Kars Uçaklı Turları - Atol Turizm

Kars Uçaklı Turları

Tur açıklaması:: Istanbul hareketli Uçaklı 3 Gün 2 Gece Yarım Pansiyon konaklamalı Kars kültürTurları
Tur Fiyatı::1099 TL

Tur Programı

Uçaklı Kars Gezisi

1. GÜN Salı İstanbul-Kars

Vali konağı-Kars kalesi-Opera binası-Arkeoloji ve Etnografya müzesi

Sabah 04:30 Beylikdüzü Shell istasyonu ( Marmara park karşısı), 05:00 Ataköy Olimpiyat evi (Sinan Erdem spor salonu önü), 05:15 Mecidiyeköy Divan otel önü, 05:30 Kadıköy Evlendirme dairesi otoparkı önünden özel servislerimiz ile hareketle, 06:00 Sabiha Gökçen Hava limanında  kültür rehberinizin buluşmasının ardından Pegasus Hava Yolları'nın 07:55 uçağı ile Kars'a hareket. Yaklaşık iki saatlik yolculuğun ardından Kars Hava limanı'na iniyoruz. Burada bizi bekleyen aracımızla binerek turumuza başlıyoruz. 1877-78 Osmanlı-Rus savaşından sonra yaklaşık 40 yıl boyunca Rus yönetiminde kalan şehirde Ruslar, Tahtdüzü denilen mevkide Baltık üslubunda binaların bulunduğu ızgara planlı yeni bir şehir kurmuşlardır. Yapacağımız şehir turunda hala kullanılmakta olan yapılardan Vali Konağı, Defterdarlık Binası Demir Köprü, Hekim Evi (Opera Binası), Aleksander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami) ve Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeği molamızın ardından günümüzde Kümbet Cami olarak bilinen Oniki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakani Türbesi, Osmanlı hamamları ve Kars Kalesini gezdikten sonra Kars Arkeoloji ve Etnografya müzesini ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 
Konaklama: Büyükkale veya Kars Park Otel / Kars
Günün Lezzeti ve Restoranı: Kars Ayaz Restoran,Kesme aşı çorbası,Kaz eti,Hangel,Bulgur pilavı,ayran (ekstra)

2. GÜN Çarşamba Kars

 Ani harabeleri-Çıldır gölü

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabelerine gidiyoruz. Burada yapacağımız gezimizde Gagik Aziz Krikor Şapeli, Aziz Pirkitch Kilisesi, Gagik Kilisesi, Freskleriyle ünlü Tigran Honents Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Cami) ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, İpek Yolu Köprüsü, Gürcü Kilisesi, Zerdüşt Ateşgedesi, Türklerin Anadolu'da yaptıkları ilk cami olan Ebu-l Menücehr Camisi ve Selçukluların yönetiminde kente yapılan Selçuklu Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Buradaki ziyaretimizi tamamladıktan sonra Çıldır Gölü'ne hareket ediyoruz. Deniz seviyesinden 1959 metre yüksekliğinde bulunan ve Van Gölü'nden sonra Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük ikinci gölü olan Çıldır gölü kış aylarında buz tutmaktadır. Göl kenarındaki restoranımızda alacağımız öğle yemeğimizin ardından dileyen misafirlerimiz Buz tutmuş gölün üzerinde yürüyüş yapabilirler ya da atlı kızaklarla gezebilirler. Ardından Kars'a hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile yörenin meşhur peynirlerini tatmaları ve alışveriş yapabilmeleri için serbest zaman veriyoruz.Ardından otelimize ulaşıyoruz akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Yemek sonrası dileyen misafirlerimiz ile Kafkas dans gösterileri programına dahil oluyoruz (ekstra)

Konaklama Oteli: Büyükkale veya Kars Park Otel / Kars

Günün Lezzeti ve Restoranı: Çıldır Gölü  Atalayın yeri,Taze sarı balık,salata,meze,helva (ekstra)

3. GÜN Perşembe Kars 

Sarıkamış-Katerina köşkü-Erzurum

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Sarıkamış'ın girişinde Şehitler Anıtı'nı görüp rehberimizden Sarıkamış Harekatıyla ilgili bilgi aldıktan sonra Sarıkamış Katerine köşkünü dışarıdan görüyoruz ve Sarıkamış Kayak merkezine ulaşıyoruz. Buradaki serbest zamanımızda dileyen misafirlerimiz teleferikle en üst noktaya kadar çıkıp Sarıçam ormanlarının içerisinde kahvelerini içebilirler. Ardından Erzurum'a hareket ediyoruz. Öğle Yemeğimizin ardından Erzurum Ulu Cami, Tarihi Erzurum Konağı, Üç Kümbetler, (restorasyonda olduğu için dışarıdan görebildiğimiz) Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi gezilerinin ardından Erzurum Hava limanı'na hareket ediyoruz. Pegasus Hava Yolları'nın 20.45  Sabiha Gökçen uçağı ile İstanbul'a hareket ediyor,alanda bizleri bekleyen servis araçlarımız ile sizleri aldığımız noktalara bırakıyoruz

Günün Lezzeti ve Restoranı: Erzurum Gel Gör Cağ Kebap ( ekstra)

 

 

 


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Uçaklı Kars Turu 3 Gün 2 Gece Yarım Pansiyon
Başlangıç tarihi: 26 Şubat 2019Bitiş Tarihi: 28 Şubat 2019
2 Kişilik odada kişi başı:1172 TL
İlave kişi ücreti:0 TL
Tek kişilik oda:1492 TL
Ücretsiz çocuk:02-06 Yaş
Ücretli çocuk:07-12 Yaş 1066 TL
Uçaklı Kars Turu 3 Gün 2 Gece Yarım Pansiyon
Başlangıç tarihi: 05 Mart 2019Bitiş Tarihi: 07 Mart 2019
2 Kişilik odada kişi başı:1099 TL
İlave kişi ücreti:0 TL
Tek kişilik oda:1399 TL
Ücretsiz çocuk:02-06 Yaş 799 TL
Ücretli çocuk:07-12 Yaş 999 TL

KARS TURU FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • kars'ta 2 gece Yarım Pansiyon otel konaklaması ( 2 Akşam Yemeği, 2 Sabah Kahvaltısı)
 • Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti 
 • Kars Turu dahilindeki Çevre Gezileri
 • Hava alanı Otel transferleri
 • Otobüs içi ikram ve hizmetleri 
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası
 • Otobüs için yeterli sayı olmadığında Kars  ve civarı gezileri için klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.

KARS TURU FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Kars Turu süresince Öğle yemekleri 
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Müze Kart
 • Kars Turu Programında Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler
 • 15 kilo üzeri fazla Bagaj ücretleri