Likya Turları - Atol Turizm

Likya Turları

Tur açıklaması:: İstanbul'dan Otobüs ile Fethiye Oludeniz Dalyan Kekova Demre Saklıkent ve civarı Tekne gezileri dahil Otel'de 4 Gece 5 Gün Yarım Pansiyon Konaklama
Tur Fiyatı::937 TL

Tur Programı

1.GÜN ISTANBUL-FETHİYE

* 22:00 Zeytinburnu Çırpıcı İspark Otoparkı (Zeytinburnu Metro İstasyonu Yanı)
* 23:00 Harbiye  Askeri Müze Karşısı
* 23:59 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı (Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı)

Saat; 00:15 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu (E-5 Ankara İstikameti), * 00:30 Çayırova Mc Donald's, * 01:15 İzmit Halkevi (Asya Otel Karşısı),  03:45 Bursa Özdilek Önü - Hilton Otel Yanındani buluşma Noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN Dalyan - Kaunos - İztuzu Plajı - Göcek - Katrancı Koyu - Fethiye

 Ertesi sabah  Dalyan'a ulaşıyoruz. Buradan bineceğimiz kanal teknesi ile saçlarından sazlıkların, gözyaşlarından da denizi Köyceğiz Gölü'ne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan Byblis ve Kaunos'un hüzün dolu hikâyesini dinleyerek, kaya oyma Kral Mezarlarını görüyoruz. Ve tabiî ki Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağlarinı görmek ve denize girmek için İztuzu plajına gıdıyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takıp ederek otobüsümüze ulaşıyoruz (1.tekne turu). Dalyan' dan ayrılıp Akdeniz'in eşsiz koylarına sahip olan Göçek'e geliyoruz. Burada verilen serbest zamanda kordonda bulunan çay bahçelerinde içilen sıcak çayların ardından otobüsümüzle ulaşacağımız 12 Adalara hakim, eşsiz manzarasıyla Katrancı Koyu seyir terasında fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Fethiye'de bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

* Sabah Kahvaltısı: Yolda serbest alınacaktır. (Ekstra)
* Öğle Yemeği : Tekne'de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Güzergah : İstanbul-Bursa-İzmir-Aydın-Göcek-Fethiye / 894 KM 
* Konaklama Oteli : Edasu Otel - Sunshine Holiday Resort - Nevada Butik vb.
* Planlanan Giriş Saati 18.00 / 19.00

3.GÜN Tam Gün Kelebekeler Vadisi Tekne Turu - Ölüdeniz - Kaya Köy - Yamaç Paraşütü

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası hareketle, arzu edenler sabahın erken saatlerinde, otelden alınarak, özel jeeplerle muhteşem Ölüdeniz manzaralı Babadağ'a çıkarak, buradan Yamaç Paraşütü yapabilirler. Dünyanın en güzel parkurlarından olan bu adrenali yüksek sporu yaparken, gökyüzünden Ölüdeniz'e tekrar aşık olacaksınız. (Ekstra) Hisarönü mevkini takip ederek, eski bir Rum Köyü olan ve yaklaşık 4000'e yakın evi bünyesinde barındıran, ve şu anda terkedilmiş hayalet köy Kaya Köy günün ilk durağı olacak. Burada köyün ara sokaklarında dolaşırken, eski yerleşimcilerin izleri bizleri geçmişe götürecek. Buranın temiz dağ havasını içimize çekerek bu sefer otobüsümüz bizleri Babadağları'nın hemen eteğinde bulunan Belcekız mevkine götürüyor. Buradan bineceğimiz teknemizle Belcekız'ın eşsiz koylarını gezerken teknemizin dümenini, Kaplan Kelebeğiyle ünlü mevsiminde binlerce kelebeğe ev sahipliği yapan, Kelebekler Vadisi'ne kırıyoruz. Burada karaya çıkıp vadi içerisinde keyifli bir yürüyüşün ardından, Belcekız'ın eşsiz koylarında vereceğimiz yüzme molalarıyla günümüz daha bir keyifli hale gelecek. Yüzme molalarımız arasında Gemiler Adası, Soğuksu koyu, Camel beach, Mavi Mağara gibi sayısız koy sayılabilir. ( 2. Mavi Yolculuk ) Sahile geri dönüşte teknemizden inip bu sefer otobüsümüzle bir başka dünya harikası olan Ölüdeniz'e gidiyoruz. Burada vereceğimiz uzun bir yüzme molasıyla lacivert suların tadına varıyoruz. Akşamüstü saatlerinde otelimize dönüş ve akşam yemeğimiz otelimizde.

