
İstanbul Anadolu yakası Sabiha Gökçen Hava limanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde saat; 11:00'da Tur Yetkilisi ile Pegasus H.Y Kontuarı önünde buluşma . Pegasus Hava Yolları'nın PC-420 Sefer Sayılı  uçuşu ile 14.20 'da Lviv`e hareket. Yerel saat ile 15.15' te Lviv'e varış, karşılanma ve özel otobüslerimiz ile panoramik Lviv şehir turu. II. Dünya savaşında zarar görmemiş ender şehirlerden birisi olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesine giren nadir ortaçağ şehirlerinden birisidir. Tur esnasında; özgürlük meydanı, pazar meydanı, Devlet Opera Binası, ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Poltva Nehri, en eski Latin-Gotik katedrali, ünlü Golden Rose Sinagogu ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.


02. Gün LVİV-Ukrayna
Otelimizde alacağımız Sabah kahvaltısı sonrasında Lviv tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz  için ekstra ücretli Şatolar Turu (50 Euro) turuna katılabilirler. Orijinal halleri XVIII. ve XIX. yy.'dan günümüze kadar korunmuş olan bu şatolarda adeta geçmişe, şovalye dönemine bir yolculuk yapacağız. Turumuz, Zolochev şatosu ile başlar. Kale, yüzyıllar boyunca bir kraliyet ikametgahı, malikane ve hapishane olarak kullanılmıştır. Bu ziyaret ile; benzeri Avrupa'da 2 tane bulunan Çin Sarayı ve eşsiz oryantal havayı da solumak mümkün olacaktır. Podgoretski Şatosu: 1635 yılında inşa edilen bu kale; zaptedilemez bir kaleden çok bir saray gibidir. 3 Silahşörler' filminin bir kısım çekimleri de bu kalede gerçekleştirilmiştir. Kalenin eşsiz surları ile birlikte, o dönem yaşamına ait bir çok eser de görülmeye değerdir. Puchaevski Manastırı: Ortodoks dünyasının en kutsal mekanlarından biri olana bu manastır, Ukrayna'daki en büyük 2. manastırdır. Efsaneye göre, Tatar işgalinden kaçan Kiev-Pechersk Manastırı'ndan kaçan kişiler tarafından 1240 yılında kurulmuştur. Ama yazılı kaynaklarda 1597 yılında bölgenin en zengin derebeylerinden Anna Goyskoe tarafından hediye edilmiştir. Manastır 1675 yılında Türkler tarafından kuşatılır ama bilinmeyen bir nedenle geri çekilirler. Manastır duvarlarındaki zengin duvar resimleri, Hz. Meryem freskleri, heykeller ve süs eşyaları görülmeye değer. Olesko Şatosu: Kale XVI. yy'da inşa edilmiştir. Günümüzde Lvov Sanat Galerisi'nin bir kolu olan bu müze-kale; Plonya Kralı 3. Jan Sobeiski'nin doğduğu ve yaşadığı yerdir. Ardından Lviv'e dönüş. Turumuz Lviv`de çikolata fabrikası turu ile devam eder ve kahve fabrikasında da günün yorgunluğunu atacağımız kahve ikramı ile son bulur. Otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

03. Gün LVİV-Ukrayna
Otelimizde yapacağımız Sabah kahvatısı  sonrasında Lviv tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için Ekstra ücretli , Arsenal, Eczacılık Müzesi ve Sanat Galerisi turuna katılabilirler (30 Euro).Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz Eczacılık müzesi & Lychakiv Mezarlığı & Ünlü Ermeni Kilisesi & Arsenal turuna (30 Eur) katılabilirler. Yüzlerce yıl önce insanların hastalılarına nasıl şifa bulunduğunun gösterildiği Eczacılık Müzesi’ni, Lviv’de yıllardır farklı görüşlerden siyasi mahkumların hapsedildiği meşhur zindanları ziyaret edecek ayrıca meşhur silahlıkları göreceğiz. Lychakiv mezarlığında ise Ukrayna’nın ve Dünya’nın en ünlü isimlerinin mezarlarının bulunduğu adeta açık hava müzesi olan bu bölgeyi gezerek Kars’ta bulunan Ünlü Ani Ermeni Kilisesinin bir eşi olan Lviv Ermeni Kilisesini ziyaret edeceğiz. Muhteşem freskleri ile bu kilise bizleri bekliyor. Ayrıca dünyaca ünlü Lviv çikolatalarının satıldığı fabrika satış mağaza zincirlerinin en ünlü ve 4 katlı satış merkezinde kahve molası ve serbest zaman. Daha sonrasında şehrin keşfedilmeyi bekleyen güzelliklerini, rehberlerimiz eşliğinde keşfedip bu eşsiz Orta Avrupa şehrinin tadını çıkartacağız. Akşam dileyen misafirlerimiz eğlenceli bir akşam için Lviv Disco-Barları-Eğlence mekanlarını keşif edebilirler.  Geceleme otelimizde.

04. Gün LVİV / İSTANBUL
Lviv'deki Otelimizde yapacağımız son Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Lviv Hava limanı'na transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin sonrasında Pegasus Hava Yolları'nın  PC-421 seferi ile 16:15’da İstanbul’a hareket. 19:20’de İstanbul’a varış. Turumuzun sonu.


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:279 €uro

LVİV TUR FIYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER :

 •  İstanbul SAW- Lviv (LWO) / Lviv (LWO) - İstanbul SAW Pegasus Hava yolları ile ekonomi sınıf uçak bileti
 •  Lviv'de Seçilen Otelde 3 gece 4 Gün oda+kahvaltı Dahil konaklama
 •  Lviv'de Hava Alanı - Otel - Hava Alanı çift yön grup transferleri
 •  Panoramik Lviv şehir turu 
 •  Rehberlik hizmeti (Grup Gezilerinde)
 •  Lviv Uçak Biletine ait olan Hava limanı vergileri
 •  Zorunlu mesleki TÜRSAB Seyahat Sigortası

LVİV TUR FİYATINA DAHIL OLMAYAN HIZMETLER

 •  Lviv Gezisi boyunca Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 •  Lviv'deki Öğle-Akşam Yemekleri,içecekler
 •  Lviv gezisi süresince Seyahat ve Sağlık Sigortası: 15 €uro
 •  Yurt dışı çıkış harcı bedeli : 15 TL (Bankalara-veya Maliye Gişesine ödenir)
 •  Lviv'deki Rehber ve şoför tipleri, bahşişler
 •  Liviv Uçağındaki Fazla Bagaj Ücretleri
 •  Lviv'deki Müze,ören yeri giriş ücretleri
 •  Lviv Tur Programındaki ekstra ücretli olduğu belirtilmiş çevre gezileri turlar