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği : Tekne'de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Güzergah : Fethiye-Kayaköy-Belcekız-Ölüdeniz-Fethiye / 40 KM 
* Konaklama Oteli : Edasu Otel - Sunshine Holiday Resort - Nevada Butik vb.
* Planlanan Giriş Saati 18.00 / 19.00

4.GÜN Kaş - Kaputaş - Kekova - Simena - Üçağız köyü - Kalkan

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltının ardından, otobüsümüzle yol alarak eşsiz manzaraya sahip Kalkan yerleşkesinin (panoramik olarak görülmesi-fotoğraf molası) ile yüzme molası vermek için Turkuaz renginin en güzel görüldüğü dünyaca ünlü Kaputaş Plaj'ına ulaşıyoruz. Müsait olması halinde sabahın erken saatlerinde bu muhteşem plajda verilen yüzme molası hafızalarınızdan silinmeyecek. Bir sonraki durağımız Kaş ile programımıza devam ediyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molaları, rehberimizin anlatımlarıyla keyifli bir hale gelecek. Özellikle Kaş'ta alacağımız serbest zaman molasında meşhur buzlu bademinin tadına bakmayı unutmayınız ! Sonrasında Kekova'nın giriş kapısı olan Üçağız Köyü'nden bineceğimiz teknemizle ilk önce M.Ö 2. yy'da büyük bir deprem neticesinde denizin dibine batmış Batık Şehir görerek, sonrasında panoramik olarak yolu olmayan köy Simena Köyü, Tersane Koyu, Esmeralda Koyu, Hamidiye Koyu yüzme molası vereceğimiz koylar arasında yer alacak ( 3. mavi yolculuk ). Üçağız köyünden alacağımız dağ kekiği kokuları çantamızı sararken bu güzel yerden ayrılıyoruz. Eski köy yollarını takip ederek, akşamüzeri Fethiye' ye dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Gecesinde arzu eden misafirlerimize özel düzenleyeceğimiz Fethiye'ye özel mehtap turu siz değerli misafirlerimizi bekliyor.( EKSTRA )

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği : Tekne'de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Güzergah : Fethiye-Kayaköy-Belcekız-Ölüdeniz-Fethiye / 40 KM 
* Konaklama Oteli : Edasu Otel - Sunshine Holiday Resort - Nevada Butik vb.
* Planlanan Giriş Saati 18.00 / 19.00

5.GÜN Göcek - Tam Gün Fethiye 12 Adalar Tekne Turu - Katrancı Koyu

Sabah otelde alınan açıkbüfe kahvaltı sonrası, otelimizden ayrılarak Göcek'e hareket ediyoruz. Göcek Marina da bizleri bekleyen teknemize biniyoruz. Gün boyu sürecek olan birbirinden muhteşem adaları görerek yüzme molaları veriyoruz.Göreceğimiz yerler arasında Tavşan Adası,Kızıl Ada,Göcek Adası, Yassıcalar Adası,Zeytinli Ada,Tersane Koyu ,Domuz Adası bulunmakta.(4.Tekne Turu) Gün boyu sürecek olan bu eşsiz tekne turu sonuna doğru tekrar Göcek Marina'ya ulaşıyoruz. Verilen serbest zaman sonrasında yolumuzun üzerinde ki Katrancı Koyunu fotoğraflayıp otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle Fethiye gecelerini doyasıya yaşamak için lobide buluşuyoruz.(Extra)

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği : Teknede menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Güzergah : Fethiye-Göcek Marina-Fethiye / 59 KM 
* Konaklama Oteli : Edasu Otel - Sunshine Holiday Resort - Nevada Butik vb.
* Planlanan Giriş Saati 18.00 / 19.00

6.GÜN Tam Gün Gökova Tekne Turu - Akyaka - Azmak çayı - Şirince - İzmir - Dönüş

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı ardından, günümüzün ilk durağı evleriyle mimarlik ödülüne sahip olan, Akyaka Beldesi olacak. Buradan Gökova tekne turumuzu yapmak için teknemize biniyoruz. Denizler tanrısı Posedion sarayına ev sahipliği yapan, Mısır Kraliçesi Kleopatra'nın hayranlık duyup kendi adını verdiği plajı bünyesinde barındıran, Jacques Cousteau'nun deyimiyle Dünya'nın cenneti dediği Gökova'nın el değmemiş koylarını gezmeye başlıyoruz. Gelibolu Adası, Yeşil Deniz, Zeytinli Koy, Kleopatra Plajı, Sedir Adası, İncekum, Lacivert Koy demir atıp yüzeceğimiz koylar arasında (5.mavi yolculuk). Günün ilerleyen saatlerine doğru bitecek olan bu eşsiz günün ardından Akyaka beldesine geri dönüyoruz. Buradan pancar motorlu teknelerimize binerek bir doğa harikası olan ve Batı Menteşe Dağları nın altından milyonlarca gözeden çıkan soğuk dağ suyunun oluşturduğu Azmak Çayına doğru ilerliyoruz. Avrupadan gelen göçmen kuşların dinlenme yeri olan, aynı zamanda Sutavuğu, Suyılanı, Susamuru gibi nesli tükenme tehlikesi altında olan canlılara da ev sahipliği yapıyor. Torik, Levrek, Kefal gibi sayısız tür balığın, yer yer 5 metreye kadar uzanan sualtı sarmaşıklarına yumurta bırakmaya geldiği Azmak Çayı, Flora ve Faunasıyla sizleri bir hayal dünyasına götürecek (6.tekne turu). Akyaka'dan ayrılarak yöre insanının deyimiyle Deve Bağırtan olarak da bilinen Sakar Geçidi'ne ulaşıyoruz. Batı Menteşe Dağları'nın geçit verdiği bu noktada verilen kısa bir mola, Gökova Körfezi'nin güzelliğini sizlere fotoğraflama imkanı verecek. Daha sonrasında zeytin ve asma bağları içerisinde kendine has köy dokusunu barındıran, birbirinin önünü kapatmayan Safranbolu mimarisindeki evlerinde meyve şarapları yapılan, Mübadele yıllarını anlattığı Benden Selam Söyle Anadolu'ya kitabının yazarı Dido Sotiriyu'nun doğum yeri Şirince'ye ulaşıyoruz. Burada Rehberimizin yapacağı anlatımlar ve verilen serbest zamanın ardından yörenin meşhur meyve şaraplarını tatmak için şarap mahzenine gidiyoruz. Keyifli geçen turumuzu tamamlamak üzere dönüş yoluna geçiyoruz.

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği : Tekne'de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Yolda serbest alınacaktır (Ekstra)
* Güzergah: Fethiye-Gökova-Aydın-Şirince-İzmir-Bursa-İstanbul / 954 KM

7.GÜN  İstanbul'a Varış

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı ardından, otelimizden hareketle ,İzmir , Bursa , İzmit üzerinden dönüş yolculuğuna başlıyoruz.
Güzergah : Fethiye-Gökova-Aydın-Şirince-İzmir-Bursa-İstanbul / 954 KM

8.GÜN İstanbul'a Varış

Sabah saatlerinde siz sayın misafirlerimizi bir başka  organizasyonda buluşmak dileği ile aldığımız noktalara bırakıyoruz.


 


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:937 TL

LİKYA TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • 1618 No’ lu Turizm Kanununca Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Konforlu Otobüslerle Gidiş - Dönüş,
 • Likya Tur Programında belirtilen Çevre Gezileri
 • Fethiye'de Seçilen Otelde 4 Gece Yarım Pansiyon (Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği) konaklama
 • Likya Turu Rehberlik Hizmetleri.
 • Likya Tur Programında belirtilen tüm çevre gezileri
 • Likya Tur Otobüs içi ikramları.

LİKYA TUR ÜCRETİNE DAHIL OLMAYANLAR

 • Fethiye'de kalınacak Otelde ve gezi boyunca yapılan tüm şahsi Ekstra harcamalarınız.
 • Gece extra olarak düzenlenecek gezi ve eğlenceler
 • Likya Turu süresince Tüm Öğle Yemekleri,içecekler
 • Program dışı Aktiviteler,Gece programları.